Znajdź dogodne połączenia lotnicze do włoskich baz czarterowych

aby podróż na żeglarskie wakacje nie była męcząca

Jak niedrogo i szybko dotrzeć na żeglarskie wakacje we Włoszech?

We Włoszech w sezonie 2023 tanimi liniami bezpośrednio z Polski dolecimy do tych włoskich miast położonych blisko baz czarterowych:

  • Neapol (mariny z jachtami do czarteru w Salerno i Castellamare do Stabia)
  • Cagliari (marina z jachtami do czarteru w Cagliari)
  • Olbia (mariny z jachtami do czarteru w Olbii, Portisco, Cannigione, Golfo Aranci, Porto Rotondo)
  • Palermo (mariny z jachtami do czarteru w Palermo)
  • Trapani (mariny z jachtami do czarteru w Trapani i w Marsala)
  • Wenecja (marina z jachtami żaglowymi w Caorle, baza z łodziami mieszkalnymi – barkami – w Casale Sul Sile, pływanie po rzece Sile i wodach Laguny Weneckiej)

Sprawdziłam propozycje linii lotniczych Wizzair i Ryanair, oferują one bardzo dużo połączeń do włoskich miast, z których transfer do mariny z jachtami do czarteru zajmuje mniej niż godzinę.  Jeśli możesz wydać na bilet nieco więcej, sprawdź połączenia PLL LOT i linii Lufthansa. Dla mieszkających blisko zachodniej granicy, dobrym rozwiązaniem jest lot z jednego z berlińskich lotnisk – np. do Olbii na Sardynii dotrzemy liniami EasyJet właśnie z Berlina.

Wybierając miejsce rozpoczęcia rejsu sprawdzajmy jednocześnie połączenia lotnicze – samodzielnie albo z pomocą zaufanego agenta lotniczego.

Wylot i powrót w sobotę – Neapol, Cagliari, Palermo

Jeśli chcemy dolecieć w dzień rozpoczęcia czarteru – w sobotę i zaraz po rejsie wrócić do Polski, mamy do wyboru następujące połączenia:

Warszawa-Modlin – Neapol (Ryanair)

Poznań – Cagliari (Ryanair)

Wrocław – Palermo (Ryanair)

Kraków – Palermo (Ryanair)

Poznań – Wenecja

Katowice – Wenecja

Wrocław – Wenecja

Jak zorganizować nocleg, gdy mamy późny przylot? 

Jachty wydawane są w sobotę do zachodu słońca, jeśli dotrzemy do bazy po zachodzie słońca, nie odbierzemy już jachtu – po zmierzchu nie  można dokładnie obejrzeć kadłuba, sprawdzić żagli itp. Dobra wiadomość: możemy wejść na jacht, rozlokować się i spędzić noc w swoich kabinach. Check-in odbędzie się w niedzielę rano. Uwaga, we Włoszech prawie zawsze pobierana jest opłata za check-in w dzień wolny od pracy!

Późne przybycie do mariny zawsze trzeba zapowiedzieć. Personel armatora przygotują jacht – będzie otwarty albo zostanie przekazana informacja, gdzie znaleźć klucze.

Przylot w piątek? Dobra okazja, by zwiedzić okolicę i nie spieszyć się

Armatorzy flot czarterowych na Morzu Śródziemnym, w tym we Włoszech, konsekwentnie trzymają  się zasady rozpoczynania i kończenia czarteru w sobotę. Wprawdzie zdarzają się wyjątki, np. armator w Cagliari zgadza się na rozpoczęcie rejsu w niedzielę, bo tak przylatują samoloty z Polski – ale tylko w niskim sezonie.

Kilka dni przed rejsem lub po spędzone w okolicy, gdzie wyczarterowaliśmy jacht, to okazja by miło spędzić czas na lądzie, poplażować, poznać piękne miejsca w pobliżu, wypożyczyć samochód i zorganizować wycieczkę po interiorze. W dzień odbioru jachtu można miło spędzić dzień nie spiesząc się, spokojnie zaplanować i zrobić zakupy, a na jacht wejść wypoczętym.

Koniecznie zgłoś agencji czarterowej, że przylatujesz wcześniej, zostanie to uwzględnione w kolejności sprzątania jachtów i jest szansa na szybszy check-in, o ile nie wymagane są naprawy jachtu. Uwaga, wczesny odbiór jachtu coraz częściej jest dodatkowo płatny, ale zyskujemy kilka godzin rejsu, więc warto to przekalkulować. Godzina, o której zaczyna się odbiór jachtu zapisana jest w umowie – najczęściej jest to godzina 17. Gdy skorzystamy z usługi wczesny check-in, jacht odbierzemy o 13. lub 14. Zamów tę usługę z wyprzedzeniem, tylko kilka jachtów może mieć wczesny check-in!

Wyspy Liparyjskie – lot do Katanii lub Palermo i transfer do Capo d’Orlando lub Mariny Portorosa

Wybierając wymienione w tym artykule loty kierowałam się tym, aby transfer do bazy czarterowej nie trwał dłużej niż jedną godzinę. Bardzo popularne Wyspy Liparyjskie na Sycylii niestety wymagają dłuższego transferu. Zdecydowałam się jednak zamieścić loty do Katanii (w zakładce z lotami na Sycylię), biorąc pod uwagę, jak popularny jest to akwen i jak bogata jest oferta jachtów i katamaranów do czarteru w wymienionych marinach. Transfer z lotniska Katania do Mariny Portorosa zajmuje ok. 2 godziny 20 minut.

Magda Koczewska
  

Masz pytania – zadzwoń!
Porozmawiajmy o czarterowaniu jachtów we Włoszech
Magda Koczewska 502 386 503

Szukając połączeń lotniczych do miejsca rozpoczęcia rejsu warto skorzystać z pomocy zaufanego agenta lotniczego.

Przykładowe połączenia lotnicze do włoskich baz czarterowych z polskich miast

O więcej szczegółów i inne loty, zapytaj swojego agenta lotniczego!

Warszawa - Olbia

Warszawa – Olbia (linie Wizzair)

Poznań - Cagliari

Poznań – Cagliari (linie Ryanair)

Krakow-Cagliari

Krakow-Cagliari (linie Ryanair)

Wrocław - Neapol

Wrocław – Neapol (linie Ryanair)

Warszawa-Modlin - Neapol

Warszawa-Modlin – Neapol (linie Ryanair)

Gdańsk - Neapol

Gdańsk – Neapol (Ryanair)

Kraków - Palermo

Kraków – Palermo (Ryanair)

Wrocław - Palermo

Wrocław – Palermo (Ryanair)

Warszawa Modlin - Trapani

Warszawa Modlin – Trapani (Ryanair)

Warszawa - Katania

Warszawa – Katania (Wizzair)

Kraków - Katania

Kraków – Katania

Katowice - Katania

Katowice – Katania (Wizzair)

Poznań - Wenecja

Poznań – Wenecja (Ryanair)

Warszawa-Modlin - Wenecja

Warszawa-Modlin – Wenecja (Ryanair)

Katowice - Wenecja

Katowice – Wenecja (Ryanair)

Wrocław - Wenecja

Wrocław – Wenecja (Ryanair)