Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Praktyczne informacja dla żeglarzy

czarter jachtow BVI

Czarter jachtow BVI

Jak się dostać na Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Opcja 1. Lot z Europy na Sint Maarten SXM i następnie 40-minutowy lot lokalnymi liniami na Beef Island EIS.
Więcej opcji dotarcia na BVI znajdziesz na stronie https://www.bvitourism.com/travel/arriving-by-air
Rekomenduję skorzystanie z usług dobrej agencji turystycznej w celu wyszukania najlepszego połączenia i zakupu biletów: https://www.happyticket.pl/ lub https://whynottravel.pl/

Informacje o BVI

Lokalizacja: Brytyjskie Wyspy Dziewicze znajdują się na Morzu Karaibskim, około 90 mil na wschód od Puerto Rico.
Język urzędowy:  angielski
Stolica: Road Town
Ludność: 31 122 (2021)
Strefa czasowa: czas standardowy atlantycki (AST): 4 godziny za czasem GMT i 1 godzinę przed EST.
Waluta: dolar amerykański
Karty kredytowe: Visa i Mastercard są powszechnie akceptowane w większości hoteli, sklepów i większych restauracji; American Express jest akceptowane w niektórych placówkach. Mniejsze firmy nie akceptują kart kredytowych.
Podatek wyjazdowy: 20 USD/os.
Napięcie: prąd elektryczny wynosi 110 V, 60 Hz
Dress kod: obowiązuje ubiór nieformalny (krótkie spodenki i koszulki), a tylko najbardziej ekskluzywne restauracje wymagają eleganckiej odzieży. Noszenie kostiumów kąpielowych jest uważane za obraźliwe, jeśli są noszone w rejonie miasta lub w obszarach mieszkalnych.
Jazda samochodem: wymagane jest posiadanie ważnego prawa jazdy, obowiązuje ruch lewostronny. Minimalny wiek wynajmu samochodu wynosi 25 lat.

Telefony alarmowe – Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Numery alarmowe: policja, straż pożarna lub pogotowie ratunkowe – 999; VISAR (Virgin Islands Search & Rescue) numer 999 lub kanał 16.
Szpital: Peebles Hospital, Lower Main Street, Road Town, Tortola. Tel: (284) 494-3497, 24-hr Accident & Emergency Department. Usługi pogotowia z chirurgicznymi, laboratoryjnymi i rentgenowskimi urządzeniami.
Telefon: Międzynarodowy kod wybierania dla Brytyjskich Wysp Dziewiczych tp + 1-284, a następnie 7-cyfrowy numer. Dostępna jest również rozmowa telefoniczna przy użyciu karty kredytowej, a także zakup kart telefonicznych.
Informacja turystyczna: Zarząd Turystyki BVI znajduje się na 2. piętrze budynku AKARA, Wickhams Cay 1, Road Town. Tel: (284) 494-3134
Ubezpieczenie: zaleca się wykupienie ubezpieczenia kosztów leczenia i od rezygnacji z podróży
Przydatne strony internetowe: https://www.bvitourism.com/

czarter jachtów Brytyjskie Wyspy Dziewicze

czarter jachtów Brytyjskie Wyspy Dziewicze – deszcze są częste, ale trwają krótko

Pogoda na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych

Najgoręcej jest w sierpniu i we wrześniu – średnia temperatura waha się między 26 a 31 ° C. Krótkie, intensywne opady przelotne a następnie piękne niebo słoneczne mogą wystąpić o każdej porze roku, ale jesienią opady deszczu są większe. Sezon huraganowy – od czerwca do listopada, a największa aktywność burzowa obserwowana jest we wrześniu. Łagodne pasaty (8-15 węzłów) ESE lub ENE wieją przez cały rok, wzrastając do 25-30 w czasie „wiatrów świątecznych”. Pasaty zmniejszają wilgotność w najgorętszych miesiącach. Klimat na Tortoli jest bardziej suchy niż na innych karaibskich wyspach, co czyni otaczające tę wyspę wody bardziej przejrzystymi, to dlatego BVI są rajem dla płetwonurków i fanów snorkelingu. Najwyższy sezon w tym rejonie trwa od grudnia do kwietnia. W maju i czerwcu wyspy są mniej zatłoczone i bardziej spokojne. We wrześniu i październiku istnieje małe ryzyko huraganów i jest to najlepszy czas na żeglowanie, jeśli chcesz być sam i mieć całą plażę dla siebie.

  

Zadzwoń, porozmawiajmy
o czarterach jachtów na BVI
502 386 503 Magda Koczewska

Magda-Mykonos-e1667593991429.jpg

Aby żeglować, nie trzeba posiadać jachtu - wystarczy go wyczarterować

Chętnie w tym pomogę, rekomenduję do czarteru wyłącznie jachty, które są w rękach sprawdzonych i godnych zaufania operatorów
Magda Koczewska

Więcej o mnie

Inne artykuły o Brytyjskich Wyspach Dziewiczych:

BVI – CHARAKTERYSTYKA REJONU

BVI – PROPONOWANE TRASY REJSÓW

Bazy czarterowe na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych

Stąd można wyczarterować jacht:

Tortola, Hodge’s Creek Marina

Tortola, Nanny Cay Marina