Czarter jachtów i katamaranów Karaiby – doskonałe wakacje na jachcie!

Czarter jachtów Karaiby

Karaiby BVI

Zimowy czarter katamaranów? Karaiby dadzą Ci wszystko, o czym marzysz – ciepło, słońce, regularny wiatr, dziewicze plaże, gościnne kotwicowiska i egzotyczną scenerię. To najlepszy rejon, aby spędzić na skąpanym w słońcu pokładzie katamaranu wspaniałe zimowe wakacje. Właśnie katamarany są szczególnie polecane w tym rejonie – mają niewielkie zanurzenie, więc podejście blisko plaży nie jest problemem, na martwej fali, obecnej często na kotwicowiskach, łagodnie się unoszą bez przechyłów i zapewniają dużo miejsca na pokładzie dla całej załogi.

Wyspy Karaibskie oferują pociągającą mieszankę historii i piękna, której nie znajdziesz nigdzie indziej na świecie. Na wybrzeżach wysp jest wiele się malowniczych piaszczystych plaż, którym towarzyszy spokojna, krystalicznie czysta woda. To środowisko doskonale nadaje się do pływania, snurkowania, nurkowania i wszystkich rodzajów sportów wodnych. Zrealizuj swoje morskie marzenia, a po rejsie na Karaibach wrócisz do domu zrelaksowany, odświeżony i gotowy planowania kolejnych wakacji na wyspach karaibskich!

Wyspy Karaibskie – mozaika barw i żeglarskich możliwości

czartery na karaibach

Grenadyny

Wyspy na Morzu Karaibskim, nazwane jeszcze przez Kolumba Indiami Zachodnimi, mają bogatą przeszłość kolonialną. Ślady tych czasów dostrzec można w różnorodnym i kolorowym krajobrazie, zwyczajach i nawet w lokalnej kuchnii, dlatego tak ciekawy jest czarter na Karaibach. Obecnie wiele tutejszych krajów jest niepodległych, ale jest też wiele terytoriów zależnych – Martynika i Gwadelupa to departamenty zamorskie Francji, Anguilla, Brytyjskie Wyspy Dziewicze (BVI), Kajmany, Montserrat, Turks i Caicos to terytoria zależne Wielkiej Brytanii, Portoryko to państwo stowarzyszone z USA, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych są terytorium zależnym od USA, a Antyle Holenderskie i Aruba to autonomiczne terytoria Holandii. Natomiast Antigua i Barbuda, Bahamy, Barbados, Dominika, Dominikana, Grenada, Haiti, Jamajka, Kuba, Saint Christopher i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny, Trynidad i Tobago to kraje niezależne.

Większość wymienionych krajów i terytoriów jest dostępna dla żeglarzy, którzy wybrali czarter jachtu na Karaibach i często podczas jednego rejsu w tym rejonie przekracza się kilka granic. Wymaga to za każdym razem dopełnienia formalności i wniesienia stosownych opłat, ale nikogo to ani nie dziwi, ani nie irytuje – taka jest specyfika żeglowania po Karaibach.

Najczęściej wybierane akweny na Morzu Karaibskim:

Martynika – dobrze skomunikowana z Europą, żeglarze mają do wyboru wiele bezpośrednich połączeń lotniczych z Paryża; z Martyniki można pożeglować na południe w kierunku Grenadynów lub na północ na Dominikę i Gwadelupę

Gwadelupa ma także szereg połączeń lotniczych z Paryżem, z Gwadelupy można popłynąć na północ w kierunku Montserratu, Antiguy i Barbudy, Anguillii czy nawet na Brytyjskie Wyspy Dziewicze.

