Bavaria od kuchni

Zapraszam na wycieczkę po kambuzie na Bavariii Cruiser 46!

Co jest najważniejsze na jachcie? Oprócz wszystkiego, co pozwala żeglować oczywiście KAMBUZ, czyli jachtowa kuchnia. Każda załoga spędza tu sporo czasu, a posiłki nierzadko przygotowuje kilka osób równocześnie. Ważne więc, by kambuz był dobrze zorganizowany i wyposażony.

Dziś zabieram Was na wycieczkę po kambuzie na Bavarii Cruiser 46. Zajrzymy nawet do szuflad i zakamarków!

kambuz na jachcie

Kambuz znajduje lewą burtę w centralnej części jachtu pod pokładem i sąsiaduje z mesą. Jest tu wszytko, co może się przydać do prawdziwego gotowania – przede wszystkim dużo powierzchni roboczej oraz szafek do przechowywania.

kambuz na jachcie

W Grecji jest gorąco i teoretycznie można by było żywić się tylko grecką sałatką… ale po co? Mamy kuchenkę z piekarnikem na kardanie – całość reaguje na przechyły i pozwala gotować także w trakcie żeglugi! Pod ręką są także dwie gaśnice. Oby nigdy Wam się nie przydały!

kambuz na jachcie

Mamy także dwukomorowy zlew, z dostępem do słodkiej wody (jeśli zatankowaliśmy ją w porcie). Swobodnie można umyć w nim wszystkie naczynia, włącznie z największym z dostępnych na jachcie garnków.

kambuz na jachcie

Nieużywany zlew można przykryć, a pokrywy służą także jako deski do krojenia czy podstawki pod gorący garnek. Bardzo sprytne, tym bardziej, że na jachcie jednak im mniej rzeczy, tym lepiej!

kambuz na jachcie

W kambuzie znajdziemy też pełną zastawę stołową, w ilościach dopasowanych do maksymalnej liczebności załogi.

zastawa na jachcie

Są tu nawet kieliszki i filiżanki do espresso!

zastawa na jachcie

Sztućce z nierdzewki to podstawa, a mamy też ostre noże, łopatki czy chochelki – można szaleć kulinarnie, sprzętu nie brakuje. W dodatku wyposażenie greckich jachtów zdecydowanie odbiega standardem od najtańszych, plastikowych gadżetów rodem ze sklepu „wszystko za 5 zł”.

wyposażenie kambuza

To, co mnie bardzo zaskoczyło, to kawiarka…

kawa na jachcie

…i ekspres na kapsułki! Każdy mój dzień zaczyna się od kawy, więc takie gadżety są na wagę złota…
Wykraczają nieco ponad standardowe wyposażenie, ale mogę dla Was sprawdzić,czy jacht, który wyczarterujecie ode mnie w Grecji, też będzie je miał 😉

kawa na jachcie

Pięknego dnia i smacznego!

PROJEKT GRECJA

2-10.07.2020

Mamy mało wiedzy o postcovidowej rzeczywistości, stąd  niepewność, czasem lęk. Jadę do Grecji by sprawdzić na własnej skórze, jak jest. Śledź moje relacje tutaj, na instagramie i na facebooku, będziesz mieć informacje z pierwszej ręki!

Wyślij do mnie wiadomość whatsappem, podpowiedz co sprawdzić, o co zapytać na miejscu, w Grecji

Czytaj inne wpisy z kategorii Projekt Grecja:

  

Chcesz wiedzieć więcej ?
Zadzwoń:
502 386 503
pon. – pt.; 09:00-18:00

zrób zakupy online przed wyjazdem