Czarter jachtów w Tajlandii

Czarter jachtów w Tajlandii najczęściej rozpoczyna się na wyspie Phuket w Yacht Haven Marina, by wyruszyć stąd jachtem na wody Morza Andamańskiego. To osłonięty i bezpieczny akwen z lazurową wodą, nie nawiedzanym przez huragany i oceaniczną falę.

Charakterystyczne dla tego rejonu są wysokie skaliste wyspy z rozwiniętymi zjawiskami krasowymi, stąd znajdziemy tu kalcytowe nacieki, groty, fantazyjne skalne groty i korytarze, a także białe plaże, liczne zatoki, bujna roślinność i wspaniałe rafy koralowe, słońce i bezchmurne niebo. Posiłki na plażach, nurkowanie z oglądaniem kolorowych ryb i koralowych raf, wspaniałe widoki – nie dziwi, że czartery jachtów i katamaranów w Tajlandii stają się coraz popularniejsze. Tajskie cuda natury wzbogacone są gościnnością uśmiechniętych tubylców i wspaniałym miejscowym jedzeniem. Nie wszystkie potrawy są ostro doprawione, bo Tajowie wiedzą że Europejczycy mają odmienne smaki, można więc zjeść potrawy przyprawione z umiarem lub całkiem łagodne.

Czarter jachtów i katamaranów w Tajlandii

Czarter jachtów w Tajlandii – w towarzystwie skalnych ścian i łodzi długoogonowych

Czarter jachtu – Tajlandia. Nie omiń Phang Nga Bay!

Morski Park Narodowy Phang Nga Bay to rejon naturalnego krajobrazu położony na północny-wschód od Yacht Haven Marina, nie można go pominąć podczas czarteru jachtu w Tajlandii. Warto pożeglować katamaranem od wyspy do wyspy przez kilka dni i podziwiać z bliska okazałe, wapienne skały. Skała Jamesa Bonda oraz Ko Panyi ze słynną wioską na wodzie to miejsca znane z folderów, tłumnie odwiedzane łodziami przez turystów. Kto nie lubi tłoku, powinien poszukać innych, mniej zatłoczonych, a równie pięknych miejsc, których jest tu bez liku. W zatokach z łatwością znajdziemy bezpieczne kotwicowiska, choć przy niektórych wyspach trzeba uważać na koralowe rafy.

Zachwyć się cudownymi plażami Krabi

Plaże Krabi zaliczane są do najpiękniejszych na świecie, zdecydowanie trzeba odwiedzić Raileh Beach, a wyspy Phi Phi leżące na południe od Krabi i na wschód od Phuket to jeden z najpiękniejszych archipelagów na naszym globie. Wody oblewające te wyspy są bardzo przejrzyste i idealne do nurkowania, bogate w rafy koralowe, a wybrzeża są pełne pięknych plaż z białym piaskiem. Kiedy odwiedzamy plaże na tropikalnych akwenach, możemy w pełni docenić walory niewielkiego zanurzenia katamaranów, co pozwala podpłynąć do plaży znacznie bliżej, niż jachtem jednokadłubowym z długim kilem. Kho Phi Phi – te wyspy trzeba odwiedzić!

Wybierając czarter jachtu lub katamaranu na wypie Phuket w Tajlandiii koniecznie trzeba zajrzeć na dwie wyspy Ko Phi Phi, z których większa, Ko Phi Phi Don, to swoiste centrum handlowo – usługowe rejonu. Można tu zrobić zakupy, zjeść w jednej z licznych restauracji, skorzystać z oferty masażu i internetowej kawiarenki. Mniejsza, Ko Phi Phi Le, jest dzika i piękna, a wizyta w Pileh Lagoon – głęboko wciętej lazurowej zatoczce dostarcza niezapomnianych wrażeń. Po drugiej stronie wyspy znajdziemy Maya Bay, to zatoka z piękna plażą, znaną z filmu Niebiańska Plaża. Obecnie plaża jest chroniona i nie można na niej lądować Kulinarną ciekawostką w tym rejonie jest fakt, że to właśnie w tej okolicy pozyskiwane są jaskółcze gniazda, główny składnik słynnej chińskiej zupy z jaskółczych gniazd.

