Czarter jachtów na Sycylii

Czarteruj jacht na Sycylii i korzystaj ze słońca, poznawaj wyjątkową kulturę i historię i doświadczaj z bliska aktywności wulkanicznej. Sycylia to ojczyzna Etny, najwyższego i najbardziej aktywnego wulkanu w Europie, a przecież to nie jedyny aktywny wulkan w tym rejonie!

Jest to również idealne miejsce na spokojny, ale pełen przygód urlop żeglarski z kilkoma historycznymi i malowniczymi miasteczkami do zwiedzania. Wynajmij katamaran lub jacht żaglowy i popłyń wzdłuż wschodniego wybrzeża, od historycznego miasta Syrakuzy, do Katanii i turystycznej Taorminy. Z kolei północne i zachodnie wybrzeże to doskonałe miejsca do żeglowania dla początkujących żeglarzy, którzy chcą cieszyć się tradycyjną kuchnią sycylijską, relaksować się na piaszczystych plażach i robić zdjęcia starożytnych zabytków. Jeśli planujesz rejs na dwa tygodnie – zdążysz opłynąć Sycylię dookoła, jeśli zaplanujesz dokładnie trasę  i pogoda Ci będzie sprzyjać – zdążysz wyskoczyć nawet na Maltę!

Najpopularniejsze bazy czarterowe na Sycylii:

  • Palermo oraz Trapani i Marsala – doskonałe porty wypadowe na Egady,
  • Marina Portorosa w Tonarella, Marina Capo d’Orlando i Milazzo – miejsca startu na Wyspy Liparyjskie

Czarterując jacht na Sycylia odwiedź koniecznie Wyspy Liparyjskie

czarter jachtów na Wyspach Liparyjskich

czarter jachtów na Wyspach Liparyjskich

Wyspy Liparyjskie (Isole Eole lub Isole Lipari po włosku lub Eolian Islands po angielsku). to siedem niewielkich zamieszkałych wysp włoskich u północnego wybrzeża Sycylii. Wyspy są popularne jako miejsce wypoczynku, oferujące słońce, plaże i naturalne piękno wulkanicznego krajobrazu. Oprócz plażowiczów przyciągają również poszukiwaczy mocnych wrażeń; archipelag został utworzony przez aktywność wulkaniczną, a dwie wyspy nadal są czynnymi wulkanami. Chociaż fakt ten może zniechęcić niektórych podróżnych, wielu przyciąga dramatyczna sceneria, gorące kąpiele błotne i możliwość wędrowania do kraterów Vulcano i Stromboli. Wyspy są zaliczone do światowe dziedzictwo UNESCO. W lipcu i sierpniu włoscy wczasowicze zjeżdżają masowo na te “perły Morza Śródziemnego”, ale w maju, czerwcu lub wrześniu można się cieszyć piękną pogodą i wspaniałymi widokami bez tłumu.

Czarteruj jacht na Sycylii i wypoczywaj na Egadach, docenisz ich piękno i spokój

czarter jachtów na Sycylii - Egady

czarter jachtów na Sycylii – Egady

Egady (Isole Egadi w języku włoskim, Aegadian Islands w języku angielskim) to trzy wyspy u zachodniego wybrzeża Sycylii, w pobliżu Trapani i Marsali stanowiące atrakcyjny cel na wakacje. Egady mają swój urok, są łatwo dostępne i mniej zatłoczone niż Wyspy Liparyjskie czy Capri. Odwiedzający mogą wypić wino na malowniczej wyspie Favignana, zobaczyć prehistoryczne malowidła w jaskiniach na małej pocztówkowej wyspie Levanzo lub odpocząć od zgiełku świata na Marettimo. Wody przybrzeżne, wyspy z jaskiniami, wrakami statków i bogatym życiem morskim są chronione rezerwatem.

Egady nie są dobrze znane przybyszom spoza Włoch, a poza szczytem włoskiego okresu wakacyjnego od lipca do sierpnia nie jest tu tłoczno. Zachowała się bardzo autentyczna i przyjazną lokalną atmosfera. Stoiska z rybami, na których rybacy Favignany sprzedają swój połów, kawiarniane stoliki, szerokie place, gdzie dzieci bawią się na swoich rowerach, zachody słońca…

FAVIGNANA to największa z Wysp Egadzkich zawdzięcza swoją nazwę wiatrowi Favonio. Jej kształt przypomina motyla: dwa skrzydła to dwie równiny wyspy. Zachodnia częsć nazywa się il Bosco (las), a wschodnia – La Piana (równina). Wyspa słynie z połowów tuńczyka i co roku powtarza się tradycja z Tonnara i Mattanza. Jedynym zamieszkałym ośrodkiem jest Cala Principale, zatoka rozciągająca się od Punta Faraglione do Punta S. Nicola, a także port dobrze chroniony przed wiatrem z 2. i 3. kwadrantu, ale narażony na działanie wiatrów północnych. Brukowane uliczki, malowniczy plac Madrice z kawiarniami na świeżym powietrzu i urok starego portu sprawiają, że Favignana jest wspaniałym miejscem do odwiedzenia.

LEVANZO jest najmniejszym z Egadi, z najmniejszą liczbą mieszkańców i niemal całkowitą nieobecnością pojazdów. Warto odwiedzić Grotta del Genovese ze śladami pierwszych osad ludzkich na tym terenie. Ludność koncentruje się w uroczej wiosce na południowym wybrzeżu wyspy, zatoce zwanej Cala Dogana. To miejsce lądowania jest jedyne, ale jest niezapomniane, choć chronione tylko przed wiatrem między W i N.

Mała, samotna wysepka na północ od Palermo – Ustica

USTICA znany jest jako “Czarna Perła Morza Śródziemnego” ze względu na czarny kolor skał wulkanicznych. Wyspa leży samotnie na północ od Palermo. Ze względu na pochodzenie wulkaniczne jest to w rzeczywistości wynurzający się szczyt podwodnego wulkanu. Piękno wybrzeży i głębokości zostały ukształtowane przez złożoną historię geologiczną, teraz każdy zakątek odsłania unikalne krajobrazy o niezwykłym uroku. Santa Maria jest jedyną wioską na wyspie liczącą około 1000 mieszkańców. Wewnątrz znajduje się naturalny port chroniony.

Odwiedź Wyspy Pelagijskie – stąd jest bliżej do Tunezji niż do Włoch!

PANTELLERIA Wulkaniczna wyspa wznosząca się z otchłani. Otaczające morze mieni się odcienami koloru niebieskiego, od delikatnego, po najbardziej intensywny i głęboki. Gleba ma czarny kolor z powodu wulkanicznej lawy, ale bardzo żyzna. Lokalne i cenione wino Moscato Passito produkowane jest ze słynnych winogron Zibibbo uprawianych tutaj. Na wyspie jest łącznie 6 miejsc lądowania: najważniejsze jest w pobliżu miejscowości Pantelleria; następnie Scauri, Porto Dietro Isola, Cala di Levante, Cala di Tramontana i Campobello. Istnieje wiele źródeł termalnych o temperaturze, która może wynosić nawet 70 ° C. Typowe są ogrody otoczone murami, chroniące przed niekiedy gwałtownymi wiatrami i Specchio di Venere (lustro Wenus), małe jezioro o średnicy 500 metrów zasilane przez podziemne źródła.

LAMPEDUSA Jest najbardziej wysuniętym na południe punktem Włoch i ma zdecydowanie afrykański wygląd. Sugestywnymi miejscami są Cala Pulcino, Cala Gatugia i Cala Galera: nie można ich nie zauważyć, jeśli chcesz zanurzyć się w morzu, którego nigdy nie zapomnisz. Widok lądu z morza jest niezapomniany, z domami przypominającymi budowle maghrebowe. Rzadka roślinność przypomina nam stepy. Plaża Conigli  ma śnieżnobiały piasek z jasnoniebieskimi i zielonymi odcieniami, które czynią go wyjątkowym. Port Cala Salina to rozległa naturalna zatoka, która jest częściowo wyposażona w nabrzeże.

LINOSA Widok, który ukazuje się naszym oczom, przypomina wioskę fantazji: lawa dosłownie zbudowała wyspę i plaże, skały i wysepki, zatoczki i klify oraz morze otaczające równie sugestywną naturę, z każdym tonem i odcieniem błękitu . Jedyna droga biegnąca przez wyspę między wielobarwnymi domami, jest porośnięta palmami i bugenwillami.

Czartery jachtów i katamaranów na Sycylii – zapytaj o oferę! 502 386 503

 Zapytaj o ofertę czarteru na Sycyclii:

Termin czarteru

Akwen, port rozpoczęcia/zakończenia

Jakiego jachtu szukasz - liczba kabin, osób w załodze, inne wymagania dotyczące wieku i wyposażenia:

Imię i nazwisko

Adres e-mail

Telefon kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.


Powiązane artykuły:

WSKAZÓWKI DLA ŻEGLARZY

PROPONOWANE TRASY REJSÓW

Ostatnie oferty specjalne – czarter jachtów na Sycylii: