WYBIERZ AKWEN na swój kolejny czarter

Grecja, Chorwacja czy Włochy? Poznaj akweny z jachtami do czarteru

Wybór akwenu, na którym odbędzie nasz rejs to podstawowa kwestia, gdy przystępujemy do rezerwowania czarteru. Inny rejon wybiorą załogi, które wyruszają na pierwszy rejs, inne te, gdzie na pokładzie są dzieci, a żeglarze szukający wiatru i „orania  morza” zdecydują się na jeszcze inny rejon.

  1. Na pierwszy rejs polecam Grecję (Zatoka Sarońska lub rejon Korfu) oraz Chorwację
  2. Na rejs z dziećmi rekomenduję Chorwację, Grecję (Korfu i Ateny), Sardynię
  3. Załogi szukające żeglarskich wrażeń znajdą je na pewno na Cykladach, Wyspach Kanaryjskich i Azorach…

Potrzeb i preferencji  może być więcej – zapraszam do bezpośredniej rozmowy, porozmawiajmy o wyborze akwenu do czarteru!

Magdalena Koczewska

502 386 503

Magda-Koczewska-2021
  

Masz pytania? Zadzwoń!
Porozmawiajmy o czarterach jachtów
Magda Koczewska
502 386 503

MORZE ŚRÓDZIEMNE

Czarter-jachtow-Grecjaok.jpg

GRECJA

Więcej…
Czarter-jachtow-Chorwacja.jpg

CHORWACJA

Więcej…
Czarter-jachtow-wlochy.jpg

WŁOCHY

Więcej…
CZARTER-JACHTOW-TURCJA.jpg

TURCJA

Więcej…

ATLANTYK

CZARTER-JACHTOW-KANARY-1.jpg
Marina-Horta-Azory.jpg

AZORY

Więcej…

TROPIKI

CZARTER-JACHTOW-KARAIBY-1.jpg
CZARTER-JACHTOW-SESZELE-1.jpg
czartery-jachtow-Tajlandia-1.jpg

Na pierwszy rejs zazwyczaj wybierany jest czarter w Chorwacji lub w Grecji, potem, przychodzi czas na Włochy, które oferują przepiękne i bardzo zróżnicowane rejony: Toskania, Sardynia, Sycylia lub okolice Neapolu. Hiszpania kusi archipelagiem Balearów oraz czarterem jachtów z Barcelony lub Alicante. Turcja to wspaniałe zabytki, gorący klimat i wysoki poziom serwisu dla żeglarzy. Czarter w Słowenii daje możliwość odwiedzenia sąsiednich Włoch i Chorwacji, a w Czarnogórze można żeglować po Zatoce Kotorskiej, zwanej śródziemnomorskim fiordem. Żeglując dookoła Malty i Gozo można wypocząć we wspaniałej scenerii albo wyskoczyć na Sycylię i wspiąć się na Etnę.

Na Atlantyku najpopularniejsze i najlepiej komunikowane z Europą są Wyspy Kanaryjskie z bazami czarterowymi na Teneryfie, Gran Canarii i Lanzarote. Warto także pożeglować po Azorach, stosunkowo nowym akwenie dla żeglarzy czarterujących jachty. Wyspy Zielonego Przylądka – gorące i wietrzne są dobrym akwenem dla poszukujących prawdziwie żeglarskich wrażeń.

Kiedy myślimy o czarterze zimą, pierwsze na myśl przychodzą Karaiby. To bardzo zróżnicowany akwen z wieloma bazami m. in. na Martynice, Gwadelupie, na Bahamach, Wyspach Dziewiczych, Kubie… bogactwo miejsc, krajów i wysp. Inne wspaniałe akweny tropikalne to Seszele, Tajlandia, Malediwy

W ofercie LEO Yachting nadal pozostaje Bałtyk – tutaj wszak są nasze żeglarskie korzenie!