Czartery na Wyspach Kanaryjskich – informacje praktyczne 

Klimat wysp jest oceaniczno-subtropikalny, z umiarkowanymi temperaturami, rzadkimi opadami, zależnymi od wyspy i jej strefy oraz wysokości nad poziomem morza. Średnia temperatura powietrza od października do kwietnia wynosi 20-28°C i od maja do września 25-30°C. Najgorętszy miesiąc – sierpień 29°C, najobfitsze opady w grudniu, najsuchszy miesiąc – lipiec, najsilniejszy wiatr – pasat NE kwiecień – październik, ilość godzin słonecznych: ok 190 w grudniu i ok 300  lipcu. Znaczne różnice w temperaturze i pogodzie obserwowane są między północną i południową częścią każdej z wysp – miłośnikom słońca polecamy znacznie cieplejsze południe. W północno-wschodnich częściach wysp, leżących na nawietrznej, opady są znacznie wyższe od przeciętnej.  Czartery na Wyspach Kanaryjskich do świetny sposób dla mieszkańców Europy, aby zażyć ciepła i słońca podczas zimowych miesięcy, stąd szczyt sezony przypada tu na okres od listopada do marca.

Czarter-jachtow-Teneryfa-Maska

Wąwóz Maska – Teneryfa

 

Wiatr na Wyspach Kanaryjskich: Wyspy Kanaryjskie leżą w strefie pasatów, co oznacza przeważające wiatry z NE wiejące przez większą część roku z siłą 3 – 6 st. B i słoneczną żeglugę. Z największą siłą pasaty wieją tu w styczniu, lutym i sierpniu. Na przełomie marca i maja oraz października i listopada występują największe nieregularności spowodowane pojawieniem się sirocco (wiatru wiejącego ze wschodu i południowego-wschodu), długich okresów ciszy lub silnego, zachodniego wiatru. Jeżeli pojawią się ostrzeżenia o wysokim stanie morza (mar de fondo), należy zachować szczególną uwagę. Wysoka fala na wybrzeżu może stanowić zagrożenie dla jachtów.

Prognoza pogody: www.wunderground.com, www.weatheronline.pl

Pływy: skok pływów: 1,8 – 2,2 m.; Santa Cruz de Tenerife – wykres i tabela pływów ; Puerto de la Luz, Gran Canaria – wykres i tabela pływów

Czartery na Wyspach Kanaryjskich – przydatne strony internetowe:

Karnawał na Teneryfie: carnavaldetenerife.com/
Karnawał na Gran Canarii: lpacarnaval.com/es/
Oficjana strona wyspy Gran Canaria http://www.grancanaria.com


Powiązane artykuły:

CHARAKTERYSTYKA REJONU

PROPONOWANE TRASY REJSÓW

Cennik czarterów 2018/2019:

Czartery-jachtow-CENNIK-Gran-Canaria-Pasito Blanco-2018-19.

Teneryfa – cennik już wkrótce!

Lanzarote – cennik już wkrótce!

 

Skontaktuj się z nami:

Imię i nazwisko

Adres e-mail (wymagane)

Telefon kontaktowy

Zapytanie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.