Czarter na Seszelach – proponowane trasy rejsów

W tym żeglarskim raju nie ma dużych odległości między wyspami, dlatego czarter na Seszelach to trochę żeglowania, a resztę czasu można przeznaczyć na podziwianie przyrody kolejnych wysp archipelagu.

czarter na Seszelach

Coco de Mer w słynnym Parku Vallee De Mai na wyspie Praslin, Seszele

Typowa 8-dniowa trasa Praslin – Praslin (wiatr NW, czarter na Seszelach listopad – kwiecień)

Dzień 1: Zatoka Ste Anne do Curieuse – 7 mil

Krótki przelot do Curieuse w godzinach popołudniowych. Noc na kotwicowisku w Baie Laraie przy wschodnim wybrzeżu. Curieuse, część morskiego Parku Narodowego, jest siedliskiem olbrzymich żółwi, nie można ich przegapić. Spacer w mangrowe zarośla i drzewa “coco Fesse” na drugą stronę wyspy, gdzie jest ładna plaża i małe, ale ciekawe muzeum. Niedaleko jest wysepka St Pierre z typową scenerią znaną z licznych fotografii. Doskonałe miejsce do snurkowania ze wspaniałym światem podwodnym

Dzień 2: Curieuse Saint Pierre do Curieuse – 6 mil

Curieuse, część morskiego Parku Narodowego, jest siedliskiem olbrzymich żółwi, nie można ich przegapić. Spacer w mangrowe zarośla i palmy coco de mer na drugą stronę wyspy, gdzie jest ładna plaża i małe, ale ciekawe muzeum. Niedaleko jest wysepka St Pierre z typową scenerią znaną z licznych fotografii. Doskonałe miejsce do snurkowania ze wspaniałym światem podwodnym. Powrót do Baie Laraie na noc.

Dzień 3: Curieuse do Ile Sainte Anne – Mahé – 28 mil

Sail Sainte Anne Morski Park w Mahe. Noc na kotwicy w Anse cimetière, na południe od wyspy.

Dzień 4: Victoria  do Port Launay – 13 mil

Odwiedź malownicze targ w godzinach porannych. Dobra okazja do zakupów. 10 Mil do miejsca noclegu w cichym Port Launay.

Dzień 5: Port Launay do La Digue – 35 mil

Południowo-wschodnim wybrzeżu La Digue zapewnia doskonałe cumowania w głębokich zatokach, za rafą koralową niedaleko brzegu. Petite Anse lub Grande Anse są idealne do kotwiczenia: piękne plaże z białym piaskiem oddzielone od siebie skalistą ostrogą, wspierane przez strome skały. Można wypożyczyć rower w La Passe aby zwiedzić tę piękną wyspę nigdy nie opanowaną przez turystów, bo nie ma tu zakwaterowania. La Digue jest uważana za  najpiękniejszą wyspę na Seszelach. Nie ma tu samochodów, tylko rowery lub wózki ciągnione przez woły.

Dzień 6: La Digue

Nie trzeba opuszczać tego cichego miejsce  wcześnie. Odwiedź Union Estate, gdzie rośnie wanilia i rezerwat La Veuve

Dzień 7: La Digue Coco Island do Baie Sainte Anne – 10 mil

Zakotwicz na południu Wyspy Cocos. Zbudowana z dużych kamieni z dziwnymi regularnymi pasami wyrzeźbionymi przez morze, wyspy Cocos tworzą piękny widok. Pod powierzchnią morza widoki są równie atrakcyjne. Wizyta w Vallée de Mai, dolinie chronionej przez UNESCO można zobaczyć palmy coco de mer – lodoicja seszelska. Jej pnie są wysokie na 40 mm a gdy delikatnie kołyszą się na wietrze, liście ocierając się o siebie wydają specyficzny szelest.

Dzień 8:

Powrót do bazy, wymeldowanie z jachtu.

Czarter na Seszelach – 11-dniowa trasa Mahe – Praslin

Dzień 1: Victoria, Mahe.

Check-in

Dzień 2: Victoria, Mahe – Anse Royale, Mahe, 14 Mm

Rano odwiedzamy lokalny targ w Victorii , a następnie płyniemy na północ  okrążając  wyspę Mahe. Po drodze odwiedzamy Park Narodowy Port Launay, gdzie znajduje się geologiczny fenomen – ogromne, ukształtowane przez naturę schody z płaskimi stopniami prowadzące wprost do morza – wyglądają jak wykute  przez człowieka. Na noc stajemy w zatoce Anse Royale.

 Dzień 3: Anse Royale,  Mahe  – St.  Anne Marine Park, 8 Mm.

