Czartery na Wyspach Kanaryjskich – informacje praktyczne 

Czarter jachtów na Wyspach Kanaryjskiech - Wawóz Maska

Wąwóz Maska – Teneryfa (fot. M. Koczewska)

Klimat wysp jest oceaniczno-subtropikalny, z umiarkowanymi temperaturami, rzadkimi opadami, zależnymi od wyspy i jej strefy oraz wysokości nad poziomem morza. Średnia temperatura powietrza od października do kwietnia wynosi 20-28°C i od maja do września 25-30°C. Najgorętszy miesiąc – sierpień 29°C, najobfitsze opady w grudniu, najsuchszy miesiąc – lipiec, najsilniejszy wiatr – pasat NE kwiecień – październik, ilość godzin słonecznych: ok. 190 w grudniu i ok 300 lipcu.  Znaczne różnice w temperaturze i pogodzie obserwowane są między północną i południową częścią każdej z wysp – miłośnikom słońca polecamy znacznie cieplejsze południe. W północno-wschodnich częściach wysp, leżących na nawietrznej, opady są znacznie wyższe od przeciętnej.  Czartery jachtów i katamaranów na Wyspach Kanaryjskich to świetny sposób dla mieszkańców Europy, aby zażyć ciepła i słońca podczas zimowych miesięcy, stąd szczyt sezony przypada tu na okres od listopada do marca.

Czarteruj jacht i żegluj w pasatach na Wyspach Kanaryjskich

Wiatr na Wyspach Kanaryjskich: Wyspy Kanaryjskie leżą w strefie pasatów, co oznacza przeważające wiatry z NE wiejące przez większą część roku z siłą 3 – 6 st. B i słoneczną żeglugę. Z największą siłą pasaty wieją tu w lipcu i sierpniu, z najmniejsza – w pażdzierniku i listopadzie. Na przełomie marca i maja oraz października i listopada występują największe nieregularności spowodowane pojawieniem się sirocco (wiatru wiejącego ze wschodu i południowego-wschodu), długich okresów ciszy lub silnego, zachodniego wiatru. Jeżeli pojawią się ostrzeżenia o wysokim stanie morza (mar de fondo), należy zachować szczególną uwagę. Wysoka fala na wybrzeżu może stanowić zagrożenie dla jachtów. Częstotliwość sztormów jest niska, rejon nie jest nawiedzany przez huragany.

Prognoza pogody:

www.wunderground.com

www.weatheronline.pl

www.noonsite.com

Teletiempo: tel: 0034 906 365 373 – w języku hiszpańskim (informacja  o pogodzie, sile wiatru, stanie morza dla każdej wyspy).

Pływy: skok pływów: 1,8 – 2,2 m.; Santa Cruz de Tenerife – wykres i tabela pływów Puerto de la Luz, Gran Canaria – wykres i tabela pływów

Czartery na Wyspach Kanaryjskich – przydatne strony internetowe:

Karnawał na Teneryfie:  www.carnavaldetenerife.com
Karnawał na Gran Canarii:  www.lpacarnaval.com/
Oficjalna strona Wysp Kanaryjskich:  www.hellocanaryislands.com
Oficjalna strona wyspy Gran Canaria:  www.grancanaria.com
Strona Teneryfy:  www.visitingtenerife.com
Strona wulkanu Teide: www.volcanoteide.com

  

Zadzwoń, porozmawiajmy
o czarterach jachtów na Sardynii
502 386 503 Magda Koczewska

Zapytaj o czarter jachtu na Wyspach Kanaryjskich:

  Treść zapytania - AKWEN / TERMIN / JACHT (liczba kabin, osób w załodze, inne wymagania, budżet):

  Imię i nazwisko

  Adres e-mail

  Telefon kontaktowy

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.

  Ostatnie oferty specjalne na czartery na Kanarach: