Home/Tajlandia
Tajlandia 2018-05-13T21:03:40+00:00

Czarter jachtów w Tajlandii

Czarter jachtów w Tajlandii najczęściej rozpoczyna się na wyspie Phuket w Yacht Haven Marina, by wyruszyć stąd jachtem na wody Morza Andamańskiego. To osłonięty i bezpieczny akwen z lazurową wodą, nie nawiedzanym przez huragany i oceaniczną falę.

Charakterystyczne dla tego rejonu są wysokie skaliste wyspy z rozwiniętymi zjawiskami krasowymi, stąd znajdziemy tu kalcytowe nacieki, groty, fantazyjne skalne groty i korytarze, a także białe plaże, liczne zatoki, bujna roślinność i wspaniałe rafy koralowe, słońce i bezchmurne niebo. Posiłki na plażach, snurkowanie z oglądaniem kolorowych ryb i koralowych raf, wspaniałe widoki – nie dziwi, że czarter jachtu w Tajlandii staje się coraz popularniejszy. Te cuda natury wzbogacone są gościnnością uśmiechniętych tubylców i wspaniałym miejscowym jedzeniem w przystępnych cenach. Nie wszystkie potrawy są ostro doprawione, bo Tajowie wiedzą że Europejczycy mają odmienne smaki, można więc zjeść potrawy przyprawione z umiarem lub całkiem łagodne.

Czarter jachtów w Tajlandii

Czarter jachtów w Tajlandii – w towarzystwie skalnych ścian i łodzi długoogonowych

Czarter jachtów w Tajlandii – nie omiń Phang Nga Bay

Morski Park Narodowy Phang Nga Bay to rejon naturalnego krajobrazu położony na północny-wschód od  Yacht Haven Marina, nie można go pominąć podczas czarter jachtów w Tajlandii. Warto pożeglować tu od wyspy do wyspy prze kilka dni i podziwiać z bliska okazałe wapienne skały. Skała Jamesa Bonda oraz Ko Panyi ze słynną wioską na wodzie to miejsca znane z folderów, tłumnie odwiedzane łodziami przez turystów. Kto nie lubi tłoku, powinien poszukać innych, mniej zatłoczonych, a równie pięknych miejsc, których jest tu bez liku. W zatokach z łatwością znajdziemy bezpieczne kotwicowiska, choć przy niektórych wyspach trzeba uważać na koralowe rafy/

Czarter jachtów w Tajlandii – cudowne plaże Krabi

Plaże Krabi zaliczane są do najpiękniejszych na świecie, zdecydowanie trzeba odwiedzić Raileh Beach, a wyspy Phi Phi  leżące na południe od Krabi i na wschód od Phuket to jeden z najpiękniejszych archipelagów na naszym globie. Wody oblewające te wyspy są bardzo przejrzyste i idealne do nurkowania, bogate w rafy koralowe, a wybrzeża są pełne pięknych plaż z białym piaskiem. To w tym rejonie nakręcono film „Niebiańska plaża” z Leonardo di Caprio (ta plaża jest obecnie bardzo popularna, ale na Morzy Andamańskim jest wiele pięknych plaż godnych odwiedzenia. Phi Phi Don – swoiste centrum handlowo – usługowe rejonu – można tu zrobić zakupy, zjeść w jednej z licznych restauracji, skorzystać z oferty masażu i internetowej kawiarenki. Kulinarną ciekawostką w tym rejonie jest fakt, że to właśnie w tej okolicy pozyskiwane są jaskółcze gniazda, główny składnik słynnej chińskiej zupy z jaskółczych gniazd.

Ostatnie oferty specjalne na czartery w Tajlandii, na Seszelach i na Karaibach:


Powiązane artykuły:

WSKAZÓWKI DLA ŻEGLARZY

TRASY REJSÓW

 

Skontaktuj się z nami:

Imię i nazwisko

Adres e-mail (wymagane)

Telefon kontaktowy

Zapytanie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest LEO Yachting Magdalena Koczewska, 50-010 Wrocław, Podwale 62.