Czarteruj jacht na Wyspach Kanaryjskich i odetchnij prawdziwie żeglarską atmosferą!

czarter jachtu Wyspy Kanaryjskie - Teide, Teneryfa

Pico del Teide – 3718 m n.p.m. (fot M. Koczewska)

Podczas czarteru jachtu na Wyspach Kanaryjskich doświadczysz oceanicznej fali i dyszowych wiatrów w przejściach pomiędzy wyspami. To akwen dla bardziej doświadczonych żeglarzy – trzeba mieć tego świadomość przed rezerwacją jachtu Wyspach Kanaryjskich. Największe wyspy archipelagu to Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera, el Hierro, Alegranza, La Graciosa i Montana Clara. Rejsy rozpoczyna się najczęściej na Teneryfie, gdzie jest najwięcej żeglarskich baz czarterowych. Kanary to kraina wiecznej wiosny, rejon dostępny i stosunkowo tani i dlatego zima na wyspach jest szczytem sezonu dla żeglarzy z Europy – to najbliższy rejon na pełen emocji i słońca rejs żeglarski zimą.

Po zawietrznej stronie wysp wieje mniej, morze jest spokojniejsze, a żegluga bardzo przyjemna. Podejścia do marin i portów na Wyspach są głębokie i proste, a nocne oznakowanie jest bardzo dobre.  Na Teneryfie czy Gran Canarii spotkać można nie tylko żeglarzy na wyczarterowanych jachtach, ale i tych przeprawiających się przez Alantyk, tak więc rejs żeglarski na Wyspach Kanaryjskich dają możliwość aby odetchnąć prawdziwie żeglarską atmosferą. Na Kanarach należy skorzystać z każdej okazji uzupełnienia zaopatrzenia, bo wiele marketów jest oddalonych od marin.

Wybierz jacht na Wyspach Kanaryjskich i czarteruj go w korzystnej cenie

Spędź niezapomnianego Sylwestra na Wyspach Kanaryjskich lub baw się podczas słynnego karnawału. Żegluj na przełomie lutego i marca albo wybierz najtańszy sezon w listopadzie. Jachty na Kanarach dostępne są do czarteru przez cały rok, a najkorzystniejsze ceny wynajmu są wtedy, gdy są tu przeprowadzone jachty z Balearów, czyli od listopada do marca. Dzięki temu, że jachty te pracują przez cały rok – ceny czarterów na Kanarach są zadziwiająco przystępne. Wiele połączeń lotniczych i stosunkowo krótki czas lotu z Europy, obniżona stawka VAT w tym rejonie Hiszpanii oraz rozsądne ceny za cumowanie w marinach sprawiają, że żeglowanie na tym akwenie jest znacznie bardziej dostępne, niż w rejonach dalej położonych, np. na Karaibach. 

Zacznij swój rejs na Teneryfie – największej wyspie archipelagu

W żyznych dolinach Teneryfy podziwiać można plantacje pomidorów i bananowców, a na wybrzeżu są wspaniałe piaszczyste plaże. To tutaj znajduje się najwyższy szczyt Hiszpanii – Pico del Teide. Jest to czyny wulkan, chroniony wraz z całą z całą kalderą Las Cañadas w Parku Narodowym Teide. To  trzeci co do wysokości wulkan na świecie, jeśli brać pod uwagę pomiar od podstawy na dnie oceanu. W głębokim na 3000 m przesmyku miedzy Teneryfą a Gomerą można spotkać walenia. 

  

Zadzwoń, porozmawiajmy
o czarterach jachtów na Sardynii
502 386 503 Magda Koczewska

Czarteruj jacht na Gran Canarii i poznaj ten „mały kontynent”

czarter jachtów Wyspy Kanaryjskie, Las Palomas, Gran Canaria

Wydmy Maspalomas, Gran Canaria

Na Gran Canarii zaobserwujemy  bardzo różne krajobrazy i strefy klimatyczne i dlatego wyspa  ma miano „małego kontynentu”. Są tu górskie masywy, pustynie i lasy tropikalne. Na wybrzeżu dominują szerokie, piaszczyste plaże z pięknym widokiem na ośnieżone górskie szczyty. W Las Palmas  zlokalizowana jest największa marina na Wyspach Kanaryjskich. Morze oblewające Gran Canarię to siedlisko waleni i delfinów – można tu spotkać delfiny zwyczajne trzymające się w dużych grupach, delfiny butlonose pływające z prędkością nawet 18 węzłów, obecne na tym akwenie przez okrągły rok i zaglądające sezonowo delfiny pręgobokie. Spotkaniu delfinów zawsze towarzyszą gorące emocje, ale jeszcze bardziej ekscytujące może być ujrzenie majestatycznego walenia: grindwala, kaszalota lub płetwala.

Wyskocz na Gomerę, Lanzarote i Fuerteventurę podczas żeglowania po Wyspach Kanaryjskich!

Czarter jachtów Wyspy Kanaryjskie - Gomera

Valle Gran Rey, Gomera (fot. M. Koczewska)

Gomera ma jedynie 15 kilometrów średnicy. Zalesiony masyw Alto de Grajonay stanowi obszar Narodowego Parku Grajonay. Uprawia się tu warzywa, owoce i winną latorośl. Krajobraz wybrzeża urozmaicony jest wysokimi klifami. Czarter jachtów na Wyspach Kanaryjskich warto połączyć ze zwiedzaniem, Gomerę najlepiej poznawać wynajętym samochodem i w ten sposób poznawać jej górzyste i zalesione wnętrze. 

Warto także dopłynąć do Lanzarote w czasie czarteru jachtu na Kanarach, bo to całkiem odmienna od innych wyspa, a to za sprawą wulkanów, które były czynne jeszcze całkiem niedawno i stąd część wyspy pokryta jest zastygłą lawą i wulkanicznym popiołem. Znajdziemy tu plantacje warzyw i owoców, a w rejonie Geria także winnice. Miasta: Arrecife i Teguise – stara i  obecna stolica wyspy. Panuje tu bardzo suchy klimat, nie ma wód gruntowych, a opady są bardzo rzadkie. 

Fuerteventura to wyspa najdłuższych plaż, są tu wspaniałe warunki do opalania i wędkowania. Stolica: Puerto Rosario. Klimat wyspy jest bardzo suchy.

Rozsmakuj się w lokalnej kuchni podczas czarteru jachtu na Kanarach

Kanaryjska kuchnia jest bogatą mieszanką hiszpańskich, afrykańskich i południowoamerykańskich smaków. Typowe dania: grilowane ryby (sardynki, dorada, murena, stadnik lub lokalna ryba vieja) z sosem pappas arrugadas, zapiekane krewetki, ośmiornice (pulpo ala plancha, ensalada pulpo), pappas arrugadas (małe ziemniaczki w łupinach), sos mojo rojo (czerwony) i mojo verde (zielony), dania z gofio (mąki z prażonych ziaren zbóż), ropa vieja, popularna jest także hiszpańska paella i tortilla. Tapas – małe przekąski dostępne w wielu miejscach w wielkiej rozmaitości to popis wyobraźni kucharzy i wspaniały sposób na poznawanie różnych smaków podczas rejsu po Wyspach Kanaryjskich. Niektórzy twierdzą, że Wyspy Kanaryjskie są kulinarnym rajem, aby się o tym przekonać wystarczy wyruszyć z rejs!

Wyspa El Hierro to był dawniej najbardziej na zachód wysunięty znany Europejczykom ląd i był to początek układu współrzędnych geograficznych – jednym słowem przez tę wyspę przechodził  południk 0. Dziś południk zerowy przebiega przez Greenwich, a wysepka El Hierro przez to nieco straciła na znaczeniu.  Pomimo to i tak warto ją odwiedzić podczas rejsu na Kanarach!  

Zapytaj o czarter jachtu na Wyspach Kanaryjskich:

  Treść zapytania - AKWEN / TERMIN / JACHT (liczba kabin, osób w załodze, inne wymagania, budżet):

  Imię i nazwisko

  Adres e-mail

  Telefon kontaktowy

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.

  Ostatnie oferty specjalne na czartery na Kanarach:

  Czarter jachtów na Wyspach Kanaryjskiech – inne artykuły:

  PROPONOWANE TRASY REJSÓW

  WSKAZÓWKI DLA ŻEGLARZY

  CENNIK Gran Canaria