Czarter jachtu w Turcji

Żegluj i o nic się nie martw

Każdego sezonu coraz więcej polskich żeglarzy odkrywa uroki żeglowania w Turcji.  Żeglarzom ten piękny kraj oferuje ponad 500 wysp i ponad 7000 km linii brzegowej do żeglowania, kotwiczenia, pływania lub po prostu opalania się na pokładzie. Najpopularniejsze kierunki to Riwiera Egejska i południowe wybrzeże.

Herbata i jachty w Turcji

Herbata i turecka atmosfera…

Pogoda i klimat w Turcji

Od maja do listopada warunki pogodowe są idealne do żeglowania, co sprawia, że ​​sezon  jest bardzo długi. Wiosną i jesienią temperatura na wybrzeżu Morza Egejskiego wynosi około 25°C, a w miesiącach letnich jest o co najmniej pięć stopni wyższa. Bardzo atrakcyjny do żeglowania jest październik, a nawet  listopad, kiedy pogoda jest stabilna, świeci słońce, a morze jest nadal wystarczająco przyjemne, aby zażyć kąpieli.

Specyficzną cechą regionu są wiatry meltemi – wiatr N do NW.  W sezonie Meltemi wieje zwykle z siłą 2-4 stopnie Beauforta i może być dobrze wykorzystany do żeglowania. Czasami w porywach osiąga około 7 stopni Beauforta. Meltemi jest słabsze rano i przed południem , silniejsze po południu i wieczorem, a ginie w nocy, a jego miejsce od czasu do czasu zajmuje nocna bryza. Najlepiej  wypłyń wcześnie rano i zakotwicz po południu, aby oddać się innym czynnościom, takim jak pływanie, piesze wędrówki, zwiedzanie itp.

Infrastruktura i praktyki żeglarskie na tureckim wybrzeżu

Firmy czarterowe działają tutaj świetnie i nie musisz się martwić o nieprofesjonalizm. Wszystkie oferowane jachty są starannie utrzymane.

Mariny w Turcji są dobrze wyposażone, a personel niezwykle pomocny i uczynny, nawet w tych mniejszych. Przy zwrocie łodzi w piątek lub sobotę po zakończeniu czarteru, w niektórych marinach wymagają nawet wcześniejszego zgłoszenia przez radio, aby mogli wysłać asystenta, który pomaga w dojściu do kei.

Cumowanie w zatokach i zatoczkach odbywa się prawie powszechnie na kotwicy lub za pomocą liny do brzegu. W niektórych miejscach na skale znajdują się pachołki lub pierścienie do cumowania. Trochę niemiłą niespodzianką może być duża głębokość  zatok, która może utrudnić rzucenie kotwicy.

Jeśli chcesz zatrzymać się na chwilę, skorzystaj z pomostów przy restauracjach. Jeśli zjesz posiłek, możesz tam zacumować za darmo, a nawet zostać na noc.

Jachty i gulety w Turcji

Jachty i gulety w Turcji

Żaglówki do czarteru w tureckich marinach

Oferta łodzi w Turcji może nie jest tak szeroka, jak w innych miejscach, takich jak Chorwacja, ale każdy żeglarz znajdzie coś dla siebie.

  • Jachty jednokadłubowe oraz katamarany do samodzielnego prowadzenia (bareboat) oraz z profesjonalną obsługą
  • Łodzie motorowe – tylko w opcji z profesjonalnym skipperem
  • Gulety – turecka specjalność: przypominają statki statki z minionej epoki, większość z nich to oryginalne egzemplarze, można zarezerwować kabinę lub całą jednostkę.

Bazy czarterowe w Turcji

Dokąd jechać w Turcji? Istnieje niezliczona ilość pięknych miejsc do odkrycia, ale wszystko sprowadza się do wyboru najlepszych do żeglowania, kotwiczenia i najlepszego doświadczenia na lądzie. Większość czarterów wypływa z Göcek , Marmaris lub Fethiye  na Riwierze Tureckiej i wszystkie są zdecydowanie warte odwiedzenia.

Göcek

Göcek w Zatoce Fethiye jest doskonałą bazą wypadową na Riwierę Turecką, gdzie znajduje się kilka doskonałych marin. Region słynie z przyjemnego klimatu śródziemnomorskiego, górzystego krajobrazu i niesamowitych starożytnych zabytków. Ponadto wybrzeże otoczone niezliczonymi zatokami i postrzępionymi zatoczkami po prostu zachęca do eksploracji. Miasto uważane przez wielu żeglarzy za najpiękniejsze na Morzu Śródziemnym. Przekonaj się sam na miejskiej plaży Kadinlar Plaji, na historycznych ulicach, w sosnowym lesie lub w jednej z 6 znajdujących się tutaj marin. Göcek jest otoczony 12 pięknymi wyspami.

Fethiye - grobowce licyjskie

Fethiye – grobowce licyjskie

Fethiye

Leżąc na obszarze bujnej zieleni, znajdziesz fantastyczną marinę w tym mieście, a także muzeum starożytnych artefaktów z 3000 roku p.n.e. Współczesne Fethiye znajduje się w samym sercu starożytnej Licji, z dużą liczbą grobowców skalnych, które zachowały się do dnia dzisiejszego. Zdecydowanie warto go odwiedzić.

Marmaris

Początkowo wioska rybacka, Marmaris stopniowo stała się popularnym kurortem turystycznym. Niezwykle długa nadmorska promenada (około 11 km) prowadzi obok restauracji, barów, przystani jachtowych i hoteli. Ale jeśli chcesz trochę więcej prywatności, zostaw swoją łódź w jednej z mniejszych marin, które zabierają tylko od 5 do 7 łodzi — są tam toalety, prysznice, a atmosfera jest o wiele bardziej urocza niż w dużych marinach. Spokój można znaleźć również na pobliskim półwyspie Bozburun, na plażach Icmeler lub Kumlubük, w zatokach Serce Limani lub Bozuk Bükü. W drodze z Marmaris do Fethiye koniecznie sprawdź Ölüdeniz, podobno najpiękniejszą plażę Turcji.

Rekomendacje na wycieczki w głąb lądu podczas pobytu w Turcji

Miłośnikom podróży zdecydowanie polecamy wycieczkę w głąb lądu. Do najciekawszych miejsc należą słynne Pamukkale (niesamowite białe trawertynowe tarasy utworzone przez gorące naturalne źródła) czy kurhan z 62 roku p.n.e. — Góra Nemrut , wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Turcja ma długie, głębokie i dzikie rzeki otoczone pięknymi krajobrazami. Rafting jest możliwy na rzekach Manavgat, Dragon, Barhal i Coruh . Ta ostatnia jest nawet uznawana za jedną z dziesięciu najlepszych rzek do raftingu na świecie.

Czy można popłynąć z Turcji do Grecji?

Wielu żeglarzy zastanawia się, czy rzeczywiście możliwe jest przepłynięcie łodzią czarterową z Turcji do Grecji , szczególnie na pobliskie wyspy Kos i Rodos. Jednak pytanie nie jest proste i nie ma ostatecznej odpowiedzi. W praktyce oczywiście można po prostu wziąć łódź i przepłynąć nią przez ocean, ale nie wszystkie firmy czarterowe pozwalają na taką przeprawę. Łodzie mają ubezpieczenie obejmujące tylko jeden kraj, a nie wody międzynarodowe. Ważne jest  wcześniejsze ustalenie, czy dana łódź może płynąć do Grecji. Kiedy uzyskasz zgodę, personel firmy czarterowej poinformuje Cię na miejscu o wymaganychj procedurach i opłatach. Warto mieć swojego agenta – formalności bywają czasochłonne, a kontrole  od roku 2014 zaostrzyły się.

