Restrykcje muszą być zniesione jak najszybciej

aktualizacja 30.04.2020

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Viera Jourova poinformowała, że restrykcje dotyczące podróżowania w Unii Europejskiej muszą być zniesione tak szybko jak to możliwe.

Jourova oświadczyła, że wynika to m.in. z powodu obecnej sytuacji w sektorze turystycznym, który odpowiada za ok. 10 proc. wypracowywanego w Unii PKB i daje pracę 27 milionom ludzi.

„Komisja szacuje, że turystyka może w tym roku utracić przynajmniej 50 proc. swoich obrotów. Niektóre regiony w Europie będą bardziej dotknięte, szczególnie te na południu Europy” – zaznaczyła.

Jourova powiedziała, że przed branżą turystyczną stoją liczne wyzwania, w tym te dotyczące utrzymania płynności finansowej i poziomu zatrudnienia oraz zaufania konsumentów.

Wiceszefowa KE podkreśliła, że restrykcje w podróżowaniu w UE muszą być szybko zniesione, a w procesie tym należy uniknąć dyskryminacji ze względu na narodowość i wziąć pod uwagę sytuację epidemiczną. Uzupełniła, że w kolejnym kroku należy znieść ograniczenia związane z przekraczaniem wewnętrznych granic UE.

Żródło:  PAP

  

Chcesz wiedzieć więcej ?
Zadzwoń:
502 386 503
pon. – pt.; 09:00-18:00