Brytyjskie Wyspy Dziewicze – warto tam dotrzeć i doświadczyć zróżnicowanych krajobrazów – od surowych wulkanicznych gór Tortoli po płaskie rafy koralowe i wapienie Anegady, to rejon idealny na wakacyjny rejs po Karaibach

Kuba

Bahamy

  

Chcesz wiedzieć więcej ?
Porozmawiajmy o czarterach jachtów: 502 386 503
pon. – pt.; 09:00-18:00

Wymagane uprawnienia i warunki żeglarskie – czarter jachtów Karaiby

wycieczki jachtem karaiby

Wyspa Antigua

Karaiby to akwen odpowiedni dla bardziej doświadczonych kapitanów i armatorzy sprawdzają to podczas rezerwacji czarteru. Dobrze, gdy kapitan posiada żeglarski patent, ale liczy się przede wszystkim jego doświadczenie i staż. Każdy skiper wybierający czarter na Karaibach wypełnia przy rezerwacji czarteru formularz „sailing resume”, zawierający pytania dotyczące m.in. stażu w charakterze załogi i kapitana oraz wcześniej prowadzonych rejsów z podaniem modelu jednostki i akwenu. Załogom, które nie mają w swoim gronie wystarczająco doświadczonego kapitana, oferujemy czarter jachtów ze skiperem. Dla tych, którzy oczekują największej wygody i swobody podczas wakacji na wyspach karaibskich mamy duży wybór jednostek z pełną obsługą w składzie skiper, hostessa i kucharz.

Jeśli chodzi o wiatr, Karaiby oferują idealne warunki żeglarskie. Pasat wieje z północnego wschodu z siłą od 3 do 5 B. Należy jednak mieć na uwadze sezon huraganowy. Trwa od czerwca do końca października, z największym prawdopodobieństwem burz tropikalnych w sierpniu i wrześniu. Wielu żeglarzy unika tego czasu. Szczyt sezonu przypada na święta Bożego Narodzenie i Sylwester oraz miesiące od stycznia do marca. Czarter  w listopadzie i w pierwszej połowie grudnia to dobra alternatywa dla szukających korzystniejszych cen wynajmu jachtu.

Czarter na Karaibach – wakacje pod znakiem rumu, owoców i owoców morza

czarter jachtu na karaibach

Rum – alkohol z Wysp Karaibskich

Rum to trunek królujący na Karaibach, wytwarza się go na bazie trzciny cukrowej, a po destylacji napój leżakuje w dębowych beczkach. Rum rozcieńczony wodą, często z dodatkiem soku z limonki i cukru to grog, a koktajle na bazie rumu Mojito, Cuba Libre, czy Pina Colada znane są na całym świcie. Na Karaibach można spróbować znacznie więcej odmian koktajli rumowych i z pewnością rum to trunek królujący na pokładach podczas rejsów jachtem po Karaibach.

Kuchnia karaibska jest tak różnorodna, jak różnorodne są karaibskie kraje. Każda z wysp posiada swój własny styl przyrządzania potraw i własne receptury. Zaobserwować tu można wpływ rdzennych mieszkańców z wpływami afrykańskimi, europejskimi, azjatyckimi i amerykańskimi. Podstawowe produkty to ryż i słodkie ziemniaki, kokosy i inne owoce, świeże owoce morza i ryby, ale także mięso, najczęściej kurczak. Podstawowe przyprawy to chili i kolendra. Dodatkiem do mięs bywa często abricot – lokalny owoc, nieznany w Europie, oraz owoc drzewa chlebowego. Można zjeść pyszne placki z manioku, podawane zarówno w wersji wytrawnej jak i słodkiej i wiele innych ciekawych potraw lokalnej kuchni . Pyszne, urozmaicone, aromatyczne potrawy to niezaprzeczalnie jedna z wielu atrakcji dla spędzających wakacje na Karaibach!

Zapytaj o czarter jachtu na Karaibach:

Treść zapytania - AKWEN / TERMIN / JACHT (liczba kabin, osób w załodze, inne wymagania, budżet):

Imię i nazwisko

Adres e-mail

Telefon kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.

Sprawdź ostatnie oferty specjalne na czartery jachtów na Karaibach:

Sprawdź żeglarskie rejony na Karaibach:

Zobacz także inne rejony egzotyczne: