Czartery jachtów BVI – praktyczne informacja dla żeglarzy

Rejon: Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Lokalizacja: Brytyjskie Wyspy Dziewicze znajdują się na Morzu Karaibskim, na szerokości geograficznej 18.25 st. N i długości 64.36 st. W – około 90 mil na wschód od Puerto Rico.
Język:  angielski
Banki: Tortola Banks i Virgin Gorda Banks
Stolica: Road Town
Ludność: 25 383 (2011)
Strefa czasowa: czas standardowy atlantycki (AST): 4 godziny za czasem GMT i 1 godzinę przed EST.
Paszport: Do wjazdu na Brytyjskie Wyspy Dziewicze wymagane jest posiadanie ważnego paszportu z biletem powrotnym lub stałym.

czarter jachtow BVI

czarter jachtow BVI

Czartery jachtów BVI – Waluta, karty kredytowe, podatki

Waluta: dolar amerykański
Karty kredytowe: Visa i Mastercard są powszechnie akceptowane w większości hoteli, sklepów i większych restauracji; American Express jest akceptowane w niektórych placówkach. Mniejsze firmy nie akceptują kart kredytowych.
Cła: Wszystkie przywozy podlegają różnym stawkom cła. Przywóz towarów przywożonych do BVI czasowo nie podlega podatkowi.
Podatek wyjazdowy: 20 USD / os.
Podatek hotelowy: obowiązuje 10-procentowy podatek za zakwaterowanie w hotelach, apartamentach, domkach, willach i podobnych pomieszczeniach.
Podatek od sprzedaży: Na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych nie ma podatku od sprzedaży
Napięcie: prąd elektryczny wynosi 110 V, 60 Hz

Czartery jachtów BVI – Ubiór, jazda samochodem, narkotyki

Dress kod: obowiązuje ubiór nieformalny (krótkie spodenki i koszulki), a tylko najbardziej ekskluzywne restauracje wymagają eleganckiej odzieży. Noszenie kostiumów kąpielowych jest uważane za obraźliwe, jeśli są noszone w rejonie miasta lub w obszarach mieszkalnych. Proszę się okryć.
Jazda samochodem: wymagane jest posiadanie ważnego prawa jazdy. Jazda po lewej stronie drogi. Minimalny wiek wynajmu samochodu wynosi 25 lat.
Narkotyki: Posiadanie, sprzedaż, używanie lub dystrybucja nielegalnych narkotyków stanowi przestępstwo karane prawnie, skutkujące karą grzywny i więzienia.

Czartery jachtów BVI – Telefony alarmowe

Numery awaryjne: policja, straż pożarna lub pogotowie ratunkowe – 999; VISAR (Virgin Islands Search & Rescue) numer 999 lub kanał 16.
Szpital: Peebles Hospital, Lower Main Street, Road Town, Tortola. Tel: (284) 494-3497, 24-hr Accident & Emergency Department. Usługi pogotowia z chirurgicznymi, laboratoryjnymi i rentgenowskimi urządzeniami.
Telefon: Międzynarodowy kod wybierania dla Brytyjskich Wysp Dziewiczych tp + 1-284, a następnie 7-cyfrowy numer. Dostępna jest również rozmowa telefoniczna przy użyciu karty kredytowej, a także zakup kart telefonicznych.
Informacja turystyczna: Zarząd Turystyki BVI znajduje się na 2. piętrze budynku AKARA, Wickhams Cay 1, Road Town. Tel: (284) 494-3134
Ubezpieczenie Podróży: zaleca się wykupienie ubezpieczenia od rezygnacji z podróży

Czartery jachtów BVI – pogoda

czarter jachtów Brytyjskie Wyspy Dziewicze

czarter jachtów Brytyjskie Wyspy Dziewicze – deszcze są częste, ale trwają krótko

W miesiącach letnich temperatura jest nieco wyższa, a najgoręcej jest w sierpniu i we wrześniu – średnia temperatura waha się między 26 a 31 ° C (79-88 ° F). Krótkie, intensywne opady przelotne a następnie piękne niebo słoneczne mogą wystąpić o każdej porze roku, ale jesienią opady deszczu są większe. Średnie roczne opady to 45 cali. Sezon huraganowy jest oficjalnie w okresie od czerwca do listopada, a największa aktywność burzowa obserwowana jest we wrześniu. Łagodne pasaty (8-15 węzłów) ESE lub ENE wieją przez cały rok, wzrastając do 25-30 w czasie „wiatrów świątecznych”. Pasaty zmniejszają wilgotność w najgorętszych miesiącach. Klimat na Tortoli jest bardziej suchy niż na innych karaibskich wyspach, co czyni otaczające tę wyspę wody bardziej przejrzystymi, to dlatego BVI są rajem dla płetwonurków i fanów snorkelingu. Najwyższy sezon w tym rejonie trwa od grudnia do kwietnia. W maju i czerwcu wyspy są mniej zatłoczone i bardziej spokojne. We wrześniu i październiku istnieje małe ryzyko huraganów i jest to najlepszy czas na żeglowanie, jeśli chcesz być sam i mieć całą plażę dla siebie.

  

Zadzwoń, porozmawiajmy
o czarterach jachtów na Sardynii
502 386 503 Magda Koczewska

Wyślij zapytanie o czarter jachtu lub katamaranu na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych:

  Treść zapytania - AKWEN / TERMIN / JACHT (liczba kabin, osób w załodze, inne wymagania, budżet):

  Imię i nazwisko

  Adres e-mail

  Telefon kontaktowy

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.

  Inne artykuły o Brytyjskich Wyspach Dziewiczych:

  CHARAKTERYSTYKA REJONU

  PROPONOWANE TRASY REJSÓW

  Ostatnie specjalne oferty czarterów w rejonach tropikalnych: