Czarter jachtów na Malcie

Czarter jachtów na Malcie na samym środku Morza Śródziemnego daje poczucie, jakby się wkroczyło w świat w dawnych czasach. Ten mały kraj z tysiącletnią historią  ma gęstą, stylową zabudowę z piaskowca w miodowym kolorze z charakterystycznymi kolorowymi balkonami. Do tego wspaniałe piękno nadmorskiego krajobrazu, mieszanka kolorów, krystalicznie czyste morze, doskonała miejscowa kuchnia  sprawiają, że czarter jachtów na Malcie na długo zostaje w pamięci.

Czarter jachtow na Malcie - Marsaxlokk

Wielobarwne łodzie rybackie luzzu w Marsaxlokk

Południe: Delimara, Marsaxlokk i Wied iz-Zurrieq

Czarter jachtów na Malcie – południowo-wschodnia Malta jest niezwykle piękna i zaskakuje licznymi niespodziankami żeglarzy pragnących pływać w czystych wodach Delimara lub przyjrzeć się tradycyjnej wiosce rybackiej Marsaxlokk . Tutaj też zobaczysz kolorowe tradycyjne łodzie rybackie luzzu, które stały się ikoną Malty. Niewątpliwie rybacy współpracują teraz z dużymi trawlerami rybackimi, ale targ rybny Marsaxlokk i rodzinne restauracje wciąż zapewniają wgląd w tę część Malty, gdzie ludzie nie rozstali się z tradycją.

Żeglując wzdłuż południowego wybrzeża w kierunku Zurrieq warto pamiętać o kąpieli w głębokim błękitnym morzu tuż obok słynnych jaskiń Blue Grotto. Warto dotrzeć też do malowniczych zatok zachodnich i na Gozo.

Czarter jachtow na Malcie - St. Julians

St. Julians – maltańskie centrum rozryki

Wschodnie wybrzeże: Sliema, St. Julians, Zatoka Świętego Pawła i zatoka Mellieha.

Wschodnie wybrzeże jest najbardziej ruchliwym obszarem Malty, nie tylko dlatego, że jest bardziej zabudowane niż zachodnia strona, ale także dlatego, że koncentruje się tu życie rozrywkowe wyspy. Niektóre z najlepszych klubów nocnych można znaleźć w okolicach Sliema i St Julians, gdzie znajdują się liczne restauracje, hotele pięciogwiazdkowe, kawiarnie, kluby i bary. Łatwo tam dotrzeć, kotwicząc w zatokach Spinola lub St George. Jeśli się cumuje gdzieś dalej, można w te rejon dotrzeć taksówką.
Żeglując dalej na północ wzdłuż wschodniego wybrzeża, można znaleźć piękne miejsca do kąpieli. Qawra, Wyspy Świętego Pawła i Zatoka Mellieha to doskonałe miejsca do kotwiczenia i są one niezwykle popularne wśród maltańskich żeglarzy. Wschód jest bardzo chroniony od południowo-wschodnich podmuchów, co sprawia, że żegluje się komfortowo po płaskich wodach. Przy wietrze północno- zachodnim, Zatoka Świętego Pawła i Mellieha dają dobrą osłonę podczas stania na kotwicy, więc można tu stanąć na lunch kub nawet na noc.

Czarter jachtów na Malcie – zachodnie wybrzeże: Dingli Cliffs, Gnejna, Ghajn Tuffieha

Zachodnia strona Malty jest najdziksza. Podchodząc od południa, klify Dingli wydają się majestatyczne. Klify są wyrzeźbione przez setki lat przez wiejący wiatr i wzburzone morze nadając im niecodzienne kształty. Dalej na północ znajdziemy doskonałe kotwicowiska w zatoce Gnejna i w zatoce Ghajn Tuffieha.

Czarter jachtow na Malcie - Marina Mgarr

Marina Mgarr na wyspie Gozo

Czarter jachtów na Malcie – Marina Kalkara i Marina Mgarr

Zatoka Kalkara oblewa od północnego wschodu otoczone murami miasto Birgu . Od średniowiecza służyła jako jeden z portów średniowiecznego fortu Saint Angelo. To tutaj  statki z różnych części Morza Śródziemnego przybywały z towarami do tego tętniącego życiem morskiego miasta. Północna część zatoki jest wypełniona tradycyjnymi nadmorskimi willami zbudowanymi z wapienia w kolorze miodowym. W bezpośrednim sąsiedztwie Kalkary znajdują się liczne obiekty o dużym znaczeniu: Instytut Morski, Malta Centre for Restoration  i imponujący Fort Ricasoli. W tym ostatnim kręcono większość scen do filmu Gladiator.
Marina Kalkara jest prowadzona przez rodzinną firmę o długich morskich tradycjach. Marina ma w pełni wyposażone pomosty pływające z całodobową ochroną.
Marina Mgarr na wyspie Gozo – jest prąd, woda, sanitariaty, w pobliżu dobrze zaopatrzony supermarket. Marina nie jest w pełni osłonięta i przy silnych wiatrach sirroco i mistral fala może czynić duże spustoszenie. Bywa, że trzeba walczyć, aby jacht nie został uszkodzony, czasem warto rozważyć powrót na noc do Valletty.

Czarter jachtow na Malcie - taksówki wodne

Taksówka wodna przewozi pasażerów pomiędzy Birgu i Valettą, ale można też zamówić kurs z Valetty do mariny Kalkara

Wyślij zapytanie o czarter jachtu na Malcie:

Termin czarteru

Akwen, port rozpoczęcia/zakończenia

Jakiego jachtu szukasz - liczba kabin, osób w załodze, inne wymagania dotyczące wieku i wyposażenia:

Imię i nazwisko

Adres e-mail

Telefon kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.

Ostatnie oferty specjalne – czarter jachtów Malcie: