Czarter jachtów Seszele – wstąp do żeglarskiego raju

Granitowe skały o fantastycznych kształtach, palmy z przedziwnymi wielkimi orzechami, lazurowa woda i białe plaże – to i wiele innych cudów zobaczymy gdy wybierzemy czarter jachtu lub katamaranu na Seszelach. Rejon ten oferuje żeglowanie po spokojnych wodach przez okrągły rok, archipelag leży poza strefą cyklonów, nie dokuczają tu także monsuny.

Żeglowanie po tym rajskim archipelagu składającym się ze 115 wysp, to nie tylko kontakt z niesamowitą przyrodą, ale też i z jego ciekawą historią. Archipelag ten został nazwany Amirantes  przez Vasco da Gamę (XVI w.). 100 lat później, w 1609 roku wylądowali tu Brytyjczycy. Od 1976 roku Seszele są niepodległe, a od 1991 są republiką. Nie ma tu wiele zasobów naturalnych, ale jest wspaniała przyroda, plaże, morze i dlatego Seszele koncentrują się turystyce. Bezsprzecznie największe możliwości zwiedzenia tego wyspiarskiego kraju daje przemieszczanie się od wyspy do wyspy na pokładzie jachtu lub katamaranu. Żaden turysta mieszkający w jakimkolwiek uroczym zakątku Seszeli nie ma możliwości zobaczenia tylu ciekawych i zachwycających miejsc, do których może dopłynąć załoga wyczarterowanego na Seszelach katamaranu, który zapewnia wygody, jakie tylko sobie wymarzymy!

Czarter jachtu na Seszelach – poznawaj granitowe wyspy i koralowe atole

Czarter katamaranów Seszele

Czarter jachtów i katamaranów Seszele

Seszele to grupa wysp idealnych do spędzenia wakacji na jachcie – położone na Oceanie Indyjskim w pewnym oddaleniu od wybrzeży Afryki i od Madagaskaru są odosobnionym archipelagiem z dala od cywilizacji. Część z nich zbudowana jest z granitu i ma górzyste ukształtowanie, pozostałe to płaskie, koralowe atole. Granitowe wyspy wewnętrzne skupione są wokół Mahe, Praslin i la Digue. 72 koralowe wyspy wewnętrzne leżą rozrzucone na kształt łuku wygiętego w stronę Afryki.

Decydując się na czarter jachtu lub katamaranu na Seszelach i odkrywając z jego pokładu ten wyspiarski kraj trzeba pamiętać, że dostęp do stref chronionych i parków narodowych jest kontrolowany lub ograniczony, należy się liczyć z opłatą za wstęp. Ponadto niektóre z wysp to własność prywatna, trzeba uzyskać pozwolenia na cumowanie lub kotwiczenie, przy wielu prywatnych wyspach jest to w ogóle niemożliwe.

Parki morskie, rezerwaty i wyspy na Seszelach – odwiedź je jachtem lub wyczarterowanym katamaranem

Rafy koralowe na Seszelach są prawnie chronione i znajdują się dzięki temu w dobrym stanie. Nurkując z maską i fajką można podziwiać ich bogate życie i spotkać ławice barwnych ryb oraz żółwie, które nie boją się ludzi. Spotkania z delfinami nie należą do rzadkości, ale można także natknąć się na rekina czy inne znaczącej wielkości ryby. To tylko jedne z kilku powodów, dla których czarter jachtu na Seszelach może okazać się okazją do bliskiego kontaktu naturą i niezapomnianą przygodą!

Parki morskie na Seszelach:

Cousin / Aride / Curieuse Marine National Park / Ste. Anne Marine National Park / Ile Coco Marine National Park / St. Pierre

Prywatne wyspy na Seszelach:

Bird / Chauvre Souris / Anonyme / Cousine / Denis / Felicite / D’Arros  and St. Joseph Atoll / Fregate / Grand Soeur / Moyenne /
D’Arros and St. Joseph Atoll / Fregate / Grand Soeur / Moyenne / North / Petite Soeur / Round Island near Mahe / Round Island near Praslin

Zobacz największe wyspy Seszeli:

