Czarter jachtów i katamaranów Toskania – czyste piękno podczas żeglarskiego rejsu!

Czarter jachtu w Toskanii i żegluga pomiędzy wyspami Archipelagu Toskańskiego to najlepsza forma poznania tego przepięknego akwenu. To region uroczych wiosek, nadmorskich miasteczek, to niezapomniane krajobrazy przeplatane piaszczystymi plażami, śródziemnomorskimi zaroślami wonnego rozmarynu i smaganymi wiatrem klifami. Wakacje pod żaglami w Toskanii pozwalają odkryć wszystkie najciekawsze miejsca, z których wiele jest dostępnych tylko łodzią.

Czarter jachtu TOSKANIA

Przy okazji czarteru jachtu w Toskanii możesz odwiedzić Pizę

Oprócz pięknego wybrzeża, ciągnącego się od bardziej znanych kurortów, takich jak Forte dei Marmi, po dziewicze plaże, takie jak Baratti, Spiagge Bianche, Cala Violina, archipelag Toskanii urzeka swoimi 7 wyspami:

 • Elba,
 • Capraia,
 • Giglio,
 • Montecristo,
 • Giannutri,
 • Gorgona,
 • Pianosa.

Wyczarteruj katamaran w Toskanii, a zobaczysz na własne oczy, jak turkus krystalicznie czystej wody stapia się ze szmaragdem zieleni – piękno tych wód przyczyniło się do rozkwitu działalności czarterów jachtów w wielu portach Toskanii. Nie zapominajmy o morskiej pasji i tradycji regionu. W epoce renesansu dzięki licznej flocie Piza była dumnym członkiem republik żeglugowych.

Czarter w Toskanii – najlepsze miejsca do żeglowania

Lokalna legenda głosi, że gdy Wenus Tyrreńska wyłoniła się z wody, pozwoliła, by siedem pereł spadło z jej naszyjnika. Zamieniły się one w siedem wysp, z których każda jest odmienna. Nic dziwnego, że Archipelag Toskański jest chronionym parkiem narodowym i jednym z największych rezerwatów morskich w Europie. Kolory morza zapraszają nas do rejsu między wyspami i wybrzeżem, aby cieszyć się naturalnymi krajobrazami z każdej strony, a jednocześnie czerpać radość z żeglugi w łagodnych warunkach. Każda wyspa Archipelagu Toskańskiego daje nam różne emocje, każda kusi, czekając na odkrycie, aby pokazać swoje naturalne i historyczne skarby wszystkim tym, którzy ją odwiedzą.

czarter uje w Toskanii i żegluj na Korsykę!

Bastia na Korsyce – możesz tu dopłynąć na jachcie wyczarterowanym z toskańskiego portu

Wyspa Elba jest kultowym miejscem dla zapalonych żeglarzy. Jest popularna, bo ma ofertę dla każdego. Zadowoli wielbicieli plaż i snurkowania, ale też smakoszy oraz poszukiwaczy pięknych krajobrazów. Jest tu wiele przystani, plaż i kotwicowisk. Elba słynie z licznych zatoczek osłoniętych od wiatru, które rozsiane są po całej linii brzegowej tej wyspy. Wyczarteruj jacht na Elbie i od początku rejsu bądź w centrum pięknego Archipelagu Toskańskiego.

Capraia to kolejna z siedmiu pereł. Jest to starożytny wygasły wulkan, który czaruje gości swoją historią. Capraia dysponuje przystanią i wspaniałymi kotwicowiskami, w tym słynna Cala Rossa, skąd jest wspaniały widok na wysokie, skalne ściany, które niegdyś tworzyły krater wulkanu. Czerwień klifu zanurza się w błękit morza. Czarter jachtu lub katamaranu w Toskanii daje unikatową możliwość podziwiania z pokładu jachtu tak wyjątkową scenerię. Giglio to zachwycająca wyspa z malowniczym portem, z którego roztacza się widok na tradycyjne kolorowe toskańskie domki rybackie. Tu poczujesz lokalny koloryt i kulturę. Tej wyspy nie możesz ominąć podczas czarteru jachtu w Toskanii! Nie można przegapić wizyty w Giglio Castello: wędrując wąskimi, krętymi uliczkami, docieramy do pięknej wioski wzniesionej na wzgórzu, z widokiem na morze. Można też kotwiczyć w kilku wspaniałych miejscach z pięknymi widokami.

Giannutri: malutki klejnot, który emanuje urokiem. To zakątek raju, nietknięta wyspa z zachowanym śródziemnomorskim krajobrazem naturalnym. Nie ma miast, marin, obiektów. Wyspa ta oferuje prawdziwą esencję żeglarskich wakacji – do niektórych miejsc można dotrzeć tylko łodzią, która staje się nie tylko środkiem transportu, ale schronieniem, „pływającym” domem z paszportem do fantastycznych miejsc. Zakotwiczenie w Giannutri nie jest łatwe, ale schodząc na ląd twoje wysiłki zostaną nagrodzone czystym pięknem tego miejsca. Takie dzikie miejsca dostępne są dla żeglarzy, którzy

Toskańskie bazy czarterowe to także idealne punkty startowe do żeglugi na Korsykę (50 Mm) i Sardynię (110 Mm), zwłaszcza dla tych, którzy mają dwa tygodnie na czarter jachtu w Toskanii. Czternaście dni rejsu to czas, który daje możliwość opłynięcia Korsyki lub wypłynięcia bezpośrednio w rejon Cieśniny Boniffacio i Archipelagu Maddalena między północnym wybrzeżem Sardynii a południową Korsyką. Ci, którzy mają tylko jeden tydzień, mogą pożeglować przez Capraia do „palca” Korsyki i pływać wzdłuż północno-zachodniego wybrzeża Korsyki, mniej więcej do Calvi.

Jaki jest najlepszy czas na czarter jachtu w Toskanii, gdzie zacząć rejs

Elba - największa wyspa Archipelagu Toskańskiego

Elba – pełna uroku wyspa, gdzie możesz zacumować w Portoferraio lub zakotwiczyć w jednej z wielu zatoczek

Sezon na czarterowanie jachtów w Toskanii trwa od kwietnia do października, kiedy temperatury są wystarczająco łagodne, aby umożliwić długie żeglowanie i cieszyć się plażami, opalaniem i morskimi kąpielami. Sierpień jest najbardziej zatłoczony, co szczególnie odczuwa się na plażach i w marinach, bo podczas żeglugi jacht zawsze pozwala utrzymać własną przestrzeń i unikać tłumów.

Zima jest chłodna, a temperatura wody jest zbyt niska, aby móc pływać wpław, za to jest cicho i spokojnie. To idealny czas dla poszukujących wyciszenia. Zimowe miesiące są idealne, aby rozkoszować się pięknem tych miejsc w samotności. Ostre powietrze, opuszczone plaże i senne wybrzeże: żeglarstwo w tym sezonie staje się czasem refleksji i absolutnego odpoczynku.

Jak wybrać bazę, z której wyczarterujemy jacht w Toskanii? Do wyboru mamy m.in. następujące mariny w Toskanii z jachtami i katamaranami do czarteru:

 • Portoferraio na wyspie Elba
 • Puntone, Follonica – Marina do Scarlino
 • Punta Ala
 • Castiglioncello – Marina Cala de’ Medici
 • Piombino/Salivoli
 • San Vincenzo