AKWENY

LEO Yachting oferuje czartery w wielu rejonach świata. W obrębie Morza Śródziemnego najczęściej są wybierane czartery w Grecji, Chorwacji i we Włoszech (Sardynia, Sycylia, Toskania). Ponownie na popularności zyskuje Turcja, z niezwykle czystym morzem i ponadprzeciętnym poziomem serwisu. Nr 1 wśród akwenów poza Morzem Śródziemnym zajmują Wyspy Kanaryjskie, a wśród rejonów tropikalnych największym zainteresowaniem cieszą się Seszele i Tajlandia. Nie można zapomnieć o akwenach karaibskich, gdzie najczęściej wybierane są czartery jachtów na Martynice i Gwadelupie, Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Kapitanów, którzy wybierają dalsze kierunki po raz pierwszy, wspieramy wiedzą przydatną przy organizacji rejsu na drugim końcu świata.

Poznaj nasze akweny: 

miejsca warte odwiedzenia, klimat, informacje praktyczne, propozycje tras...

Najczęściej wybierane na Morzu Śródziemnym:: 

Grecja, Chorwacja, Włochy, Hiszpania

Akweny na sezon zimowy: 

Wyspy Kanaryjskie, Seszele, Tajlandia, Karaiby

Na pierwszy rejs zazwyczaj wybierany jest czarter w Chorwacji lub w Grecji, potem, przychodzi czas na Włochy, które oferują przepiękne i bardzo zróżnicowane rejony: Toskania, Sardynia, Sycylia lub okolice Neapolu… Hiszpania kusi archipelagiem Balearów oraz czarterem jachtów z Barcelony lub Alicante. Czarter w Słowenii daje możliwość odwiedzenia sąsiednich Włoch i Chorwacji, a w Czarnogórze można żeglować po Zatoce Kotorskiej – śródziemnomorskim fiordzie. Stosunkowo mało znana Turcja także jest warta zarekomendowania.

Na Atlantyku najpopularniejszym i najlepiej komunikowanym z Europą archipelagiem są Wyspy Kanaryjskie z bazami czarterowymi na Teneryfie, Gran Canarii i Lanzarote. Warto rozważyć czarter także na nieco rzadziej odwiedzanych przez żeglarzy czarterujących jachty Azorach, ale też na bardziej na południe położnych i  znacznie cieplejszych Wyspach Zielonego Przylądka.

Morze Karaibskie to Martynika, Gwadelupa, Grenadyny, Bahamy, Wyspy Dziewicze, Kuba… bogactwo miejsc, krajów i wysp. Planując termin czarteru nie można zapomnieć o sezonie huraganów, którego szczyt przypada na październik. Akwenem dostępnym przez cały rok są Seszele, a niemal przez wszystkie miesiące roku komfortowe  żegluje się po wodach Tajlandii lub też w opcji one-way z Malezji do Phuket.

W ofercie LEO Yachting nadal pozostaje Bałtyk – tutaj wszak są nasze żeglarskie korzenie!