Czartery jachtów na Sardynii

Wybór Sardynii jako miejsce czarteru jachtu to doskonała decyzja nie tylko za sprawą sprzyjającego klimatu oraz wspaniałych plaż i zatok. To rejon o bogatej historii, pięknej architektury i niespotykanej w innych rejonach mieszanki kultur i języków. Sardynia może nie ma wielkiej ilości marin i portów, ale jest tu wiele wspaniałych, naturalnych miejsc do kotwiczenia.

Park La maddalena - czarter jachtów na Sardynii

Czarterując jacht na Sardynii nie omiń Parku La Maddalena

Wyczarteruj jacht na Sardynii, znajdziesz tu wspaniałą przyrodę i interesującą historię

Sardynia to druga co do wielkości włoska wyspa, z racji swojego kształtu nazywana dawniej „Sandalon” – ślad pozostawiony przez stopę boską. Przy okazji czarteru jachtu na Sardynii warto się zainteresować śladami pierwotnej cywilizacji – nuragi spotykane wyłącznie na Sardynii to niewysokie wieże zbudowane z kamieni bez użycia spoiwa. Jest ich na całej Sardynii około 7 tysięcy i do dziś nie wiadomo do końca, w jakim celu powstały. Na wybrzeżu, dobrze widoczne od strony morza dla żeglarzy czarterujących jachty, stoją dumnie znacznie młodsze budowle – dawne wieże obserwacyjne.

Sardynia jest skalistą wyspą, ale to nie znaczy, że jest pozbawiona roślinności i zwierząt. Wbrew pozorom jest bardzo kolorowa, znajdują się tam przepiękne rafy koralowe i interesujące zwierzęta morskie. To idealne miejsce dla żeglarzy, miłośników windsurfingu i nurkowania. Podczas czarteru jachtu na północnej Sardynii niewątpliwą atrakcją dla wielbicieli dzikiej przyrody są parki narodowe: La Maddalena, Tavolara i Boniffacio na pobliskiej Korsyce. Wybrzeże północno-wschodniej Sardynii zwane Costa Smeralda (szmaragdowe wybrzeże) oferuje żeglarzom wiele spektakularnych widoków i miejsc dostępnych wyłącznie na jachtach od strony wody. W wielu tych pięknych zatokach i cieśninach czają się niebezpieczne,  podwodne skały i dlatego wybrzeże Sardynii to akwen dla doświadczonych żeglarzy, nie wolno polegać tu wyłącznie na elektronicznych mapach dostępnych na jachtowych ploterach, warto mieć dodatkowo własną nawigację i prowadzić ciągła obserwację.

Warto zaplanować czarter jachtu także na południu Sardynii

Czartery jachtów na Sardynii - te podpłomyki kiedyś rybacy moczyli w wodzie morskiej by zmiękły, teraz jedzą je wszyscy

Te podpłomyki były dawniej pożywieniem ubogich rybaków podczas połowu, teraz są  popularnym pieczywem na Sardynii

Żeglując dalej na południe dopłyniemy do stolicy wyspy Cagliari. Warto odwiedzić tam długą na 16 km plażę Poetto, wzdłuż niej rozciągają się saliny w których żerują flamingi. Żeglując dalej na zachód koniecznie trzeba zrobić dłuższy przystanek na wyspie San Pietro – Carloforte oferuje wygodną marinę i ciekawe życie miasteczka – liczne restauracje i bary serwują typowe dania włoskie ale dominują owoce morza i tuńczyk. Podaje się go na nieskończoną ilość sposobów, bo ta ryba jest tu bardzo popularna – to właśnie wzdłuż wybrzeży południowej Sardynii tuńczyki mają swój szlak z Atlantyku wgłąb Morza Śródziemnego. Żeglując jachtem zobaczymy na powierzchni morza przezroczyste żagielki niebieskawych meduz velella – to przysmak tuńczyków.

Carloforte to także interesująca historia i kultura. Ciekawostką historyczną jest dialekt, którym posługują się mieszkańcy Carloforte – to język tabarchini. Takim samym dialektem mówią jeszcze tylko mieszkańcy Ligurii. Cagliari i Carloforte  to jedyne dwie bazy czarterowe na południowej Sardynii, jeśli wybierzemy czarter jachtu po tej stronie Sardynii – będziemy mieli piękne widoki, ciekawe miejsca do zwiedzania i dużo więcej spokoju, niż po północnej stronie wyspy.

Czarter jachtu na Sardynii to także okazja by skosztować wspaniałych owoców morza

Sardyńskie przysmaki można znaleźć nie tylko w drogich restauracjach. Warto poszukać mniejszych knajpek, czasami trochę bardziej na uboczu, tych, do których chodzą miejscowi. Sardynia to raj dla wielbicieli ryb i owoców morza takich jak langusty, kalmary, małże, anchois, sardynki i wspomniany wcześniej tuńczyk. Równie często spożywa się tam potrawy mięsne porceddu – to długo pieczone na otwartym ogniu prosię. Polecamy spróbować bottarga – suszonej ikry oraz sera o charakterystycznym, ostrym smaku – pecorino sardo. Oczywiście skosztujemy tu także focaccia (rodzaj pieczywa z nadzieniem) w różnych odmianach, caponata (duszone warzywa) i trofie (rodzaj makaronu) Z wizyty na Sardynii warto przywieźć słodkie wino musujące Moscato lub przypominające w smaku Sherry – Vernaccia di Oristano.

Czartery jachtów i katamaranów na Sardynii – zapytaj o ofertę, zadzwoń! 502 386 503

Lub napisz, jakiego jachtu na Sardynii szukasz:

Imię i nazwisko

Adres e-mail (wymagane)

Telefon kontaktowy (proszę podać preferowane godziny kontaktu)

Treść zapytania - termin czarteru/lokalizacja/jacht: liczba kabin, liczba osób (dorośli/dzieci), typ grota, jacht nie starszy niż..., czy wymagane są: ster strumieniowy, platforma kąpielowa, elektryczne toalety, redukcja kaucji, inne oczekiwania:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.

Szybkie zapytanie o czarter jachtu na Sardynii:

Termin czarteru

Akwen, port rozpoczęcia/zakończenia

Jakiego jachtu szukasz - liczba kabin, osób w załodze, inne wymagania dotyczące wieku i wyposażenia:

Imię i nazwisko

Adres e-mail

Telefon kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.

Ostatnie oferty specjalne na czartery jachtów na Sardynii: