Czarter jachtów na Balearach

Wyspy, na których każdy znajdzie coś dla siebie

Palma de Majorka marina

Palma de Majorka – marina, a zaraz obok katedra

Czarter jachtów na Balearach wiąże się z przyjemnym przemieszczaniem się pomiędzy tymi wyspami, a że odległości między nimi nie są duże, toteż jest to doskonały akwen na rodzinne żeglowanie, połączone z kąpielami w morzu i ze zwiedzaniem.

Wyspy, na których każdy znajdzie coś dla siebie

Baleary to archipelag 200 wysp, z których każda ma swój charakter. Największe z nich to Majorka, Minorka, Ibiza i Formentera – czarterując jacht na Balearach możesz odwiedzić każdą z nich. Baleary to istny raj dla miłośników sportów wodnych. Organizowane są tu regaty, w których startuje nawet król Juan Carlos. Miłośnicy sztuki także znajdą coś dla siebie – na Majorce obejrzeć można dzieła Antoniego Gaudiego i Joana Miro, a w Valdemossa można zwiedzić klasztor kartuzów i ekspozycję poświęconą Chopinowi.

Czarter jachtu na Balearach i Park Narodowy Cabrera – świat dzikiej przyrody

Zacumuj do boi w Parku Narodowym Cabrera! Można zobaczyć tam delfiny, rafę koralowa, morskie żółwie, park chroni także jeden z najlepiej zachowanych fragmentów dna morskiego hiszpańskiego wybrzeża oraz kolonie ptaków morskich, które mają tu ważny przystanek na trasie migracji wiosną i jesienią. Spotkać tu można wiele gatunków roślin, ryb i bezkręgowców, z czego wiele endemicznych. Zasoby naturalne Parku są chronione, czyli wszelkie połowy, czy nawet zbieranie muszli i minerałów są zabronione. Aby móc zatrzymać się w Parku Narodowym Cabrera należy postarać się o pozwolenie, które pomagają uzyskać armatorzy czarterowanych na Balearach jachtów, warto o to zapytać przy rezerwacji czarteru jachtu na Balearach. Wyspę może odwiedzać dziennie 50 łodzi, bo tyle jest dokładnie boi w zatoce Peurto de Cabrera. Kotwiczenie jest tu zabronione. Z zatoki można przespacerować się do ruin XIV w zamku z więzieniem i do latarni na zachodnim cyplu. Inną atrakcją wyspy stanowi grota Cova Blava – Błękitna Grota.

  

Zadzwoń, porozmawiajmy
o czarterach jachtów na Balearach!
502 386 503 Magda Koczewska

Czarter jachtu na Balearach – rozrywkowa Ibiza lub spokojna Minorka i Formentera

Czarter jachtów na Balearach dostarczy różnorodnych wrażeń. Kto szuka zabawy do białego rana, znajdzie ją na Ibizie – ta wyspa chyba każdemu kojarzy się z imprezami i niekończącą się zabawą, ale poza nocnymi klubami warto odwiedzić także plaże, np. Playa d’en Bossa, Invisa, plaża w zatoce Cala Llonga. Porty na Ibizie to Eivissa (stolica wyspy) i San Antonio.
Szukający spokoju podczas czarteru jachtu i katamaranu na Balearach dla odmiany niech zajrzą na Minorkę i Formenterę. Minorka to spokojna wyspa z dwoma miastami – Ciutadella de Menorca – dawna stolica wyspy z zabytkowymi pałacami i urokliwymi uliczkami oraz Maó – stolica obecna, w której znajduje się duży naturalny port. Z Minorki pochodzi słynny ser z Mao oraz majonez.
Formentera to druga spokojna wyspa dla wielbicieli natury. Znajdą to wiele przepięknych białych plaż, wszystkie utrzymane nieskazitelnej czystości. Plaże na Formenterze uznawane są za jedne z najpiękniejszych na świecie. Wszystkie są przyjazne naturystom, co rozpoznamy po oznaczeniu C.O, czyli clothing optional (ubrania nieobowiązkowe).

Tapas i owoce morza

Na Balearach, jak w całej Hiszpanii, bardzo popularne są tapas – przeróżne przekąski, mogą to być pikle nadziewane na wykałaczkę, małe kanapki, owoce morza, grillowane warzywa, a nawet smażone uszy wołowe. Żeglując na wyczarterowanym na Balearach katamaranie lub jachcie skosztujmy popularnych dań –  Frit mallorquí – podroby smażone na oliwie z oliwek z ziemniakami, zielonymi papryczkami, cebulą i czosnkiem, Sopas malloquínas – ugotowane warzywa i cienko pokrojony chleb zalany bulionem, Burrida de ratjada – płaszczka z migdałami. Inne popularne owoce morza to krewetki, homary i langusty. Desery – ensaimada – ciasto w kształcie ślimaka ze słodkim nadzieniem śmietanowym lub bakaliami i migdałami lub churros – smażone na głębokim tłuszczu spirale lub inne fantazyjne kształty z ciasta parzonego podawane często z gorącą czekoladą. Podczas czarteru jachtów na Balearach można skosztować tych wszystkich smakołyków!

Magda-Mykonos-e1667593991429.jpg

Aby żeglować, nie trzeba posiadać jachtu - wystarczy go wyczarterować

Chętnie w tym pomogę, rekomenduję do czarteru wyłącznie jachty, które są w rękach sprawdzonych i godnych zaufania operatorów
Magda Koczewska

Więcej o mnie

Baleary – powiązane artykuły:

TRASY REJSÓW

WSKAZÓWKI DLA ŻEGLARZY

Ubezpieczenie-czarteru-1.jpg

Nie zapomnij o UBEZPIECZENIU CZARTERU

ubezpieczenie kaucji
ubezpieczenie kosztów anulacji
OC skippera
koszty leczenia za granicą

Więcej…
  

Zadzwoń, porozmawiajmy
o czarterach jachtów na Balearach!
502 386 503 Magda Koczewska