Home/Seszele
Seszele 2018-07-11T18:40:43+00:00

Czarter jachtów Seszele

Seszele-czarter-katamaranow

Seszele-czarter-katamaranow

Granitowe skały o fantastycznych kształtach, palmy z przedziwnymi wielkimi orzechami, lazurowa woda i białe plaże – to i wiele innych cudów zobaczymy gdy wybierzemy czarter jachtów na Seszelach. Rejon ten oferuje żeglowanie po spokojnych wodach przez okrągły rok, rejon ten leży poza strefą cyklonów, nie dokuczają tu także monsuny.

Czarter jachtów Seszele – intrygująca historia tego wyspiarskiego kraju

Żeglowanie po tym rajskim archipelagu składającym się ze 115 wysp, to nie tylko kontakt z niesamowitą przyrodą,  ale też i z jego ciekawą historią. Archipelag ten był nazwany w XVI wieku przez Vasco da Gamę Amirantes. 100 lat później, w 1609 roku wylądowali tu Brytyjczycy. Seszele są niepodległe od 1976 roku, a od 1991 są republiką. Nie ma tu wiele zasobów naturalnych, ale jest wspaniała przyroda, plaże, morze i dlatego Seszele koncentrują się turystyce.

Czarter-Seszele

Czarter Seszele – kto nie marzy o tym raju?..

Czarter jachtów Seszele – granitowe skały i koralowe atole

Seszele to grupa wysp idealnych do spędzenia wakacji na jachcie – położone na Oceanie Indyjskim w pewnym oddaleniu od wybrzeży Afryki i od Madagaskaru są odosobnionym archipelagiem z dala od cywilizacji. Część wysp zbudowana jest z granitu i ma górzyste ukształtowanie, pozostałe wyspy to płaskie, koralowe atole. Granitowe wyspy wewnętrzne skupione są wokół trzech głównych wysp archipelagu: Mage, Praslin i la Digue. 72 koralowe wyspy wewnętrzne leżą rozrzucone na kształt łuku wygiętego w stronę Afryki.

Czarter jachtów Seszele – parki narodowe i prywatne wyspy

Czarterując jacht na Seszelach trzeba pamiętać, że dostęp do stref chronionych i parków narodowych jest kontrolowany lub ograniczony, należy się liczyć z opłatą za wstęp. Ponadto niektóre z wysp to własność prywatna, trzeba uzyskać pozwolenia na cumowanie lub kotwiczenie, przy wielu prywatnych wyspach jest to w ogóle niemożliwe.

Parki morskie i rezerwaty:
• Cousin
• Aride
• Curieuse Marine National Park
• Ste. Anne Marine National Park
• Ile Coco Marine National Park
• St. Pierre
Prywatne wyspy:
• Bird
• Chauvre Souris
• Anonyme
• Cousine
• Denis
• Felicite
• D’Arros and St. Joseph Atoll
• Fregate
• Grand Soeur
• Moyenne
• North
• Petite Soeur
• Round Island near Mahe
• Round Island near Praslin

Rafy koralowe na Seszelach są prawnie chronione i znajdują się dzięki temu w dobrym stanie. Snurkując z maską i rurką można podziwiać ich bogate życie i spotkać ławice barwnych ryb oraz żółwie, które nie boją się ludzi. Spotkanie z delfinami nie należą do rzadkości, ale można także natknąć się na rekina czy inne znaczącej wielkości ryby.

Czarter jachtów Seszele – jest pięknie, ale bywa niebezpiecznie

Charakterystyczne dla żeglowania na Seszelach są krótkie dystanse pomiędzy wyspami, wiele dobrych miejsc do kotwiczenia, lekkie równomierne wiatry. Porty i mariny są tutaj rzadkością, postoje trzeba planować na kotwicowiskach. Rafy i skały granitowe utrudniają nawigację, na mapach nie znajdzie się aktualnych danych o głębokościach, tak więc zalecana jest ostrożność przy sterowaniu i kotwiczeniu.
Rafy koralowe na Seszelach są prawnie chronione i znajdują się dzięki temu w dobrym stanie. Snurkując z maską i rurką  można podziwiać ich bogate życie i spotkać ławice barwnych ryb oraz żółwie, które nie boją się ludzi. Spotkanie z delfinami nie należą do rzadkości, ale można także natknąć się na rekina czy inne znaczącej wielkości ryby.

Największe wyspy archipelagu

Mahe – największa wyspa Seszeli z populacją 40 tys. Ludności, tutaj znajduje się Victoria, stolica Seszeli, a także najwyższe szczyty Seszeli (900 m n.p.m.) i kilkadziesiąt plaż. W Mahe jest także Muzeum Historii Naturalnej, Centrum Sztuki Rękodzielniczej i ogród botaniczny z roślinami charakterystycznymi dla regionu.
Praslin – wyspa palm, druga co do wielkości wyspa Seszeli. Ma tylko 5000 mieszkańców i Park Narodowy z ogromnymi palmami i wspaniałą rafę koralową.
La Digue – podobno najpiękniejsza wyspa archipelagu, można ją zwiedzić na rowerze (poza tym można tu spotkać jedynie wozy ciągnięte przez woły).
Coco Island – wyspa  leżąca w sąsiedztwie wyspy La Digue. Jest niewielka – jej powierzchnia to tylko 1,8 ha. Obecnie jest tu rezerwat przyrody, będący częstym celem wycieczek turystów.
Curieuse ma sporą ilość dużych boi do cumowania dla jachtów. Ta wyspa to dom dla ponad dwustu olbrzymich żółwi. Rosną tu niezwykle twarde drzewa takamaka i palmy coco de mer. Ich polska nazwa to lodoicja seszelska rośnie tylko na Seszelach i wyłącznie na dwóch wyspach (Praslin i Curieuse)! Ta roślina ma największe nasiona spośród wszystkich roślin na świecie, ważą do 25 kg i toną w wodzie. Ptaki ich też nie przeniosą w dziobach, więc ta palma nie ma szans, aby się przedostać na inny ląd.

Ostatnie oferty specjalne na czartery na Seszelach:


Powiązane artykuły:

WSKAZÓWKI DLA ŻEGLARZY

PROPONOWANE TRASY REJSÓW

 

Skontaktuj się z nami:

Imię i nazwisko

Adres e-mail (wymagane)

Telefon kontaktowy

Zapytanie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest LEO Yachting Magdalena Koczewska, 50-010 Wrocław, Podwale 62.