Czarter jachtów i katamaranów w Tajlandii – nie tylko Phuket

To, że Tajlandia cieszy się coraz większą popularnością wśród czarterujących jachty i katamarany dostrzegają także miejscowi armatorzy, którzy mają coraz więcej do zaproponowania amatorom żeglowania po wodach południowo-wschodniej Azji. Od niedawna dostępne są czartery zarówno jachtów żaglowych jaki i katamaranów na dwóch nowych tajskich akwenach – na Koh Chang w prowincji Trat oraz na Koh Samui w prowincji Surat Thani. Zatoka Tajlandzka oferuje entuzjastom czarteru jachtów smak przygody daleko od zatłoczonych głównych ośrodków czarterowych. Akweny Koh Chang i Koh Samui to dwa bardzo różne miejsca na wakacyjny odpoczynek pod żaglami, bez tłumów, zgiełku, gdzie można mieć całe kotwicowisko dla siebie, gdzie są bezkonkurencyjnie niskie koszty na lądzie, niezmiennie mając do dyspozycji gorące, tropikalne słońce. Żegluj po Zatoce Tajlandzkiej, zanim pojawią się tam tłumy….

Katamaranem po Tajlandii – jak wygląda czarter?

Jeśli interesuje Cię niczym nieograniczony rejs po wodach Tajlandii, zdecyduj się na czarter katamaranu, który zapewnia dużo przestrzeni na pokładzie i wygodne zejście do wody na dwóch platformach kąpielowych. Na większych, lepiej wyposażonych katamaranach żeglarze docenią walory generatora, klimatyzacji i odsalarki oraz fakt, że każda podwójna kabina ma własna prywatną łazienkę. Pozostałe wyposażenie katamaranów w Tajlandii nie odbiega od standardów, jakie znamy z Europy – GPS zintegrowany z ploterem map, elektroniczne urządzenia wspierające nawigację (wiatromierz, log, echosonda), wyposażenie ratunkowe i kuchenne. Ponton z silnikiem zaburtowym to standardowe wyposażenie, za które się nie dopłaca, a każdy członek załogi ma zapewniona bieliznę pościelową i ręczniki.

Uprawnienia do prowadzenia czarterowanych katamaranów i jachtów w Tajlandii

Wymagania armatorów przy czarterze jachtów w Tajlandii są nieco inne, niż w Grecji czy w Chorwacji. Oczywiście dobrze jest posiadać patent, ale równie ważne, o ile nie ważniejsze jest doświadczenie żeglarskie. Choć raczej nie grożą nam w Tajlandii sztormy, ale są inne wyzwania, jak pływy, które trzeba uwzględnić przy planowaniu rejsu, kotwiczenie w miejscach, gdzie mogą być podwodne przeszkody (rafy), czy niewiele miejsc do uzupełnienia zapasów wody. Armatorzy jachtów i katamaranów w Tajlandii nie pytają o patent żeglarski i licencję SRC, trzeba zamiast tego przedstawić życiorys żeglarski z opisem doświadczeń w prowadzeniu jachtów i katamaranów. LEO Yachting specjalizuje się w czarterowaniu jachtów do samodzielnego prowadzenia (bareboat), ale możemy także udostępnić do czarteru jachty i katamarany z lokalnym skiperem, doskonale znającym akwen i mówiącym po angielsku.

Ostatnie oferty specjalne na czartery w Tajlandii, na Seszelach i na Karaibach:

 

Skontaktuj się z nami:

Imię i nazwisko

Adres e-mail (wymagane)

Telefon kontaktowy

Zapytanie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.