Spotykam się z armatorami czarterowych flot

aby mieć aktualne informacje z pierwszej ręki

Sretan Bozic

Sretan Bozic (Wesołych Świąt po chorwacku ) – spotkania z armatorami w Zagrzebiu przebiegały w świątecznej atmosferze

Po dwóch latach przerwy, kiedy mogliśmy spotykać się jedynie w formule „online”, w końcu spotkania z armatorami na żywo! Na co dzień kontaktujemy się mailowo i telefonicznie, więc gdy tylko to możliwe, szukam sposobności do bezpośredniego kontaktu. Śródziemnomorskie nacje to ludzie żywiołowi, serdeczni i bezpośredni – a jak w mailu zawrzeć emocje? Nic więc dziwnego, że trzy dni grudniowych spotkań podczas International Charter Expo w Zagrzebiu były pełne energii entuzjazmu.

Podtrzymanie dobrych relacji

Spotkania z greckimi firmami były gorące, usłyszałam bardzo miłe słowa „lubimy spotykać ludzi, których lubimy”. Dowiedziałam się, jakie nowe jednostki pojawią się w sezonie 2023, będzie np. największy katamaran do samodzielnego prowadzenia w Grecji – Lagoon 51.

Katarina – przedstawicielka greckiego armatora z flotą na wyspie Skiatos, wspominała jednego z naszych wspólnych klientów. Obie liczymy, że w kolejnym sezonie więcej żeglarzy zdecyduje się na rejs po Sporadach.

Olja to przedstawicielka chorwackiego armatora, mającego największą liczbę katamaranów we flocie. Już wiem, gdzie zapukać, gdy poszukiwana jest flota nawet 4 takich samych katamaranów, pojawi się też katamaran – olbrzym ze stałą załogą dla gości oczekujących najwyższego poziomu obsługi (pływający hotel 5-gwiazdkowy).

Tajlandia – Craig mówi z australijskim akcentem, ale to nam nie przeszkadza dobrze współpracować i rejon Koh Chang w przyszłym roku będą eksplorować nasi wspólni klienci, którzy już dobrze poznali akwen dostępny z popularnego Phuketu. Koh Chang to dzika i piękna okolica, trudniej tam dotrzeć, ale warto! Nie ma tam tłumów, jakich spotkamy w rejonie Phuketu.

Turcja to czarterowy rejon znany już od lat i staje się coraz bardziej popularny wśród polskich żeglarzy. Na szczęście jachtów i katamaranów jest tam coraz więcej, a z rozmów wynika, że właścicielom i pracownikom tureckich firm bardzo zależy, aby słynna jakość usług czarterowych w Turcji pozostała na niezmiennie wysokim poziomie.

Włochy – to tu, w bazie na Wybrzeżu Amalfitańskim znalazł się jacht dla 13-osobowej paczki nierozłącznych przyjaciół. Nowy katamaran Dufour 48? Znajdziesz go we Włoszech. Katamaran Bali 5.4 z jakuzzi – także we Włoszech. Luksusowy katamaran Samana 59 – oczywiście we Włoszech!

Nowe kontakty, nowe żeglarskie kierunki

Brazylia – całkiem nowy kierunek dla nas Europejczyków, świetna alternatywa dla poszukujących egzotyki. Jak zapewniała mnie Mariani – śliczna Brazylijka z czarnymi włosam i oczami, rejon, w którym operuje jej firma jest absolutnie bezpieczny i bardzo interesujący.

Mauritius – są katamarany do czarteru na Mauritiusie! To wspaniała egzotyczna żeglarska destynacja, a żeglarstwo to najlepszy sposób poznania tego pięknego wyspiarskiego kraju.

Laguna Wenecka – dla tych, którzy lubią wypoczynek nad wodą, ale niekoniecznie marzą o morskich falach i przechyłach – housboaty, popularnie zwane w Polsce barkami, dają możliwość zwiedzić wody oblewające Wenecję bez żadnych żeglarskich patentów. Można zanurzyć się w dzikiej przyrodzie laguny albo dopłynąć do samej Wenecji!

Przez trzy dni imprezy panowała świąteczna atmosfera i omawiając biznesy życzyliśmy sobie radość w święta i udanego kolejnego sezonu. Wspominając smak słodkości – tureckiego lokum (rachatłukum) oraz greckiego kourabies i melomakarona, jestem pewna, że to będzie dobry rok!

Magda Koczewska
  

Masz pytania? Zadzwoń!
Porozmawiajmy o czarterach jachtów
Magda Koczewska 502 386 503