Ceny i waluta w Turcji

W Turcji płatności są dokonywane w lirach tureckich (TRY) i zalecamy wymianę pieniędzy z góry, ponieważ nie można polegać na płaceniu za wszystko kartą podczas wakacji. Duże supermarkety akceptują karty, ale restauracje nie.

Ceny w Turcji są generalnie niższe niż w Europie, zarówno za jedzenie, jak i za cumowanie w marinach. Na przykład możesz zapłacić do 50% mniej za marinę  niż w  Chorwacji. Kotwiczenie w zatoce jest w  większości przypadków bezpłatne. Napoje alkoholowe są jednak droższe o około 25%  ponieważ Turcja jest krajem muzułmańskim, ponadto, nie wszędzie można kupić alkohol.

Sklepy mają stałe ceny, więc nie ma targowania. Na bazarze umiejętność targowania się jest podstawowym wymogiem, a Turcy to uwielbiają. Jeśli w ogóle nie targujesz się o cenę, miejscowi będą głęboko rozczarowani.

Jeśli chcesz zaoszczędzić na jedzeniu, jedz na ulicznych straganach. Pyszny kebab kosztuje mniej niż 100 lirów (poniżej 4 euro). Świeże owoce i warzywa warto kupować na targowiskach, gdzie są najświeższe.

Przykładowe oferty czarteru w w Turcji

Termin 2-09.06.2023 (tydzień z Bożym Ciałem)

Period: Jun 3, 2023 17:00 – Jun 10, 2023 08:00 (Return to base is compulsory on Friday at 17:00)
Sun Odyssey 439 (Toya)
Type: Sailing yacht
Year: 2012
Country: TURKEY
Base: Fethiye/Yes Marina
Length: 44 ft
Berths: 9 (8+1)
Cabins: 4
WC / Shower: 2
Mainsail: Furling
Price: 2,950.00 €
Welcome discount: -8.00%
Price: 2,714.00 €
more info
Skipper licence required
Obligatory extras:
Service Pack: 230.00 € per booking
Security deposit: 1,800.00 €Equipment:
Comfort: Bimini, Cockpit speakers, Heating, Inverter
Navigation: Autopilot, Bow thruster
Period: Jun 3, 2023 17:00 – Jun 10, 2023 08:00 (Return to base is compulsory on Friday at 17:00)
Dufour 430 GL (Sweet)
Type: Sailing yacht
Year: 2022
Country: TURKEY
Base: Fethiye/Yes Marina
Length: 43 ft
Berths: 8
Cabins: 4
WC / Shower: 2
Mainsail: Furling
Price: 3,800.00 €
Welcome discount: -8.00%
Price: 3,496.00 €
more info
Skipper licence required
Obligatory extras:
Service Pack: 230.00 € per booking
Security deposit: 1,800.00 €Equipment:
Comfort: Bimini, Heating, Inverter
Navigation: Autopilot, Bow thruster
Period: Jun 3, 2023 16:00 – Jun 10, 2023 08:00
Bavaria 46 Cruiser (Sail Deneb)
Type: Sailing yacht
Year: 2021
Country: TURKEY
Base: Orhaniye/Palmiye Marina
Length: 47 ft
Berths: 9
Cabins: 4
WC / Shower: 3
Mainsail: Furling
Price: 4,300.00 €
Early booking: -10%: -10.00%
Price: 3,870.00 €
more info
Skipper licence required
Obligatory extras:
End cleaning 4 cabin: 120.00 € per booking
Transitlog (Yacht Registration Document): 120.00 € per booking
Security deposit: 3,000.00 €Equipment:
Comfort: Bimini, Dinghy, Generator, Inverter, Refrigerator
Navigation: Autopilot, Bow thruster, Chart plotter
Period: Jun 3, 2023 – Jun 10, 2023
Sun Odyssey 479 (Unicorn)
Type: Sailing yacht
Year: 2016
Country: TURKEY
Base: Orhaniye/Marti Marina
Length: 47 ft
Berths: 10 (8+2)
Cabins: 4 (4 or 3)
WC / Shower: 4
Mainsail: Full batten
Price: 4,800.00 €
Early Booking Discount: -10.00%
Price: 4,320.00 €
more info
Obligatory extras:
Dinghy, outboard, final cleaning, bed linens (1 set/week), towels (1 set/week): included in price
Transit Log: 100.00 € per booking
Security deposit: 2,500.00 €Equipment:
Comfort: Bimini, Cockpit cushions, Cockpit speakers, Dinghy, Electric winches, Holding tank, Inverter, Outboard engine, Refrigerator, Sprayhood, Teak Cockpit, Wi-Fi & Internet
Safety: Railing net
Navigation: Autopilot, Bow thruster, Chart plotter
Sails: Gennaker, Lazy bag, Lazy jack
Entertainment: Snorkeling equipment
Period: Jun 3, 2023 – Jun 10, 2023 (Return on the evening before until 18:00 is obligatory!)
Hanse 458 (GOBUN)
Type: Sailing yacht
Year: 2019
Country: TURKEY
Base: Göcek/Marinturk Village Port
Length: 46 ft
Berths: 10 (8+2)
Cabins: 4
WC / Shower: 2
Mainsail: Full batten
Price: 5,390.00 €
Early booking 2023: -15.00%
Price: 4,581.50 €
more info
Skipper licence required
Obligatory extras:
Charter pack (includes transit log, final cleaning, bedlinen, cooking gas, towels – 1 set p/p, 1 snorkeling set): 290.00 € per booking
Security deposit: 1,800.00 €Equipment:
Comfort: Bimini, Cockpit speakers, Dinghy, Inverter, Refrigerator, Sprayhood, Teak Cockpit
Navigation: Autopilot, Bow thruster, Chart plotter
Entertainment: Radio-CD player
Period: Jun 3, 2023 – Jun 10, 2023 (Boats need to be in port Friday at latest till 17h (with fulled fuel and vacumized waste tanks))
Jeanneau 53 (Pherusa II)
Type: Sailing yacht
Year: 2013
Country: TURKEY
