Czarter jachtu na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych

Idealne karaibskie żeglowanie!

Czarter jachtów - Kolorowe Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Tortola – jest kolorowo!

Brytyjskie Wyspy Dziewicze, znane również jako BVI (British Virgin Islands) ze względu na pasaty, wody o niezwyklej kolorystyce, wspaniałe kotwicowiska i wiele innych atrakcji są żeglarskim rajem, o czym przekonało się już wielu amatorów czarterów jachtów. Na BVI znajdzie się wszystkie elementy idealnego karaibskiego żeglarskiego urlopu: stały wiatr, przepiękne wyspy, puste plaże, wraki i atmosferę spokojnego żeglowania pomiędzy wyspami. BVI należą do najbardziej prestiżowych miejsc czarteru jachtów na świecie. Wyspy są domem dla najlepszych luksusowych jachtów motorowych, załogowych katamaranów oraz  jachtów i katamaranów do samodzelnego prowadzenia.

Rejon ten ma miano sanktuarium dla smakoszy. Jest tu szereg eklektycznych, a jednocześnie wygodnie urządzonych restauracji z pięknymi widokami i jedzeniem ze przyrządzanym ze świeżych lokalnych produktów. W kuchni BVI dostrzec można silny wpływ Afryki Zachodniej, Europy i Ameryki. Ciesz się jednymi z najlepszych na świecie owoców morza, szczególnie słynnego tutejszego homara, połączonych z pysznymi koktajlami.

Leo Yachting od swojego pierwszego sezonu brokerskiej aktywności zbiera doświadczenia w realizacji pomyślnych czarterów jachtów w tym rejonie. Nasi partnerzy, tamtejsze firmy czarterowe, oddają do dyspozycji czarterujących sprawdzone na tym akwenie katamarany i jachty jednokadłubowe do samodzielnego prowadzenie (bareboat), a także jednostki z kapitanem lub z pełna obsługą.

Tortola – największa wyspa archipelagu, tu zaczyna się czarter na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych

Tortola jest największą i najbardziej zaludnioną wyspą w archipelagu Brytyjskich Wysp Dziewiczych, dlatego stanowi punkt wyjścia dla wyczarterowanego jachtu. Dostęp do Road Town prowadzi przez most z lotniska na sąsiedniej wyspie Beef. Oprócz Town Road, drugim głównym portem na wyspie Tortola jest Soper’s Hole, ładne, kolonialne miasto portowe pełne uroku i tętniącej życiem. Tortola ma wspaniałe plaże, z których najpiękniejsze znajdują się wzdłuż północnej części wyspy, gdzie ciche zatoczki są obramowane miękkimi, białymi piaskami. Będziesz cieszyć się malowniczym zatoką Cane, Garden Bay lub Long Bay z plażą o długości całej mili! Na północ od Road Town znajdziesz plażę Trunk Bay, cicha i bez tłumów.

Zaczynając rejs na wyczarterowanym katamaranie w Tortoli można codziennie odwiedzać nową wyspę, ale jeśli trafi się na wyjątkowe miejsce, nic nie stoi na  przeszkodzie, aby zdecydować się na dłuższy postój. Podczas żeglowania pomiędzy wybranymi wyspami można korzystać z unikatowych miejsc nurkowania, plażowych barów i restauracji. W tym rejonie niezamieszkanych i dziewiczych wysepek Brytyjskich Wysp Dziewiczych idealnie sprawdzi się katamaran, zapewniając niezrównany komfort i stabilność oraz – co najważniejsze – pozwalając podejść bardzo blisko brzegu.

Relaks na wyspie Jost Van Dyke – czas na przerwę podczas czarteru jachtu na BVI

czarter jachtów na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych

Grilowane homary na wyspie Anegada – obowiązkowy przystanek podczas czarteru na BVI

Jost Van Dyke to odprężająca wyspa znana na całym świecie ze swojego nieformalnego stylu życia, osłoniętych kotwicowisk, pięknych plaż, homarów oraz restauracji i barów przy plaży. Jest tu bar i restauracja Foxy’s, znana ze swoich imprez na plaży (zwłaszcza w Sylwestra) oraz bar Soggy Dollar, który jest uznawany za jeden z najlepszych barów plażowych na świecie.

Anegada – tutaj zjesz grillowanego homara

Anegada jest drugą co do wielkości wśród Brytyjskich Wysp Dziewiczych, ale różni się tym, że jest to wyspa koralowa, a nie wulkaniczna, z najwyższym punktem zaledwie 26 stóp nad poziomem morza. Spokój i grillowanie na plaży – to są wyróżniki tej wyspy! Wielbiciele nurkowania maja tu kilka miejscówek z wrakami i rafami. Spotkać tu można wielu przedstawicieli świata dzikiej przyrody, w tym żółwie, pelikany, zagrożoną iguana Anegada i flamingi. Jest to zdecydowanie warte podróży, jeśli szukasz spokojnego dnia na plaży, z kilkoma piña coladas w barze i pieczonym homarem wieczorem!

