Jak operatorzy czarterowi szykują się do przyjęcia gości po pandemii

Nowe zasady obsługi i przygotowania jachtów

dezynfekcja-jachtow-przed-czarteremW tym artykule opisane są zasady przygotowania jachtów i rygory, jakim podlega obsługa baz czarterowych oraz goście podczas procesu przyjmowania i zdawania jachtów na początku na końcu okresu czarteru. Obecnie, kiedy bazy czarterowe znowu są otwarte, konieczne jest zachowanie szczególnych warunków, aby nie narazić nikogo z załóg zjeżdżających się z różnych krajów na ryzyko zarażenia się. Operatorzy czarterowi, zapowiadają, że są przygotowani perfekcyjnie do nowych wymagań i informują o nowych zasadach przygotowania i przekazywania jachtów czarterowych

Wiemy już,że procedura odbioru jachtu będzie się odbywać z zachowaniem dystansu. Jachty zaś będą sterylnie czyste. Wszystko to, co zaczyna się potem, czyli żeglarski rejs, jest najbezpieczniejszym sposobem spędzenia wakacji. Żeglujemy z rodziną lub przyjaciółmi – osobami, które znamy, trzymamy dystans od innych łódek na wodzie, możemy się także dystansować na lądzie – w portach, tawernach, ma ulicach. Jest prawdopodobne, że w najbliższych tygodniach będzie w Grecji mniej turystów niż zwykle. W takich okolicznościach łatwiej będzie zachować bezpieczny dystans w miejscach publicznych.

Operatorzy czarterowi zapewniają, że jachty będą starannie przygotowane:

– całe wnętrze i wszystkie elementy znajdujące się na pokładzie będą przed każdym przejęciem dezynfekowane, ze szczególną dbałością o powierzchnie często dotykane

– proces ozonowania będzie zastosowany tam, gdzie nie można użyć płynów do dezynfekcji

bielizna pościelowa i ręczniki dostarczane będą na jacht w zaspawanym opakowaniu

– na każdy jacht dostarczona będzie butelka płynu do dezynfekcji na bazie alkoholu

– na każdej czarterowej jednostce będzie informacja o numerach telefonów do użycia w przypadku podejrzenia zachorowania na Covid-19

– w widocznych miejscach na jachcie będą wywieszone instrukcje dotyczące prawidłowego mycia rąk i przypomnienia o jak najczęstszym wietrzeniu

Przejęcie jachtu w nowym reżimie sanitarnymPrzejęcie jachtu – nowy reżim dla zachowania bezpieczeństwa

Nie da się uniknąć kontaktu z obsługą bazy w procesie przejmowania jachtu, jednak armatorzy tak przygotowują się do tego, aby kontakt skrócić do niezbędnego minimum, a ryzyko zakażenia zminimalizować.

  • płatności za dodatki – tylko zbliżeniowo
  • tam, gdzie to możliwe stanowiska do formalności będą zlokalizowane na świeżym powietrzu
  • personel armatora będzie nosić maski i rękawiczki
  • do dyspozycji gości będą wyłożone  maseczki
  • formalności będą przeprowadzane z zachowaniem dystansu społecznego
  • wszystkie czynności związane z przejęciem jachtu dokonuje tylko kapitan, reszta załogi pozostaje w wyznaczonym miejscu w oddaleniu.
  • załoga może wejść z bagażami na jacht po zakończeniu całego procesu check-in, kiedy nie ma już na jachcie nikogo z obsługi.

Misja PROJEKTU GRECJA – sprawdzić, jak to działa

Opisane tutaj czynności wydają się rozsądne, ale ja nie dowierzam zapewnieniom, jakie otrzymują od firm czarterowych drogą mailową. Chcę wszystko sprawdzić na miejscu i przekonać się na własnej skórze, jak to działa. Będę przejmować jacht dla siebie a potem przyglądać się (z zachowaniem dystansu), jak to robią inni żeglarze. Firma czarterowa, z którą współpracuję, już czeka na mnie w Marinie Olympic w Lavrion. Jesteśmy umówienie, że pokażą mi, a ja sfilmuję i sfotografuję proces przygotowania jachtu i odpowiedzą na wszystkie pytania, jakie zadam. Jestem bardzo ciekawa ich nowej aplikacji do zdalnego check-in, zapowiedzieli  jeszcze inną ciekawą nowość, ale to pokażę, jak już będę na miejscu.

PROJEKT GRECJA

2-10.07.2020

Mamy mało wiedzy o postcovidowej rzeczywistości, stąd  niepewność, czasem lęk. Jadę do Grecji by sprawdzić na własnej skórze, jak jest. Śledź moje relacje tutaj, na instagramie i na facebooku, będziesz mieć informacje z pierwszej ręki!

Wyślij do mnie wiadomość whatsappem, podpowiedz co sprawdzić, o co zapytać na miejscu, w Grecji

Czytaj inne wpisy z kategorii Projekt Grecja:

  

Chcesz wiedzieć więcej ?
Zadzwoń:
502 386 503
pon. – pt.; 09:00-18:00

zrób zakupy online przed wyjazdem