Tajlandia

Proponowane trasy rejsów

Akwen w rejonie Phuket jest atrakcyjny dla żeglarzy przez okrągły rok, oferuje fantastyczną scenerię, białe plaże, wspaniałe miejsca do nurkowania, świetne warunki do snurkowania. Można odwiedzić słynną skałę Jamesa Bonda i Niebiańską plażę, a można też popłynąć tam, gdzie mniej turystów i odkryć swoje własne wysepki, zatoki i kotwicowiska, których nie brakuje na całym Morzu Andamańskim.

Poniższe trasy to tylko sugestie, zawsze opieraj swój plan podróży na aktualnych warunkach pogodowych oraz możliwościach, komforcie i bezpieczeństwie Twojej załogi

Czarter Tajlandia, Phuket – trasa 7-dniowa

Jaskinia Morskich Cyganów, którzy trudnią się pozyskiwaniem jaskółczych gniazd - produktu na słynną zupę

Jaskinia Morskich Cyganów, którzy trudnią się pozyskiwaniem jaskółczych gniazd – produktu na słynną zupę

Dzień 1. Koh Hong, Phang Nga Bay (10 Mm)

Dzień 2. Koh Yao Yai (15 Mm)

Dzień 3. Rai Le Beach (15 Mm)

Dzień 4. Koh Phi Phi Don (20 Mm)

Dzień 5. Koh Racha Yai (25 Mm)

Dzień 6. Ko Khai Nok (15 Mm)

Dzień 7. Yacht Haven Marina  (15 Mm)

Czarter Tajlandia, Phuket – trasa 10-dniowa

Sepak Takraw - siatkówka kopana, gra na plaży na Koh Phi Phi

Sepak Takraw – siatkówka kopana, gra na plaży na Koh Phi Phi

Dzień 1. Koh Hong, Phang Nga Bay 8˚13’21 N, 98˚30’11E

Dzień 2. Koh Roi 8˚11’13N, 98˚36’38E

Dzień 3. Krabi 8˚00’42N, 98˚49’52E

Dzień 4. Phi Phi 7˚44’05N, 98˚46.09E

Dzień 5. Maya Bay7˚40’78N, 98˚45’68E

Dzien 6. Lanta Island 7˚38’17N, 99˚01.34E

Dzień 7. Rok Island 7˚12’54N, 99˚03’48E

Dzień 8. Racha Island 7˚36’30N, 98˚21’53E

Dzień 9. Koh Rang Island 7˚57’21N, 98˚26.40E

Dzień 10 Phuket Yacht Haven Marina 8˚10’12N, 98˚20’27E

Czarter Tajlandia, Phuket – trasa 11-dniowa

Dzień 1: Zaokrętowanie w Yacht Haven Marina
Dzień 2: 29 Mm Z naszej bazy w Phuket popłyniemy na południe, mijając jedne z najpiękniejszych wysp, jakie można sobie wyobrazić, takie jak Koh Ka i Koh Racha Yaï, gdzie rzucamy kotwicę i cieszymy się wspaniałym zachodem słońca
Dzień 3 i 4: 51 Mm Płyniemy w kierunku Koh Rok-Nok, ten dzień będzie najdłuższym odcinkiem. Relaks tutaj przez dwa dni, pływając w pięknych, krystalicznie czystych wodach. Rafa koralowa, otoczonym białymi piaszczystymi plażami, jest wyjątkowo piękna w tym miejscu. Warto wybrać się na spacer by doświadczyć wspaniałych widoków i spotkać wiewiórki i gigantyczne jaszczurki.
Dzień 5: 16 Mm Kotwicowisko przy Koh Ha Yaï. Wysokie klify wylewające się w morze i piękna piaszczysta plaża.
Dzień 6 i 7: 20 Mm Z Koh Ha Yaï udamy się w kierunku Koh Pee-Pee, które jest klasyfikowane jako jedna z trzech najbardziej znanych wysp świata ze wspaniałymi widokami i jedną z najpiękniejszych plaż, mianowicie Maya Bay ( Kotwica na noc w Zatoce Maya tylko od listopada do kwietnia).
Dzień 8: 19 NM Z Koh Phi-Phi wyruszymy do Ao Nang lub Ralay, położonego na wybrzeżu Krabi. Przystanek na Koh Kaï, gdzie odpływ pozwoli Ci przejść z jednej wyspy na drugą. Wyjątkowe plaże.
Dzień 9 i 10: 40 Mm Doskonałe zkotwicowkisko w prestiżowej zatoce Phang Nga. Sekretne laguny, krystalicznie czyste wody oraz dziewicze piękno tej magicznej zatoki będą niezapomnianym zakończeniem podróży przed powrotem do bazy (sugerowany pobyt: 2 noce).
Dzień 11 Wymeldowanie i zakończenie rejsu.

