Rejs bez fal i przechyłów?

Zapraszam na Lagunę Wenecką - podziwiaj piękno północnych Włoch z wody!

Laguna Wenecka

Wenecja – może być na trasie Twojego rejsu!

Chcesz spędzić naprawdę wyjątkowe wakacje i doświadczyć natury jak nigdy dotąd? Rejs łodzią mieszkalną po Lagunie Weneckiej to wyjątkowe przeżycie. To propozycja dla tych, którzy lubią wypoczywać nad wodą, ale nie pociągają ich fale, przechyły i stawianie żagli. Prowadzenie łodzi nie wymaga żadnych patentów, a Wenecja widziana z wody jest absolutnie czarująca. Płynąc łodzią można ominąć zatłoczone, chaotyczne ulice i zaułki miasta. Laguna Wenecka, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, oferuje znacznie więcej, niż tylko słynne miasto.

Wszystkie mniejsze wyspy wokół Wenecji, są wspaniałymi przystankami. Najbardziej znane to z pewnością Burano i Murano, ale możesz także dotrzeć łodzią na wysepki Torcello, Sant’Erasmo, San Francesco del Deserto, Vignole i Pellestrina. Możesz odwiedzić także inne urokliwe miejsca, w tym Park Przyrody Sile i plaże Adriatyku. 

Krajobrazy Parku przyrody Sile należą do najpiękniejszych na wszystkich żeglownych drogach wodnych we Włoszech. Kanał, zaczynający się  w bazie w Casale sul Sile, otoczony jest drzewami po obu stronach rzeki i sąsiaduje ze ścieżką rowerową.

W sezonie letnim można wielokrotnie zatrzymywać się wzdłuż wybrzeża Adriatyku , aby popływać lub spędzić kilka godzin na plaży. W tym przypadku wybierz trasę do Jesolo, jednego z najważniejszych miejsc turystycznych w północno-wschodnich Włoszech.

Najbardziej znany i klasyczny z włoskich rejonów rejsowych, znany na całym świecie od ponad 30 lat to idealne połączenie natury, kultury i historii, któremu towarzyszą zapierające dech w piersiach widoki, znane i podziwiane od ponad 500 lat.

Magda Koczewska

Zdjęcie wykonane podczas spotkania z Raffaellą, przedstawicielką armatora łodzi w Lagunie Weneckiej, tuż po rozmowie o tym, dokąd można zapłynąć po szlakach Laguny Weneckiej (Zagrzeb, grudzień 2022)

Laguna Wenecka to tylko jedna z kilku możliwości wyboru w tym rejonie, do dyspozycji mamy następujące trasy i akweny:

Laguna Wenecka i mniejsze wyspy

Wenecja - Laguna Wenecka

Wenecja na trasie rejsu łodzią mieszkalną

Nawigacja dotyka Parku Narodowego Sile River i przecina Lagunę Wenecką, dotykając wielu mało znanych i wspaniałych wysp, gdzie można cieszyć się fantastycznym spokojem ciszy. Z pewnością nie zabraknie dnia w marzycielskiej i chaotycznej Wenecji , a następnie długich spacerów po plażach wybrzeża Adriatyku i kąpieli w morzu. Idealne połączenie natury, kultury i historii, któremu towarzyszy zapierająca dech w piersiach panorama od ponad 500 lat.

Laguna Wenecka nie zna niskiego sezonu. W każdym okresie roku oferuje usługi , atrakcje , imprezy . Z tego powodu możesz wybrać tę trasę w dowolnym momencie, mając pewność, że znajdziesz wiele atrakcji.

Na trasie znajduje się tylko kilka śluz i ruchomych mostów, na każdym etapie trasy zaplanowano postoje na nocleg. Czasami w dobrze wyposażonych portach, czasami w bardziej naturalnych i odizolowanych obszarach. Jednak gdziekolwiek jesteś, zawsze znajdziesz sklepy z zapasami.

Weneckie wille i Riwiera Brenta

Okazałe wille na trasie rejsu

Okazałe wille na trasie rejsu

Wenecka historia i renesansowa architektura charakteryzują Riviera del Brenta, starożytny szesnastowieczny kanał, wzdłuż którego brzegów weneckie rodziny szlacheckie wznosiły swoje luksusowe letnie rezydencje. Riviera del Brenta jest pełna basenów i ruchomych mostów, dlatego wymaga cierpliwości, a także pewnych umiejętności prowadzenia pojazdu. Można nawet dotrzeć do Padwy, zacumować w pobliżu zabytkowego centrum miasta, a następnie zwiedzić miasto na rowerze. Padwa jest jednym z najważniejszych miast Włoch, ze swoim starożytnym uniwersytetem, malarskimi dziełami sztuki artysty Giotto, bazyliką Sant’Antonio, jej placami i wspaniałymi pałacami.

Należy pamiętać, że rozpoczęcie rejsu i powrót są zawsze planowane w Casale sul Sile. W związku z tym najpierw popłyniemy wzdłuż rzeki Sile, następnie przez Lagunę Wenecką, a trzeciego dnia będziemy mogli dotrzeć na Riwierę Brenta, gdzie będziemy pływać przez kolejne 3 dni, zanim wrócimy do punktu startu, aby zakończyć wakacje.

Friuli – Wenecja Julijska

Laguna di Marano

Laguna di Marano

Łatwa w nawigacji trasa, latem, między nadmorskimi kurortami a spokojnymi lagunami, gdzie można pływać i jeść w chatach rybackich. Można wybrać popularne i uporządkowane lokalizacje z usługami dla wszystkich grup wiekowych lub wioski rybackie i stanowiska archeologiczne w głębi lądu. Obszar żeglugi rozciąga się od Caorle na zachodzie do Grado na wschodzie. Natkniesz się na wiele marin, a wszystkie oferują miejsca do cumowania, w pobliżu historycznego centrum. Wszystkie proponowane lokalizacje są połączone wewnętrznymi kanałami, dzięki czemu nie jest konieczne wypływanie w morze. Nawigacja jest zróżnicowana , charakteryzuje się rozległym krajobrazem laguny, z naturalnymi rzekami i sztucznymi kanałami.

Plaże i kultura między Wenecją Euganejską a Fruli

Lido Jesolo

Lido Jesolo

Trasa ta jest jednokierunkowa, w związku z czym przewiduje powrót łodzi w innej bazie niż ta, z której wypływa, dzięki temu możesz odwiedzić o wiele więcej miejsc. Ta trasa jest idealna dla tych, którzy chcą doświadczyć łodzi na świeżym powietrzu , z licznymi możliwościami wyboru każdego dnia, inną plażą do pływania i centrum kultury do odwiedzenia. Ten rejs w jedną stronę zabierze Cię między wioskami rybackimi i lagunami, z łatwą nawigacją i małymi kanałami ruchu. Trasa obejmuje monumentalny obszar archeologiczny, a także można zrobić szybki objazd do Laguny Weneckiej, na maksymalnie jedną lub dwie noce, aby nie przegapić okazji zobaczenia wyjątkowego miasta na świecie.

Jakie są zasady nawigacji dla łodzi mieszkalnych

Laguna Wenecka

Piękne rzeki i kanały Laguny Weneckiej

Jeśli zaplanowałeś wakacje w Wenecji Euganejskiej lub Friuli na łodzi mieszkalnej, jest kilka rzeczy, o których musisz pamiętać. Nawigacja podlega pewnym zasadom, których przestrzeganie jest ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa załogi i ochrony środowiska. Oto niektóre:

 • Barka mieszkalna może pływać tylko po zatwierdzonych drogach wodnych Wenecji Euganejskiej i Friuli i nie może wypływać w morze;
 • W większości kanałów i lagun maksymalna dozwolona prędkość to 10 km/h; pamiętaj, że ten limit może być niższy w pobliżu domów, mostów i innych przypadków, więc pamiętaj o zmniejszeniu prędkości w tych obszarach. Możesz łatwo zobaczyć znaki pokazujące ograniczenia prędkości ustawione wzdłuż kanałów;
 • Zabrania się cumowania łodzi mieszkalnej w sposób, który może utrudniać przepływ innym łodziom (np. używanie dalb „briccole” do cumowania) i ważne jest, aby znać dozwolone punkty cumowania (odpowiednie mapy można zakupić przed rejsem u armatora łodzi).
 • Musisz przestrzegać wszystkich wskazówek właściwych organów;
 • Nie ma możliwości podróżowania nocą. Jesteś zobowiązany do zabezpieczenia łodzi w miejscu postoju do godziny 16:00 w kwietniu i październiku oraz do godziny 18:00 od maja do września.

Ponadto należy przestrzegać zasad i dobrych obyczajów przewidzianych w Kodeksie Żeglugi Rekreacyjnej, takich jak zakaz prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Szanuj środowisko podczas wakacji na łodzi mieszkalnej w rejonie Laguny Weneckiej

Poza przestrzeganiem zasad żeglugi ważne jest również poszanowanie środowiska podczas wakacji na łodzi mieszkalnej w Wenecji Euganejskiej. Istnieją pewne środki ostrożności, które należy podjąć, aby pomóc w ochronie ekosystemu śródlądowych dróg wodnych:

 • Nigdy nie wrzucaj odpadów do wody – trzymaj je i wyrzucaj do wyznaczonych punktów zbiórki na lądzie;
 • Nie przeszkadzaj dzikiej faunie – nie zbliżaj się zbytnio do gniazd ptaków, jeśli zauważysz je podczas nawigacji, i zmniejsz prędkość, aby uniknąć falowania i hałasu;
 • Przestrzegaj ograniczeń żeglugi ustanowionych przez właściwe władze: na niektórych obszarach, takich jak parki przyrody, dozwolona jest tylko powolna żegluga, aby chronić środowisko.

Poszanowanie środowiska jest dla nas fundamentalne, dlatego proponujemy w pełni elektryczną łódź Minuetto 8 Electric – pierwsza elektryczna łódź mieszkalna, która pozwoli Ci przeżyć najbardziej zrównoważone wakacje na wodzie!

Briccole weneckie, wyjątkowe znaki nawigacyjne

Laguna Wenecka briccola

Briccola – charakterystyczny znak nawigacyjny na szlakach wodnych Laguny Weneckiej

Laguna Wenecka zawsze była ważnym ośrodkiem handlowym, skrzyżowaniem szlaków rzecznych i morskich łączących Europę Wschodnią i Północną.
Briccola to konstrukcja z drewna dębowego, używana od kilku stuleci przez żeglarzy do orientacji i oznaczania głębokości dna.

Briccola składa się z jednego, dwóch lub więcej drewnianych słupów, zwykle dębowych. Tyczki te są ze sobą połączone i na większości swojej długości wbijane w piaszczyste dno laguny. Briccole zachowały swoje znaczenie na przestrzeni wieków i nadal są niezbędne do identyfikacji kanałów żeglownych, oznaczania płycizn i wspierania znaków wizualnych, takich jak np. ograniczenia prędkości.

Każda briccola tkwi w lagunie przez dziesięciolecia i nosi ślady czasu, opowiadając wyjątkową historię, która przeplata się z mitami i legendami. Nie jest możliwe poznanie dokładnej liczby istniejących briccoli, ale jest ich prawie sto tysięcy! Briccola na świecie jest również nazywana duc d’albe lub Dalben lub dolphin, a w języku polskim dalba.

Na niektórych dalbach wewnątrz kanałów miejskich z funkcją cumowania, można znaleźć dekoracje z symbolami („de casada”) weneckiej szlachty. Tyczki te nazywane są paline.

Briccola powinna być wymieniana co pewien czas ze względu na działanie kornika zwanego teredine, który pożera drewno aż do złamania. Usunięte w celu wymiany, briccole są często wykorzystywane do wyrobu artystycznych elementów mebli o historycznym smaku.

Krótko mówiąc, Briccole to koncentrat historii i kultury, który czyni Lagunę Wenecką jeszcze bardziej wyjątkową!

Nasze łodzie mieszkalne mogą pomieścić od 2 do 10 osób

Barki (łodzie mieszkalne) w Lagunie Weneckiej

Barki (łodzie mieszkalne) w Lagunie Weneckiej

Oferujemy szereg wysokiej jakości łodzi, wszystkie niedawno lub nowo zbudowane, aby zagwarantować najlepsze wrażenia z wakacji. Chociaż każda łódź jest inna, wszystkie oferują doskonały standard życia . Na pokładzie zawsze znajdziesz kuchnię z pełnym wyposażeniem i naczyniami, kabiny z pościelą i ręcznikamiłazienki w liczbie proporcjonalnej do wielkości łodzi, jadalnię, pokład do spędzania czasu na świeżym powietrzu podczas rejsu.

Najnowocześniejsze houseboaty wyposażone są również w klimatyzację, materace na zewnątrz oraz sondę, wskazującą głębokość, ułatwiajacą omijanie płycizn. Wszystkie łodzie wyposażone są w zbiornik na wodę pitną, oraz bojler do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Jeśli zdecydujesz się na żeglowanie wiosną lub jesienią, pamiętaj, że wszystkie nasze houseboaty mają ogrzewanie!

Łódź jest sterowana jest z pokładu, z doskonałym widokiem dookoła. Duża markiza chroni przed słońcem lub deszczem. Aby zapewnić bezpieczną jazdę, łodzie są wyposażone w śrubę napędową poprzeczną (w niektórych przypadkach dwie). Wszystkie nasze łodzie są solidnebezpieczne i niezawodne, systematycznie konserwowane i dezynfekowane.

Mała, nieoceniona wskazówka: zabierz adapter USB – taki jak ten, którego używasz w samochodzie w gnieździe zapalniczki. W ten sposób zawsze możesz naładować telefon komórkowy i inne urządzenia na pokładzie.

Łódź Minuetto 6+ jest idealna dla średniej wielkości rodziny, która potrzebuje wystarczająco dużo miejsca, aby spędzić relaksujący tydzień na wakacjach

Łódź Menuetto 6

Łódź Menuetto 6

Jest to najsłynniejsza łódź z linii Minuetto, z 3 podwójnymi kabinami. Może wygodnie pomieścić 6 osób (plus 2 osoby w salonie), gwarantując dużo przyjemnych przestrzeni i dobry poziom prywatności.

2 kabiny znajdują się na dziobie, a główna kabina na rufie, oddzielona od pozostałych. Wszystkie łóżka mają co najmniej 2 metry długości i są wyposażone w prześcieradła, poduszki, kołdry i ręczniki kąpielowe.

Kabina rufowa ma dostęp do dużej prywatnej łazienki z elektryczną toaletą, oddzielnym prysznicem i umywalką. W części dziobowej znajduje się łazienka z umywalką z ciepłą i zimną wodą oraz elektryczną toaletą, a także bardzo wygodna i przestronna niezależna kabina prysznicowa.

Na środku łodzi znajduje się duża jadalnia z sofami wokół niej oraz kompletna i w pełni wyposażona kuchnia. Kuchenka pokładowa jest zasilana gazem, a butla jest dostarczana wraz z naczyniami i ściereczkami kuchennymi. Urządzenia w kuchni to kuchenka, piekarnik, zlewozmywak i średniej wielkości lodówka.

Na górny pokład można dostać się z jadalni schodami. Będąc na górze, możesz cieszyć się globalnym panoramicznym widokiem. Tutaj znajduje się stół z krzesłami wokół niego, idealny do spożywania lunchu podczas żeglowania czy kolacji podziwiania zachodu słońca.

Pokład osłonięty jest dużą markizą, która chroni przed słońcem i deszczem. Panoramiczna pozycja kierowcy gwarantuje maksymalną widoczność podczas nawigacji i manewrów. Ta łódź oferuje również 2 duże leżaki, na których można umieścić ręczniki plażowe.

W kabinie można korzystać z adapterów USB z wtyczką do zapalniczki samochodowej, aby ładować telefony.

Łódź Menuetto 6

Łódź Menuetto 6

WYPOSAŻENIE
Nawigacja
Sonda głębinowa, apteczka pierwszej pomocy, światła nawigacyjne
Na zewnątrz
Bimini, Ster strumieniowy dziobowy, Stół w kokpicie, Poduszki w kokpicie, Pompa zęzowa, Trap, Elektryczna pompa zęzowa
Wewnątrz
Klimatyzacja, Ładowarka 220V, Kambuz, Ogrzewanie, Ciepła woda, Piekarnik , Lodówka i pełne wyposażenie kuchenne, Radio AM/FM, Radio z odtwarzaczem CD, Przetwornica na 220V, Wtyczka do iPhone’a, Pościel, Butla gazowa, Kuchenka gazowa, Gniazdko 12V, Gniazdo 220V

CO JEST WLICZONE W KOSZT CZARTERU ŁODZI

 • Pościel i ręczniki.
 • Korzystanie z kuchni i jej wyposażenia.
 • Stale aktywna linia telefoniczna dedykowana do sytuacji awaryjnych, odnosząca się do bazy internatowej.
 • Pomoc techniczna na miejscu w przypadku awarii pojazdu i jego podzespołów.
 • Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej (szkody wyrządzone osobom trzecim). Zapraszamy do zapoznania się z Warunkami Wynajmu w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat zakresu ubezpieczenia w cenie.
 • Ubezpieczenie szkód do limitów udziału własnego w ubezpieczeniu. Zapraszamy do zapoznania się z Warunkami Najmu w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat zakresu ubezpieczenia w cenie oraz możliwości jego realizacji.
 • Wsparcie informacyjne dla nawigacji (mapy żeglarskie, instrukcja pokładowa, przewodnik nawigacyjny) w stosunku do tego, co jest dostępne w bazie odlotów.
Łódź Menuetto 6

Łódź Menuetto 6

CO JEST WYŁĄCZONE Z KOSZTU ŁODZI

 • Zużycie paliwa.
 • Opłata za sprzątanie końcowe.
 • Wykup udziału własnego w ubezpieczeniu za uszkodzenie łodzi (Collision Damage Waiver CDW)
 • Dowolna pozycja, w tym lista dodatków.
 • Ubezpieczenie podróżne. Zdecydowanie zalecamy wykupienie odpowiedniej polisy u nas lub prywatnie w momencie podpisywania umowy. Szczegóły naszej polisy są widoczne pod tym linkiem: Ubezpieczenie podróżne
 • Wszelkie koszty, które nie zostały wyraźnie wymienione na liście „Co obejmuje koszt łodzi”, w tym, jeśli występują, ale nie są obowiązkowe, opłaty za cumowanie, podatki turystyczne i inne.
  

Masz pytania? Zadzwoń!
Porozmawiajmy o Lagunie Weneckiej!
Magda Koczewska 502 386 503