Czarter jachtów Seszele – wstęp do żeglarskiego raju

Czarter jachtów i katamaranów Seszele

Seszele-czarter-katamaranow

Granitowe skały o fantastycznych kształtach, palmy z przedziwnymi wielkimi orzechami, lazurowa woda i białe plaże – to i wiele innych cudów zobaczymy gdy wybierzemy czarter jachtu lub katamaranu na Seszelach. Rejon ten oferuje żeglowanie po spokojnych wodach przez okrągły rok, archipelag leży poza strefą cyklonów, nie dokuczają tu także monsuny.

Żeglowanie po tym rajskim archipelagu składającym się ze 115 wysp, to nie tylko kontakt z niesamowitą przyrodą, ale też i z jego ciekawą historią. Archipelag ten był nazwany w XVI wieku przez Vasco da Gamę Amirantes. 100 lat później, w 1609 roku wylądowali tu Brytyjczycy. Seszele są niepodległe od 1976 roku, a od 1991 są republiką. Nie ma tu wiele zasobów naturalnych, ale jest wspaniała przyroda, plaże, morze i dlatego Seszele koncentrują się turystyce. Żaden turysta mieszkający w jakimkolwiek uroczym zakątku Seszeli nie ma możliwości zobaczenia tylu miejsc, do których może dopłynąć załoga katamaranu. Jeśli dodać to tego wygody katamaranów oferowanych do czarteru na Seszelach, analogiczne do tych, jakie zapewnia czterogwiazdkowy hotel, wniosek może być tylko jeden – rejs na wyczarterowanym katamaranie to najlepsza forma na poznanie i podziwianie Seszeli.

Czarter jachtów i katamaranów Seszele – skały i atole, parki narodowe i prywatne wyspy

Wyczarteruj jacht Seszele

Czarter Seszele – kto nie marzy o tym raju?..

Seszele to grupa wysp idealnych do spędzenia wakacji na jachcie – położone na Oceanie Indyjskim w pewnym oddaleniu od wybrzeży Afryki i od Madagaskaru są odosobnionym archipelagiem z dala od cywilizacji. Część wysp zbudowana jest z granitu i ma górzyste ukształtowanie, pozostałe wyspy to płaskie, koralowe atole. Granitowe wyspy wewnętrzne skupione są wokół trzech głównych wysp archipelagu: Mahe, Praslin i la Digue. 72 koralowe wyspy wewnętrzne leżą rozrzucone na kształt łuku wygiętego w stronę Afryki.

Decydując się na czarter jachtu lub katamaranu na Seszelach i odkrywając z jego pokładu ten wyspiarski kraj trzeba pamiętać, że dostęp do stref chronionych i parków narodowych jest kontrolowany lub ograniczony, należy się liczyć z opłatą za wstęp. Ponadto niektóre z wysp to własność prywatna, trzeba uzyskać pozwolenia na cumowanie lub kotwiczenie, przy wielu prywatnych wyspach jest to w ogóle niemożliwe.

Parki morskie i rezerwaty na Seszelach, do których dopłyniemy jachtem lub wyczarterowanym katamaranem:

• Cousin
• Aride
• Curieuse Marine National Park
• Ste. Anne Marine National Park
• Ile Coco Marine National Park
• St. Pierre

Prywatne wyspy na Seszelach:

• Bird
• Chauvre Souris
• Anonyme
• Cousine
• Denis
• Felicite
• D’Arros and St. Joseph Atoll
• Fregate
• Grand Soeur
• Moyenne
• North
• Petite Soeur
• Round Island near Mahe
• Round Island near Praslin

Rafy koralowe na Seszelach są prawnie chronione i znajdują się dzięki temu w dobrym stanie. Nurkując z maską i fajką można podziwiać ich bogate życie i spotkać ławice barwnych ryb oraz żółwie, które nie boją się ludzi. Spotkania z delfinami nie należą do rzadkości, ale można także natknąć się na rekina czy inne znaczącej wielkości ryby. To tylko jedne z kilku powodów, dla których czarter jachtu na Seszelach może okazać się niezapomnianą przygodą!

Czarter jachtów Seszele – jest pięknie, ale bywa niebezpiecznie

Charakterystyczne dla żeglowania na Seszelach są krótkie dystanse pomiędzy wyspami, wiele dobrych miejsc do kotwiczenia, lekkie równomierne wiatry. Porty i mariny są tutaj rzadkością, dlatego podczas rejsu wyczarterowanym jachtem lub katamaranem po Seszelach postoje trzeba planować na kotwicowiskach. Rafy i skały granitowe utrudniają nawigację, na mapach nie znajdzie się aktualnych danych o głębokościach, tak więc zalecana jest ostrożność przy sterowaniu i kotwiczeniu. Wyczarterowanie katamaranu da nam więcej swobody przy żeglowaniu blisko wysp z racji małego zanurzenia, katamaran będzie się także lepiej zachowywał na kotwicowiskach, zapewniając załodze większy komfort.

Porozmawiajmy o czarterze na Seszelach: 502 386 503
pon. – pt.; 09:00-18:00

Zobacz największe wyspy archipelagu – zdecyduj się na czarter katamaranu na Seszelach!

Mahe – największa wyspa Seszeli z populacją 40 tys. ludności, tutaj znajduje się Victoria, stolica Seszeli, a także najwyższe szczyty Seszeli (900 m n.p.m.) i kilkadziesiąt plaż. W Mahe jest także Muzeum Historii Naturalnej, Centrum Sztuki Rękodzielniczej i ogród botaniczny z roślinami charakterystycznymi dla regionu.

Praslin – wyspa palm, druga co do wielkości wyspa Seszeli. Ma tylko 5000 mieszkańców i Park Narodowy z ogromnymi palmami i wspaniałą rafę koralową.

La Digue – podobno najpiękniejsza wyspa archipelagu, można ją zwiedzić na rowerze (poza tym można tu spotkać jedynie wozy ciągnięte przez woły).

Coco Island – wyspa leżąca w sąsiedztwie wyspy La Digue. Jest niewielka – jej powierzchnia to tylko 1,8 ha. Obecnie jest tu rezerwat przyrody, będący częstym celem wycieczek turystów.

Curieuse ma sporą ilość dużych boi do cumowania dla jachtów. Ta wyspa to dom dla ponad dwustu olbrzymich żółwi. Rosną tu niezwykle twarde drzewa takamaka i palmy coco de mer. Ich polska nazwa to lodoicja seszelska rośnie tylko na Seszelach i wyłącznie na dwóch wyspach (Praslin i Curieuse)! Ta roślina ma największe nasiona spośród wszystkich roślin na świecie, ważą do 25 kg i toną w wodzie. Ptaki ich też nie przeniosą w dziobach, więc ta palma nie ma szans, aby się przedostać na inny ląd.

Dlaczego na Seszelach najlepiej sprawdzi się czarter katamaranu  ?

Jeśli zależy Ci na nieograniczonej wygodzie i autonomii podczas zwiedzania Seszeli, wyczarteruj dobrze wyposażony katamaran, który poza obszernym wyborem materacy słonecznych na pokładzie i wygodnym dostępem do morza poprzez dwie platformy kąpielowe, zapewni dużą autonomię i wysoki komfort. Generator, odsalarka, klimatyzacja, to udogodnienia sprawiające, że załoga może mieć wytchnienie od tropikalnego upału choćby nocą, a własna woda pozwoli odpłynąć dalej od źródeł wody na lądzie.  Łazienki, ponton z silnikiem zaburtowym, pościel i ręczniki to standard na katamaranach na Seszelach. Ploter map z GPS, jachtowa elektronika, wyposażenie bezpieczeństwa i kuchenne – w zasięgu ręki jest dosłownie wszystko, aby bezpiecznie i wygodnie wypoczywać i żeglować po Seszelach.

Uprawnienia wymagane na Seszelach od prowadzących jachty i katamarany

Na Seszelach, jak i w innych rejonach tropikalnych, armatorzy czarterowanych jachtów wymagają od skipperów przedstawienia “sailing resume”, zawierającego opis doświadczeń żeglarskich w charakterze załogi i kapitana. Jeśli ktoś ma zamiar wyczarterować na Seszelach katamaran, dobrze, aby mógł się wykazać doświadczeniem w ich prowadzeniu w przeszłości. Oczywiście na Seszelach może też być “pierwszy raz” na katamaranie, w takim przypadku armatorzy będą woleli oddać w czarter katamaran mniejszy – Lagoon 380 czy Lagoon 400 lub jednostkę podobnej wielkości. Na Seszelach poza życiorysem żeglarskim trzeba przedstawić patent żeglarski – odpowiedni do wielkości prowadzonego jachtu lub katamaranu. Patenty PZŻ są honorowane, jachtowy sternik morski jest patentem wystarczającym do wyczarterowania dowolnego jachtu i katamaranu na Seszelach.

Zapytaj o czarter katamaranu na Seszelach:

Termin czarteru

Akwen, port rozpoczęcia/zakończenia

Jakiego jachtu szukasz - liczba kabin, osób w załodze, inne wymagania dotyczące wieku i wyposażenia:

Imię i nazwisko

Adres e-mail

Telefon kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.

Ostatnie oferty specjalne na czartery na Seszelach:

Powiązane artykuły o Seszelach:

WSKAZÓWKI DLA ŻEGLARZY

PROPONOWANE TRASY REJSÓW