Czarter jachtu/katamaranu w Tajlandii

Żeglarska przygoda w Azji!

Czartery jachtów i katamaranów  Tajlandii to bezpieczna żegluga po osłoniętych wodach. Najpopularniejsza baza czarterowa w Tajlandii to wyspa Phuket z mariną Yacht Haven Marina oraz Ao Po Grand Marina. Skromna infrastruktura żeglarska w Tajlandii jest rekompensowana przez niezapomniane krajobrazy, przyrodę, rafy koralowe, słońce i bezchmurne niebo, gościnność i uśmiech tubylców oraz przepyszne i niedrogie tajskie jedzenie. Posiłki na plażach, nurkowanie z oglądaniem kolorowych ryb i koralowych raf, wspaniałe widoki – nie dziwi, że czartery jachtów i katamaranów w Tajlandii stają się coraz popularniejsze. W ostatnich latach coraz bardziej wśród żeglarzy w Tajlandii jest rejon Koh Chang i Koh Samui i w tym rejonie LEO Yachting także oferuje jachty i katamarany do czarteru.

Czarter jachtów i katamaranów w rejonie Phuket

Niesamowite krajobrazy w rejonie Phuket

Czarteruj katamaran na wyspie Phuket w Tajlandii i żegluj po Zatoce Andamańskiej

Żeglarzy czarterujących jachty na wyspie Phuket zachwycą wysokie skaliste wyspy ze ścianami wznoszącymi się kilkadziesiąt metrów nad  poziomem morza. Podpływając bliżej można dostrzec, jak fantazyjnie są wyrzeźbione dzięki zjawiskom krasowymi. Zobaczyć można kalcytowe nacieki w różnym kształcie, podziwiać można fantazyjne skalne groty i korytarze. Trzeba uważać wpływając do skalnych jaskiń, bo zmiany poziomu wód wynoszą w Tajlandii ponad 1,5 metra i groty przy wysokiej wodzie mogą zostać całkowicie zalane. U stóp wysokich skał są białe plaże, miejsca, gdzie można opalać się lub… spotkać małpy.

Czarterując jacht w Phuket, nie omiń Phang Nga Bay

Yacht Haven Marina

Yacht Haven Marina – stąd rozpoczyna się większość rejsów w rejonie Phuket

Morski Park Narodowy Phang Nga Bay to rejon naturalnego krajobrazu położony na północny-wschód od Yacht Haven Marina, nie można go pominąć podczas czarteru jachtu w Tajlandii. Warto pożeglować katamaranem od wyspy do wyspy przez kilka dni i podziwiać z bliska okazałe, wapienne skały. Skała Jamesa Bonda oraz Ko Panyi ze słynną wioską na wodzie to miejsca znane z folderów, tłumnie odwiedzane łodziami przez turystów. Kto nie lubi tłoku, powinien poszukać innych, mniej zatłoczonych, a równie pięknych miejsc, których jest tu bez liku. W zatokach z łatwością znajdziemy bezpieczne kotwicowiska, choć przy niektórych wyspach trzeba uważać na koralowe rafy.

Zachwyć się cudownymi plażami Krabi i wyspami Phi Phi

Są one zaliczane są do najpiękniejszych na świecie, zdecydowanie trzeba odwiedzić Raileh Beach, a wyspy Phi Phi leżące na południe od Krabi i na wschód od Phuket to jeden z najpiękniejszych archipelagów na naszym globie. Wody oblewające te wyspy są bardzo przejrzyste i idealne do nurkowania, bogate w rafy koralowe, a wybrzeża są pełne pięknych plaż z białym piaskiem. Kho Phi Phi – te wyspy koniecznie trzeba zobaczyć! Większa, Ko Phi Phi Don, to swoiste centrum handlowo-usługowe rejonu. Można tu zrobić zakupy, zjeść w jednej z licznych restauracji, skorzystać z oferty masażu i internetowej kawiarenki. Mniejsza, Ko Phi Phi Le, jest dzika i piękna, a wizyta w Pileh Lagoon – głęboko wciętej lazurowej zatoczce -dostarcza niezapomnianych wrażeń. Po drugiej stronie wyspy znajdziemy Maya Bay, to zatoka z piękna plażą, znaną z filmu Niebiańska Plaża. Obecnie plaża jest chroniona i nie można na niej lądować.

Kulinarną ciekawostką w tym rejonie jest fakt, że to właśnie w tej okolicy pozyskiwane są jaskółcze gniazda, główny składnik słynnej chińskiej zupy z jaskółczych gniazd.

Czarter jachtów i katamaranów w Tajlandii to nie tylko Phuket, także Koh Chang i Koh Samui

Łodzie długoogonowe w Tajlandii

Łodzie długoogonowe w Tajlandii

Tajlandia cieszy się coraz większą popularnością wśród czarterujących jachty i katamarany, teraz dostępne są dla żeglarzykolejne akweny:

  • Koh Chang w prowincji Trat oraz (od października do maja)
  • Koh Samui w prowincji Surat Thani (od czerwca do września)

Zatoka Tajlandzka oferuje entuzjastom czarteru jachtów smak przygody daleko od zatłoczonych głównych ośrodków czarterowych. Akweny Koh Chang i Koh Samui to dwa bardzo różne miejsca na wakacyjny odpoczynek pod żaglami, bez tłumów, zgiełku, gdzie można mieć całe kotwicowisko dla siebie, gdzie są bezkonkurencyjnie niskie koszty na lądzie, niezmiennie mając do dyspozycji gorące, tropikalne słońce. To okazja żeglowania po Zatoce Tajlandzkiej, zanim pojawią się tam tłumy….

Jacht jednokadłubowy czy katamaran? Co wybrać w Tajlandii?

Tajska kuchnia - można ją podglądać

Tajska kuchnia – zanim się skosztuje, można zerknąć do środka

Jeśli interesuje Cię niczym nieograniczony rejs po wodach Tajlandii, zdecyduj się na czarter katamaranu, który pozwala bliżej podpłynąć do plaży, zapewnia dużo przestrzeni na pokładzie i wygodne zejście do wody. Na większych, lepiej wyposażonych katamaranach, żeglarze docenią walory generatora, klimatyzacji i odsalarki oraz fakt, że każda podwójna kabina ma prywatną łazienkę. Pozostałe wyposażenie katamaranów w Tajlandii nie odbiega od standardów, jakie znamy z Europy – GPS zintegrowany z ploterem map, elektroniczne urządzenia wspierające nawigację (wiatromierz, log, echosonda), wyposażenie ratunkowe i kuchenne. Kiedy odwiedzamy plaże na tropikalnych akwenach, możemy w pełni docenić walory niewielkiego zanurzenia katamaranów, co pozwala podpłynąć do plaży znacznie bliżej, niż jachtem jednokadłubowym z długim kilem.

Nie ma przeszkód, by żeglować po wodach Tajlandii jachtem jednokadłubowym. Czarter jachtu jednokadłubowego w Tajlandii zdecydowanie mniej kosztuje, a wybór jednostek różnej wielkości jest spory.

Czarter w Tajlandii jest stosunkowo drogi, choć w ofercie jachtów i katamaranów jest szansa na nieco tańsze jednostki. Miej świadomość, że jachtów i katamaranów do czarteru jest w Tajlandii kilkadziesiąt, a nie tysiące, jak w Grecji czy Chorwacji. Jeśłi chcesz mieć wybór – przystąp do przeglądania ofert nawet z 12-miesięcznym wyprzedzeniem. Masz wtedy zapewniony wybór i rabat dla rannych ptaszków!

  

Zadzwoń, porozmawiajmy
o czarterach Tajlandii!
502 386 503 Magda Koczewska

Magda-Mykonos-e1667593991429.jpg

Aby żeglować, nie trzeba posiadać jachtu - wystarczy go wyczarterować

Chętnie w tym pomogę, rekomenduję do czarteru wyłącznie jachty, które są w rękach sprawdzonych i godnych zaufania operatorów
Magda Koczewska

Więcej o mnie
  

Zadzwoń, porozmawiajmy
o czarterach jachtów w Tajlandii
502 386 503 Magda Koczewska

Ubezpieczenie-czarteru-1.jpg

Nie zapomnij o UBEZPIECZENIU CZARTERU

ubezpieczenie kaucji
ubezpieczenie kosztów anulacji
OC skippera
koszty leczenia za granicą

Więcej…

Sprawdź także inne rejony egzotyczne: 

KARAIBY

SESZELE

MAURITIUS

MALEDIWY

  • Czarter-Tajlandia-Phuket-11.jpg
  • Czarter-Tajlandia-Phuket-9.jpg
  • Czarter-Tajlandia-Phuket-20.jpg
  • Czarter-Tajlandia-Phuket-5.jpg
  • Czarter-Tajlandia-Phuket-4.jpg
  • Czarter jachtów w Tajlandii - jaskinie Morskich Cyganów, którzy trudnią się pozyskiwaniem jaskółczych gniazd - produktu na słynną zupę
  • Czarter-Tajlandia-Phuket-23.jpg
  • Czarter-Tajlandia-Phuket-10.jpg