Czarter jachtów Czarnogóra

Czarnogóra nie jest jeszcze bardzo popularny wśród turystów i żeglarzy czarterujących jachty. Zachęcam, aby odwiedzić ten mały, górzysty kraj położony pomiędzy Chorwacją i Albanią. Jeżeli szukamy spokojnego i pięknego miejsca na odpoczynek pod żaglami – czarter jachtu i rejs w Czarnogórze jest doskonałym wyborem!

Czarter jachtów Czarnogóra - Święty Stafan

Sveti Stefan – ikona Czarnogóry. Można kotwiczyć tuż obok i cieszyć się kąpielą w turkusowym Adriatyku

Dlaczego Czarnogóra

Górski krajobraz i jedyna w swoim rodzaju Zatoka Kotorska, unikatowe, malownicze wyspy z ciekawą zabudową, przybrzeżne barwne miasteczka z bogatą historią, najdłuższa nad Adriatykiem plaża… to wystarczająco wiele argumentów, by choć raz pożeglować po czarnogórskim akwenie. Czarnogóra to nie tylko Zatoka Kotorska, można wypłynąć na szerokie wody Adriatyku i dopłynąć aż do Ulcinj przy granicy z Albanią, zatrzymując się w Budwie i w Barze. Atrakcji na czarnogórskim wybrzeżu wystarczy na dwutygodniowy rejs pod żaglami. Jacht wyczarterować można od jednego z kilku czarnogórskich armatorów (Tivat, Bar, Kotor to ich bazy) lub skorzystać z oferty firm chorwackich, których niemal wszystkie jednostki bazujące w Dubrowniku mogą opuszczać chorwackie wody terytorialne i żeglować do Czarnogóry. Trzeba w programie rejsu uwzględnić czas na odprawy graniczne, nie można zapomnieć o zakupie winiety wymaganej przez czarnogórskie władze.

czarter jachtów czarnogóra - Święty Stefan

czartery jachtów w Czarnogórze – Święty Stefan

Zatoka Kotorska – góry i morze

Główną atrakcją dla żeglarzy w Czarnogórze jest Zatoka Kotorska (Boka Kotorska) przypominająca krajobraz norweskich fiordów i wcinająca się na  30 km wgłąb lądu. Wraz z miastami Kotor, Perast i Rosan zatoka została wpisana na listę światowego Dziedzictwa UNESCO. Z lotu ptaka zatoka przypomina usta i stąd nazwa Boka (od włoskiego słowa bocca – usta). Tworzą ją 4 mniejsze zatoki, a na nich rozrzucone jest 9 wysp.

Czarnogórskie wybrzeże – mariny, porty i różnorodność nadmorskich miasteczek

Czarnogóra ma 290 km wybrzeża. Warunki żeglarskie są tutaj bardzo dobre, wybrzeże jest zróżnicowane, a góry schodzą do samego morza, co sprawia, że krajobraz jest bardzo malowniczy. Jeżeli chodzi o mariny, mamy do wyboru Bar, z którego można wyskoczyć w głąb lądu na wycieczkę nad Jezioro Szkoderskie, Budvę, gdzie wielbicie zabawy znajdą odpowiedni klimat ze sporą liczbą, Kotor za wspaniałą starówką i niesamowitym widokiem z twierdzy położonej ponad 100 m n.p.m. i Herceg-Novi, urocze miasteczko leżące na granicy z Chorwacją. Nie można zapomnieć o Porcie Montenegro w Tivacie – ekskluzywnej marinie o standardzie porównywalnym z najlepszymi marinami nad Morzem Śródziemnym. Kotwicowiska to m. in. Bigowa, Sveti Stefan i Ulcinj.

Jezioro Szkoderskie

Z pewnością przy okazji rejsu żeglarskiego warto odwiedzić największe jezioro na Półwyspie Bałkańskim – Jezioro Szkoderskie. Jezioro i jego brzegi są siedliskiem ptaków, można tu spotkać pelikany, kormorany, czaple. Warto odwiedzić wyspy z zabytkowymi monastyrami  Jezioro nie jest akwenem żeglarskim, ale można odbyć tu wycieczkę motorową łodzią, aby z bliska doświadczyć uroków tego pełnego dzikości miejsca chronionego poprzez utworzenie na tym obszarze parku narodowego.

Czarnogórska kuchnia

Kuchnia czarnogórska jest bardzo zróżnicowana, w górzystej części kraju króluje jagnięcina, ser owczy przygotowywany w oliwie z oliwek, wędzona szynka i kajmak – solona śmietana z gotowanego mleka przechowywana w drewnianych beczkach. Na wybrzeżu najczęściej można spotkać ryby (piotrosz, kielec, labraks, dorada) i owoce morza. Warto spróbować także przysmaków spotykanych na całym Półwyspie Bałkańskim i popularnych także w Czarnogórze – są to: burek (ciasto francuskie z mięsem lub serem), ćevapczići (smażone/grilowane kiełbaski z mięsa mielonego), sarma (mięso mielone z ryżem zawinięte w liście kiszonej kapusty lub winogrona). Czarnogóra słynie z bardzo dobrych win, które będą stanowiły idealny prezent dla rodziny lub przyjaciół. Najlepsze miejscowe wino to Vranac o ciemnym i bardzo intensywnym kolorze.

  

Zadzwoń, porozmawiajmy
o czarterach jachtów w Czarnogórze!
502 386 503 Magda Koczewska

Czarter jachtu Czarnogóra – zapytaj o ofertę:

  Treść zapytania - AKWEN / TERMIN / JACHT (liczba kabin, osób w załodze, inne wymagania, budżet):

  Imię i nazwisko

  Adres e-mail

  Telefon kontaktowy

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.

  Ostatnie oferty specjalne w Czarnogórze: