czarter jachtów chorwacja

Chorwacja – flaga

Czarter jachtów i katamaranów w Chorwacji

Krystalicznie czysta woda, wspaniały klimat i dobrze zachowane zabytki to tylko niektóre z powodów, dla których warto zdecydować się na czarter jachtów w Chorwacji.

Chorwacja jest jedną z najczęściej wybieranych żeglarskich destynacji na świecie. Długość linii brzegowej wynosi niemal 6 tysięcy km. Wybrzeże, wyjątkowe w skali światowej przez ułożenie licznych wysp równolegle do linii brzegowej. Jest tu wiele przepięknych plaż i zatok i ponad tysiąc wysp i wysepek, z których tylko kilkadziesiąt jest zamieszkanych. Każdy rejs w Chorwacji może być dzięki temu inny. Niewątpliwym atutem czarteru jachtów w Chorwacji jest mała odległość między wyspami i portami, co umożliwia znalezienie schronienia w przypadku nagłej zmiany pogody. Żeglarską przygodę na wyczarterowanym jachcie można rozpocząć na północy w rejonie półwyspu Istria i wyspiarskiego rejonu Kvarner lub bardziej na południu – w Dalmacji północnej (okolice Zadaru) lub południowej (rejon Splitu i Trogiru). Na samym południu Dalmacji znajduje się przepiękne miasto warte odwiedzenia – Dubrownik.

Chorwacka przyroda i niepowtarzalne zabytki

Z przyrodniczych atrakcji warto odwiedzić Park Narodowy Krka, który można podziwiać na piechotę lub z pokładu jednego z turystycznych statków, a w przerwie wykąpać się pod wodospadem Skradinski Buk. Ruszając z Szybenika lub Zadaru – mamy szansę odwiedzić dzikie wyspy Parku Narodowego Kornati. Warto także odwiedzić bardziej na południe położony Park Narodowy Mljet – jest to zawsze zielona wyspa z piaskowymi zatoczkami i bogatym światem podwodnym.

Chorwacja kusi zarówno świetnymi warunkami dla żeglarzy, wspaniałą przyrodą jak również zabytkami. Warto wspomnieć choćby przepięknie odrestaurowaną Katedrę w Szybeniku, pałac Dioklecjana w Splicie czy starówkę w Trogirze. Czarterując jacht w Chorwacji zyskujemy niesamowitą okazję poznania nie tylko historii, ale także gościnnych mieszkańców, kultury i obyczajów. Kraj ten obfituje również w liczne wydarzenia kulturalne np. lipcowy Festiwal Filmowy w Puli, Festiwale Rycerskie w Korculi w czerwcu i w lipcu, czy Letni Festiwal w Dubrowniku odbywający się w okresie od lipca do sierpnia. Jest to święto folkloru, muzyki, opery i teatru, a wiele przedstawień można oglądać się pod gołym niebem.

czartery jachtów w Chorwacji

Czarterując katamaran w Chorwacji, możemy odwiedzić wiele wysp i ukrytych zatoczek

Chorwackie specjały – pyszne jedzenie i  doskonała infrastruktura dla żeglarzy

Będąc w Chorwacji koniecznie koniecznie trzeba nie spróbować regionalnych potraw takich jak burek (placek nadziewany mięsem lub serem), ćevapczići (mielone mięsne kiełbaski z grilla), czy owoce morze. Warto skusić się także na prszut (suszoną szynkę wieprzową), paszki sir (rodzaj sera owczego z wyspy Pag), świeże figi i  rakiję.

Dlaczego warto wybrać czarter jachtów w Chorwacji? Ponieważ wybrzeże Adriatyku to doskonały akwen zarówno dla początkujących jak i bardziej wytrawnych żeglarzy, a bogactwo zabytków, parków narodowych, restauracji (konob) i małych przybrzeżnych miasteczek sprawia, że chce się tam wracać. Żaglarze, którzy wybrali czarter jachtu w Chorwacji docenią ten rejon także ze względu na doskonale wyposażone mariny.

Wyczarteruj jacht i skorzystaj ze wspaniałej okazji, aby odwiedzić i poznać krainę tysiąca wysp i docenić walory regionu jako idealnego akwenu na rejs z rodziną czy przyjaciółmi.

  

Chcesz wiedzieć więcej ?
Porozmawiajmy o czarterach jachtów:
502 386 503
pon. – pt.; 09:00-18:00

Zapytaj o czarter jachtu w Chorwacji:

Treść zapytania - AKWEN / TERMIN / JACHT (liczba kabin, osób w załodze, inne wymagania, budżet):

Imię i nazwisko

Adres e-mail

Telefon kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.

Więcej artykułów o czarterach jachtów w Chorwacji:

Ostatnie oferty specjalne w Chorwacji: