WYBIERZ AKWEN na swój kolejny czarter 

LEO Yachting oferuje czartery w wielu rejonach świata. Na Morzu Śródziemnym najpopularniejsze są Grecja i  Chorwacja, a kiedy żeglarze, którzy szukają nowych pięknych miejsc pytają, gdzie jeszcze można wyczarterować jacht, polecam  WłochySardynię, Sycylię, Toskanię lub Kampanię. Na spokojne żeglowanie idealne są Baleary. Warto także rozważyć  ponownie popularną Turcję, z niezwykle czystym morzem i ponadprzeciętnym poziomem serwisu dla żeglarzy. Nr 1 wśród akwenów na Atlantyku zajmują Wyspy Kanaryjskie, a wśród rejonów tropikalnych klienci LEO Yachting najczęściej wybierają Seszele i Tajlandię.  Karaiby zapraszają  na Martynikę i GwadelupęBrytyjskie Wyspy Dziewicze, Kubę i Bahamy. Kapitanów, którzy wybierają dalsze kierunki po raz pierwszy, wspieramy wiedzą przydatną przy organizacji rejsu na drugim końcu świata i kontaktujemy ze skiperami, którzy już tam byli i chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Poznaj nasze akweny: 

miejsca warte odwiedzenia, klimat, informacje praktyczne, propozycje tras...

Najczęściej wybierane na Morzu Śródziemnym:: 

Grecja, Chorwacja, Włochy, Hiszpania

Popularne akweny na sezon zimowy: 

Wyspy Kanaryjskie, Seszele, Tajlandia, Karaiby

Inne akweny na Morzu Śródziemnym: 

Turcja, Czarnogóra, Słowenia, Sardynia, Sycylia, Toskania

Akweny hiszpańskie: 

Baleary, Wyspy Kanaryjskie, Wybrzeże Hiszpanii

Na pierwszy rejs zazwyczaj wybierany jest czarter w Chorwacji lub w Grecji, potem, przychodzi czas na Włochy, które oferują przepiękne i bardzo zróżnicowane rejony: Toskania, Sardynia, Sycylia lub okolice Neapolu… Hiszpania kusi archipelagiem Balearów oraz czarterem jachtów z Barcelony lub Alicante. Czarter w Słowenii daje możliwość odwiedzenia sąsiednich Włoch i Chorwacji, a w Czarnogórze można żeglować po Zatoce Kotorskiej – śródziemnomorskim fiordzie. Stosunkowo mało znana Turcja także jest warta zarekomendowania.

Na Atlantyku najpopularniejszym i najlepiej komunikowanym z Europą archipelagiem są Wyspy Kanaryjskie z bazami czarterowymi na Teneryfie, Gran Canarii i Lanzarote. Warto rozważyć czarter także na nieco rzadziej odwiedzanych przez żeglarzy czarterujących jachty Azorach, ale też na bardziej na południe położnych i  znacznie cieplejszych Wyspach Zielonego Przylądka.

Morze Karaibskie to Martynika, Gwadelupa, Grenadyny, Bahamy, Wyspy Dziewicze, Kuba… bogactwo miejsc, krajów i wysp. Planując termin czarteru nie można zapomnieć o sezonie huraganów, którego szczyt przypada na październik. Akwenem dostępnym przez cały rok są Seszele, a niemal przez wszystkie miesiące roku komfortowe  żegluje się po wodach Tajlandii lub też w opcji one-way z Malezji do Phuket.

W ofercie LEO Yachting nadal pozostaje Bałtyk – tutaj wszak są nasze żeglarskie korzenie!