Czarter na Seszelach

Proponowane trasy rejsu

Seszele - jachty i katamarany

Seszele – przyroda, jaką zobaczysz tylko tu

W tym żeglarskim raju nie ma dużych odległości między wyspami, dlatego czarter na Seszelach to trochę żeglowania, a resztę czasu można przeznaczyć na podziwianie przyrody kolejnych wysp archipelagu.

Czarter na Seszelach – 11-dniowa trasa Mahe – Praslin

Dzień 1: Victoria, Mahe

Check-in

Dzień 2: Victoria, Mahe – Anse Royale, Mahe, 14 Mm

Rano odwiedzamy lokalny targ w Victorii , a następnie płyniemy na północ  okrążając  wyspę Mahe. Po drodze odwiedzamy Park Narodowy Port Launay, gdzie znajduje się geologiczny fenomen – ogromne, ukształtowane przez naturę schody z płaskimi stopniami prowadzące wprost do morza – wyglądają jak wykute  przez człowieka. Na noc stajemy w zatoce Anse Royale.

Dzień 3: Anse Royale,  Mahe  – St.  Anne Marine Park, 8 Mm

Rano płyniemy do St. Anne Marine National Park. Jest to bardzo popularne miejsce wśród żeglarzy. Stajemy na kotwicy przy wyspie Cerf Island. Są tam piękne plaże z białym drobniutkim piaskiem. W okolicy jest kilka  doskonałych miejsc do nurkowania, szczególnie na północnym-zachodzie i południowym wschodzie wyspy St Anne. Na noc  zostajemy na kotwicy przy wyspie Cerf.

Dzień 4: St. Anne Marine Park – La Digue, 30 Mm

Przez większość dnia żeglujemy na północ w kierunku wyspy La Digue. Nocujemy w zatoce Grande Anse.

Dzień 5: La Digue

 Zatoka Petite Anse i Grande Anse to wspaniałe kotwicowiska i piękne plaże oddzielone od siebie formacjami skalnymi. Plaże te, stanowiły scenerię dla wielu filmów ( R. Polański kręcił tu sceny do filmu „Piraci”). Wyspa bez samochodów –  warto pożyczyć  rower i zrobić sobie  wycieczkę po wyspie rzadko odwiedzanej przez turystów. Szczególnie interesujące są: Union Estate -plantacja wanilii i rezerwat ptaków spotykanych tylko na tej wyspie. La Digue uważana jest za jedną z najpiękniejszych wysp na Seszelach.

 Dzień 6: La Digue – Grande Soeur – Cocos Island – Curieuse, 13 Mm

 Rano płyniemy w kierunku wysp Marianne I Felicite. Zakotwiczymy po zachodniej stronie wyspy Grande Soeur na lunch.  Po południu płyniemy na wysep Curieuse. Po drodze warto zatrzymać się w parku Coco Marine National Park, wyjątkowo piękne wyspy. Są tam urocze plaże i jedne z najlepszych na Seszelach miejsca do nurkowania – rafy koralowe i tysiące kolorowych ryb robią niesamowite wrażenie. Na noc  zatrzymamy się w zatoce Baie Laraie na wyspie Curieuse.

 Dzień 7: Curieuse – Siant Pierre – Curieuse, 6 Mm

Wyspa Curieuse  jest częścią Marina National Park i jest zamieszkała przez  gigantyczne żółwie , warto to zobaczyć. Wybierzemy się na wycieczkę wśród  mangrowców i  palm kokosowych na druga stronę wyspy, gdzie znajduje się interesujące muzeum. Po południu płyniemy na wyspę St Pierre, która jest chyba najczęściej fotografowaną wyspą na Seszelach. Zdjęcia tej wyspy są w licznych magazynach i prospektach reklamujących Seszele. Jest tutaj piękna plaża z ogromnymi głazami , które wyglądają jak koronowane pióropuszami dużych palm kokosowymi delikatnie poruszających się na wietrze  Na noc wracamy, na wyspę Curieuse do zatoki Baie Laraie.

 Dzień 8: Curieuse – Ariede – Curieuse, 10 Mm

Wyspa Aride jest objęta ochroną  Royale Society of Nature Conservation. Mieszka tam zaledwie kilku pracowników rezerwatu. Wyspa jest miejscem lęgowym ponad miliona ptaków morskich, czasem są to gatunki unikalne. Ptaki – nie mają tutaj naturalnych wrogów np. kotów czy szczurów. Również miejscowe rafy koralowe są siedliskiem dla wielu gatunków rzadko spotykanych tropikalnych ryb. Na noc wracamy do bazy firmy czarterowej w zatoce St Anne,  uzupełnimy zapasy wody i żywności.

 Dzień 9: Curieuse – Cousin – Anse Lazio, Praslin, 14 Mm

Wyspa Cousin Island jest rezerwatem ptaków i  rzadko spotykanych gatunków ogromnych żółwi.  Wąska ścieżka prowadzi do miejsca gdzie żyją żółwie oraz na wzniesienie, z którego roztacza się piękny widok na wyspę. Na noc stajemy w zatoce Anse Lazio na wyspie Praslin. Znajduje się tam prawdopodobnie najpiękniejsza plaża na Seszelach.

 Dzień 10: Anse Lazio, Praslin –  Ste Anne, Praslin

Zwiedzanie wyspy Praslin  i Vallee de Mai – Parku Narodowego wpisanego na listę światowego dziedzictwa przyrody UNESCO. Wycieczka po dolinie wśród  ogromnych palm kokosowych Cocos de Mer (do 40 m wysokości), których orzechy kokosowe mają kształt damskich pośladków a ich waga dochodzi nawet do 30 kg.  Na noc  stajemy w marinie firmy czarterowej  w zatoce Ste Anne. Wieczorem pożegnalna kolacja.

Dzień 11: Ste Anne, Praslin

Powrót do bazy, wymeldowanie z jachtu. Zakończenie czarteru na Seszelach.

  

Zadzwoń! Porozmawiajmy
o czarterach
na Seszelach
502 386 503 Magda Koczewska

Magda-Mykonos-e1667593991429.jpg

Aby żeglować, nie trzeba posiadać jachtu - wystarczy go wyczarterować

Chętnie w tym pomogę, rekomenduję do czarteru wyłącznie jachty, które są w rękach sprawdzonych i godnych zaufania operatorów
Magda Koczewska

Więcej o mnie
  

Zadzwoń!
Porozmawiajmy o czarterach
na Seszelach
502 386 503 Magda Koczewska