Czarter Tajlandia, Koh Chang – trasa 7-dniowa

Dzień 1. Zaokrętowanie.

Pobyt w bazie ISC w Ao Salakpet przy przystani, jest to bardzo spokojna wioska rybacka z małą  plażą. Kolację można zjeść na lądzie w bardzo ładnej restauracji z owocami morza z doskonałym, niedrogie autentyczne tajskim jedzeniem, alternatywnie dania kuchni zachodniej i tajskiej serwowane są w małej restauracji znajdującej się u podstawy molo.

Alternatywa – popłyń do Koh Wai, 4 mile od bazy, dostępny mały bar na plaży i restauracje.

Dzień 2. Żegluga do Koh Rang.

Grupa wysp Koh Rang jest częścią parku morskiego Koh Chang i oferuje doskonałe możliwości snorkowania. W południe obszar ten jest ulubionym miejscem wycieczek z Koh Chang, ale od godziny 15:00 odwiedzające go jachty mają to piękne miejsce wyłącznie dla siebie. Można tu zacumować na noc, a także napełnić zbiorniki wodą w siedzibie Marine Park.

Opłata za wstęp do parku wynosi 200 bahtów (około 5 euro) za osobę i 100 bahtów za łódź. Obiekt zapewnia miejsca do cumowania, kotwiczenie nie jest dozwolone.

Dzień 3. do 4. Zwiedzanie Koh Kut

Koh Kut to jedna z największych wysp Tajlandii (czwarta co do wielkości) i oferuje wiele małych, chronionych zatok, w których można zakotwiczyć. Wyspa ta nie została jeszcze odkryta przez turystów z plecakiem i oferuje autentyczne kurorty w stylu tajskim i małe restauracje przy plaży, plaże z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodę, wodospady i interesujące miejsca, gdzie rzeki uchodzą do morza. Tutaj możesz zakotwiczyć w niezamieszkanej zatoce i mieć wszystko dla siebie lub zakotwiczyć w jednym z pięknych kurortów.

Dzień 5. i 6. Koh Mak

Koh Mak jest nieco częściej odwiedzana niż Koh Kut, ale nie ma tłumów. Koh Mak zapewnia niepowtarzalny urok wyspy; wypożycz rower lub skuter i zwiedzaj kręte ścieżki przecinające wyspę. Na Koh Mak jest dość aktywna społeczność; plantacje bananów i kokosów, a nawet hydroponiczne ogrody warzywne, to świetne miejsce, aby spróbować lokalnych potraw na ulicznych straganach.

Dzień 7. Ao Bang Bao, Koh Chang

Ta mała zatoczka na południowym krańcu Koh Chang to wspaniała ostatnia noc, jednak nie ma tam plaży. Zatoka ta była niegdyś zamożną wioską rybacką, ale wraz z pojawieniem się turystyki molo, na którym niegdyś stały domy rybaków, obecnie zapewnia osłonę dla tętniącego życiem tajskiego targowiska i mnóstwa restauracji serwujących owoce morza. Tutaj możesz przeglądać wiele małych straganów w poszukiwaniu prezentów i pamiątek lub zjeść obiad w jednej z wielu doskonałych restauracji.

Zatoka ta znajduje się zaledwie 2 mile morskie od bazy.

Dzień 8. Powrót do bazy, wyokrętowanie.

Życie nocne i imprezy Koh Chang

Powyższy plan zakłada, że klient jest tam, aby „uciec od tłumów”. Na Koh Chang znajduje się kilka klubów nocnych i miejsc, w których można organizować imprezy na plaży, więc jeśli masz na to ochotę, w planie swojej podróży uwzględnij wizytę w zachodniej części Koh Chang.

Wycieczkę lądową do Angor Wat w Kambodży

Można wybrać się na wycieczkę do Kambodży drogą lądową, zazwyczaj z Trat (najbliższego miasta na kontynencie od Koh Chang) przez granicę Ban Pakard, Chantaburi, Tajlandia/Phsar Prom, (Pailin) przejście graniczne z Kambodżą. Stamtąd do Battambang na noc lub dwie, następnie przez jezioro

Tajlandia, Koh Samui – trasa 7-dniowa

Dzień 1 – Wejście na jacht i odprawa

Spotkasz się z Menadżerem Bazy, który zorganizuje zabranie Twojego bagażu i prowiantu na jacht. Odprawa odbędzie się na jachcie lub w lokalnej kawiarni.

Jacht będzie na kotwicowisku, można na nim pozostać przez pierwszą noc i odwiedzić jedną z wielu wspaniałych restauracji na lądzie lub po prostu odwiedzić targowiska wzdłuż ulic.

Dzień 2 i 3 – Koh Phangan

Tylko 7 mil morskich dzieli Koh Samui o\d Koh Phangan – spektakularnej wyspy, której wybrzeże oferuje pełną gamę możliwości, od zatoki z klubami nocnymi na plaży Haad Rin po małe, zaciszne zatoczki, w których możesz mieć wszystko dla siebie. Pudrowobiały piasek, turkusowa woda – z przyjemnością możesz spędzić kilka dni wzdłuż wybrzeża Koh Phangan.

Dzień 4 i 5 – Koh Tao

Czas na trochę żeglowania, jest to dystans 22 mil morskich. Słynące z nurkowania i snorkelingu Koh Tao oferuje dwie małe zatoczki po wschodniej stronie, w których można zacumować z dala od zgiełku i gwaru głównego miasta i obszaru turystycznego. Nurkowanie z fajką możliwe po prostu z jachtu. Możliwe umówienie się na nurkowanie z lokalną firmą nurkową, by zobaczyć rekiny wielorybie i masę tropikalnych ryb.

Dzień 6 – Park Morski Ang Thong

Więcej żeglowania, podróż trwa około 25 mil morskich. Ten rejon to pas wapienia, wyspy są podcinane przez przypływy i fale, pozostawiając stalaktyty, które wyglądają, jakby do nich kapały. Woda ma jasny turkusowy kolor od wapiennego osadu. Obszar Ang Thong to park morski, więc po przybyciu na miejsce zakotwiczenia należy odwiedzić siedzibę główną parku i opłacić parkowanie w wysokości 200 bahtów za osobę (5 euro) i 100 bahtów za łódź. W południe obszar ten przyciąga wielu turystów podróżujących z Koh Samui, ale opuszczają ten teren około 15:00 i od tego momentu masz cały obszar dla siebie.

Na głównej wyspie żyje wiele dzikich zwierząt, które często schodzą do publicznych terenów parku późnym popołudniem, od tukanów po małpy – to piękny sposób na zakończenie dnia. Najbardziej spektakularne zdjęcia Parku Morskiego są robione z najwyższego punktu widokowego, warto się tam wybrać w chłodny poranek (dzień 7.).

Dzień 7 – Rejs powrotny na Koh Samui

Po spędzeniu poranka w Ang Thong podróż powrotna na Koh Samui (około 20 mil morskich) i powinna być z wiatrem  przez całą drogę. Będziesz musiał opuścić Ang Thong tuż po obiedzie, aby dotrzeć do bazy przed zachodem słońca

  

Zadzwoń, porozmawiajmy
o czarterach w Tajlandii!
502 386 503 Magda Koczewska

Magda-Mykonos-e1667593991429.jpg

Aby żeglować, nie trzeba posiadać jachtu - wystarczy go wyczarterować

Chętnie w tym pomogę, rekomenduję do czarteru wyłącznie jachty, które są w rękach sprawdzonych i godnych zaufania operatorów
Magda Koczewska

Więcej o mnie
Ubezpieczenie-czarteru-1.jpg

Nie zapomnij o UBEZPIECZENIU CZARTERU

ubezpieczenie kaucji
ubezpieczenie kosztów anulacji
OC skippera
koszty leczenia za granicą

Więcej…
  

Zadzwoń, porozmawiajmy
o czarterach w Tajlandii!
502 386 503 Magda Koczewska