czartery jachtów słowenia

czarter jachtów w Słowenii

Czarter jachtów w Słowenii – blisko z Polski!

Czarter jachtów w Słowenii rzadziej wybierany pomysł na spędzenie wakacji pod żaglami. Nie wszyscy zapewne wiedzą, że choć słoweńska linia brzegowa liczy tylko 47 km, to wszystkie tamtejsze łódki czarterowe mają pozwolenie na pływanie po wodach terytorialnych Włoch oraz Chorwacji. To oznacza, że na jachcie wyczarterowanym w słoweńskim porcie można pożeglować np. do Wenecji.

Słowenię należy wziąć pod lupę tym bardziej, jeśli planują Państwo podróż z Polski samochodem – jest to bowiem akwen żeglarski nad Adriatykiem, do którego mamy z Polski najbliżej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by startując ze słoweńskiego portu, poznawszy słoweńskie wybrzeże, udać się dalej…

Dlaczego jeszcze warto wybrać czarter jachtów na Słowenii?

W tym położonym na półwyspie Istria państwie panują świetne warunki turystyczne- lato jest gorące i słoneczne, ale i na okresy wiosenne oraz jesienne nie można narzekać, ponieważ są ciepłe i wietrzne. Znajdziemy tu piękne złociste plaże, malownicze porty i tętniące życiem miejscowości. Miasto Koper słynie ze swoich winnic, a Piran często określany jest najpiękniejszym miasteczkiem na całej Istrii- jego ląd wysuwa się daleko w morze tworząc charakterystyczny półwysep, który trzeba zobaczyć.

Do najważniejszych miast portowych na Słowenii należą natomiast Izola oraz Portoroz. Ich wąskie uliczki zabiorą nas w podróż do przeszłości, a unoszący się wszędzie zapach rozmarynu i pinii pozwoli zrelaksować się i nabrać sił. Oprócz odwiedzenia kolorowych sklepów i barów miasta oferują liczne atrakcje turystyczne i sportowe- dla każdego z pewnością znajdzie się coś dobrego. Dla żądnych przygód są one także świetną bazą wypadową dla wycieczek w głąb lądu, gdzie zwiedzić można okoliczne miejscowości czy też pojechać do Lublany, słoweńskiej stolicy. Warto przy okazji pamiętać także o malowniczych słoweńskich jeziorach oraz szczytach.

Czarter jachtów na Słowenii daje nam więc nie tylko szansę na zwiedzenie tego urokliwego zakątka Europy położonego nad Adriatykiem, który ma naprawdę wiele do zaoferowania. Malutki kraj, umiejscowiony między dwoma adriatyckimi gigantami- Włochami oraz Chorwacją, okazuje się być bowiem świetnym punktem startowym, z którego płynąć możemy na cały półwysep Istria, a nawet jeszcze dalej. Stąd na wyciągnięcie ręki leży chorwacki półwysep Krk i malownicze wyspy takie jak Cres czy Pag, Pula, można też pożeglować do Włoch, nie tylko do wspomnianej wcześniej Wenecji.

  

Zadzwoń, porozmawiajmy
o czarterach jachtów w Słowenii!
502 386 503 Magda Koczewska

Zapytaj o ofertę czarteru w Słowenii:

  Treść zapytania - AKWEN / TERMIN / JACHT (liczba kabin, osób w załodze, inne wymagania, budżet):

  Imię i nazwisko

  Adres e-mail

  Telefon kontaktowy

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.


  Powiązane artykuły:

  TRASY REJSÓW

  WSKAZÓWKI DLA ŻEGLARZY