Mahe – największa wyspa Seszeli z populacją 40 tys. ludności, tutaj znajduje się Victoria, stolica Seszeli, a także najwyższe szczyty Seszeli (900 m n.p.m.) i kilkadziesiąt plaż. W Mahe jest także Muzeum Historii Naturalnej, Centrum Sztuki Rękodzielniczej i ogród botaniczny z roślinami charakterystycznymi dla regionu.
Praslin – wyspa palm, druga co do wielkości wyspa Seszeli. Ma tylko 5000 mieszkańców i Park Narodowy z ogromnymi palmami i wspaniałą rafę koralową.
La Digue – podobno najpiękniejsza wyspa archipelagu, można ją zwiedzić na rowerze (poza tym można tu spotkać jedynie wozy ciągnięte przez woły).
Coco Island – wyspa leżąca w sąsiedztwie wyspy La Digue. Jest niewielka – jej powierzchnia to tylko 1,8 ha. Obecnie jest tu rezerwat przyrody, będący częstym celem wycieczek turystów.
Curieuse ma sporą ilość dużych boi do cumowania dla jachtów. Ta wyspa to dom dla ponad dwustu olbrzymich żółwi. Rosną tu niezwykle twarde drzewa takamaka i palmy coco de mer Ipolska nazwa to lodoicja seszelska), Palma ta rośnie tylko na Seszelach i wyłącznie na dwóch wyspach (Praslin i Curieuse)! Ta roślina ma największe nasiona spośród wszystkich roślin na świecie, ważą do 25 kg i toną w wodzie. Ptaki ich też nie przeniosą w dziobach, więc ta palma nie ma szans, aby się przedostać na inny ląd.

Czarter jachtów Seszele – jest pięknie, ale trzeba uważać na rafy i skały

czarter jachtu seszele

Czarter jachtów i katamaranów na pięknych Seszelach

Charakterystyczne dla żeglowania na Seszelach są krótkie dystanse pomiędzy wyspami, wiele dobrych miejsc do kotwiczenia, lekkie równomierne wiatry. Porty i mariny są tutaj rzadkością, dlatego podczas rejsu wyczarterowanym jachtem lub katamaranem po Seszelach postoje trzeba planować na kotwicowiskach. Rafy i skały granitowe utrudniają nawigację, na mapach nie znajdzie się aktualnych danych o głębokościach, tak więc zalecana jest ostrożność przy sterowaniu i kotwiczeniu.

Na Seszelach wyczarterowanie katamaranu da nam więcej swobody przy żeglowaniu blisko wysp z racji małego zanurzenia, katamaran będzie się także lepiej zachowywał na kotwicowiskach, unosząc się na falach bez przechyłów. Dobrze wyposażony katamaran ma ponadto materace słoneczne umiejscowione w kilku miejscach na pokładzie. Generator, odsalarka, panele słoneczne wpływają na autonomię jednostki, co pozwoli odpłynąć dalej od źródeł wody i prądu na lądzie. Klimatyzacja da załodze wytchnienie od tropikalnego upału. Ponton z silnikiem zaburtowym, pościel i ręczniki to standard na jachtach i katamaranach na Seszelach wliczony w cenę czarteru jednostki. Ploter map z GPS, jachtowa elektronika, wyposażenie bezpieczeństwa i doskonale wyposażona kuchnia – w zasięgu ręki jest dosłownie wszystko, aby bezpiecznie i wygodnie żeglować po Seszelach.

Czarterować jacht na Seszelach można w dowolnym terminie – jest to rejon bezpieczny i atrakcyjny przez wszystkie miesiące roku. Warto zapoznać się z sezonami na tym akwenie, które różnią się między sobą cenami czarteru. Sezon A to najwyższe opłaty za czarter, sezon F – najniższe. Tańsze okresy nie oznaczają wcale, że pogoda jest zła, raczej wynikają z popytu – latem, gdy jest pięknie na Seszelach, akweny Morza Śróziemnego wydają nam się atrakcyjniejsze – bo bliższe. Warto rozważyć czarter na Seszelach w sezonie E (od połowy czerwca do połowy września), bo jest wtedy świetna pogoda i stały wiatr SE.

czarter jachtow seszele - sezony

Sezony na Seszelach – wybierz najlepszy termin czarteru!

Informacje praktyczne – Seszele >>

Pogoda na Seszelach – słonecznie i gorąco przez cały rok!

Seszele pogoda - temperatura powietrza, temperatura wody, opady

pogoda Seszele – temperatura powietrza, temperatura wody, opady

Czartery na Seszelach są zawsze słoneczne, a średnia temperatura to 27 st. C i raczej nie spada poniżej 24 st. C, rzadko jest bardzo upalnie, bo zazwyczaj temperatura nie przekracza 32 st C. wilgotność powietrza o każdej porze roku wynosi około 80%.

Region ten nie jest nawiedzany przez cyklony. Panuje tu klimat tropikalny morski. Chłodniejsza jest pora – od maja do września, cieplejsza i wilgotniejsza – od grudnia do marca.

Wyspy te znajdują się blisko równika, stąd długość dnia i nocy jest mniej więcej taka sama. Słońce wschodzi o 6:00 rano i zachodzi o 18:00

Pływy, prądy, falowanie
Pływy wahają się w zakresie 0,9 – 2,0 m, a czas między wysoką a niską wodą wynosi 6 godzin. Czasami pływy wdzierają się kanałami do tych lagun, która przy niskiej wodzie są całkiem suche. Pomiędzy wyspami i przy wejściach do lagun występują prądy o zróżnicowanych prędkościach. Rozkołys jest średni, fale osiągają od 1 do 2 m, wyższe zdarzają się jedynie na otwartym morzy przy mocnym wietrze.

Wiatr NW od grudnia do marca i SE od maja do września.

Od grudnia do marca: pasat północno-zachodni 

Wiatry północno-zachodnie są łagodniejsze ze stosunkowo słabą średnią prędkością wiatru 5-10 węzłów, zwykle najsilniejsze o świcie. W okresie od grudnia do marca występują okresowe nawałnice deszczu i silniejsze wiatry. Są one czasami związane z obecnością cyklonów tropikalnych nad południowo-zachodnim Oceanem Indyjskim – ale pamiętaj, że wyspy Seszeli  leżą daleko poza pasem cyklonów, z wyjątkiem najbardziej wysuniętych na południe – więc unikaj ich w tym czasie, aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo.

Od maja do września: wiatr północno-zachodni

Średnia prędkość wiatru w okresie od czerwca do września wynosi 10-15 węzłów, z sporadycznymi podmuchami przekraczającymi 30 węzłów.

Miesiące spokojnego przejścia: kwiecień i listopad

W kwietniu i listopadzie są spokojne i czasami bezwietrzne okresy, kiedy pasaty zmieniają kierunek. Tym lekkim i zmiennym okresom wiatru towarzyszą spokojne morza i czyste wody. To wspaniałe miesiące na wizytę na Seszelach, chociaż przy braku stałych wiatrów żeglowanie nie jest idealne, chyba że bardziej cieszysz się pływaniem na silniku, niż pod żaglami!

Temperatura wody w morzu 25-30 st. C

Opady – jak wszędzie w tropikach występują w postaci krótkotrwałych obfitych deszczy, często padających lokalnie. Najbardziej wilgotne miesiące to listopad, grudzień i styczeń, ale nawet wtedy jest dużo słońca przed i po opadach.

Strony internetowe z prognozą pogody

Prognozy pogody można uzyskać wywołując Seychelles Radio (stacja przybrzeżna) na kanale VHF 16 i zwykle przełączając się na kanał 26. Jeśli dostępne jest połączenie internetowe, strony takie jak www.windguru.cz i www.magicseaweed.com zawierają obszerne raporty o stanie oceanów na Seszelach.
Można sprawdzić także www.windfinder.com/forecast/mahe_seychelles_airport oraz passageweather.com

Typowa 8-dniowa trasa Praslin – Praslin (wiatr NW, czarter na Seszelach listopad – kwiecień)

Zaplanuj trasę rejsu na Seszelach

Zaplanuj trasę rejsu na Seszelach

Dzień 1: Zatoka Ste Anne do Curieuse – 7 mil

Krótki przelot do Curieuse w godzinach popołudniowych. Noc na kotwicowisku w Baie Laraie przy wschodnim wybrzeżu. Curieuse, część morskiego Parku Narodowego, jest siedliskiem olbrzymich żółwi, nie można ich przegapić. Spacer w mangrowe zarośla i drzewa “coco Fesse” na drugą stronę wyspy, gdzie jest ładna plaża i małe, ale ciekawe muzeum. Niedaleko jest wysepka St Pierre z typową scenerią znaną z licznych fotografii. Doskonałe miejsce do snurkowania ze wspaniałym światem podwodnym.

Dzień 2: Curieuse Saint Pierre do Curieuse – 6 mil

Curieuse, część morskiego Parku Narodowego, jest siedliskiem olbrzymich żółwi, nie można ich przegapić. Spacer w mangrowe zarośla i palmy coco de mer na drugą stronę wyspy, gdzie jest ładna plaża i małe, ale ciekawe muzeum. Niedaleko jest wysepka St Pierre z typową scenerią znaną z licznych fotografii. Doskonałe miejsce do snurkowania ze wspaniałym światem podwodnym. Powrót do Baie Laraie na noc.

Dzień 3: Curieuse do Ile Sainte Anne – Mahé – 28 mil

Sail Sainte Anne Morski Park w Mahe. Noc na kotwicy w Anse cimetière, na południe od wyspy.

Dzień 4: Victoria  do Port Launay – 13 mil

Odwiedź malownicze targ w godzinach porannych. Dobra okazja do zakupów. 10 Mil do miejsca noclegu w cichym Port Launay.

Dzień 5: Port Launay do La Digue – 35 mil

Południowo-wschodnim wybrzeżu La Digue zapewnia doskonałe cumowania w głębokich zatokach, za rafą koralową niedaleko brzegu. Petite Anse lub Grande Anse są idealne do kotwiczenia: piękne plaże z białym piaskiem oddzielone od siebie skalistą ostrogą, wspierane przez strome skały. Można wypożyczyć rower w La Passe aby zwiedzić tę piękną wyspę nigdy nie opanowaną przez turystów, bo nie ma tu zakwaterowania. La Digue jest uważana za  najpiękniejszą wyspę na Seszelach. Nie ma tu samochodów, tylko rowery lub wózki ciągnione przez woły.

Dzień 6: La Digue

Nie trzeba opuszczać tego cichego miejsce  wcześnie. Odwiedź Union Estate, gdzie rośnie wanilia i rezerwat La Veuve

Dzień 7: La Digue Coco Island do Baie Sainte Anne – 10 mil

Zakotwicz na południu Wyspy Cocos. Zbudowana z dużych kamieni z dziwnymi regularnymi pasami wyrzeźbionymi przez morze, wyspy Cocos tworzą piękny widok. Pod powierzchnią morza widoki są równie atrakcyjne. Wizyta w Vallée de Mai, dolinie chronionej przez UNESCO można zobaczyć palmy coco de mer – lodoicja seszelska. Jej pnie są wysokie na 40 mm a gdy delikatnie kołyszą się na wietrze, liście ocierając się o siebie wydają specyficzny szelest.

Dzień 8: Powrót do bazy, wymeldowanie z jachtu

Więcej tras na Seszelach >>

Uprawnienia wymagane na Seszelach od prowadzących jachty i katamarany

Jakie uprawnienia wmagane sa na Seszelach

Seszele – uprawnienia wymagane na Seszelach

Na Seszelach, jak i w innych rejonach tropikalnych, armatorzy czarterowanych jachtów wymagają od skipperów przedstawienia “sailing resume”, zawierającego opis doświadczeń żeglarskich w charakterze zarówno kapitana, jak i załogi. Jeśli rozważasz wyczarterować na Seszelach katamaran, dobrze, aby mógł się wykazać doświadczeniem w ich prowadzeniu w przeszłości. Oczywiście na Seszelach może też być “pierwszy raz” na katamaranie, w takim przypadku armatorzy będą woleli oddać w czarter katamaran mniejszy – Lagoon 380 czy Lagoon 400. Na Seszelach poza życiorysem żeglarskim trzeba przedstawić patent żeglarski – odpowiedni do wielkości prowadzonego jachtu lub katamaranu. Patenty PZŻ są honorowane, jachtowy sternik morski jest patentem wystarczającym do wyczarterowania dowolnego jachtu i katamaranu na Seszelach.

Modele jachtów i katamaranów dostępne do wyczarterowania na Seszelach:

Mahe 36, Lucia 40, Lipari 41, Helia 44, Saona 47, Saba 50

Lagoon 380, Lagoon 380 S2, Lagoon 39, Lagoon 400 S2, Lagoon 40, Lagoon 42, Lagoon 450 F, Lagoon 450 S, Lagoon 46, Lagoon 50, Lagoon 52 F, Lagoon 620 (crewed)

Bali 4.1, Bali 4.3, Bali 4.5

Leopard 40, Leopard 44, Leopard 48, Leopard 51, Leopard 58

Catlante 600

Katamarany motorowe:  Leopard 43 PC, Leopard 51 PC

Jachty jednokadłubowe:

Sun Odyssey 379, Sun Odyssey 409, Sun Odyssey 419

Bavaria Cruiser 46

Dufour 520 Grand Large

Przykładowe ceny czarterów na Seszelach w zimie 2023 – 7 dni:


Period: Feb 17, 2023 – Feb 24, 2023
Lipari 41 (ONEIDA)

Type: Catamaran

Year: 2010

Country: SEYCHELLES

Base: Mahe, Victoria/Eden Island Marina

Length: 39 ft

Berths: 8 (6+2)

Cabins: 3

WC / Shower: 2

Price: 4,200.00 €
Skipper licence required
Obligatory extras:

End cleaning: 200.00 € per booking

Security deposit: 4,000.00 €

Equipment:

Navigation: Autopilot, Chart plotter

Sails: Lazy bag

Comfort: Bimini, Dinghy, Solar Panels

Entertainment: Radio-CD player


Period: Feb 18, 2023 – Feb 25, 2023
Lagoon 380 (Magikal)

– Bat-O-Bleu

Type: Catamaran

Year: 2011

Country: SEYCHELLES

Base: Mahe, Victoria/Eden Island Marina

Length: 38 ft

Berths: 8 (6+1+1)

Cabins: 5 (3+1+1)

WC / Shower: 2

Price: 4,750.00 €
Skipper licence required + VHF license + Nautical CV if Bare boat charter
Obligatory extras:

End cleaning: 165.00 € per booking

Dinghy and outboard engine free of charge: included in price

Security deposit: 3,000.00 €

Equipment:

Navigation: Autopilot, Chart plotter, Radar

Sails: Lazy bag

Comfort: Bimini, Cockpit cushions, Cockpit speakers, Dinghy, Outboard engine, Refrigerator, Solar Panels, Teak deck

Entertainment: Radio-CD player


Period: Feb 10, 2023 – Feb 17, 2023
Lagoon 400 (Emilio)

– Bat-O-Bleu

Type: Catamaran

Year: 2016

Country: SEYCHELLES

Base: Mahe, Victoria/Eden Island Marina

Length: 39 ft

Berths: 10 (8+2)

Cabins: 6 (4+2)

WC / Shower: 4

Price: 6,250.00 €
Skipper licence required + VHF license + Nautical CV if Bare boat charter
Obligatory extras:

End cleaning: 165.00 € per booking

Dinghy and outboard engine free of charge: included in price

Security deposit: 4,000.00 €

Equipment:

Navigation: Autopilot, Chart plotter

Sails: Lazy bag

Comfort: Bimini, Cockpit cushions, Cockpit speakers, Dinghy, Electric toilet, Outboard engine, Refrigerator

Entertainment: Radio-CD player


Period: Feb 18, 2023 – Feb 25, 2023
Lagoon 380 (Papanga)

– Marine Cat Sey

Type: Catamaran

Year: 2019

Country: SEYCHELLES

Base: Mahe, Victoria/Eden Island Marina

Length: 38 ft

Berths: 10 (8+2)

Cabins: 6 (4+2)

WC / Shower: 2

Price: 6,300.00 €
Skipper licence required
Obligatory extras:

End cleaning: 200.00 € per booking

Security deposit: 8,000.00 €

Equipment:

Navigation: Autopilot, Chart plotter, Radar

Sails: Lazy bag

Comfort: Bimini, Dinghy, Refrigerator

Entertainment: Radio-CD player


Period: Feb 4, 2023 – Feb 11, 2023 (avec obligation de revenir à la marina la veille jusqu’à 17h00 avec le plein de carburant et le reçu)
Lagoon 450 SporTop (Maui)

– VPM Bestsail – EIS Finance SARL

Type: Catamaran

Year: 2016

Country: SEYCHELLES

Base: Mahe, Victoria/Eden Island Marina

Length: 46 ft

Berths: 10 (8+2)

Cabins: 6 (4+2)

WC / Shower: 4

Price: 6,750.00 €
Skipper licence required
Obligatory extras:

End Cleaning, Consumables (Gas + Water) Catamaran 41′-45′ (Deposit) SEZ : 260.00 € per booking

Security deposit: 4,570.00 €

Equipment:

Navigation: Autopilot, Chart plotter

Sails: Lazy bag, Lazy jack

Comfort: Bimini, Cockpit cushions, Cockpit speakers, Dinghy, Electric winches, Generator, Inverter, Refrigerator

Entertainment: Radio-CD player, Snorkeling equipment


Period: Mar 3, 2023 – Mar 10, 2023
Lagoon 40-4 (D Arros)

– Marine Cat Sey

Type: Catamaran

Year: 2020

Country: SEYCHELLES

Base: Mahe, Victoria/Eden Island Marina

Length: 39 ft

Berths: 10

Cabins: 4

WC / Shower: 4

Price: 7,350.00 €
Skipper licence required
Obligatory extras:

End cleaning: 220.00 € per booking

Security deposit: 8,000.00 €

Equipment:

Navigation: Autopilot, Chart plotter

Comfort: Bimini, Dinghy, Refrigerator, Solar Panels, Teak deck

Entertainment: Radio-CD player


Period: Feb 28, 2023 – Mar 7, 2023
Lagoon 42 (ZIL 2)

– Marine Cat Sey

Type: Catamaran

Year: 2016

Country: SEYCHELLES

Base: Mahe, Victoria/Eden Island Marina

Length: 42 ft

Berths: 10 (8+2)

Cabins: 6 (4+2)

WC / Shower: 4

Price: 7,481.00 €
Skipper licence required
Obligatory extras:

End cleaning: 220.00 € per booking

Security deposit: 6,000.00 €

Equipment:

Navigation: Autopilot, Chart plotter

Sails: Lazy bag

Comfort: Bimini, Dinghy, Refrigerator

Entertainment: Radio-CD player


Period: Feb 25, 2023 – Mar 4, 2023
Lagoon 450F (ZIL SEASHELL)

– Marine Cat Sey

Type: Catamaran

Year: 2015

Country: SEYCHELLES

Base: Mahe, Victoria/Eden Island Marina

Length: 46 ft

Berths: 10

Cabins: 6 (4+2)

WC / Shower: 4

Price: 9,017.00 €
Skipper licence required
Obligatory extras:

End cleaning: 220.00 € per booking

Security deposit: 8,000.00 €

Equipment:

Navigation: Autopilot, Chart plotter

Sails: Lazy bag

Comfort: Bimini, Dinghy, Refrigerator, Solar Panels, Teak deck, Water maker

Entertainment: Radio-CD player


Przykładowe oferty na lato 2023:


Period: Jul 22, 2023 – Jul 29, 2023 (avec obligation de revenir à la marina la veille jusqu’à 17h00 avec le plein de carburant et le reçu)
Lagoon 40 (Ubah)

Type: Catamaran

Year: 2018

Country: SEYCHELLES

Base: Mahe, Victoria/Eden Island Marina

Length: 39 ft

Berths: 10

Cabins: 4 (4+2 Crew)

WC / Shower: 4

Price: 4,500.00 €

Early Booking Discount: -5.00%

Price: 4,275.00 €

Skipper licence required
Obligatory extras:

End Cleaning, Consumables (Gas + Water) Catamaran >40′ (Deposit) SEZ : 240.00 € per booking

Security deposit: 4,570.00 €

Equipment:

Navigation: Autopilot, Chart plotter

Sails: Lazy bag

Comfort: Bimini, Cockpit cushions, Dinghy, Electric toilet, Refrigerator

Entertainment: Radio-CD player, Snorkeling equipment


Period: Jul 25, 2023 – Aug 1, 2023
Lagoon 400 (Emilio)

