Czarter jachtów Seszele – wstąp do żeglarskiego raju

Granitowe skały o fantastycznych kształtach, palmy z przedziwnymi wielkimi orzechami, lazurowa woda i białe plaże – to i wiele innych cudów zobaczymy gdy wybierzemy czarter jachtu lub katamaranu na Seszelach. Rejon ten oferuje żeglowanie po spokojnych wodach przez okrągły rok, archipelag leży poza strefą cyklonów, nie dokuczają tu także monsuny.

Żeglowanie po tym rajskim archipelagu składającym się ze 115 wysp, to nie tylko kontakt z niesamowitą przyrodą, ale też i z jego ciekawą historią. Archipelag ten został nazwany Amirantes  przez Vasco da Gamę (XVI w.). 100 lat później, w 1609 roku wylądowali tu Brytyjczycy. Od 1976 roku Seszele są niepodległe, a od 1991 są republiką. Nie ma tu wiele zasobów naturalnych, ale jest wspaniała przyroda, plaże, morze i dlatego Seszele koncentrują się turystyce. Bezsprzecznie największe możliwości zwiedzenia tego wyspiarskiego kraju daje przemieszczanie się od wyspy do wyspy na pokładzie jachtu lub katamaranu. Żaden turysta mieszkający w jakimkolwiek uroczym zakątku Seszeli nie ma możliwości zobaczenia tylu ciekawych i zachwycających miejsc, do których może dopłynąć załoga wyczarterowanego na Seszelach katamaranu, który zapewnia wygody 4-gwiazdkowego hotelu.

Czarter jachtu na Seszelach – poznawaj granitowe wyspy i koralowe atole

Czarter katamaranów Seszele

Czarter jachtów i katamaranów Seszele

Seszele to grupa wysp idealnych do spędzenia wakacji na jachcie – położone na Oceanie Indyjskim w pewnym oddaleniu od wybrzeży Afryki i od Madagaskaru są odosobnionym archipelagiem z dala od cywilizacji. Część z nich zbudowana jest z granitu i ma górzyste ukształtowanie, pozostałe to płaskie, koralowe atole. Granitowe wyspy wewnętrzne skupione są wokół Mahe, Praslin i la Digue. 72 koralowe wyspy wewnętrzne leżą rozrzucone na kształt łuku wygiętego w stronę Afryki.

Decydując się na czarter jachtu lub katamaranu na Seszelach i odkrywając z jego pokładu ten wyspiarski kraj trzeba pamiętać, że dostęp do stref chronionych i parków narodowych jest kontrolowany lub ograniczony, należy się liczyć z opłatą za wstęp. Ponadto niektóre z wysp to własność prywatna, trzeba uzyskać pozwolenia na cumowanie lub kotwiczenie, przy wielu prywatnych wyspach jest to w ogóle niemożliwe.

Parki morskie, rezerwaty i wyspy na Seszelach – odwiedź je jachtem lub wyczarterowanym katamaranem

Rafy koralowe na Seszelach są prawnie chronione i znajdują się dzięki temu w dobrym stanie. Nurkując z maską i fajką można podziwiać ich bogate życie i spotkać ławice barwnych ryb oraz żółwie, które nie boją się ludzi. Spotkania z delfinami nie należą do rzadkości, ale można także natknąć się na rekina czy inne znaczącej wielkości ryby. To tylko jedne z kilku powodów, dla których czarter jachtu na Seszelach może okazać się okazją do bliskiego kontaktu naturą i niezapomnianą przygodą!

