LEO Yachting na targach BOOT 2019

LEO Yachting na targach BOOT 2019

Największe targi wodniackie na świecie są tak wielkie, że potrzeba kilku dni, aby zobaczyć wszystkie wystawy rozlokowane w kilkunastu halach na ogromnym terenie Messe Duesseldorf. Targi BOOT obchodziły w 2019 roku swoje 50-lecie i odwiedzający dostrzec może, że impreza dopracowała się wielu ciekawych form aktywizowania widza i wciągania go w działania i nie jest to już tylko wystawa służąca do biernego oglądania.

Jeanneau 54 i jego platforma kąpielowa

jacht Jeanneau 54 i jego rozbudowana i wygodna platforma kąpielowa

Można więc obserwować pokazy ratownictwa wodnego, a tuż obok pożeglować optymistem, można zatrzymać się i porozmawiać o zanieczyszczeniu morza plastikiem, analizując zatrważające dane, można też zgłosić pomysły, jak morze chronić, można podziwiać stare, drewniane, pięknie utrzymane łodzie żaglowe i motorowe i obserwować pracę szkutników w warsztacie.

Targi BOOT to miejsce spotkań dla osób z branży czarterów jachtów

Ze względu na ogrom imprezy musiałam  staranne wybrać, co chcę zobaczyć i w czym uczestniczyć. Planując spędzić na targach BOOT Duesseldorf dwa dni (niestety tylko dwa!), zdecydowałam się na cztery hale mieszczące ekspozycję jachtów żaglowych, katamaranów, stoiska firm czarterowych  i  promujących żeglarskie regiony. Poza rozmowami z przedstawicielami firm na stoiskach i oglądaniem jachtów, odbyłam też kilka spotkań zaaranżowanych telefonicznie z przedstawicielami firm czarterowych, które nie miały stoiska, ale – tak, jak ja – łączyły oglądanie targów ze spotkaniami i rozmowami o współpracy.

Nowe trendy w konstrukcjach jachtów – grille, słoneczne materace, więcej lodówek

Moim celem było poznanie najnowszych trendów w budowie jachtów marek najbardziej popularnych w czarterowych flotach: Beneteau, Jeanneau, Lagoon, Dufour, Catana, Fountaine Pajot, Nautitech, Elan, Hanse. Zobaczyłam różne modele chłodziarek do napojów instalowanych w stołach w kokpicie, wariacje na temat materacy słonecznych umiejscowionych w coraz to nowych pomysłowych miejscach na pokładach jachtów i katamaranów, coraz większe lodówki i 3-palnikowe kuchenki,  obszerne kambuzy i coraz większe kokpity na katamaranach, pomysłowe platformy kąpielowe i inne rozwiązania służące wygodzie.

Akweny czarterowe z przyszłością – Azory, Turcja, Estonia

Jeśli chodzi o akweny, to coraz mocniej reprezentowane są floty czarterowe na Azorach – już jest tam kilka firm i coraz większy wybór jachtów, kusi pięknymi marinami Andaluzja, a czarterową jasną przyszłość wróżę bliskiej nam  Estonii i Łotwie.  Gęstość marin na bałtyckim wybrzeżu w tych krajach jest zdecydowanie większa niż w Polsce. Obserwuje się powrót żeglarzy do Turcji, która ma wiele do zaoferowania żeglarzom.

Zanieczyszczenie morza plastikiem – nasza troska

Wiele dały mi do myślenia ekspozycje organizacji walczących o czystość środowiska. Coraz częściej słyszymy o przypadkach martwych morskich zwierząt znalezionych z żołądkami wypełnionymi plastikowymi odpadkami. Nam żeglarzom ten temat jest wyjątkowo bliski bo cenimy uroki morza i lubimy wypoczywać na morzu, w morzu się kąpać i na morze patrzeć. I niestety przyczyniamy się często do jego zanieczyszczenia. Już wkrótce rozpocznę propagowanie wśród żeglarzy czarterujących jachty zachowań pro-środowiskowych, bo każdy z nas na każdym rejsie może przyczynić się do ochrony morskich wód.

Magdalena Koczewska
Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych na targach BOOT w Duesseldorfie w dniach 22. i  23. stycznia 2019 (poniżej) oraz do galerii zdjęć katamaranu Bali 4.1 >>

Zapytaj  o jachty i katamarany z najnowszymi rozwiązaniami służącymi wygodzie: grill, lodówka w stole w kokpicie, materace słoneczne, otwierana platforma kąpielowa itp. Zadzwoń 502 386 503 lub napisz:

Imię i nazwisko

Adres e-mail (wymagane)

Telefon kontaktowy (proszę podać preferowane godziny kontaktu)

Treść zapytania - termin czarteru/lokalizacja/jacht: liczba kabin, liczba osób (dorośli/dzieci), typ grota, jacht nie starszy niż..., czy wymagane są: ster strumieniowy, platforma kąpielowa, elektryczne toalety, redukcja kaucji, inne oczekiwania:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.

Szybkie zapytanie o jacht roku 2019 Oceanis 46.1 lub katamaran roku Astrea 42

Imię i nazwisko

Adres e-mail (wymagane)

Telefon kontaktowy

Treść zapytania:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.

Sprawdź nasze ostatnie oferty specjalne: