Znasz już Grecję i Turcję?

Czas pożeglować wokół Cypru!

Mariną macierzystą jachtów i katamaranów do czarteru  na Cyprze jest Limassol. Poniżej zapoznaj się z proponowaną trasą, a więcej o Cyprze dla żeglarzy przeczytaj tutaj.

Dzień 1.
Z Limassol do Zygi

Przed opuszczeniem portu Limassol koniecznie odwiedź zamek Limassol, w którym mieści się Cypryjskie Muzeum Średniowieczne. Koniecznie zatrzymaj się przy White Stones, imponującym krajobrazie wypełnionym białymi skałami na wybrzeżu. Zygi to bardzo małe miasto, ale w jego pobliżu jest godne uwagi stanowisko archeologiczne Tenta w Kalavasos.

Dzień 2. Z Zygi do Larnaki

Przed dotarciem do Larnaki koniecznie zatrzymaj się w Sunset Mazotos i zobacz tamtejsze imponujące klify, miękką piaszczystą plażą i najpiękniejszy widok na Morze Śródziemne. Cypr jest jednym z najlepszych miejsc do nurkowania w basenie Morza Śródziemnego, dlatego warto skorzystać z okazji i zobaczyć wrak Zenobii zatopiony w latach 80. XX wieku – obecnie jest popularna atrakcja turystyczna.

Dzień 3.
Z Larnaki do Perivolii

Zawróć i popłyń do uroczego miasteczka Pervolia, gdzie możesz opalać się na plaży i podziwiać widoki. Wieża Rigena jest znanym zabytkiem historycznym w mieście.

Dzień 4.
z Perivolii do Agios Tychon

W Agios Tychon można opalać się na plaży Aphrodite, podziwiać widok na Limassol lub odwiedzić stanowisko archeologiczne Amathous .

Dzień 5.
z Agios Tychon na plażę Kourion

Plaża Kourion to jedno z najpiękniejszych naturalnych cudów, jakie można podziwiać na Cyprze, ale zanim tam dotrzesz, koniecznie zatrzymaj się przy molo Akrotiri. Niedaleko jest  Słone Jezioro Limassol.

Dzień 6.
Z plaży Kourion do Petra tou Romiou (Skała Afrodyty)

Petra tou Romiou – widoki tam są naprawdę nieziemskie, wspaniałe wrażenia i piękne zdjęcia – gwarantowane!

Dzień 7.
Z Petra tou Romiou (Skały Afrodyty) do Pafos

Pafos to świetny przystanek, aby spróbować pysznego jedzenia w jednej z lokalnych restauracji, odwiedzić stanowiska archeologiczne w mieście i okolicy i spędzić czas w parku wodnym Paphos Aphrodite. Wrak statku MV Demetrios II to kolejne interesujące miejsce do odwiedzenia tuż przy wybrzeżu.

  

Masz pytania? Zadzwoń!
Porozmawiajmy o czarterach jachtów na Cyprze!
Magda Koczewska 502 386 503

Magda-Mykonos-e1667593991429.jpg

Aby żeglować, nie trzeba posiadać jachtu - wystarczy go wyczarterować

Chętnie w tym pomogę, rekomenduję do czarteru wyłącznie jachty, które są w rękach sprawdzonych i godnych zaufania operatorów
Magda Koczewska

Więcej o mnie

Więcej o Cyprze:

CZARTER JACHTÓW NA CYPRZE

  

Zadzwoń, porozmawiajmy
o czarterach na Cyprze!
Magda Koczewska 502 386 503