Czartery na Słowenii to świetna alternatywa dla popularnych lokacji w Dalmacji. Decydując się na wypłynięcie z Izoli lub Portoroz zyskujemy nie tylko szansę na  zwiedzenie tych urokliwych zakątków, ale także możliwość odwiedzenia Włoch czy Chorwacji bez żadnych przeszkód. Brzmi interesująco? W rzeczywistości jest jeszcze lepiej!

Czartery na Słowenii- jakie pogody możemy się spodziewać?

Dla wielu osób najlepszym okresem na odwiedzenie słoweńskiego wybrzeża będzie wiosna oraz jesień, gdy średnia temperatura powietrza wynosi od 20 ºC do 25 ºC. Lipiec i sierpień są zdecydowanie najcieplejszymi miesiącami, kiedy termometr niejednokrotnie pokazuje 30 ºC, a często o wiele więcej. Lato jest więc ciepłe, bez większych opadów. Pod względem wiatrów Słowenia nie różni się od sąsiadującej z nią Chorwacji. Należy spodziewać się zimnego wiatru bora (NE), wilgotnego jugo z południa oraz mistralu.  Amplituda pływów wynosi dla Adriatyku w przybliżeniu 90 cm.

Czartery na Słowenii to doskonały sposób na spędzenie urlopu. Kiedy temperatura morza jest najwyższa i co tak naprawdę to znaczy?

Adriatyk u wybrzeża Słowenii jest najcieplejszy w okresie wakacyjnym, to znaczy od około połowy czerwca do połowy sierpnia. Warto wziąć również pod uwagę maj, ponieważ wtedy temperatura wody przekracza już 20 ºC.

Prognoza pogody i ostrzeżenia nawigacyjne na Słowenii:

Radio Slovenia 928 kHZ, o 6:35 oraz 9:55 czasu lokalnego.

Strony internetowe z prognozą pogody:

www.passageweather.com Pogoda oraz wiatry w wybranym rejonie
www.weather-and-climate.com
www.accuweather.com

Inne przydatne strony internetowe:

Visitslovenia.pl (http://www.visitslovenia.pl/artykuly/1,592,0,0,S%C5%82owenia+-+winiety+2016) – tu znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące cen winiet na Słowenii oraz miejsc, w których można je zakupić.

Poniżej przedstawiamy także podstawowe informacje praktyczne dotyczące podróżowania do Słowenii oraz przemieszczania się po kraju.

Dokument podróży: paszport lub dowód osobisty
Strefa czasowa: GMT +2 (czas letni od końca marca do końca października), GMT +1 (czas zimowy)
Waluta: Euro
Energia elektryczna: 220V, 50Hz
Ograniczenia prędkości na drogach: 50km/h teren zabudowany, 90 km/h poza terenem zabudowanym, 100 km/h drogi szybkiego ruchu, 130 km/h autostrady, autostrady oraz niektóre drogi szybkiego ruchu są płatne
Karty kredytowe: akceptowane w większości marin, restauracji, sklepów, liczne bankomaty na terenie całej Słowenii
Woda z kranu: zdatna do picia
Numer alarmowy: 112 (w języku słoweńskim oraz angielskim, w niektórych regionach także w języku włoskim i węgierskim)
Informacja: 1180
Policja: 113
Policja Portowa/Straż Przybrzeżna (Coast Guard): 080 18 00
Straż Pożarna: 112
Pomoc Medyczna: 112
Ubezpieczenie zdrowotne: posiadacze Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego mogą korzystać z publicznej służby zdrowia (ZZZS).


Powiązane artykuły:

TRASY REJSÓW

CHARAKTERYSTYKA REGIONU

 

Skontaktuj się z nami:

    Imię i nazwisko

    Adres e-mail (wymagane)

    Telefon kontaktowy

    Zapytanie

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.