Base: Marmaris/Netsel Marmaris Marina
Length: 53 ft
Berths: 8 (6+1+1)
Cabins: 4 (3+1 crew)
WC / Shower: 4 (3+1 crew)
Mainsail: Furling
Price: 5,350.00 €
Early booking 2023: -10.00%
Price: 4,815.00 €
more info
Skipper licence required
Obligatory extras:
Transitlog: 100.00 € per booking
Security deposit: 3,000.00 €Equipment:
Comfort: Air condition, Bimini, Cockpit cushions, Cockpit speakers, Dinghy, Electric winches, Generator, Inverter, Refrigerator, Sprayhood, Teak Cockpit
Navigation: Autopilot, Bow thruster, Chart plotter
Entertainment: Radio-CD player
Period: Jun 3, 2023 18:00 – Jun 10, 2023 08:00 (Boat has to be returned to base Friday 16:00 hrs)
Jeanneau 54 (Cappuccino Due)
Type: Sailing yacht
Year: 2019
Country: TURKEY
Base: Marmaris/Netsel Marmaris Marina
Length: 53 ft
Berths: 9
Cabins: 4
WC / Shower: 4
Mainsail: Furling
Price: 6,620.00 €
Early Bird Discount 1: -10.00%
Price: 5,958.00 €
more info
Skipper licence required
Obligatory extras:
Final cleaning 49ft till 54ft : 130.00 € per booking
Transitlog : 110.00 € per booking
Security deposit: 3,500.00 €Equipment:
Navigation: Autopilot, Bow thruster, Chart plotter
Comfort: Air condition, Bimini, Cockpit speakers, Coffee maker, Dinghy, Electric toilet, Electric winches, Generator, Heating, Inverter, Refrigerator, Solar Panels, Sprayhood, Water maker
Entertainment: Radio-CD player
Period: Jun 3, 2023 – Jun 10, 2023 (Return on the evening before until 18:00 is obligatory!)
Hanse 548 (No name)
Type: Sailing yacht
Year: 2023
Country: TURKEY
Base: Göcek/Marinturk Village Port
Length: 53 ft
Berths: 12 (10 + 1 + 1)
Cabins: 6 (5 + 1)
WC / Shower: 3
Mainsail: Furling
Price: 9,820.00 €
Early booking 2023: -15.00%
Price: 8,347.00 €
more info
Skipper licence required
Obligatory extras:
Charter pack (includes transit log, final cleaning, bedlinen, cooking gas, towels – 1 set p/p, 1 snorkeling set): 360.00 € per booking
Security deposit: 3,000.00 €Equipment:
Comfort: Air condition, Bimini, Cockpit speakers, Dinghy, Generator, Heating, Inverter, Refrigerator, Sprayhood, Teak Cockpit
Entertainment: Radio-CD player
Navigation: Autopilot, Bow thruster, Chart plotter in cockpit, Radar
Period: Jun 3, 2023 17:00 – Jun 10, 2023 08:00
Lagoon 40 (Hayra)
Type: Catamaran
Year: 2021
Country: TURKEY
Base: Fethiye/Yacht Club Mai
Length: 39 ft
Berths: 8
Cabins: 4 (4+1)
WC / Shower: 4
Mainsail: Full batten
Price: 4,850.00 €
Early Booking 2023: -15.00%
Price: 4,122.50 €
more info
Skipper licence required
Obligatory extras:
Final Cleaning: 150.00 € per booking
Transit Log: 120.00 € per booking
Security deposit: 4,000.00 €Equipment:
Navigation: Autopilot
Comfort: Bimini, Cockpit speakers, Dinghy, Electric toilet, Inverter, Outboard engine
Sails: Lazy bag
Period: Jun 3, 2023 17:00 – Jun 10, 2023 08:00
Lagoon 42 (Kairos)
Type: Catamaran
Year: 2022
Country: TURKEY
Base: Fethiye/Yacht Classic Hotel
Length: 42 ft
Berths: 8
Cabins: 4 (4+1)
WC / Shower: 4
Mainsail: Full batten
Price: 5,820.00 €
Early Booking 2023: -15.00%
Price: 4,947.00 €
more info
Skipper licence required
Obligatory extras:
Final Cleaning: 150.00 € per booking
Transit Log: 120.00 € per booking
Security deposit: 4,000.00 €Equipment:
Navigation: Autopilot
Comfort: Bimini, Dinghy, Electric toilet, Inverter, Outboard engine
Sails: Lazy bag
Period: Jun 3, 2023 – Jun 10, 2023 (Boats need to be in port Friday at latest till 17h (with fulled fuel and vacumized waste tanks))
