International Charter Expo 2020

Sezon żeglarski 2021 – szykujemy się!

International Charter Expo

Migawki z ICE 2019 w Wiedniu

ICE – International Charter Expo. To spotkania armatorów z brokerami czarterowymi. Dotychczas te targi B2B odbywały się  w Zagrzebiu, a ostatnio, w 2019 roku – w Wiedniu, jako miejscu, do którego łatwiej jest dotrzeć z różnych stron Europy.

Dotarły także firmy z dalszych rejonów – z Singapuru, Tajlandii, Panamy i Kolumbii, zachęcając aby czarterowac jachty także na tamtejszych pięknych akwenach.

Tym razem, w 2020, wydarzenie odbyło się online. 3 dni intensywnych spotkań, – co pół godziny nowa rozmowa z kolejnym przedstawicielem i tak od rana do wieczora.

Grecy, z którymi rozmawiałam pracują w domu, w tym czasie (październik 2020) obowiązywał w Grecji lockdown. Była okazja doi podziwiania kotków i piesków oraz przydomowych ogródków moich rozmówców.

Wierzymy – zarówno operatorzy czarterowi, jak i my, brokerzy – że w sezonie 2021 będziemy mogli znowu postawić żagle. Chcemy być na ten czas gotowi z jachtami i ze wszelkimi informacjami dotyczącymi nowych zasad, procedur, nowych jachtów, baz czarterowych, cenników, rabatów, dodatków itp. Nasze rozmowy obfitowały w informacje i wymianę naszych ocen i nadziei. Otrzymałam nowe cenniki, opisy jachtów i nowych procedur sanitarnych.

Rozmawialiśmy nie tylko o tym, jak przetrwać, ale jak uczynić usługi lepszymi, pełniejszymi, aby to, co oferujemy to nie były jedynie jachty i ich wynajem, ale coś więcej, cały system prywatnych wakacji od odebrania z lotniska poprzez organizację wycieczek i zapewnienie na jachcie wszelkich wygód ad A do Z. Jeden z armtorów nazwał to „charter butikowy”

Wiele jest nowych propozycji skierowanych dla osób, które po raz pierwszy będą spędzać żeglarskie wakacje. Aby nie musieli się wgłębiać w szczegóły kalkulowania rejsu, gdzie istnieje obawa, że jakiś istotny element zostanie pominięty, jest obecnie dostępna forma „czarter all inclusive”. Cena obejmuje czarter jachtu, usługi skippera i hostessy, wyżywienie, opłaty portowe, paliwo do silnika i transfer z lotniska. Pozostają napiwki i  środki na wydatki osobiste.

Ceny czarterów na rok 2021 już są znane, armatorzy w większości opublikowali nowe cenniki. Nie widać większych zmian cen w stosunku do 2020.

Operatorzy czarterowi w minionym trudnym sezonie wiele uwagi poświęcili na procedury dezynfekcji jachtów oraz skrócenie czasu kontaktu czarterujących z osobami z obsługi podczas check-in (np. aplikacja do samodzielnego check-in czy filmy instruktażowe).

Opracowane są i sprawdzone zasady przesunięć czarterów w sytuacji zamkniętych granic lub innych oficjalnych restrykcji, które uniemożliwią skorzystanie z czarteru w zarezerwowanym terminie.

Stocznie budują jachty, które zostały zamówione z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, tak więc nie zabraknie w ofertach operatorów czarterowych jachtów i katamaranów z rocznika 2021.

Z nadzieją patrzymy w przyszłość, jesteśmy gotowi na sezon. Nie wiemy, kiedy na dobre rozpoczną się rezerwacje czarterów, ale wielu żeglarzy już rezerwuje terminy. Do zobaczenia pod żaglami z 2021!

Magda-Grecja-2020.jpg

Magda Koczewska

Żeglarstwo to wspaniała forma wypoczynku, a żeby żeglować, nie trzeba mieć jachtu - wystarczy go wyczarterować!
Chętnie w tym pomogę, zacznijmy od rozmowy.

Więcej o mnie
  

Masz pytania – zadzwoń!
Porozmawiajmy o czarterze jachtu.
502 386 503