Ryanair zapowiedział uruchomienie lotów w lipcu

aktualizacja 12.05.2020

Ryanair przygotowuje się do ponownego uruchomienia lotów w lipcu w nadziei, że ograniczenia rządowe dotyczące podróży w Europie zostaną zniesione.

Największy europejski przewoźnik budżetowy zamierza obsługiwać prawie 1000 lotów dziennie od 1 lipca i przywrócić 90% swojej sieci tras przed pandemią. Przed pandemią Covid-19 Ryanair wykonywał 2400 lotów dziennie. Ponownie zacznie latać z większości swoich 80 baz na całym kontynencie.

Ryanair opublikował film, który zaleca pasażerom sprawdzenie temperatury przed wyjazdem na lotnisko, odprawę online i pobranie karty pokładowej na smartfona. Podróżujący przejdą dalsze testy temperatury na lotnisku, muszą nosić maski na twarz lub inne okrycia, myć i dezynfekować ręce w terminalach.

Na pokładzie samolotu będą mogli kupić pakowane przekąski i napoje, korzystając wyłącznie z płatności bezgotówkowych. Kolejki po toalety będą zabronione na pokładzie, indywidualni pasażerowie będą mogli korzystać z udogodnień „na życzenie”. Tam, gdzie to możliwe, zalecane będzie fizyczne dystansowanie na lotniskach i na pokładzie.

Środki obejmują mniejszą liczbę bagaży i dokładne czyszczenie samolotu każdej nocy za pomocą środoków, które działają dłużej niż 24 godziny. Wszystkie samoloty Ryanair są wyposażone w filtry powietrza Hepa podobne do tych stosowanych na oddziałach szpitalnych o znaczeniu krytycznym.

Dyrektor generalny Ryanair, Eddie Wilson, powiedział: „Dla naszych klientów i naszych pracowników ważne jest, abyśmy wracali do normalnych harmonogramów od 1 lipca. Po czterech miesiącach nadszedł czas, aby Europa znów latała, abyśmy mogli ponownie połączyć przyjaciół i rodziny, pozwolić ludziom wrócić do pracy i wznowić europejski przemysł turystyczny, który zapewnia miliony miejsc pracy”.

źródło: https://www.theguardian.com/

  

Chcesz wiedzieć więcej ?
Zadzwoń:
502 386 503
pon. – pt.; 09:00-18:00