Bali Catspace (Balize)
Type: Catamaran
Year: 2022
Country: TURKEY
Base: Marmaris/Netsel Marmaris Marina
Length: 40 ft
Berths: 10
Cabins: 4
WC / Shower: 4
Mainsail: Full batten
Price: 6,210.00 €
Early booking 2023: -10.00%
Price: 5,589.00 €
more info
Skipper licence required
Obligatory extras:
Transitlog: 100.00 € per booking
Security deposit: 3,000.00 €Equipment:
Comfort: Air condition, Electric toilet, Generator, Heating, Solar Panels
Navigation: Autopilot
Period: Jun 3, 2023 – Jun 10, 2023
Excess 11 (Teo & Kuzey)
Type: Catamaran
Year: 2021
Country: TURKEY
Base: Orhaniye/Marti Marina
Length: 37 ft
Berths: 11 (8+2+1)
Cabins: 4 (4+1)
WC / Shower: 2 (2+1)
Mainsail: Full batten
Price: 6,450.00 €
Early Booking Discount: -10.00%
Price: 5,805.00 €
more info
Obligatory extras:
Dinghy, outboard, final cleaning, bed linens (1 set/week), towels (1 set/week): included in price
Transit Log: 100.00 € per booking
Security deposit: 2,500.00 €Equipment:
Comfort: Bimini, Cockpit cushions, Cockpit speakers, Dinghy, Electric winches, Holding tank, Inverter, Outboard engine, Refrigerator, Wi-Fi & Internet
Safety: Railing net
Entertainment: Radio-CD player, Snorkeling equipment
Navigation: Autopilot, Chart plotter
Sails: Gennaker, Lazy bag, Lazy jack
Period: Jun 3, 2023 – Jun 10, 2023 (Boat should moored to marina 17:00 with bunker supplied on Fridays. Overnight Stay in Friday Night. Check-Out Saturdays 08:00)
Elba 45 (Positano)  
Type: Catamaran
Year: 2022
Country: TURKEY
Base: Fethiye/Ece Marina
Length: 44 ft
Berths: 10 (8+2)
Cabins: 5 (4+1)
WC / Shower: 5 (4+1)
Price: 5,970.00 €
more info
Skipper licence required
Obligatory extras:
End cleaning and transit log: 275.00 € per booking
Security deposit: 3,500.00 €Equipment:
Comfort: Bimini, Electric toilet, Generator, Inverter, Outboard engine, Refrigerator, Solar Panels
Navigation: Autopilot
Period: Jun 3, 2023 17:00 – Jun 10, 2023 08:30 (Disembarkation time-Friday at 17h 00 (overnight on board until 08:30 Saturday))
Bali 4.2 (Zephyr)
Type: Catamaran
Year: 2022
Country: TURKEY
Base: Marmaris/Netsel Marmaris Marina
Length: 42 ft
Berths: 9 (1 Crew)
Cabins: 5 (1 Crew)
WC / Shower: 5 (1 Crew)
Mainsail: Full batten
Price: 7,050.00 €
Early Booking Discount: -15.00%
Price: 5,992.50 €
more info
Skipper licence required
Obligatory extras:
Pack Standard Charter, boats from 47 ft & catamarans (Includes Transitlog for Turkish territorial waters, final cleaning, bed linens, 2 x gas bottles, towels, toilet paper, kitchen roll and cloths, sponge, dish soap, gel hand soap, welcome drink): 350.00 € per booking
Security deposit: 3,500.00 €Equipment:
Navigation: Autopilot
Comfort: Bimini, Cockpit cushions, Cockpit speakers, Coffee maker, Dinghy, Electric toilet, Inverter, Refrigerator
Sails: Lazy bag
Period: Jun 3, 2023 17:00 – Jun 10, 2023 09:00 (Yacht needs to be in port by Friday 17:00)
Elba 45 (Lalom)
Type: Catamaran
Year: 2022
Country: TURKEY
Base: Fethiye/Yacht Classic Hotel
Length: 44 ft
Berths: 9 8+1
Cabins: 4 + Skipper
WC / Shower: 5 + Skipper wc
Mainsail: Full batten
Price: 8,390.00 €
Early booking 2023: -10.00%
Price: 7,551.00 €
more info
Skipper licence required
Obligatory extras:
Bed linen blankets towels: included in price
Charter Pack over 40 feet: 150.00 € per booking
Dinghy: included in price
Invertor 300 W: included in price
Liquid Hand Soap,Dish soap,WC Paper,Swimming pool at the base: included in price
LPG Gas Bottle: included in price
Outboard engine: included in price
Salt,Black Pepper,Thyme, Chilli Pepper: included in price
Swimming Pool at the base: included in price
Transitlog for Turkish Water: 110.00 € per booking
Security deposit: 3,500.00 €Equipment:
Comfort: Cockpit cushions, Electric toilet, Outboard engine, Refrigerator
Period: Jun 3, 2023 16:00 – Jun 10, 2023 08:00
Bali 4.6 (Sail Aquarius)
Type: Catamaran
Year: 2023
Country: TURKEY
Base: Orhaniye/Palmiye Marina
Length: 47 ft
Berths: 10
Cabins: 5
WC / Shower: 4
Mainsail: Full batten
Price: 10,000.00 €
Early booking: -10%: -10.00%
Price: 9,000.00 €
more info
Skipper licence required
Obligatory extras:
Transitlog (Yacht Registration Document): 120.00 € per booking
Security deposit: 7,500.00 €Equipment:
Sails: Lazy bag
Navigation: Autopilot, Chart plotter, Radar
Entertainment: Radio-CD player
Comfort: Coffee maker, Generator, Inverter
Period: Jun 3, 2023 15:00 – Jun 10, 2023 10:00
Azimut 42 E (Azimut 42 EL)
Type: Motor boat
Year: 2001 Refit: 2021
Country: TURKEY
Base: Yalikavak/Bodrum – Yalikavak
Length: 48 ft
Berths: 6
Cabins: 3
WC / Shower: 2
Price: 7,700.00 €
Early Booking Discount: -5.00%
Price: 7,315.00 €
more info
Obligatory extras:
Bed linen and towels: included in price
End cleaning: included in price
Turkish transit log: included in price
Security deposit: 0.00 €
Period: Jun 3, 2023 15:00 – Jun 10, 2023 10:00
Azimut 55 (Cosmos)  
Type: Motoryacht
Year: 2011
Country: TURKEY
Base: Yalikavak/Bodrum – Yalikavak
Length: 57 ft
Berths: 6
Cabins: 3
WC / Shower: 3
Price: 7,700.00 €
Early Booking Discount: -5.00%
Price: 7,315.00 €
more info
Obligatory extras:
1 captain and 1 deckhand/cook: included in price
Bed linen and towels: included in price
Dinghy and outboard: included in price
End cleaning: included in price
Turkish transit log: included in price
Security deposit: 0.00 €
Period: Jun 3, 2023 15:00 – Jun 10, 2023 10:00
Ferretti 72 (Ferretti 72)
Type: Motoryacht
Year: 1996 2021
Country: TURKEY
Base: Göcek Mucev Marina
Length: 72 ft
Berths: 8
Cabins: 4
WC / Shower: 4
Price: 16,100.00 €
Early Booking Discount: -5.00%
Price: 15,295.00 €
more info
Obligatory extras:
1 captain, 1 cook and 1 deckhand: included in price
Bed linen and towels: included in price
Dinghy and outboard: included in price
End cleaning: included in price
Turkish transit log: included in price
Security deposit: 0.00 €
Period: Jun 3, 2023 15:00 – Jun 10, 2023 09:30
Gulet Kaptan Yarkin (Kaptan Yarkin Cabin 2)
Type: Gulet
Year: 1997
Country: TURKEY
Base: Bodrum
Length: 76 ft
Berths: 12
Cabins: 6
WC / Shower: 6
Mainsail: Full batten
Price: 895.00 €
more info
Skipper licence required
Obligatory extras:
2 x SUP’s, Stand Up Peddle-board’s: included in price
All incl. Food & Beverage (incl. wine and beer) € 395,00 pp. (KIDS UNDER 17 HAVE DISCOUNT !): 425.00 € per person/week
Canoe: included in price
Large Bathing towel & Shower towels: included in price
WIFI: included in price
Security deposit: 0.00 €Equipment:
Comfort: Air condition, Dinghy, Outboard engine, Wi-Fi & Internet
Entertainment: Radio-CD player, Snorkeling equipment, Stand up paddle
Period: Jun 3, 2023 – Jun 10, 2023
Gulet (Pronto White)
Type: Gulet
Year: 1993 Refit: 2018
Country: TURKEY
Base: Fethiye port
Length: 75 ft
Berths: 12
Cabins: 6
WC / Shower: 6
Mainsail: Full batten
Price: 6,000.00 €
more info
Skipper licence required
Security deposit: 0.00 €

Equipment:
Comfort: Dinghy, Wi-Fi & Internet

Period: Jun 3, 2023 – Jun 10, 2023
Gulet (Pronto Blue)
Type: Gulet
Year: 1993 Refit: 2020
Country: TURKEY
Base: Fethiye port
Length: 85 ft
Berths: 8
Cabins: 4
WC / Shower: 4
Price: 7,500.00 €
more info
Skipper licence required
Security deposit: 0.00 €

Equipment:
Entertainment: TV
Comfort: Air condition, Dinghy, Wi-Fi & Internet

Period: Jun 3, 2023 15:00 – Jun 10, 2023 09:30
Gulet Kavanca (Sailing Gulet Kavanca)
Type: Gulet
Year: 1997
Country: TURKEY
Base: Bodrum
Length: 79 ft
Berths: 12
Cabins: 6 New Bathrooms
WC / Shower: 6
Mainsail: Full batten
Price: 7,950.00 €
more info
Skipper licence required
Obligatory extras:
2 x SUP’s, Stand Up Peddle-board’s: included in price
All incl. Food & Beverage (incl. wine and beer) € 395,00 pp. (KIDS UNDER 17 HAVE DISCOUNT !): 425.00 € per person/week
Canoe: included in price
Hamam towel : included in price
Large Bathing towel & Shower towels: included in price
WIFI: included in price
Security deposit: 0.00 €Equipment:
Comfort: Air condition, Dinghy, Outboard engine, Wi-Fi & Internet
Entertainment: Radio-CD player, Snorkeling equipment, Stand up paddle
Period: Jun 3, 2023 15:00 – Jun 10, 2023 10:00
Gulet Elifim 11 (Elifim 11)
Type: Gulet
Year: 2017
Country: TURKEY
Base: Bodrum
Length: 72 ft
Berths: 8
Cabins: 4 4 Double en-suite cabins
WC / Shower: 4
Mainsail: Full batten
Price: 11,200.00 €
Early Booking Discount: -5.00%
Price: 10,640.00 €
more info
Obligatory extras:
1 captain, 1 cook and 1 deckhand: included in price
Bed linen and towels: included in price
Dinghy and outboard: included in price
End cleaning: included in price
Turkish transit log: included in price
Security deposit: 0.00 €Equipment:
Comfort: Air condition, Wi-Fi & Internet
Entertainment: Snorkeling equipment, TV
Magda Koczewska na Sporadach
  

Zadzwoń!
Porozmawiajmy o czarterze
jachtów w Turcji
502 386 503
Magda Koczewska

Przeczytaj więcej o Turcji:

ODKRYJ ŻEGLOWANIE W TURCJI

Uwaga! Surowo zabrania się odprowadzania ścieków (czarnej wody) do wód Turcji. Zgodnie z prawem każda łódź jest tutaj zobowiązana do opróżnienia zbiornika ściekowego przynajmniej raz na pobyt przy oficjalnej pompie. Przy odprawie powinieneś otrzymać elektroniczną kartę zwaną „Niebieską Kartą”, która monitoruje ilość ścieków zdeponowanych na lądzie. Nie zapomnij go użyć, ponieważ jest dokładnie sprawdzany i ryzykujesz wysoką grzywną.

Dlaczego warto wybrać Turcję na żeglarski rejs?

1. Dłuższy sezon żeglarski 

2. Ciepłe morze do pływania

3. Dobra infrastruktura żeglarska

4. Korzystne warunki dla początkujących żeglarzy

5. Nieskażone lokalizacje

6. Zabytki we wszystkich stylach

7. Doskonała kuchnia turecka

8. Gościnni ludzie