Czartery jachtów na Wyspach Kanaryjskich

Czarter jachtu w tym rejonie daje możliwość poczucia prawdziwie oceanicznej żeglugi, atlantyckiej fali i mocnych, dyszowych wiatrów w przejściach pomiędzy wyspami, trzeba mieć tego świadomość decydując się na czartery jachtów na Wyspach Kanaryjskich . Po zawietrznej stronie wysp wieje mniej, morze jest płaskie, a żegluga bardzo przyjemna. Największe wyspy archipelagi to Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera, el Hierro, Alegranza, La Graciosa i Montana Clara. Ten rejon to kraina wiecznej wiosny i dlatego zima na wyspach jest szczytem sezonu dla żeglarzy z Europy.

Prawie wszystkie mariny i porty znajdują się po zawietrznej stronie wysp, podejścia do nich są głębokie i proste, a nocne oznakowanie jest bardzo dobre. Generalnie jednak uważa się, że Wyspy Kanaryjskie nie są najłatwiejszym akwenem dla żeglarzy. Pomimo to bywa tu tłoczno – spotkać można nie tylko żeglarzy na wyczarterowanych jachtach, ale i tych przeprawiających się na Atlantyk, tak więc czartery jachtów na Wyspach Kanaryjskich dają możliwość aby odetchnąć prawdziwie żeglarską atmosferą.

Teneryfa – największa i najpopularniejsza wyspa archipelagu

Czartery jachtów na Wyspach Kanaryjskich

Pico del Teide – 3718 m n.p.m

W żyznych dolinach podziwiać można plantacje pomidorów i bananowców, a na wybrzeżu są wspaniałe piaszczyste plaże. To tutaj znajduje się najwyższy szczyt Hiszpanii – Pico del Teide. Jest to czyny wulkan, chroniony wraz z całą z całą kalderą Las Cañadas w Parku Narodowym Teide. Teide jest trzecim co do wysokości wulkanem na świecie jeśli brac pod uwagę pomiar od podstawy na dnie oceanu.
W głębokim na 3000 m przesmyku miedzy Teneryfą a Gomerą można spotkać walenia. Mariny: Santa Cruz, Marina Tenerife, Radazul, Los Gigantes, Puerto Colon, San Miguel.

Gran Canaria – “mały kontynent”

Czartery jachtów na Wyspach Kanaryjskich

Wydmy Maspalomas, Gran Canaria

Na Gran Canarii zaobserwujemy  bardzo różne krajobrazy i strefy klimatyczne i dlatego wyspa  ma miano „małego kontynentu”. Są tu górskie masywy, pustynie i lasy tropikalne. Na wybrzeżu dominują szerokie, piaszczyste plaże z pięknym widokiem na ośnieżone górskie szczyty. W Las Palmas  zlokalizowana jest największa marina na Wyspach Kanaryjskich. Inne mariny na Gran Canarii: Pasito Blanco, Puerto de Mogan, Puerto Rico, Anfi del Mar lub Arguineguin. Czartery jachtów na Wyspach Kanaryjskich nie mogą obyć się bez odwiedzenia tej wyspy!

Lanzarote – wyspa pokryta lawą

Lanzarote to całkiem odmienna od innych wyspa, a to za sprawą wulkanów, które były czynne jeszcze całkiem niedawno i stąd część wyspy pokryta jest zastygłą lawą i wulkanicznym popiołem. Znajdziemy tu plantacje warzyw i owoców, a w rejonie Geria także winnice. Miasta: Arrecife i Teguise – stara i  obecna stolica wyspy. Panuje tu bardzo suchy klimat, nie ma wód gruntowych, a opady są bardzo rzadkie. Mariny: Puerto Calero oraz Marina Rubicon.

Fuerteventura – wyspa najdłuższych plaż

Wspaniałe warunki do opalania i wędkowania. Stolica: Puerto Rosario. Klimat wyspy jest bardzo suchy. Marina z możliwością zatankowania w El Castillo.

Niewielka wyspa – Gomera

Czartery jachtów na Wyspach Kanaryjskich

Valle Gran Rey, Gomera

Gomera jest  ma jedynie 15 kilometrów średnicy. Zalesiony masyw Alto de Grajonay stanowi obszar Narodowego Parku Grajonay. Uprawia się tu warzywa, owoce i winną latorośl. Krajobraz wybrzeża urozmaicony jest wysokimi klifami. Marina: Marina la Gomera w San Sebastian.

Czarter jachtów na Wyspach Kanaryjskich – należy korzystać z każdej okazji uzupełnienia zaopatrzenia, bo wiele marketów jest oddalonych od marin.

Historia wysp ma swoje początki w starożytności, w roku 500 p.n.e. przybyli tutaj Berberowie.700 lat później Ptolemeusz wyznaczył południk zerowy przebiegający przez El Hierro. Kanary, leżące u północno-zachodniego wybrzeża Afryki, stanowią część terytorium Hiszpani ale dziś to prawdziwa mieszanka kultur –  większość ludności stanowią Hiszpanie, żyją tutaj również Portugalczycy, Anglicy i Niemcy. Język hiszpański, którym posługują się mieszkańcy Kanarów jest w zbliżony do używanego w Ameryce Południowej.

Kuchnia na Wyspach Kanaryjskich

Kanaryjska kuchnia jest bogatą mieszanką hiszpańskich, afrykańskich i południowoamerykańskich smaków, które na pewno przypadną do gustu każdemu odwiedzającemu. Typowe dania: pappas arrugadas, mojos, gofio, ropa vieja, popularna jest także hiszpańska paella i tortilla.      

Ostatnie oferty specjalne na czartery na Kanarach:

 

Skontaktuj się z nami:

Imię i nazwisko

Adres e-mail (wymagane)

Telefon kontaktowy

Zapytanie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.