Marina Horta

Najbarwniejsza marina na świecie

Gdy będziesz na wyspie Faial na Azorach, na pewno zawitasz do MarinyHorta. Zobaczysz tam nie tylko zacumowane jachty, ale i wielką plenerową wystawę obrazów wykonanych na molo przez odwiedzających tę przystań żeglarzy. Będąc w marinie, nie można też pominąć wizyty w kultowej tawernie Peter’s Café Sport.

Marina Horta na Azorach

Galeria malowideł w Marinie Horta na Azorach – każdy jacht w drodze przez Atlantyk,  zostawia tu swoją wizytówkę

Marina mieści 300 jednostek i zalicza się do najczęściej odwiedzanych marin oceanicznych. Jej położenie zapewnia doskonałe schronienie przed wiatrami z dowolnego kierunku. To dogodny przystanek dla setek jachtów pod różnymi banderami, które zawijają tu corocznie w swoich rejsach przez północny Atlantyk, a także żeglujących na trasie między Karaibami a Morzem Śródziemnym.

Horta jest miejscem wielu międzynarodowych imprez żeglarskich, takich jak Les Sables- Les Azores-Les Sables, Atlantique Pogo, La Route des Hortensias, ARC Europe, Ceuta-Horta, OCC Azores Pursuit Race i wiele innych.

Najbardziej charyzmatyczna kawiarnia na północnym Atlantyku to niewątpliwie miejscowa Peter’s Café Sport. Po raz pierwszy otworzyła swoje podwoje dla żeglarzy ponad 80 lat temu i od tamtej pory oferuje swoją gościnność i fantastyczne morskie opowieści przy ginie z tonikiem. Na piętrze można odwiedzić Muzeum Sztuki Scrimshaw, prezentujące największą prywatną kolekcję przyborów i dzieł sztuki wyrzeźbionych lub wyrytych w kościach szczękowych i zębach kaszalotów.

Marina Horta ma jeszcze jedno źródło fascynacji: malowidła na ścianach portu. Nie wiadomo jak i kiedy to się zaczęło, ale prawdopodobnie któregoś dnia członek załogi jachtu zakotwiczonego w Horcie postanowił zostawić na ścianie doku malowaną wizytówkę – pamiątkę z pobytu na Faial. Po pierwszym obrazie pojawiły się inne, które teraz zajmują całą długość ściany. Nowe obrazy są tworzone na starych, dzięki czemu galeria stale się zmienia. Wśród mieszkańców zaczął krążyć przesąd, że jachty, które z takich czy innych powodów nie pozostawią po sobie śladu swojej obecności, nie dotrą do celu.
Marina Horta jest punktem wyjścia dla łodzi obserwacyjnych, które wyruszają na obserwacje dużych ssaków morskich – wielorybów i zwinnych delfinów, które znajdują obfite pożywienie w wodach otaczających wyspy Faial, Pico i São Jorge.
Punktem kulminacyjnym w bogatym kalendarzu świąt i imprez na Faial jest Tydzień Morza – w sierpniu podczas regat jachtów i wyścigu kajaków wielorybniczych trwa święto, które ożywia całe miasto.

Jeśli zakończysz swój rejs w Horta Marina, będziesz w miejscu, które żyje morzem, jest z morzem związane, gdzie morze jest prawdziwą siłą napędową.

  

Masz pytania? Zadzwoń!
Porozmawiajmy o czarterach jachtów na Azorach!
Magda Koczewska 502 386 503

Marina Horta - widok na Pico

Marina Horta – widok na Pico, najwyższy szczyt Portugalii

Marina Horta – informacje

Adres:
Marina Horta
Av. Gago Coutinho e Sacadura Cabral, 7
9900-062 Horta

Współrzędne:
38º 31′ 09”N
28º 37′ 50”W

Kanał UKF: 10, 16
Tel.: +351 292 208 311 | +351 910 305 476
Godziny otwarcia: wysoki sezon: 08:00 – 20:00; niski sezon: 08:00 – 17:00

Usługi:

 • WI-FI
 •  prąd i woda na kei
 • łazienki
 •  pralnia samoobsługowa
 • wózki na bagaże
 • paliwo
 • bar i restauracja z tarasem
 • bar and restaurant with terrace
 • prognoza pogody

W pobliżu:

 • wynajem samochodów
 • biuro turystyczne
 • supermarkety
 • sklepy żeglarskie

Marina Horta oferuje 300 miejsc do cumowania i znajduje się w głównym porcie Horta. Marina położona jest w niewielkiej odległości od miasta Horta, dzięki czemu zakupy, zwiedzanie i zaopatrzenie są bardzo łatwe i wygodne.

Horta to przyjemne miasto do zwiedzania, jest tu wiele starych sklepów, kawiarni i dobrych restauracji. Bar Peter’s jest znany jako miejsce spotkań
zarówno dla żeglarzy, jak i mieszkańców. Miasto ma kilka pięknych starych budynków i miało duże znaczenie ze względu na jego osłonięty port. Kiedy kładziono pierwsze kable transatlantyckie, w Horcie mieściła się centralna stacja komunikacyjna i wiele biur firmy kablowej.

Lotnisko Horta (HOR) znajduje się ok 10 km od Mariny Horta, przejazd taksówką kosztuje ok. 14 euro

Jak przylecieć:

Lizbona (LIS)  – Horta (HOR), 2h30 min – linie Azores Airlines (www.azoresairlines.pt)
Ponta Delgada (PDL) – Horta (HOR), 50 min – linie SATA Air Azores (www.sata.pt)

Promy:

z São Miguel (Ponta Delgada) lub Terceira (Praia da Vitoria) www.atlanticoline.pt
z Pico (Madalena or Sao Roque) lub São Jorge (Velas) www.transmacor.pt

Jachty dostępne w Marinie Horta na Azorach

DUFOUR 460 GRAND LARGE (2016) 4 kabiny, 4 łazienki, optymalnie 8 osób, maksymalnie 10

DUFOUR 410 GRAND LARGE (2016) 3 kabiny, 2 łazienki, optymalnie 6 osób, maksymalnie 8

DUFOUR 382 GRAND LARGE (2018) 3 kabiny, 2 łazienki, optymalnie 6 osób, maksymalnie 8

DUFOUR 382 GRAND LARGE (2018) 3 kabiny, 2 łazienki, optymalnie 6 osób, maksymalnie 7

Sezony:

Niski sezon – od 14.10.23 do 24.04.24 oraz od 19.10.24 do 25.04.25
Średni sezon – 27.04.24 – 28.01.24  oraz 14.09.24 – 18.10.24
Wysoki sezon – 29.06.24 – 26.07.24 oraz 24.08.24 – 13.09.24
Sezon specjalny – 27.07.24 – 23.08.24

Trasa Horta – Horta, 7 dni

DZIEŃ 1 | Płyń do VELAS (WYSPA SAO JORGE), 22 MILE I ODWIEDŹ VELAS/SAO JORGE
Zachwyć się przybyciem do wyjątkowej przyrody Velas Marina, osłoniętej ogromnymi klifami o wysokości 200 m.
Odkryj urokliwe miasteczka Velas i Calheta i przepłyń przez cienką (8 km), ale stromą wyspę (300 m) i odwiedź niektóre z jego bardziej bajecznych fajas (niskie jęzory lawy na dnie stromych wulkanicznych klifów) Cubres, Ouvidor, a zwłaszcza Santo Cristo – unikalna naturalna laguna w kształcie pierścienia, która obecnie staje się miejscem surfingu.

DZIEŃ 2 | ŻEGLUGA DO ANGRA DO HEROISMO (WYSPA TERCEIRA), 49 MIL
Ciesz się całym dniem żeglowania i trzymaj kciuki za niesamowitą przejażdżkę z delfinami, być może spotkasz także żółwie i wieloryby!

DZIEŃ 3 | ODWIEDŹ WYSPĘ TERCEIRA
Będąc w Angra do Heroismo, zatrać się w nieskazitelnych i dobrze zachowanych ulicach jednego z najbardziej historycznych miast Portugalii, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jednak Terceira nie kończy się na wyjątkowym uroku Angry. Odwiedź Algar do Carvão, ze wspaniałymi stalagmitami, stalaktytami i jeziorem. A tak przy okazji, Terceira to kraina radości i podniecenia na Azorach. Jeśli w którejś z wielu wiosek odbywa się tradycyjna walka byków, nie przegap jej, nawet jeśli nie lubisz byków i walk. To lokalna impreza towarzyska, pełna regionalnych smaczków.

DZIEŃ 4 | ŻEGLUGA DO LAJES DO PICO (WYSPA PICO), 54 MILE
Ciesz się kolejnym pełnym dniem żeglugi i podziwiaj naturalne piękno surowego południowego wybrzeża Pico przed wejściem
miejsce narodzin niegdyś legendarnego przemysłu wielorybniczego na Azorach, Lajes do Pico.

DZIEŃ 5 | ODWIEDŹ WYSPĘ PICO
Jeden dzień na wizytę w Pico to minimum – zacznij w sercu starożytnej kultury wielorybniczej, odwiedź Muzeum Wielorybów w Lajes do Pico i jedź wzdłuż wybrzeża w kierunku unikalnego krajobrazu kultury winnic wyspy Pico, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kontynuuj wzdłuż wybrzeża, a będziesz zaskoczony szorstkością magmowego krajobrazu. WSão Roque do Pico odwiedź Muzeum Przemysłu Wielorybniczego i zacznij wspinać się na górę z powrotem do Lajes do Pico, zatrzymując się przy lagunach Capitão i Caiado.

DZIEŃ 6 | Płyń z powrotem do HORTA (WYSPA FAIAL), 21 MIL
Przyjedź do Horta Marina i spędź zasłużoną ostatnią noc na pokładzie wraz z mitycznym ginem w tawernie Peter
Café Sport, aby uczcić cały tydzień żeglowania podczas podróży i odkrywania wspaniałych Azorów. Ale nie zapominajcie, Faial to nie tylko jachty, Marina i Horta. Nie zapomnij o wulkanie Caldeira, podziwiaj jego głęboki krater o wymiarach 2000 x 400 metrów. Zobacz także wulkan Capelinhos, z niemal księżycowym i suchym krajobrazem na powierzchni 3 km2. Zobacz ślady 300 eksplozji i trzęsień ziemi w 1957 roku.

Magda-Mykonos-e1667593991429.jpg

Aby żeglować, nie trzeba posiadać jachtu - wystarczy go wyczarterować

Chętnie w tym pomogę, rekomenduję do czarteru wyłącznie jachty, które są w rękach sprawdzonych i godnych zaufania operatorów
Magda Koczewska

Więcej o mnie
  

Zadzwoń, porozmawiajmy
o czarterach jachtów na Azorach!
Magda Koczewska 502 386 503