Granitowe głazy na Virgin Gorda – bez nich nie obejdzie się żaden czarter jachtu na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych

Virgin Gorda jest trzecią co do wielkości wyspą na BVI. Najważniejszą atrakcją tej wyspy są „łaźnie” położone na południowym krańcu wyspy. Łaźnie to nagromadzone w ogromnej ilości głazy granitowych rozrzucone na plaży, tworzące malownicze drogi wodne i jaskinie, które są otwarte do morza. Dlatego też pływanie i snorkowanie to tutejsze główne atrakcje. Ponadto na Virgin Gorda znajdują się niektóre duże ośrodki, takie jak Virgin Gorda Yacht Harbor. Ciesz się wspaniałą jadalnią w klubie YCCS Clubhouse z widokiem na piękną przystań Virgin Gorda!

Miejsca, gdzie musisz być, kiedy czarterujesz jacht na BVI

  1. czarter jachtów BVI

    BVI – park motyli

    Soggy Dollar Bar, Jost Van Dyke. Nie tylko chodzi o słynny koktajl na bazie rumu „Original Painkiller”, ponieważ bar Soggy Dollar oferuje także wspaniałe menu na śniadanie, lunch i obiad.

  2. Łaźnie – Virgin Gorda. Rozrzucone głazy to niepowtarzalny widok zupełnie wyjątkowy dla BVI, a Park Narodowy staje się punktem wyjścia do nurkowania z rurką i pływania.
  3. Foxy’s – Jost Van Dyke. Lokal ten niedawno obchodził 80 urodziny, oferuje jadłospis a la carte i własny rum, w prawdziwej karaibskiej stylistyce.
  4. Deadmans Beach, wyspa Peter. Nigdy nie poczujesz się bardziej żywy niż pierwszy raz, kiedy zobaczysz martwy biały piasek Deadman’s Beach, spokojne błękitne wody i wspaniałe wzgórza palmowe.
  5. Wrak Rhone, Wyspa Soli. Wrak RMS Rhone, który zatonął wskutek huraganu w 1867 roku tuż przy Salt Island, stał się znakomitym  i popularnym miejscem do nurkowania.
  6. Sandy Spit. Ta malutka wyspa zapala się na morzu jak promień słońca. Niezamieszkany krąg drobnego białego piasku otacza niewielką skrawek roślinności porastające skalne wnętrze – z jedną, jedyną palmą kokosową.
  7. Homar z grilla na Anegadzie. Homar na Anegada jest tak sławny, że dorobił się własnego festiwalu, będąc na Anegadzie nie można nie spróbować tego specjału!
  8. Bitter End Yacht Club, Virgin Gorda. Niezwykłe nabrzeże łączy w sobie sporty wodne, wycieczki i fantastyczne restauracje, aby stworzyć utopijną scenerię na wyspie Virgin Gorda. Indianie i jaskinie. Dwa najbardziej znane miejsca do snorkowania na BVI łączą się w pobliżu wyspy Norman, domniemanej inspiracji do opowieści o Wyspie Skarbów. Formacje skalne pokryte kolorową rybą i życiem morskim zapewniają niezapomniane wrażenia.
  9. Willy T. – wyspa Norman. A może skrzydełka z kurczaka? Co powiecie na wypróbowanie wyśmienitej kuchni na Norman Island  w tej spektakularnej restauracji pływającej?

Zanim wyczarterujesz katamaran na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych poznaj ciekawą historię tego rejonu

Rejon ten początkowo zamieszkiwali Indianie Ciboney, którzy przybyli z obu Ameryk. Kilkaset lat później przybyli tu z Ameryki Południowej Indianie Arawak. Arawak pokojowo zamieszkiwali wyspy aż do chwili pojawienia się około 1400 rok gwałtownych i agresywnych Indian Karaibskich. Krzysztof Kolumb „odkrył” wyspy w 1493 roku podczas swojej drugiej podróży przez Atlantyk. Virgin Gorda została tak nazwana przez Kolumba, ponieważ uważał, że wyspa przypominała pochyloną kobietę z dużym brzuchem. Chociaż Hiszpanie rościli sobie  pretensje do wysp, to faktycznie pierwotnie zostały one zasiedlone przez francuskich przedsiębiorców. Hiszpanie ostatecznie ich wypędzili z wyspy, ale Francuzi zemścili się i zaczęli atakować hiszpańskie osiedla – dając początek tradycji Buccaneer Pirate. Istnieje wiele opowieści o piratach na całym obszarze BVI, w tym na wyspie Dead Chest, gdzie Blackbeard zostawił 15 swoich piratów jako karę zostawiając im tylko butelkę rumu. Tradycja Buccaneer Pirate trwała aż do porażki Hiszpańskiej Armady. Kanał Sir Francis Drake jest nazwany od słynnego brytyjskiego dowódcy i eksploratora, który zaatakował Hiszpanów w 1595 roku.

Anglia upomniała się o Wyspy już w 1628 r., Ale do 1666 r., nie istniały tu prawdziwe osady brytyjskie. Wyspy były Brytyjską Kolonią jako część Wysp Nawietrznych od 1866 r. do 1967 r., kiedy Brytyjskie Wyspy Dziewicze uzyskały autonomię, a obecnie jest to terytorium zależne Wielkiej Brytanii.

Najwięcej dochodu BVI uzyskują z obsługi firm, które mają to swoje siedziby (550 tys. zarejestrowanych firm z racji bardzo łagodnych przepisów podatkowych), dopiero na drugim miejscu jest turystyka.