Czarter jachtu na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych – prawdziwy raj dla żeglarzy

Brytyjskie Wyspy Dziewicze, znane również jako BVI (British Virgin Islands) ze względu na pasaty, wody o niezwyklej kolorystyce, wspaniałe kotwicowiska i wiele innych atrakcji są żeglarskim rajem, o czym przekonało się już wielu amatorów czarterów jachtów. Na BVI znajdzie się wszystkie elementy idealnego karaibskiego żeglarskiego urlopu: stały wiatr, przepiękne wyspy, puste plaże, wraki i atmosferę spokojnego żeglowania pomiędzy wyspami. BVI należą do najbardziej prestiżowych miejsc czarteru jachtów na świecie. Wyspy są domem dla najlepszych luksusowych jachtów motorowych, załogowych katamaranów oraz  jachtów i katamaranów. Leo Yachting od swojego pierwszego sezonu brokerskiej aktywności zbiera doświadczenia realizacji pomyślnych czarterów jachtów na BVI. Nasi partnerzy, tamtejsze firmy czarterowe, oddają do dyspozycji czarterujących sprawdzone na tym akwenie katamarany i jachty jednokadłubowe.

Katamaran – najlepszy wybór jednostki do czarteru na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych

czarter jachtów Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Brytyjskie Wysy Dziwicze – katamaranem można podpłyąć blisko plaży

Typowy rejs na wyczarterowanym katamaranie zaczyna się na Tortoli i załoga codziennie odwiedza nową wyspę, choć nie ma się co powstrzymywać, jeśli trafi się na wyjątkowe miejsce, można zdecydować się na dłuższy postój! Podczas żeglowania pomiędzy wybranymi wyspami można korzystać z unikatowych obszarów nurkowania, plażowych barów i restauracji. Katamaran idealnie sprawdza się w większości niezamieszkanych i dziewiczych wysepek Brytyjskich Wysp Dziewiczych, zapewniając niezrównany komfort, styl i stabilność oraz – co najważniejsze – pozwala podejść bardzo blisko brzegu.

Tortola – największa wyspa archipelagu, tu zaczyna się czarter na BVI

Tortola jest największą i najbardziej zaludnioną wyspą w archipelagu BVI, dlatego stanowi punkt wyjścia dla wyczarterowanego jachtu. Dostęp do Road Town prowadzi przez most z lotniska na sąsiedniej wyspie Beef. Oprócz Town Road, drugim głównym portem na wyspie Tortola jest Soper’s Hole, ładne, kolonialne miasto portowe pełen uroku, szczycące się kluczowymi przystankami i tętniącej życiem atmosferą. Tortola posiada wspaniałe plaże, z których najpiękniejsze znajdują się wzdłuż północnej części wyspy, gdzie ciche zatoczki są obramowane miękkimi, białymi piaskami. Będziesz cieszyć się malowniczym zatoką Cane

czarter jachtów BVI

BVI – park motyli

Garden Bay lub Long Bay z plażą o długości całej mili! Na północ od Road Town znajdziesz plażę Trunk Bay, prawdopodobnie najbardziej opustoszałą na wyspie.

Relaks na wyspie Jost Van Dyke – czas na przerwę podczas czarteru jachtu na BVI

Jost Van Dyke to odprężająca wyspa znana na całym świecie ze swojego nieformalnego stylu życia, osłoniętych kotwicowisk, pięknych plaż, homarów oraz restauracji i barów przy plaży. Jest tu bar i restauracja Foxy’s, znana ze swoich imprez na plaży (zwłaszcza w Sylwestra) oraz bar Soggy Dollar, który jest uznawany za jeden z najlepszych barów plażowych na świecie.

Anegada – tutaj zjesz grillowanego homara

czarter jachtów na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych

Grilowane homary na wyspie Anegada – obowiązkowy przystanek podczas czarteru na BVI

Anegada jest drugą co do wielkości wśród Brytyjskich Wysp Dziewiczych, ale różni się tym, że jest to wyspa koralowa, a nie wulkaniczna z najwyższym punktem zaledwie 26 stóp nad poziomem morza. Jest to wyspa, która warto odwiedzić dla jej plaż, spokoju (prawie nie ma mieszkańców) i grillowania na plaży. Na wyspie znajduje się wiele zabytkowych wraków na rafach do nurkowania i spotkać tu można wielu przedstawicieli świata dzikiej przyrody, w tym żółwie, pelikany, zagrożone iguana Anegada i flamingi. Jest to zdecydowanie warte podróży, jeśli szukasz spokojnego dnia na plaży, z kilkoma piña coladas w barze i pieczenią z homara w nocy!

Granitowe głazy na Virgin Gorda – bez nich nie obejdzie się żaden czarter jachtu na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych

Virgin Gorda jest trzecią co do wielkości wyspą na BVI. Najważniejszą atrakcją tej wyspy są “Łaźnie” położone na południowym krańcu wyspy. Łaźnie to nagromadzone w ogromnej ilości głazy granitowych rozrzucone na plaży, tworzące malownicze drogi wodne i jaskinie, które są otwarte do morza. Dlatego też pływanie i snorkowanie to tutejsze główne atrakcje. Ponadto na Virgin Gorda znajdują się niektóre duże ośrodki, takie jak Virgin Gorda Yacht Harbor. Ciesz się wspaniałą jadalnią w klubie YCCS Clubhouse z widokiem na piękną przystań Virgin Gorda!

Kuchnia BVI – sanktuarium dla smakoszy, także tych czarterujących jachty na BVI!

Brytyjskie Wyspy Dziewicze oferują szereg eklektycznych, a jednocześnie wygodnie urządzonych restauracji. Z pięknymi widokami i jedzeniem ze świeżych lokalnych produktów – BVI zasłużenie mają miano sanktuarium dla smakoszy. W kuchni BVI dostrzec można silny wpływ Afryki Zachodniej, Europy i Ameryki. Ciesz się jednymi z najlepszych na świecie owoców morza (szczególnie słynnego tutejszego homara) połączonych z pysznymi koktajlami.

BVI – miejsca, gdzie musisz być, kiedy czarterujesz jacht na BVI

  1.  Soggy Dollar Bar, Jost Van Dyke. Nie tylko chodzi o słynny koktajl na bazie rumu “Original Painkiller”, ponieważ bar Soggy Dollar oferuje także wspaniałe menu na śniadanie, lunch i obiad.
  2. Łaźnie, Virgin Gorda. Rozrzucone głazy to niepowtarzalny widok zupełnie wyjątkowy dla BVI, a Park Narodowy staje się punktem wyjścia do nurkowania z rurką i pływania.
  3. Foxy’s – Jost Van Dyke. Lokal ten niedawno obchodził 78 urodziny, oferuje jadłospis a la carte i własny rum, w prawdziwej karaibskiej stylistyce.
  4. Deadmans Beach, wyspa Peter. Nigdy nie poczujesz się bardziej żywy niż pierwszy raz, kiedy zobaczysz martwy biały piasek Deadman’s Beach, spokojne błękitne wody i wspaniałe wzgórza palmowe.
  5. Wrak Rhone, Wyspa Soli. Wrak RMS Rhone, który zatonął wskutek huraganu w 1867 roku tuż przy Salt Island, stał się znakomitym  i popularnym miejscem do nurkowania.
  6. Sandy Spit. Ta malutka wyspa zapala się na morzu jak promień słońca. Niezamieszkany krąg drobnego białego piasku otacza niewielką skrawek roślinności porastające skalne wnętrze – z jedną, jedyną palmą kokosową.
  7. Homar z grilla na Anegadzie. Homar na Anegada jest tak sławny, że dorobił się własnego festiwalu, będąc na Anegadzie nie można nie spróbować tego specjału!
  8. Bitter End Yacht Club, Virgin Gorda. Niezwykłe nabrzeże łączy w sobie sporty wodne, wycieczki i fantastyczne restauracje, aby stworzyć utopijną scenerię na wyspie Virgin Gorda. Indianie i jaskinie. Dwa najbardziej znane miejsca do snorkowania na BVI łączą się w pobliżu wyspy Norman, domniemanej inspiracji do opowieści o Wyspie Skarbów. Formacje skalne pokryte kolorową rybą i życiem morskim zapewniają niezapomniane wrażenia.
  9. Willy T. Wyspa Norman. A może skrzydełka z kurczaka? Co powiecie na wypróbowanie wyśmienitej kuchni na Norman Island  w tej spektakularnej restauracji pływającej?

Zanim wyczarterujesz katamaran na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych poznaj ciekawą historię tego rejonu

Rejon ten początkowo zamieszkiwali Indianie Ciboney, którzy przybyli z obu Ameryk. Kilkaset lat później przybyli tu z Ameryki Południowej Indianie Arawak. Arawak pokojowo zamieszkiwali wyspy aż do chwili pojawienia się około 1400 rok gwałtownych i agresywnych Indian Karaibskich. Krzysztof Kolumb “odkrył” wyspy w 1493 roku podczas swojej drugiej podróży przez Atlantyk. Virgin Gorda została tak nazwana przez Kolumba, ponieważ uważał, że wyspa przypominała pochyloną kobietę z dużym brzuchem. Chociaż Hiszpanie rościli sobie  pretensje do wysp, to faktycznie pierwotnie zostały one zasiedlone przez francuskich przedsiębiorców. Hiszpanie ostatecznie ich wypędzili z wyspy, ale Francuzi zemścili się i zaczęli atakować hiszpańskie osiedla – dając początek tradycji Buccaneer Pirate. Istnieje wiele opowieści o piratach na całym obszarze BVI, w tym na wyspie Dead Chest, gdzie Blackbeard zostawił 15 swoich piratów jako karę zostawiając im tylko butelkę rumu. Ta tradycja trwała aż do porażki Hiszpańskiej Armady. W rzeczywistości kanał Sir Francis Drake jest nazwany od słynnego brytyjskiego dowódcy i eksploratora, który zaatakował Hiszpanów w 1595 roku.

Anglia upomniała się o Wyspy już w 1628 r., Ale do 1666 r., ale nie istniały tu prawdziwe osady brytyjskie. Wyspy były Brytyjską Kolonią jako część Wysp Nawietrznych od 1866 r. do 1967 r., kiedy Brytyjskie Wyspy Dziewicze uzyskały autonomię, a obecnie jest to terytorium zależne Wielkiej Brytanii.

CIEKAWOSTKA

Najwięcej dochodu BVI uzyskują z obsługi firm, które mają to swoje siedziby (550 tys. zarejestrowanych firm z racji bardzo łagodnych przepisów podatkowych – BVI są “rajem podatkowym”), dopiero na drugim miejscu jest turystyka.

Czartery jachtów i katamaranów na BVI – zapytaj o ofertę, zadzwoń! 502 386 503

Lub napisz, jakiego jachtu na BVI szukasz:

Imię i nazwisko

Adres e-mail (wymagane)

Telefon kontaktowy (proszę podać preferowane godziny kontaktu)

Treść zapytania - termin czarteru/lokalizacja/jacht: liczba kabin, liczba osób (dorośli/dzieci), typ grota, jacht nie starszy niż..., czy wymagane są: ster strumieniowy, platforma kąpielowa, elektryczne toalety, redukcja kaucji, inne oczekiwania:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.

Zapytaj o czarter jachtu na BVI:

Termin czarteru

Akwen, port rozpoczęcia/zakończenia

Jakiego jachtu szukasz - liczba kabin, osób w załodze, inne wymagania dotyczące wieku i wyposażenia:

Imię i nazwisko

Adres e-mail

Telefon kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.

Czartery na Karaibach, Seszelach i w Tajlandii – ostanie oferty specjalne:

Czartery jachtów na BVI – powiązane artykuły:

INFORMACJE PRAKTYCZNE DLA ŻEGLARZY

PROPONOWANE TRASY REJSÓW