Ostatnie godziny przed wyjazdem do Grecji!

Pakując się warto skorzystać ze sprawdzonej check-listy, aby niczego nie zapomnieć

Od mojego wylotu do Grecji dzielą mnie godziny – ruszam już w czwartek 2. lipca. Załatwiam ostatnie sprawy, odhaczając moją check-listę, mam nadzieję że zdążę ze wszystkim. Wykaz rzeczy osobistych do zabrania sprawdzam zgodnie specyfikacją opublikowaną już jakiś czas temu – znajdziesz go tutaj. Polecam tę przedwyjazdową pomoc, już niejedna osoba z tych podpowiedzi skorzystała. Poza spakowaniem odzieży o czym muszę teraz – w tym wyjątkowym czasie – pamiętać? 

Obowiązkowa rejestracja przed wylotem do Grecji

Każdy, kto planuje przekroczyć granicę grecką musi wypełnić Passenger Locator Form. ja już to zrobiłam. Ważne, by zrobić to co najmniej 48 godzin przed wjazdem do kraju, podając szczegółowe informacje o miejscu wylotu, czasie trwania poprzednich pobytów w innych krajach oraz adres pobytu w Grecji. Po wylądowaniu każdy pasażer będzie miał swój kod QR i ten fakt będzie miał jakieś znaczenie w losowym wyborze osób, które będą poddane testowi na Covid-19. Przebadana osoba musi poddać się samokwarantannie w swoim miejscu zakwaterowania do czasu uzyskania wyników badania. Adres strony do rekestracji: https://travel.gov.gr/#/ Wszyscy pasażerowie muszą przestrzegać wszystkich niezbędnych środków higieny zapobiegawczej (stosowanie masek i dystans fizyczny).

Zapas maseczek

Maski trzeba mieć na lotnisku, w samolocie, w Grecji obowiązują w sklepach. Zamierzam zabrać klika maseczek na wypadek zagubienia, bo nie jestem pewna, czy będą dostarczane pasażerom na lotniskach w samolocie.

EKUZ

Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – warto ją mieć na każdym zagranicznym wyjeździe, jej wyrobienie jest bezpłatne. Karta upoważnia nas do leczenia na takich zasadach, jak leczeni są tubylcy (czyli w Grecji obowiązują zasady Greckie, które nieco różnią się od polskich). Szczegóły dotyczące tych zasad w Grecji przeczytać można na stronach NFZ.

Ubezpieczenie turystyczne

Ważna sprawa, bo EKUZ nie w każdym przypadku zapewni nam pełnego spektrum bezpłatnego leczenia! Mam polisę, która zarekomendował mi mój agent. To ubezpieczenie zapewnia mi ochronę w przypadku nieszczęśliwego wypadku i zachorowania, także na Covid-19.

Kable i ładowarki

Muszę uważać, aby o niczym nie zapomnieć. Wspominam mój wyjazd na Sardynię w 2018. Byłam perfekcyjnie przygotowana, wszystko pakowałam z moją check-listą. W ostatnią noc przed podróżą ładowałam zapasową baterię do aparatu. Wychodząc z domu wyjęłam z ładowarki baterię, zapakowałam, a ładowarka… została. To nie było mądre, bo na wyjeździe miałam robić zdjęcia do firmowego kalendarza. O braku ładowarki zorientowałam się już na miejscu i niestety był to duży kłopot. Teraz już wiem, że lepiej nie odkładać ładowania baterii na ostatnią chwilę.

  

Chcesz wiedzieć więcej ?
Zadzwoń:
502 386 503
pon. – pt.; 09:00-18:00

PROJEKT GRECJA

2-10.07.2020
Mamy mało wiedzy o postcovidowej rzeczywistości, stąd  niepewność, czasem lęk. Jadę do Grecji by sprawdzić na własnej skórze, jak jest. Śledź moje relacje tutaj, na instagramie i na facebooku, będziesz mieć informacje z pierwszej ręki!

Wyślij do mnie wiadomość whatsappem:

Czytaj inne wpisy z kategorii Projekt Grecja: