Wiedeń – miejsce spotkań brokerów i operatorów czarterowych z całego świata 

Wiedeń - spotkania z armatroami w Grecji i innych akwenów

Wspólne zdjęcie zrobione podczas rozmowy ułatwia potem kontakty mailowe i telefoniczne – będę dobrze pamiętać spotkanie z Gabrielem z IonionSails i mastichę, którą mnie poczęstował

Listopad to najlepszy czas, aby dowiedzieć się, co nowego proponują armatorzy jachtów, jakie otwierają bazy i co jeszcze ciekawego będzie w nowej ofercie na kolejny sezon. W imprezie International Charter Expo, która miała miejsce w dniach 7-10.11.2019 i w tym roku po raz pierwszy odbyła się w Wiedniu, wzięło udział ponad 400 firm, z czego 180 to armatorzy czarterowych flot z Europy, Azji i Ameryki Środkowej i Południowej.  I ja tam byłam, bo była to niepowtarzalna okazja, aby w ciągu  dwóch dni odbyć wiele spotkań z przedstawicielami firm z Grecji, Chorwacji, Czarnogóry, Hiszpanii, Włoch, Turcji, Portugalii, Estonii, BVI, Singapuru, Kuby, Kolumbii, Panamy, Martyniki, Malediwów…

czarter jachtów Malediwy

Czarter jachtu na Malediwach? Proszę bardzo!

Marzysz o Malediwach? Teraz to nie jest problem, bo katamarany do samodzielnego prowadzenia są już dostępne w tym wyspiarskim kraju. Rozmawiałam o tym z przedstawicielem armatora floty katamaranów w tym rejonie. Dostępne są także czartery z profesjonalną obsługą i czarter kabin.

Czarter-Indonezja-Singapur

Start w Singapurze i żeglowanie między wyspami Indonezji lub Malezji…

czarter jachtów Kolumbia

Cudowna przyroda Kolumbii, morze, wyspy, a po sąsiedzku Panama, gdzie wart odwiedzenia jest nie tylko Kanał Panamski

Dla szukających nowych morskich wrażeń, krajów i wspaniałej przyrody – oferta czarteru kabin i katamaranów z załogą w Kolumbii lub Panamie oraz w Singapurze.

czarter jachtów Portugalia - Algavre

Cudowna przyroda jest także bliżej nas, w Europie – Algarve, Portugalia

Nie trzeba lecieć na koniec świata, by zachwycać się cudami przyrody, wystarczy przylecieć na atlantyckie wybrzeże Hiszpanii lub Portugalii. Tam też są floty jachtów do czarteru i lokalni pasjonaci, którzy zapraszają zarówno żeglarzy marzących o prawdziwie żeglarskiej przygodzie na atlantyckich falach, jak i wielbicieli spokojnego przemieszczania się od zatoczki do zatoczki.

Nowe akweny są bardzo ciekawe, ale spotkania ze armatorami, z którymi współpracuję od lat także były bardzo budujące i twórcze. Fyly to znacząca firma czarterowa z wieloma jachtami w kilku greckich bazach. Z Kateriną i Barbarą rozmawiałam o nowych w ich flocie jachtach i katamaranach do samodzielnego prowadzenia (bareboat) oraz o czarterach z załogą na pięknych, 50-stopowych jednostkach o standardzie hotelu 5-gwiazdkowego. Szczegóły tej oferty już wkrótce znaleźć będzie można na stronie leo-yachting.com

Zobacz fotograficzną relację z International Charter Expo 2019 Wiedeń na instagramie!

Athenian Yachts – we flocie tego dużego greckiego armatora dominują jachty z francuskiej stoczni Jeanneau oraz katamarany Lagoon. Bazy: Ateny, Lavrion, Kos, Lefkas, Korfu, Kavala (Keramoti), Volos, Skiatos, Paros, Mykonos. W ofercie jednostki do samodzielnego prowadzenia, ze skiperem i dla najbardziej wymagających – z pełna obsługą (kapitan, hostessa, kucharz).

W Chorwacji także mam wielu sprawdzonych partnerów, z którymi współpracuję od lat. Angelina Yachtcharter wyróżnia się spośród innych znakomitym serwisem i wspaniałą flotą jachtów, która się rozrasta z roku na rok. Obecnie jest to ponad 150 jednostek (z czego jedna trzecia to katamarany) w 5 marinach – Biograd, Sukosan, Rogoznica, Szybenik i Trogir.

Turcja przezywa swój czarterowy renesans, jest to kierunek coraz bardziej popularny wśród klientów LEO Yachting. W tym kraju nie ma się co obawiać stresu przy przekazywaniu łódki – proces odbywa się gładko i bez nieprzyjemnych sytuacji związanych z kaucją.

Smart Sail – chorwacka firma, która przywiązuje wielka wagę do ochrony morza i prawidłowego segregowania śmieci. Muszę przyznać, że pod tym względem Chorwacja wyprzedza znacznie inne rejony czarterowe. Rozmawiałam z właścicielem firmy Smart Sail o tym, co każdy żeglarz  może zrobić coś dla ochrony morza przed zanieczyszczeniem plastikiem, można zacząć np. od zaprzestania kupowania i stosowania kosmetyków z mikrogranulkami. Bidony i torby na zakupy wielokrotnego użytku wchodzą do żeglarskiej mody, nie przegap tych nowych trendów, a zanim kupisz dmuchanego flaminga, zapytaj swojego agenta, czy firma czarterowa nie wypożycza takich zabawek na czas rejsu.

Capo d’Orlando i Marina Portorosa – dwa wspaniałe punkty wypadowe na rejs po Wyspach Liparyjskich. To w tych dwóch portach skupia się obecnie większość sycylijskich flot jachtów i oferta jest bardzo bogata – zapraszam do żeglowania wśród sycylijskich wysp!

Jest wiele firm czarterowych dbających o jachty, jak o swoje własne, bo często to są jachty własne. A jak się dba o jachty to się zbiera pochwały klientów i nagrody. To z pewnością duma dla właścicieli i ważna informacja o kondycji jachtów dla kolejnych klientów.

Czarter jachtów Magda Koczewska

Na stoisku Sunsaili i Moorings – ICE 2019 Wiedeń. Za chwilę mój czas na spotkanie

Mój udział w International Charter Expo 2019 w Wiedniu oceniam bardzo pozytywnie, w ciągu dwóch dni odbyłam niemal 50 spotkań z przedstawicielami firm czarterowych. Nawiązałam wiele nowych kontaktów, spotkałam starych znajomych z branży i teraz czeka mnie dużo pracy, aby przekazać ten ogrom wrażeń i wiedzy o nowych akwenach. Na pewno na najbliższe miesiące nie zabraknie mi pomysłów na nowe artykuły o akwenach czarterowych na stronę leo-yachting.com. A tych, którzy niezwłocznie szukają inspiracji na kolejny rejs, zapraszam do telefonowania – porozmawiajmy o żeglowaniu na Malediwach, w Panamie, Singapurze albo na atlantyckim wybrzeżu Portugalii i Hiszpanii!

  

Zadzwoń, porozmawiajmy
o czarterach jachtów na Sardynii
502 386 503 Magda Koczewska