Czarter jachtów w Tajlandii

Żeglarska przygoda w Azji

czarter jachtów w tajlandii - łodzie długoogonowe

Czarter jachtów w Tajlandii – żegluga w towarzystwie skalnych ścian i łodzi długoogonowych

Czartery jachtów i katamaranów  Tajlandii to bezpieczna żegluga po osłoniętych wodach. Najpopularniejsza baza czarterowa w Tajlandii to wyspa Phuket z mariną Yacht Haven Marina oraz Ao Po Grand Marina. Skromna infrastruktura żeglarska w Tajlandii jest rekompensowana przez niezapomniane krajobrazy, przyrodę, rafy koralowe, słońce i bezchmurne niebo, gościnność i uśmiech tubylców oraz przepyszne i niedrogie tajskie jedzenie. Posiłki na plażach, nurkowanie z oglądaniem kolorowych ryb i koralowych raf, wspaniałe widoki – nie dziwi, że czartery jachtów i katamaranów w Tajlandii stają się coraz popularniejsze. W ostatnich latach coraz bardziej wśród żeglarzy w Tajlandii jest rejon Koh Chang i Koh Samui i w tym rejonie LEO Yachting także oferuje jachty i katamarany do czarteru.

Czarteruj katamaran na wyspie Phuket w Tajlandii i żegluj po Zatoce Andamańskiej

Żeglarzy czarterujących jachty na wyspie Phuket zachwycą wysokie skaliste wyspy ze ścianami wznoszącymi się kilkadziesiąt metrów nad  poziomem morza. Podpływając bliżej można dostrzec, jak fantazyjnie są wyrzeźbione dzięki zjawiskom krasowymi. Zobaczyć można kalcytowe nacieki w różnym kształcie, podziwiać można fantazyjne skalne groty i korytarze. Trzeba uważać wpływając do skalnych jaskiń, bo zmiany poziomu wód wynoszą w Tajlandii ponad 1,5 metra i groty przy wysokiej wodzie mogą zostać całkowicie zalane. U stóp wysokich skał są białe plaże, miejsca, gdzie można opalać się lub… spotkać małpy.

Czarterując jacht w Tajlandii nie omiń Phang Nga Bay

Morski Park Narodowy Phang Nga Bay to rejon naturalnego krajobrazu położony na północny-wschód od Yacht Haven Marina, nie można go pominąć podczas czarteru jachtu w Tajlandii. Warto pożeglować katamaranem od wyspy do wyspy przez kilka dni i podziwiać z bliska okazałe, wapienne skały. Skała Jamesa Bonda oraz Ko Panyi ze słynną wioską na wodzie to miejsca znane z folderów, tłumnie odwiedzane łodziami przez turystów. Kto nie lubi tłoku, powinien poszukać innych, mniej zatłoczonych, a równie pięknych miejsc, których jest tu bez liku. W zatokach z łatwością znajdziemy bezpieczne kotwicowiska, choć przy niektórych wyspach trzeba uważać na koralowe rafy.

czarter katamaran tajlandia

Aby żeglować po wodach Zatoki Adamańskiej, wybierz czarter jachtu z Phuket

Zachwyć się cudownymi plażami Krabi i wyspami Phi Phi

Są one zaliczane są do najpiękniejszych na świecie, zdecydowanie trzeba odwiedzić Raileh Beach, a wyspy Phi Phi leżące na południe od Krabi i na wschód od Phuket to jeden z najpiękniejszych archipelagów na naszym globie. Wody oblewające te wyspy są bardzo przejrzyste i idealne do nurkowania, bogate w rafy koralowe, a wybrzeża są pełne pięknych plaż z białym piaskiem. Kho Phi Phi – te wyspy koniecznie trzeba zobaczyć! Większa, Ko Phi Phi Don, to swoiste centrum handlowo-usługowe rejonu. Można tu zrobić zakupy, zjeść w jednej z licznych restauracji, skorzystać z oferty masażu i internetowej kawiarenki. Mniejsza, Ko Phi Phi Le, jest dzika i piękna, a wizyta w Pileh Lagoon – głęboko wciętej lazurowej zatoczce -dostarcza niezapomnianych wrażeń. Po drugiej stronie wyspy znajdziemy Maya Bay, to zatoka z piękna plażą, znaną z filmu Niebiańska Plaża. Obecnie plaża jest chroniona i nie można na niej lądować.

Kulinarną ciekawostką w tym rejonie jest fakt, że to właśnie w tej okolicy pozyskiwane są jaskółcze gniazda, główny składnik słynnej chińskiej zupy z jaskółczych gniazd.

Czarter jachtów i katamaranów w Tajlandii to nie tylko Phuket

jachty tajlandia

Łodzie długoogonowe – typowy element krajobrazu nadmorskiego w Tajlandii

Tajlandia cieszy się coraz większą popularnością wśród czarterujących jachty i katamarany, teraz dostępne są dla żeglarzykolejne akweny:

  • Koh Chang w prowincji Trat oraz (od października do maja)
  • Koh Samui w prowincji Surat Thani (od czerwca do września)

Zatoka Tajlandzka oferuje entuzjastom czarteru jachtów smak przygody daleko od zatłoczonych głównych ośrodków czarterowych. Akweny Koh Chang i Koh Samui to dwa bardzo różne miejsca na wakacyjny odpoczynek pod żaglami, bez tłumów, zgiełku, gdzie można mieć całe kotwicowisko dla siebie, gdzie są bezkonkurencyjnie niskie koszty na lądzie, niezmiennie mając do dyspozycji gorące, tropikalne słońce. To okazja żeglowania po Zatoce Tajlandzkiej, zanim pojawią się tam tłumy….

Jacht jednokadłubowy czy katamaran? Co wybrać w Tajlandii?

Jeśli interesuje Cię niczym nieograniczony rejs po wodach Tajlandii, zdecyduj się na czarter katamaranu, który pozwala bliżej podpłynąć do plaży, zapewnia dużo przestrzeni na pokładzie i wygodne zejście do wody. Na większych, lepiej wyposażonych katamaranach, żeglarze docenią walory generatora, klimatyzacji i odsalarki oraz fakt, że każda podwójna kabina ma prywatną łazienkę. Pozostałe wyposażenie katamaranów w Tajlandii nie odbiega od standardów, jakie znamy z Europy – GPS zintegrowany z ploterem map, elektroniczne urządzenia wspierające nawigację (wiatromierz, log, echosonda), wyposażenie ratunkowe i kuchenne. Kiedy odwiedzamy plaże na tropikalnych akwenach, możemy w pełni docenić walory niewielkiego zanurzenia katamaranów, co pozwala podpłynąć do plaży znacznie bliżej, niż jachtem jednokadłubowym z długim kilem.

Nie ma przeszkód, by żeglować po wodach Tajlandii jachtem jednokadłubowym, szczególnie, że na kotwicowiskach w Tajlandii nie dokucza martwa fala. Czarter jachtów jednokadłubowych w Tajlandii jak i na innych akwenach niesie ze sobą korzyść niższej opłaty za wynajem jachtu.

Wszystkie jednostki czarterowane w Tajlandii – jednokadłubowe i katamarany – są wyposażone w ponton z silnikiem zaburtowym, a ręczniki i bielizna pościelowa są zapewnione i ujęte w cenie.

Uprawnienia wymagane przez armatorów przy czarterze jachtów w Tajlandii są nieco inne, niż w Grecji czy w Chorwacji. Armatorzy jachtów i katamaranów w Tajlandii nie pytają o patent żeglarski i licencję SRC, trzeba zamiast tego przedstawić życiorys żeglarski z opisem doświadczeń w prowadzeniu jednostek czarterowych.

Wprawdzie raczej nie grożą nam w Tajlandii sztormy, ale są inne wyzwania i trudności nawigacyjne, jak pływy i prądy pływowe, które trzeba uwzględnić przy planowaniu rejsu, kotwiczenie w miejscach, gdzie mogą być podwodne przeszkody (rafy), zatłoczone miejsca z dużą liczbą łodzi z turystami itp., dlatego doświadczenie w prowadzeniu podobnych jednostek na innych akwenach jest pożądane.  LEO Yachting udostępnia w Tajlandii jachty i katamarany do samodzielnego prowadzenia (bareboat), ale możemy także zaoferować jednostki z lokalnym skiperem, doskonale znającym akwen i mówiącym po angielsku. Ciekawa opcją jest zabranie na pokład tajskiego kucharza, co pozwoli dokładnie i przyjemnie poznawać smaki tajskich potraw.

Magda Koczewska na Mykonos
  

Zadzwoń, porozmawiajmy
o czarterach jachtów w Tajlandii
502 386 503 Magda Koczewska

Sprawdź także inne rejony egzotyczne: 

KARAIBY

SESZELE

MAURITIUS

MALEDIWY