NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE AKWENY CZARTEROWE

ogólne informacje, pogoda, wymagane uprawnienia, informacje praktyczne, propozycje tras

Na wielu akwenach świata czekają na żeglarzy jachty gotowe do czarteru. Na pierwszy rejs zazwyczaj wybierany jest czarter w Chorwacji lub w Grecji, potem, przychodzi czas na Włochy, które oferują przepiękne i bardzo zróżnicowane rejony: Toskania, Sardynia, Sycylia lub okolice Neapolu… Hiszpania kusi archipelagiem Balearów oraz czarterem jachtów z Barcelony lub Alicante. Czarter w Słowenii daje możliwość odwiedzenia sąsiednich Włoch i Chorwacji, a w Czarnogórze można żeglować po Zatoce Kotorskiej – śródziemnomorskim fiordzie. Stosunkowo mało znana Turcja także jest warta zarekomendowania.

Na Atlantyku najpopularniejszym i najlepiej komunikowanym z Europą archipelagiem są Wyspy Kanaryjskie z bazami czarterowymi na Teneryfie, Gran Canarii i Lanzarot. Warto rozważyć czarter także na nieco rzadziej odwiedzanych przez żeglarzy czarterujących jachty Azorach, ale też na bardziej na południe położnych i  znacznie cieplejszych Wyspach Zielonego Przylądka.

Morze Karaibskie to Martynika, Gwadelupa, Grenadyny, Bahamy, Wyspy Dziewicze, Kuba… bogactwo miejsc, krajów i wysp. Planując termin czarteru nie można zapomnieć o sezonie huraganów, którego szczyt przypada na październik. Akwenem dostępnym przez cały rok są Seszele, a niemal przez wszystkie miesiące roku komfortowe  żegluje się po wodach Tajlandii lub też w opcji one-way z Malezji do Phuket.

W ofercie LEO Yachting nadal pozostaje Bałtyk – tutaj wszak są nasze żeglarskie korzenie!