Parki morskie na Seszelach:

Cousin / Aride / Curieuse Marine National Park / Ste. Anne Marine National Park / Ile Coco Marine National Park / St. Pierre

Prywatne wyspy na Seszelach:

Bird / Chauvre Souris / Anonyme / Cousine / Denis / Felicite / D’Arros  and St. Joseph Atoll / Fregate / Grand Soeur / Moyenne /
D’Arros and St. Joseph Atoll / Fregate / Grand Soeur / Moyenne / North / Petite Soeur / Round Island near Mahe / Round Island near Praslin

Zobacz największe wyspy Seszeli:

Mahe – największa wyspa Seszeli z populacją 40 tys. ludności, tutaj znajduje się Victoria, stolica Seszeli, a także najwyższe szczyty Seszeli (900 m n.p.m.) i kilkadziesiąt plaż. W Mahe jest także Muzeum Historii Naturalnej, Centrum Sztuki Rękodzielniczej i ogród botaniczny z roślinami charakterystycznymi dla regionu.
Praslin – wyspa palm, druga co do wielkości wyspa Seszeli. Ma tylko 5000 mieszkańców i Park Narodowy z ogromnymi palmami i wspaniałą rafę koralową.
La Digue – podobno najpiękniejsza wyspa archipelagu, można ją zwiedzić na rowerze (poza tym można tu spotkać jedynie wozy ciągnięte przez woły).
Coco Island – wyspa leżąca w sąsiedztwie wyspy La Digue. Jest niewielka – jej powierzchnia to tylko 1,8 ha. Obecnie jest tu rezerwat przyrody, będący częstym celem wycieczek turystów.
Curieuse ma sporą ilość dużych boi do cumowania dla jachtów. Ta wyspa to dom dla ponad dwustu olbrzymich żółwi. Rosną tu niezwykle twarde drzewa takamaka i palmy coco de mer Ipolska nazwa to lodoicja seszelska), Palma ta rośnie tylko na Seszelach i wyłącznie na dwóch wyspach (Praslin i Curieuse)! Ta roślina ma największe nasiona spośród wszystkich roślin na świecie, ważą do 25 kg i toną w wodzie. Ptaki ich też nie przeniosą w dziobach, więc ta palma nie ma szans, aby się przedostać na inny ląd.

Czarter jachtów Seszele – jest pięknie, ale trzeba uważać na rafy i skały

czarter jachtu seszele

Czarter jachtów i katamaranów na pięknych Seszelach

Charakterystyczne dla żeglowania na Seszelach są krótkie dystanse pomiędzy wyspami, wiele dobrych miejsc do kotwiczenia, lekkie równomierne wiatry. Porty i mariny są tutaj rzadkością, dlatego podczas rejsu wyczarterowanym jachtem lub katamaranem po Seszelach postoje trzeba planować na kotwicowiskach. Rafy i skały granitowe utrudniają nawigację, na mapach nie znajdzie się aktualnych danych o głębokościach, tak więc zalecana jest ostrożność przy sterowaniu i kotwiczeniu.

Na Seszelach wyczarterowanie katamaranu da nam więcej swobody przy żeglowaniu blisko wysp z racji małego zanurzenia, katamaran będzie się także lepiej zachowywał na kotwicowiskach, unosząc się na falach bez przechyłów. Dobrze wyposażony katamaran ma ponadto materace słoneczne umiejscowione w kilku miejscach na pokładzie. Generator, odsalarka, panele słoneczne wpływają na autonomię jednostki, co pozwoli odpłynąć dalej od źródeł wody i prądu na lądzie. Klimatyzacja da załodze wytchnienie od tropikalnego upału. Ponton z silnikiem zaburtowym, pościel i ręczniki to standard na jachtach i katamaranach na Seszelach wliczony w cenę czarteru jednostki. Ploter map z GPS, jachtowa elektronika, wyposażenie bezpieczeństwa i doskonale wyposażona kuchnia – w zasięgu ręki jest dosłownie wszystko, aby bezpiecznie i wygodnie żeglować po Seszelach.

Czarterować jacht na Seszelach można w dowolnym terminie – jest to rejon bezpieczny i atrakcyjny przez wszystkie miesiące roku. Warto zapoznać się z sezonami na tym akwenie, które różnią się między sobą cenami czarteru. Sezon A to najwyższe opłaty za czarter, sezon F – najniższe.

czarter jachtow seszele - sezony

Sezony na Seszelach – wybierz najlepszy termin czarteru!

Informacje praktyczne – Seszele >>

Pogoda na Seszelach – słonecznie i gorąco przez cały rok!

