Czarter jachtów Martynika i Gwadelupa

Czarter Martynika, Gwadelupa – wspaniały wypoczynek zimą i spełnienie żeglarskich marzeń. Egzotyczna przyroda, piękne morze i regularny wiatr, mozaika kultur, rum, kuchnia – to dlatego Martynika, Gwadelupa i okoliczne wyspy przyciągają rzesze żeglarzy, szczególnie zimą. Czarter Martynika i Gwadelupa to pierwszy wybór, kiedy rozważamy rejs na Karaibach.

czarter jachtu Martynika

czarter jachtu Martynika

Wiele jachtów, katamaranów i regularne połączenia lotnicze z Paryża

Wyspy Karaibskie dzieli się na Wielkie i Małe Antyle. Martynika lub Gwadelupa – wyspy będąca częścią Małych Antyli – to terytorium zamorskie Republiki Francuskiej, a tym samym jest członkiem Unii Europejskiej . Regularne połączenia lotnicze z Paryżem pozwalają za rozsądną cenę w ciągu 8 godzin znaleźć się na Martynice – wyspie kwiatów „Madinina”, jak ją określają tubylcy, podobnie proste jest połączenie na Gwadelupę.

Zarówno w stolicy Martyniki, Fort de France, jak w miastach na Gwadelupie na każdym kroku wyczuwalny jest francuski styl życia – zarówno w kuchni, poprzez doskonałe hotele i ośrodki, sklepy, galerie sztuki, teatry i muzea. Francję czuje się nawet na ulicy – ogródki kawiarniane są wypełnione, a starsi panowie grywają na skwerach – jak we Francji – w bule. Jednocześnie jest tu karaibska żywiołowość, radość, taniec, kreolskie barwne i wonne potrawy – to wszystko tworzy niepowtarzalny styl życia.

Czarter Martynika, Gwadelupa – morze, wiatr, wspaniała przyroda

Czarter jachtu na Martynice jest tak popularny, bo są tu zaciszne zatoczki idealne do pływania i snurkowania, rafy, dziewicze wioski rybackie, gorące źródła, bujne lasy deszczowe i pola trzciny cukrowej, górzyste wnętrze wyspy i równiny, rozległe piaszczyste plaże od strony Morza Karaibskiego i strome wybrzeża nad Atlantykiem – a to wszystko okraszone egzotycznymi kwiatami i owocami.

Czarter jachtu na Karaibach rozpoczyna się w żeglarskiej stolicy Martyniki – Le Marin. Ta marina położona na końcu pięknej laguny oferuje wszelkie udogodnienia potrzebne żeglarzowi – zaopatrzenie w artykuły żeglarskie, spożywcze oraz restauracje. To jedna z największych karaibskich marin, tutaj ma swoją bazę wiele firm czarterowych.

Czarter Martynika, Gwadelupa – kreolska kuchnia i rum

Kuchnia kreolska sprawia, że czarter jachtu na Karaibach to nie tylko żeglarska przygoda, ale także odkrywanie nowych smaków i celebrowanie posiłków, które nierzadko mają miejsce na plaży. Kreolska kuchnia łączy bogactwo kolorów i aromatów, a niemniej ważne od jedzenia są w niej napoje – nie można pominąć koktajlu “ti’punch” oczywiście na bazie rumu. Antylski rum jest najsłynniejszy na świecie i uważany z jeden z najlepszych. Uzyskiwany jest poprzez destylację soku z trzciny cukrowej. Inne dania kreolskie to  kulki z dorsza, kiełbaski znane jako “boudin”, dania z wieprzowiny, drobiu z przyprawami, owoce morza (langusty, faszerowane kraby itd.), desery owocowe z wykorzystaniem lokalnych ananasów, kokosów i innych owoców, których jest tu obfitość (np. krem kokosowy, ciasto ananasowe).

  

Chcesz wiedzieć więcej ?
Porozmawiajmy o czarterach jachtów: 502 386 503
pon. – pt.; 09:00-18:00

Zapytaj o ofertę czarteru na Martynice lub Gwadelupie

Treść zapytania - AKWEN / TERMIN / JACHT (liczba kabin, osób w załodze, inne wymagania, budżet):

Imię i nazwisko

Adres e-mail

Telefon kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.

Ostatnie oferty specjalne – czarter na Karaibach, Seszelach i w Tajlandii: