Wybierz czarter jachtu nad MORZEM ŚRÓDZIEMNYM 

Najczęściej wybierane kraje nad Morzem Śródziemnym: 

Grecja, Chorwacja, Włochy, Hiszpania, Turcja

Najpopularniejsze akweny: 

Baleary, Sardynia, Sycylia, Toskania

  

Zadzwoń, porozmawiajmy
o czarterach jachtów na Sardynii
502 386 503 Magda Koczewska

Morze Śródziemne – kolebka cywilizacji i najwspanialszy akwen żeglarski

Czarter jachtów i katamaranów na Morzu Śródziemnym to najwygodniejsza opcja dla żeglarzy poszukujących żeglowania po ciepłych wodach. Bliskie położenie, wiele połączeń lotniczych, ta sama lub bardzo zbliżona  strefa czasowa, co w Polsce – to wszystko sprawia, że akweny Morza Śródziemnego są najczęściej wybierane na rejsy czarterowanymi jachtami. Łagodny podzwrotnikowy klimat pozwala rozpocząć sezon już w marcu, a zakończyć nawet w listopadzie. Lato jest gorące, słoneczne i suche, a woda w morzu jest ciepła i przyjemna do pływania wpław jeszcze w październiku.

Najpopularniejszy akwen czarterowy na Morzu Śródziemnym – Adriatyk

Najczęściej odwiedzany przez żeglarzy jest Adriatyk, a pierwsze miejsce pod względem popularności z bardzo bogatą ofertą jachtów i katamaranów oraz łodzi motorowych zajmuje Chorwacja, mająca bardzo atrakcyjne i urozmaicone wybrzeże oraz doskonała infrastrukturę dla żeglarzy. Warto także wyczarterować jacht w Słowenii, skąd na każdej jednostce można odwiedzić sąsiednie kraje – Chorwację i Włochy. Czarnogóra położona na południe od Chorwacji ma niepowtarzalny krajobraz Zatoki Kotorskiej i jest krajem ciągle jeszcze mniej zatłoczonym i tańszym od Chorwacji.

Grecja – czarter jachtów na wielu rozmaitych archipelagach

Czarterujący jachty w Grecji mają do wyboru Zatokę Sarońską lub Cyklady, mogą żeglować na spokojniejszych akwenach Morza Jońskiego lub Sporadów albo wybrać się bardziej na wschód, gdzie leży archipelag Dodekanez z wyspami Kos i Rodos. Grecja to kraj dający żeglarzom wiele prawdziwie morskich emocji, a Cyklady to najpiękniejszy archipelag na Morzu Śródziemnym. Życzliwość tubylców, uroki krajobrazu i starożytne zabytki rekompensują słabszą niż w Chorwacji żeglarską infrastrukturę.

Wschodnie rubieże Morza Śródziemnego – Turcja

Na wyciągnięcie ręki od greckich wysp na wschodnich krańcach Morza Egejskiego jest wybrzeże tureckie – stosunkowo nowy akwen dla żeglarzy czarterujących jachty z dobrze przygotowaną infrastrukturą dla żeglarzy i doskonałą obsługą na Tureckiej Riwierze – od Bodrum do Fethiye.

Zachodnie Morze Śródziemne – Włochy, Francja, Hiszpania i Malta

Zachodnie Morze Śródziemne to bogata oferta jachtów na włoskich akwenach: Sardynia, Sycylia, Toskania, Liguria, Kampania (rejon Neapolu). Francja proponuje bogaty wybór jachtów i katamaranów do czarteru na Lazurowym Wybrzeżu i na Korsyce, a Hiszpania ma tysiące jednostek do czarteru na Balearach i skromniejszą ofertę na śródziemnomorskim wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego. Warto wyczarterować jacht lub katamaran na Malcie i pożeglować dookoła tego niewielkiego kraju lub zrobić przeskok na Sycylię.