Seszele pogoda - temperatura powietrza, temperatura wody, opady

pogoda Seszele – temperatura powietrza, temperatura wody, opady

Czartery na Seszelach są zawsze słoneczne, a średnia temperatura to 27 st. C i raczej nie spada poniżej 24 st. C, rzadko jest bardzo upalnie, bo zazwyczaj temperatura nie przekracza 32 st C. Region ten nie jest nawiedzany przez cyklony. Panuje tu klimat tropikalny morski. Chłodniejsza jest pora – od maja do września, cieplejsza i wilgotniejsza – od grudnia do marca.

Pływy, prądy, falowanie
Pływy wahają się w zakresie 0,9 – 2,0 m, a czas między wysoką a niską wodą wynosi 6 godzin. Czasami pływy wdzierają się kanałami do tych lagun, która przy niskiej wodzie są całkiem suche. Pomiędzy wyspami i przy wejściach do lagun występują prądy o zróżnicowanych prędkościach. Rozkołys jest średni, fale osiągają od 1 do 2 m, wyższe zdarzają się jedynie na otwartym morzy przy mocnym wietrze.

Wiatr NW od grudnia do marca i SE od maja do września.

Temperatura wody w morzu 25-30 st. C

Opady – jak wszędzie w tropikach występują w postaci krótkotrwałych obfitych deszczy, często padających lokalnie. Najbardziej wilgotne miesiące to listopad, grudzień i styczeń, ale nawet wtedy jest dużo słońca przed i po opadach.

Strony internetowe z prognozą pogody
www.windfinder.com/forecast/mahe_seychelles_airport
passageweather.com

Typowa 8-dniowa trasa Praslin – Praslin (wiatr NW, czarter na Seszelach listopad – kwiecień)

Zaplanuj trasę rejsu na Seszelach

Zaplanuj trasę rejsu na Seszelach

Dzień 1: Zatoka Ste Anne do Curieuse – 7 mil

Krótki przelot do Curieuse w godzinach popołudniowych. Noc na kotwicowisku w Baie Laraie przy wschodnim wybrzeżu. Curieuse, część morskiego Parku Narodowego, jest siedliskiem olbrzymich żółwi, nie można ich przegapić. Spacer w mangrowe zarośla i drzewa “coco Fesse” na drugą stronę wyspy, gdzie jest ładna plaża i małe, ale ciekawe muzeum. Niedaleko jest wysepka St Pierre z typową scenerią znaną z licznych fotografii. Doskonałe miejsce do snurkowania ze wspaniałym światem podwodnym.

Dzień 2: Curieuse Saint Pierre do Curieuse – 6 mil

Curieuse, część morskiego Parku Narodowego, jest siedliskiem olbrzymich żółwi, nie można ich przegapić. Spacer w mangrowe zarośla i palmy coco de mer na drugą stronę wyspy, gdzie jest ładna plaża i małe, ale ciekawe muzeum. Niedaleko jest wysepka St Pierre z typową scenerią znaną z licznych fotografii. Doskonałe miejsce do snurkowania ze wspaniałym światem podwodnym. Powrót do Baie Laraie na noc.

Dzień 3: Curieuse do Ile Sainte Anne – Mahé – 28 mil

Sail Sainte Anne Morski Park w Mahe. Noc na kotwicy w Anse cimetière, na południe od wyspy.

Dzień 4: Victoria  do Port Launay – 13 mil

Odwiedź malownicze targ w godzinach porannych. Dobra okazja do zakupów. 10 Mil do miejsca noclegu w cichym Port Launay.

Dzień 5: Port Launay do La Digue – 35 mil

Południowo-wschodnim wybrzeżu La Digue zapewnia doskonałe cumowania w głębokich zatokach, za rafą koralową niedaleko brzegu. Petite Anse lub Grande Anse są idealne do kotwiczenia: piękne plaże z białym piaskiem oddzielone od siebie skalistą ostrogą, wspierane przez strome skały. Można wypożyczyć rower w La Passe aby zwiedzić tę piękną wyspę nigdy nie opanowaną przez turystów, bo nie ma tu zakwaterowania. La Digue jest uważana za  najpiękniejszą wyspę na Seszelach. Nie ma tu samochodów, tylko rowery lub wózki ciągnione przez woły.

Dzień 6: La Digue

Nie trzeba opuszczać tego cichego miejsce  wcześnie. Odwiedź Union Estate, gdzie rośnie wanilia i rezerwat La Veuve

Dzień 7: La Digue Coco Island do Baie Sainte Anne – 10 mil

Zakotwicz na południu Wyspy Cocos. Zbudowana z dużych kamieni z dziwnymi regularnymi pasami wyrzeźbionymi przez morze, wyspy Cocos tworzą piękny widok. Pod powierzchnią morza widoki są równie atrakcyjne. Wizyta w Vallée de Mai, dolinie chronionej przez UNESCO można zobaczyć palmy coco de mer – lodoicja seszelska. Jej pnie są wysokie na 40 mm a gdy delikatnie kołyszą się na wietrze, liście ocierając się o siebie wydają specyficzny szelest.

Dzień 8: Powrót do bazy, wymeldowanie z jachtu

Więcej tras na Seszelach >>

Uprawnienia wymagane na Seszelach od prowadzących jachty i katamarany

Jakie uprawnienia wmagane sa na Seszelach

Seszele – uprawnienia wymagane na Seszelach

Na Seszelach, jak i w innych rejonach tropikalnych, armatorzy czarterowanych jachtów wymagają od skipperów przedstawienia “sailing resume”, zawierającego opis doświadczeń żeglarskich w charakterze zarówno kapitana, jak i załogi. Jeśli rozważasz wyczarterować na Seszelach katamaran, dobrze, aby mógł się wykazać doświadczeniem w ich prowadzeniu w przeszłości. Oczywiście na Seszelach może też być “pierwszy raz” na katamaranie, w takim przypadku armatorzy będą woleli oddać w czarter katamaran mniejszy – Lagoon 380 czy Lagoon 400. Na Seszelach poza życiorysem żeglarskim trzeba przedstawić patent żeglarski – odpowiedni do wielkości prowadzonego jachtu lub katamaranu. Patenty PZŻ są honorowane, jachtowy sternik morski jest patentem wystarczającym do wyczarterowania dowolnego jachtu i katamaranu na Seszelach.

Modele jachtów i katamaranów dostępne do wyczarterowania na Seszelach:

Mahe 36, Lucia 40, Lipari 41, Helia 44, Saona 47, Saba 50

Lagoon 380, Lagoon 380 S2, Lagoon 39, Lagoon 400 S2, Lagoon 40, Lagoon 42, Lagoon 450 F, Lagoon 450 S, Lagoon 46, Lagoon 50, Lagoon 52 F, Lagoon 620 (crewed)

Bali 4.1, Bali 4.3, Bali 4.5

Leopard 40, Leopard 44, Leopard 48, Leopard 51, Leopard 58

Catlante 600

Katamarany motorowe:  Leopard 43 PC, Leopard 51 PC

Jachty jednokadłubowe:

Sun Odyssey 379, Sun Odyssey 409, Sun Odyssey 419

Bavaria Cruiser 46

Dufour 520 Grand Large

Przykładowe ceny czarterów na Seszelach w zimie 2022 – 10 dni:


Okres: 2022-01-09 – 2022-01-19

Lagoon 380 (Magikal)

Typ: Katamaran
Rok: 2011
Kraj: SESZELE
Baza: Mahe, Victoria/Eden Island Marina
Długość: 38 ft
Koje: 8 (6+1+1)
Kabiny: 5 (3+1+1)
WC/Prysznic: 2
Cena: 5 500,00 €
Wymagany patent skippera + VHF license + Nautical CV if Bare boat charter
Obowiązkowe, dodatkowo płatne:
Szalupa i silnik zaburtowy silnik darmo: w cenie
Sprzątanie końcowe: 165,00 € za jacht
Kaucja: 3 000,00 €

Wyposażenie:
Komfort: Bimini (daszek nad kokpitem), Głośniki w kokpicie, Lodówka, Panel Słoneczny, Pokład teakowy, Ponton, Silnik do pontonu, poduszka kokpitu
Nawigacja: Autopilot, Chart plotter, Radar
żagle: Lazy bag
Rozrywka: Radio z odtwarzczem CD


Okres: 2022-01-10 – 2022-01-20

Lagoon 380 (Papanga)

Typ: Katamaran
Rok: 2019
Kraj: SESZELE
Baza: Mahe, Victoria/Eden Island Marina
Długość: 38 ft
Koje: 10 (8+2)
Kabiny: 6 (4+2)
WC/Prysznic: 2
Cena: 6 429,00 €
Wymagany patent skippera
Obowiązkowe, dodatkowo płatne:
Sprzątanie końcowe: 185,00 € za jacht
Fishing equipment: w cenie
Snorkeling equipment (1 zestaw za osobę): w cenie
Kaucja: 6 000,00 €

Wyposażenie:
Komfort: Bimini (daszek nad kokpitem), Lodówka, Ponton
Nawigacja: Autopilot, Chart plotter, Radar
żagle: Lazy bag
Rozrywka: Radio z odtwarzczem CD


Okres: 2022-01-10 – 2022-01-20

Lagoon 42 Owner (Bingo)

Typ: Katamaran
Rok: 2017
Kraj: SESZELE
Baza: Mahe, Victoria/Eden Island Marina
Długość: 42 ft
Koje: 7 (6+1)
Kabiny: 4 (3+1)
WC/Prysznic: 3
Cena: 7 286,00 €
Wymagany patent skippera
Obowiązkowe, dodatkowo płatne:
Sprzątanie końcowe: 185,00 € za jacht
Fishing equipment: w cenie
Snorkeling equipment (1 zestaw za osobę): w cenie
Kaucja: 6 000,00 €

Wyposażenie:
Komfort: Bimini (daszek nad kokpitem), Lodówka, Ponton, Watermaker
Nawigacja: Autopilot, Chart plotter
żagle: Lazy bag


Okres: 2022-01-09 – 2022-01-19

Sunsail 404

Typ: Katamaran
Rok: 2018
Kraj: SESZELE
Baza: Mahe, Victoria/Eden Island Marina
Długość: 39 ft
Koje: 8
Kabiny: 4
WC/Prysznic: 2
Cena: 7 843,00 €
Wczesna rezerwacja offer: -5,00%
Cena: 7 451,00 €
Wymagany patent skippera
Obowiązkowe, dodatkowo płatne:
Kaucja: 3 390,00 €

Wyposażenie:
Komfort: Bimini (daszek nad kokpitem), Klimat, Lodówka, Panel Słoneczny, Zbiornik nieczystości
Nawigacja: Autopilot, Chart plotter
Rozrywka: Odtwarzacz DVD, Radio z odtwarzczem CD, Sprzęt do nurkowania, TV


Okres: 2022-01-13 – 2022-01-23

Lagoon 450F (ZIL 1)

Typ: Katamaran
Rok: 2015
Kraj: SESZELE
Baza: Mahe, Victoria/Eden Island Marina
Długość: 46 ft
Koje: 10
Kabiny: 6 (4+2)
WC/Prysznic: 4
Cena: 8 357,00 €
Wymagany patent skippera
Obowiązkowe, dodatkowo płatne:
Sprzątanie końcowe: 205,00 € za jacht
Fishing equipment: w cenie
Snorkeling equipment (1 zestaw za osobę): w cenie
Kaucja: 8 000,00 €

Wyposażenie:
Komfort: Bimini (daszek nad kokpitem), Lodówka, Panel Słoneczny, Pokład teakowy, Ponton, Watermaker
Nawigacja: Autopilot, Chart plotter
żagle: Lazy bag
Rozrywka: Radio z odtwarzczem CD


Okres: 2022-01-11 – 2022-01-21

Lagoon 450S (Islette)

Typ: Katamaran
Rok: 2018
Kraj: SESZELE
Baza: Mahe, Victoria/Eden Island Marina
Długość: 46 ft
Koje: 10 (8+2)
Kabiny: 6 (4+2)
WC/Prysznic: 4
Cena: 8 857,00 €
Wymagany patent skippera
Obowiązkowe, dodatkowo płatne:
Sprzątanie końcowe: 205,00 € za jacht
Fishing equipment: w cenie
Snorkeling equipment (1 zestaw za osobę): w cenie
Kaucja: 8 000,00 €

Wyposażenie:
Komfort: Bimini (daszek nad kokpitem), Generator, Klimat, Lodówka, Ponton, Watermaker
Nawigacja: Autopilot, Chart plotter
żagle: Lazy bag
Rozrywka: Radio z odtwarzczem CD


Przykładowe ceny czarterów na Seszelach w sierpniu 2022 – 10 dni:


Okres: 2022-08-20 – 2022-08-30

Lagoon 450 Flybridge (Butterfly BU)

Typ: Katamaran
Rok: 2016
Kraj: SESZELE
Baza: Mahe, Victoria/Eden Island Marina
Długość: 46 ft
Koje: 10
Kabiny: 6 (4 + 2)
WC/Prysznic: 4 (4 / 4+1)
Cena: 4 900,00 €
EB wczesna rezerwacja: -5,00%
Cena: 4 655,00 €
Wymagany patent skippera 1) official RYA or similar certificate, 2) official state patents, 3) SRC approved by MCA; sailing license must be approved by the Base Manager and the local authority at the charter site
Obowiązkowe, dodatkowo płatne:
Possible increase for transit log: check-in i check-out on sunday / christmas (24.12-02.01) / easter (15-18.04.2022) / public holidays – applies in the periods shown i on sundays: 150,00 € za jacht
Transit log katamaran 41-45 ft: 340,00 € za jacht
Possible increase for transit log: check-in lub check-out on sunday / christmas (24.12-02.01) / easter (15-18.04.2022) / public holidays – applies in the periods shown i on sundays: 100,00 € za jacht
Kaucja: 5 000,00 €

Wyposażenie:
Komfort: Ekspres do kawy, Generator, Głośniki w kokpicie, Klimat, Kostkarka do lodu, Lodówka, Panel Słoneczny, Pokład teakowy, Ponton, Silnik do pontonu, WC elektryczne, Watermaker, poduszka kokpitu


Okres: 2022-08-01 – 2022-08-11

Lagoon 380 (Magikal)

Typ: Katamaran
Rok: 2011
Kraj: SESZELE
Baza: Mahe, Victoria/Eden Island Marina
Długość: 38 ft
Koje: 8 (6+1+1)
Kabiny: 5 (3+1+1)
WC/Prysznic: 2
Cena: 5 500,00 €
Wczesna rezerwacja (9 months before): -5,00%
Cena: 5 225,00 €
Wymagany patent skippera + VHF license + Nautical CV if Bare boat charter
Obowiązkowe, dodatkowo płatne:
Szalupa i silnik zaburtowy silnik darmo: w cenie
Sprzątanie końcowe: 165,00 € za jacht
Kaucja: 3 000,00 €

Wyposażenie:
Komfort: Bimini (daszek nad kokpitem), Głośniki w kokpicie, Lodówka, Panel Słoneczny, Pokład teakowy, Ponton, Silnik do pontonu, poduszka kokpitu
Nawigacja: Autopilot, Chart plotter, Radar
żagle: Lazy bag
Rozrywka: Radio z odtwarzczem CD


Okres: 2022-08-20 – 2022-08-30

Bali 4.3 (Antares AN)

Typ: Katamaran
Rok: 2019
Kraj: SESZELE
Baza: Mahe, Victoria/Eden Island Marina
Długość: 43 ft
Koje: 9
Kabiny: 5 (4+1)
WC/Prysznic: 4 (4/4+1)
Cena: 5 550,00 €
EB wczesna rezerwacja: -5,00%
Cena: 5 273,00 €
Wymagany patent skippera 1) official RYA or similar certificate, 2) official state patents, 3) SRC approved by MCA; sailing license must be approved by the Base Manager and the local authority at the charter site
Obowiązkowe, dodatkowo płatne:
Possible increase for transit log: check-in i check-out on sunday / christmas (24.12-02.01) / easter (15-18.04.2022) / public holidays – applies in the periods shown i on sundays: 150,00 € za jacht
Transit log katamaran 41-45 ft: 340,00 € za jacht
Possible increase for transit log: check-in lub check-out on sunday / christmas (24.12-02.01) / easter (15-18.04.2022) / public holidays – applies in the periods shown i on sundays: 100,00 € za jacht
Kaucja: 5 000,00 €