Rano płyniemy do St. Anne Marine National Park. Jest to bardzo popularne miejsce wśród żeglarzy. Stajemy na kotwicy przy wyspie Cerf Island. Są tam piękne plaże z białym drobniutkim piaskiem. W okolicy jest kilka  doskonałych miejsc do nurkowania, szczególnie na północnym-zachodzie i południowym wschodzie wyspy St Anne. Na noc  zostajemy na kotwicy przy wyspie Cerf.

 Dzień 4: St. Anne Marine Park – La Digue, 30 Mm.

Przez większość dnia żeglujemy na północ w kierunku wyspy La Digue. Nocujemy w zatoce Grande Anse.

 Dzień 5: La Digue

 Zatoka Petite Anse i Grande Anse to wspaniałe kotwicowiska i piękne plaże oddzielone od siebie formacjami skalnymi. Plaże te, stanowiły scenerię dla wielu filmów ( R. Polański kręcił tu sceny do filmu „Piraci”). Wyspa bez samochodów –  warto pożyczyć  rower i zrobić sobie  wycieczkę po wyspie rzadko odwiedzanej przez turystów. Szczególnie interesujące są: Union Estate -plantacja wanilii i rezerwat ptaków spotykanych tylko na tej wyspie. La Digue uważana jest za jedną z najpiękniejszych wysp na Seszelach.

 Dzień 6: La Digue – Grande Soeur – Cocos Island – Curieuse, 13 Mm

 Rano płyniemy w kierunku wysp Marianne I Felicite. Zakotwiczymy po zachodniej stronie wyspy Grande Soeur na lunch.  Po południu płyniemy na wysep Curieuse. Po drodze warto zatrzymać się w parku Coco Marine National Park, wyjątkowo piękne wyspy. Są tam urocze plaże i jedne z najlepszych na Seszelach miejsca do nurkowania – rafy koralowe i tysiące kolorowych ryb robią niesamowite wrażenie. Na noc  zatrzymamy się w zatoce Baie Laraie na wyspie Curieuse.

 Dzień 7: Curieuse – Siant Pierre – Curieuse, 6 Mm.

Wyspa Curieuse  jest częścią Marina National Park i jest zamieszkała przez  gigantyczne żółwie , warto to zobaczyć. Wybierzemy się na wycieczkę wśród  mangrowców i  palm kokosowych na druga stronę wyspy, gdzie znajduje się interesujące muzeum. Po południu płyniemy na wyspę St Pierre, która jest chyba najczęściej fotografowaną wyspą na Seszelach. Zdjęcia tej wyspy są w licznych magazynach i prospektach reklamujących Seszele. Jest tutaj piękna plaża z ogromnymi głazami , które wyglądają jak koronowane pióropuszami dużych palm kokosowymi delikatnie poruszających się na wietrze  Na noc wracamy, na wyspę Curieuse do zatoki Baie Laraie.

 Dzień 8: Curieuse – Ariede – Curieuse, 10 Mm.

Wyspa Aride jest objęta ochroną  Royale Society of Nature Conservation. Mieszka tam zaledwie kilku pracowników rezerwatu. Wyspa jest miejscem lęgowym ponad miliona ptaków morskich, czasem są to gatunki unikalne. Ptaki – nie mają tutaj naturalnych wrogów np. kotów czy szczurów. Również miejscowe rafy koralowe są siedliskiem dla wielu gatunków rzadko spotykanych tropikalnych ryb. Na noc wracamy do bazy firmy czarterowej w zatoce St Anne,  uzupełnimy zapasy wody i żywności.

 Dzień 9: Curieuse – Cousin – Anse Lazio, Praslin, 14 Mm.

Wyspa Cousin Island jest rezerwatem ptaków i  rzadko spotykanych gatunków ogromnych żółwi.  Wąska ścieżka prowadzi do miejsca gdzie żyją żółwie oraz na wzniesienie, z którego roztacza się piękny widok na wyspę. Na noc stajemy w zatoce Anse Lazio na wyspie Praslin. Znajduje się tam prawdopodobnie najpiękniejsza plaża na Seszelach.

 Dzień 10: Anse Lazio, Praslin –  Ste Anne, Praslin.

Zwiedzanie wyspy Praslin  i Vallee de Mai – Parku Narodowego wpisanego na listę światowego dziedzictwa przyrody UNESCO. Wycieczka po dolinie wśród  ogromnych palm kokosowych Cocos de Mer (do 40 m wysokości), których orzechy kokosowe mają kształt damskich pośladków a ich waga dochodzi nawet do 30 kg.  Na noc  stajemy w marinie firmy czarterowej  w zatoce Ste Anne. Wieczorem pożegnalna kolacja.

Dzień 11: Ste Anne, Praslin.

Powrót do bazy, wymeldowanie z jachtu. Zakończenie czarteru na Seszelach.

 

Skontaktuj się z nami:

Imię i nazwisko

Adres e-mail (wymagane)

Telefon kontaktowy

Zapytanie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.