Włochy otwierają się dla turystów i żeglarzy

aktualizacja 03.06.2020

Od 3 czerwca 2020 r . obywatele krajów UE mogą już swobodnie przyjeżdżać do Włoch! To mogłoby oznaczać dla nas, że możemy już polecieć do Olbii czy Katanii by żeglować wzdłuż wybrzeży Sycylii czy Sardynii, gdyby nie to, że w naszym kraju ciągle obowiązuje kwarantanna.  Ten środek już jest zniesiony we Włoszech, nie są wymagane także testy dla przyjeżdżających, możemy mieć co najwyżej mierzoną temperaturę. Każdy rząd regionalny może zdecydować o konkretnych środkach, biorąc pod uwagę sytuację Covid-19 na swoim obszarze, a poniżej opisuję ogólne regulacje dla całej Italii.

INFOGRAFIKA-WLOCHY-CZARTER-KORONAWIRUS

Zasady, jakich należy przestrzegać we Włoszech

Obowiązek używania masek

Konieczne jest noszenie masek w zamkniętych przestrzeniach , w tym w środkach transportu, oraz w każdej sytuacji, w której nie jest możliwe zachowanie dystansu. Dzieci poniżej szóstego roku życia są z tego zwolnione

Transport

Prezydenci regionów decydują o planowaniu lokalnych usług transportu publicznego, aby uniknąć przepełnienia środków transportu oraz zapewniają dezynfekcję pojazdów.

Czarter Sycylia - 3 dni bez zakażeń

Hotele i plaże

W hotelach obowiązuje dystans społeczny, wszystkie pokoje będą codziennie sprzątane. Zalecana jest płatność online i wcześniejsza rezerwacja. Plaże hotelowe muszą zarezerwować strefę bezpieczeństwa dla każdego klienta. Gry, takie jak siatkówka plażowa, są obecnie dozwolone. Regionalne wytyczne obejmują również dostęp do bezpłatnych plaż.

Restauracje, bary, puby, lodziarnie, cukiernie

Restauracje i bary mogą być ponownie otwarte. Wszystkie pomieszczenia ogólnodostępne muszą być przygotowane zgodne z wytycznymi autonomicznych regionów i prowincji.

Sklepy

Klienci będą mogli wchodzić do sklepów w określonej liczbie na raz i będą mogli pozostać w środku tylko przez czas niezbędny do zakupu towarów.

Muzea i inne miejsca kultury

Dozwolone jest udostępnianie publiczności muzeów i innych miejsc kultury, gdzie będzie zagwarantowane zachowanie bezpiecznych odległości między zwiedzajacymi.

Rekreacja i sport

Dozwolony jest dostęp do parków, willi, placów zabaw i ogrodów publicznych . Zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu , uprawianie sportu są dopuszczone z zachowaniem odległości co najmniej dwóch metrów dla aktywności sportowej i co najmniej jednego metra dla każdej innej aktywności

czarter-Sardynia-gianlucaŻeglarstwo

Pływanie jachtami żaglowymi i motorowymi jest możliwe bez większych ograniczeń. Jachty są dezynfekowane zgodnie z instrukcją ministerstwa (wszystkie pomieszczenia, łącznie z komorą silnika oraz pokład), w procedurze odbioru jachtu wyczarterowanego we Włoszech uczestniczy tylko kapitan i jedna osoba z obsługi. Jachty mogą żeglować z pełną obsadą z zaleceniem zachowania dystansu 1 m między osobami, które nie zamieszkują wspólnie. Każdy jacht czarterowy wyposażony jest w indywidualne środki ochrony i środek do dezynfekcji powierzchni. Odpowiedzialnością osób w załodze jest używanie środków ochronnych podczas manewrów portowych i podczas zbliżania się do innej jednostki.

Kina, teatry

Od 15 czerwca dozwolone są pokazy w teatrach, salach koncertowych, kinach i innych przestrzeniach zewnętrznych . Spektakle muszą odbywać się z przypisanymi i rozstawionymi siedzeniami oraz pod warunkiem, że zarówno personel, jak i widzowie zapewnią odległość interpersonalną co najmniej jednego metra, przy maksymalnej liczbie 1000 widzów na pokazy plenerowe i 200 osób na występy lub każda hala w zamkniętych miejscach.

Odnowa biologiczna i spa

Działalność ta jest zawieszona

Źródło: http://www.italia.it/

  

Chcesz wiedzieć więcej ?
Zadzwoń:
502 386 503
pon. – pt.; 09:00-18:00

Wybierz akwen na swój włoski czarter

  • Wochy otwierają się dla żeglarzy

Powiązane artykuły:

Znajdź lot do Włoch

Sugerowane połączenia lotnicze - Toskania, Sardynia, Sycylia, Kampania, Liguria

sprawdź nasze sugestie
Czarter-jachtow-Sardynia-1.jpg
CZARTER-JACHTOW-SYCYLIA-2.jpg
CZARTER-JACHTOW-TOSKANIA.jpg
CZARTER-JACHTOW-Liguria.jpg