Wyposażenie:
Komfort: Bimini (daszek nad kokpitem), Generator, Głośniki w kokpicie, Klimat, Panel Słoneczny, Ponton, Silnik do pontonu, WC elektryczne, Watermaker


Okres: 2022-08-19 – 2022-08-29

Bali 4.3 (Antares AN)

Typ: Katamaran
Rok: 2019
Kraj: SESZELE
Baza: Mahe, Victoria/Eden Island Marina
Długość: 43 ft
Koje: 9
Kabiny: 5 (4+1)
WC/Prysznic: 4 (4/4+1)
Cena: 5 995,00 €
EB wczesna rezerwacja: -5,00%
Cena: 5 695,00 €
Wymagany patent skippera 1) official RYA or similar certificate, 2) official state patents, 3) SRC approved by MCA; sailing license must be approved by the Base Manager and the local authority at the charter site
Obowiązkowe, dodatkowo płatne:
Possible increase for transit log: check-in i check-out on sunday / christmas (24.12-02.01) / easter (15-18.04.2022) / public holidays – applies in the periods shown i on sundays: 150,00 € za jacht
Transit log katamaran 41-45 ft: 340,00 € za jacht
Possible increase for transit log: check-in lub check-out on sunday / christmas (24.12-02.01) / easter (15-18.04.2022) / public holidays – applies in the periods shown i on sundays: 100,00 € za jacht
Kaucja: 5 000,00 €

Wyposażenie:
Komfort: Bimini (daszek nad kokpitem), Generator, Głośniki w kokpicie, Klimat, Panel Słoneczny, Ponton, Silnik do pontonu, WC elektryczne, Watermaker


Okres: 2022-08-20 – 2022-08-30

Helia 44 Evolution (Knyps KN)

Typ: Katamaran
Rok: 2018
Kraj: SESZELE
Baza: Mahe, Victoria/Eden Island Marina
Długość: 43 ft
Koje: 10
Kabiny: 6 (4+2)
WC/Prysznic: 4 (4 / 4+1)
Cena: 6 050,00 €
EB wczesna rezerwacja: -5,00%
Cena: 5 748,00 €
Wymagany patent skippera 1) official RYA or similar certificate, 2) official state patents, 3) SRC approved by MCA; sailing license must be approved by the Base Manager and the local authority at the charter site
Obowiązkowe, dodatkowo płatne:
Possible increase for transit log: check-in i check-out on sunday / christmas (24.12-02.01) / easter (15-18.04.2022) / public holidays – applies in the periods shown i on sundays: 150,00 € za jacht
Transit log katamaran 41-45 ft: 340,00 € za jacht
Possible increase for transit log: check-in lub check-out on sunday / christmas (24.12-02.01) / easter (15-18.04.2022) / public holidays – applies in the periods shown i on sundays: 100,00 € za jacht
Kaucja: 4 000,00 €

Wyposażenie:
Komfort: Bimini (daszek nad kokpitem), Falownik, Kabestany elektryczne, Klimat, Lodówka, Panel Słoneczny, Pokład teakowy, Ponton, Silnik do pontonu, Watermaker, poduszka kokpitu
Nawigacja: Autopilot, Radar
Rozrywka: Radio z odtwarzczem CD, TV


  

Zadzwoń!
Porozmawiajmy o czarterach
katamaranów na Seszelach
502 386 503 Magda Koczewska

SESZELE – galera zdjęć:

Inne akweny w tropikach:

czartery-jachtow-Tajlandia-1.jpg
CZARTER-JACHTOW-KARAIBY-1.jpg