Type: Catamaran

Year: 2016

Country: SEYCHELLES

Base: Mahe, Victoria/Eden Island Marina

Length: 39 ft

Berths: 10 (8+2)

Cabins: 6 (4+2)

WC / Shower: 4

Price: 5,250.00 €

Early booking (9 months before): -5.00%

Price: 4,988.00 €

Skipper licence required + VHF license + Nautical CV if Bare boat charter
Obligatory extras:

End cleaning: 165.00 € per booking

Dinghy and outboard engine free of charge: included in price

Security deposit: 4,000.00 €

Equipment:

Navigation: Autopilot, Chart plotter

Sails: Lazy bag

Comfort: Bimini, Cockpit cushions, Cockpit speakers, Dinghy, Electric toilet, Outboard engine, Refrigerator

Entertainment: Radio-CD player


Period: Jul 22, 2023 – Jul 29, 2023 (avec obligation de revenir à la marina la veille jusqu’à 17h00 avec le plein de carburant et le reçu)
Type: Catamaran

Year: 2016

Country: SEYCHELLES

Base: Mahe, Victoria/Eden Island Marina

Length: 46 ft

Berths: 10 (8+2)

Cabins: 6 (4+2)

WC / Shower: 4

Price: 5,600.00 €

Early Booking Discount: -5.00%

Price: 5,320.00 €

Skipper licence required
Obligatory extras:

End Cleaning, Consumables (Gas + Water) Catamaran 41′-45′ (Deposit) SEZ : 260.00 € per booking

Security deposit: 4,570.00 €

Equipment:

Navigation: Autopilot, Chart plotter

Sails: Lazy bag, Lazy jack

Comfort: Bimini, Cockpit cushions, Cockpit speakers, Dinghy, Electric winches, Generator, Inverter, Refrigerator

Entertainment: Radio-CD player, Snorkeling equipment


Period: Aug 6, 2023 – Aug 13, 2023
Lucia 40 (LUCINDA)

– Bat-O-Bleu

Type: Catamaran

Year: 2019

Country: SEYCHELLES

Base: Mahe, Victoria/Eden Island Marina

Length: 38 ft

Berths: 8

Cabins: 4

WC / Shower: 4

Price: 5,750.00 €

Early booking (9 months before): -5.00%

Price: 5,463.00 €

Skipper licence required + VHF license + Nautical CV if Bare boat charter
Obligatory extras:

End cleaning: 165.00 € per booking

Dinghy and outboard engine free of charge: included in price

Security deposit: 5,000.00 €

Equipment:

Navigation: Autopilot, Chart plotter, Radar

Sails: Lazy bag

Comfort: Bimini, Cockpit cushions, Dinghy, Electric toilet, Electric winches, Generator, Inverter, Outboard engine, Refrigerator, Solar Panels, Teak deck, Water maker

Entertainment: TV


Period: Aug 1, 2023 – Aug 8, 2023
Lagoon 42 (ZIL 2)

– Marine Cat Sey

Type: Catamaran

Year: 2016

Country: SEYCHELLES

Base: Mahe, Victoria/Eden Island Marina

Length: 42 ft

Berths: 10 (8+2)

Cabins: 6 (4+2)

WC / Shower: 4

Price: 6,284.00 €

Early booking: -5.00%

Price: 5,970.00 €

Skipper licence required
Obligatory extras:

End cleaning: 220.00 € per booking

Security deposit: 6,000.00 €

Equipment:

Navigation: Autopilot, Chart plotter

Sails: Lazy bag

Comfort: Bimini, Dinghy, Refrigerator

Entertainment: Radio-CD player


Period: Jul 30, 2023 – Aug 6, 2023
Lagoon 40-4 (Pina Colada)

– Marine Cat Sey

Type: Catamaran

Year: 2020

Country: SEYCHELLES

Base: Mahe, Victoria/Eden Island Marina

Length: 39 ft

Berths: 10

Cabins: 4

WC / Shower: 4

Price: 6,405.00 €

Early booking: -5.00%

Price: 6,085.00 €

Skipper licence required
Obligatory extras:

End cleaning: 220.00 € per booking

Security deposit: 8,000.00 €

Equipment:

Navigation: Autopilot, Chart plotter

Comfort: Bimini, Dinghy, Refrigerator, Solar Panels, Teak deck

Entertainment: Radio-CD player


Period: Aug 1, 2023 – Aug 8, 2023
Lagoon 450F (ZIL SEASHELL)

– Marine Cat Sey

Type: Catamaran

Year: 2015

Country: SEYCHELLES

Base: Mahe, Victoria/Eden Island Marina

Length: 46 ft

Berths: 10

Cabins: 6 (4+2)

WC / Shower: 4

Price: 7,588.00 €

Early booking: -5.00%

Price: 7,209.00 €

Skipper licence required
Obligatory extras:

End cleaning: 220.00 € per booking

Security deposit: 8,000.00 €

Equipment:

Navigation: Autopilot, Chart plotter

Sails: Lazy bag

Comfort: Bimini, Dinghy, Refrigerator, Solar Panels, Teak deck, Water maker

Entertainment: Radio-CD player


Period: Jul 31, 2023 – Aug 7, 2023
Lagoon 450S (Poivre)

– Marine Cat Sey

Type: Catamaran

Year: 2018

Country: SEYCHELLES

Base: Mahe, Victoria/Eden Island Marina

Length: 46 ft

Berths: 10 (8+2)

Cabins: 6 (4+2)

WC / Shower: 4

Price: 7,987.00 €

Early booking: -5.00%

Price: 7,588.00 €

Skipper licence required
Obligatory extras:

End cleaning: 220.00 € per booking

Security deposit: 8,000.00 €

Equipment:

Navigation: Autopilot, Chart plotter

Sails: Lazy bag

Comfort: Air condition, Bimini, Dinghy, Generator, Refrigerator, Water maker

Entertainment: Radio-CD player


Period: Jul 28, 2023 – Aug 4, 2023
Lagoon 50 (Saphara)

– Bat-O-Bleu

Type: Catamaran

Year: 2020

Country: SEYCHELLES

Base: Mahe, Victoria/Eden Island Marina

Length: 48 ft

Berths: 12

Cabins: 6 (5+1)

WC / Shower: 5

Price: 9,500.00 €

Early booking (9 months before): -5.00%

Price: 9,025.00 €

Obligatory extras:

Skipper+food: 165.00 € per day

End cleaning: 165.00 € per booking

Dinghy and outboard engine free of charge: included in price

Equipment:

Navigation: Autopilot, Chart plotter, Radar

Sails: Lazy bag

Comfort: Air condition, Bimini, Cockpit cushions, Dinghy, Electric toilet, Electric winches, Generator, Ice maker, Inverter, Outboard engine, Refrigerator, Solar Panels, Teak deck, Water maker

Entertainment: TV


Period: Aug 12, 2023 – Aug 19, 2023 (avec obligation de revenir à la marina la veille jusqu’à 17h00 avec le plein de carburant et le reçu)
Lagoon 50 – (Skipper incl.) (Ocean)

– VPM Bestsail – EIS Finance SARL

Type: Catamaran

Year: 2019

Country: SEYCHELLES

Base: Mahe, Victoria/Eden Island Marina

Length: 48 ft

Berths: 13 (12+1 Crew)

Cabins: 7 (6+1 Crew)

WC / Shower: 7 (6+1 Crew)

Price: 10,500.00 €

Early Booking Discount: -5.00%

Price: 9,975.00 €

Obligatory extras:

Damage Waiver (Oblig.) SEZ: 35.00 € per day

End Cleaning, Consumables (Gas + Water) Catamaran >46′ (Deposit) SEZ : 300.00 € per booking

Security deposit: 800.00 €

Equipment:

Navigation: Autopilot, Chart plotter

Sails: Lazy bag, Lazy jack

Comfort: Air condition, Bimini, Cockpit cushions, Cockpit speakers, Dinghy, Electric winches, Generator, Inverter, Refrigerator

Entertainment: Radio-CD player, Snorkeling equipment


  

Zadzwoń!
Porozmawiajmy o czarterach
katamaranów na Seszelach
502 386 503 Magda Koczewska

SESZELE – galera zdjęć:

Inne akweny w tropikach:

czartery-jachtow-Tajlandia-1.jpg
CZARTER-JACHTOW-KARAIBY-1.jpg