WYBIERZ AKWEN na swój kolejny czarter

Grecja, Chorwacja, czy może tropiki? Poznaj akweny z jachtami do czarteru

MORZE ŚRÓDZIEMNE

ATLANTYK

TROPIKI

Na pierwszy rejs zazwyczaj wybierany jest czarter w Chorwacji lub w Grecji, potem, przychodzi czas na Włochy, które oferują przepiękne i bardzo zróżnicowane rejony: Toskania, Sardynia, Sycylia lub okolice Neapolu. Hiszpania kusi archipelagiem Balearów oraz czarterem jachtów z Barcelony lub Alicante. Turcja to wspaniałe zabytki, gorący klimat i wysoki poziom serwisu dla żeglarzy. Czarter w Słowenii daje możliwość odwiedzenia sąsiednich Włoch i Chorwacji, a w Czarnogórze można żeglować po Zatoce Kotorskiej, zwanej śródziemnomorskim fiordem. Żeglując dookoła Malty i Gozo można wypocząć we wspaniałej scenerii albo wyskoczyć na Sycylię i wspiąć się na Etnę.

Na Atlantyku najpopularniejsze i najlepiej komunikowane z Europą są Wyspy Kanaryjskie z bazami czarterowymi na Teneryfie, Gran Canarii i Lanzarote. Warto także pożeglować po Azorach, stosunkowo nowym akwenie dla żeglarzy czarterujących jachty. Wyspy Zielonego Przylądka – gorące i wietrzne są dobrym akwenem dla poszukujących prawdziwie żeglarskich wrażeń.

Kiedy myślimy o czarterze zimą, pierwsze na myśl przychodzą Karaiby. To bardzo zróżnicowany akwen z wieloma bazami m. in. na Martynice, Gwadelupie, na Bahamach, Wyspach Dziewiczych, Kubie… bogactwo miejsc, krajów i wysp. Inne wspaniałe akweny tropikalne to Seszele, Tajlandia, Madagaskar, Malediwy

W ofercie LEO Yachting nadal pozostaje Bałtyk – tutaj wszak są nasze żeglarskie korzenie!