Czarter jachtu we Włoszech

Żegluj, ciesz się pięknem i dobrym smakiem

Czarter jachtu Włochy

Procida – Zatoka Neapolitańska

Żeglowanie we Włoszech to pełnia doznań: piękno zarówno naturalne, jak i dzieła człowieka, zabytki, uczta dla podniebienia no i oczywiście wspaniałe morze i wiatr. Włoskie akweny są dobrym wyborem dla żeglarzy, którzy już żeglowali w Chorwacji czy w Grecji i szukają nowych doznań. Tych we Włoszech nie zabraknie, bo każdy z akwenów ma swoją specyfikę i piękno. Wszędzie we Włoszech podczas żeglarskiego rejsu z pewnością będziemy mogli dobrze zjeść!

Miasta i to tak duże, jak Palermo i Neapol, niezwykła historia (jak na Elbie albo w Pompejach w Kampanii), piękne rzeźby i inne dzieła sztuki,  niezwykła architektura, barwy miasteczek, dramatyczne klify , cudowne zatoki i olśniewające groty, wulkany, najpiękniejsze piaszczyste plaże… to wszystko możesz mieć dla siebie podczas czarteru jachtu we Włoszech.

Sardynia – najpiękniejsze plaże i Park la Maddalena

Atrakcyjne krajobrazy i cudowne piaszczyste plaże, średnie odległości 19nm/dzień, żeglarstwo na poziomie średniozaawansowanym, fantastyczne snorkowanie, mieszanka kotwicowisk i portów na tym obszarze, można odwiedzić Korsykę i Cieśninę Bonifacio. Bezpośrednie połączenia lotnicze do Olbii z Berlina, a do Cagliari (na południu wyspy) można dolecieć bezpośrednio z Polski.

Bazy czarterowe: Olbia (60 jachtów i katamaranów do czarteru), Portisco (170), Cannigione (90), Porto Rotondo (40), Golfo Aranci (12), Cagliari (42), Carloforte (10)

Miejsca na Sardynii warte odwiedzenia podczas rejsu:

 • Park La Maddalena
 • Budelli
 • Bonifacio
 • Carloforte na wyspie San Pietro
 • Villasimus

Spędź wakacje pod żaglami na sardyńskim Szmaragdowym Wybrzeżu (Costa Smerelda), słynącym z białych piaszczystych plaż i krystalicznie czystej wody.  Ta okolica tętni życiem, są tu designerskie sklepy, tu spędzają wakacje celebryci z całego świata, jednocześnie można na jachcie znaleźć miejsca ciche, spokojne, dające odpoczynek od tłumów.

 Rozpocznij swój czarter jachtu na Sardynii od Marina di Portisco albo w  innej bazie, jest ich coraz więcej na Costa Smeralda – Cannigione, Porto Rotondo, Golfo di Aranci… Popłyń na północ do La Maddelena – parku morskiego usianego wyspami i piaszczystymi plażami, w tym słynną różową plażą „spiaggia rosa” na Budelli. Siedem głównych wysp oferuje spokojne miejsca do kotwiczenia, chociaż istnieje niewielka opłata za nocleg za boje cumownicze zapewnione przez władze parku. Odwiedź uroczy port w La Maddelana, wiosce rybackiej z restauracjami przy porcie.

Połącz smaki Włoch i Francji podczas tych żeglarskich wakacji. Bonifacio na francuskiej wyspie Korsyka jest w zasięgu ręki i nie można przegapić dramatycznego wejścia przez wąski otwór w klifie, „Bocche di Bonifacio”.

Sardynie to nie tylko Costa Smeralda, na południu też są czarterowe bazy i jachty do czarteru. Krajobraz jest fantastyczny – skaliste wysepki i wysokie klify, ale większość nocy spędza się w portach i marinach. Południe wyspy to akwen z dala od tłumów.

Sycylia – Wyspy Liparyjskie lub Egady

Żeglarstwo na poziomie średniozaawansowanym, mariny mogą być drogie (nawet 150 € i więcej), jeśli wolisz, zakotwicz w zatokach, aby uniknąć opłat portowych. Bezpośrednie loty z Polski do Palermo i Katanii.

Bazy czarterowe: Marina Portorosa (170 jachtów do czarteru) i Capo d’Orlando (145), Palermo (80), Trapani (15), Marsala (36) i inne mniejsze bazy

Miejsca na Sycylii warte odwiedzenia podczas rejsu:

 • Stromboli
 • Vulcano
 • Panarea
 • Salina
 • Filicudi
 • Alicudi

Wyspy Liparyjskie leżą 40 km od północno-wschodniego wybrzeża Sycylii. Ten wulkaniczny łańcuch siedmiu wysp nosi imię boga wiatru, Eola, po polsku przyjęła się nazwa „Liparyjskie”. Niektóre z wysp mają bogatą historię sięgającą starożytności, inne są słabo zaludnione.

Podczas czarteru jachtu na Wyspach Liparyjskiech koniecznie odwiedź Stromboli. Gdy słońce zachodzi, gigantyczne płomienie i płynne skały rozpryskują się z krateru Stromboli niczym efekty specjalne w hollywoodzkim hicie kinowym. Na Vulcano znajduje się również wulkan, z którego wydobywa się siarkowy dym. Jest to popularne miejsce na wakacje pod żaglami z portami i kotwicowiskami osłoniętymi przed dominującymi letnimi wiatrami. Jedzenie jest doskonałe, a miejscowi ludzie są bardzo gościnni.

Innym archipelagiem sycylijskim są Egady, a jeśli planujesz czarter dwutygodniowy serdecznie polecam opłynąć Sycylię doookoła, aby poznać i Wyspy Liparyjskie i Egady – taki rejs wymaga rozpisania i realizowania precyzyjnego planu podróży.

Kampania – Wybrzeże Amalfi i Zatoka Neapolitańska

Średnie odległości dzienne 16nm/dzień, żeglarstwo na poziomie średniozaawansowanym,  latem dominuje wiatr SW 2-5 B, wiatr jest są zwykle najsilniejszy po południu i zanika o zachodzie słońca, silniejszy mistral może wiać w sierpniu 1-2 dni. Mieszanka kotwicowisk i portów na tym obszarze.

Bazy czarterowe: Salerno (105), Castellamare di Stabia (45 jachtów i katamaranów do czarteru), Procida (45)

Miejsca w Kampanii warte odwiedzenia podczas rejsu:

 • Capri
 • Sorrento
 • Amalfi
 • Ischia
 • Positano
 • Procida

Wybrzeże Amalfi jest jednym z najbardziej znanych odcinków wybrzeża z dramatycznymi klifami i pastelowymi wioskami spływającymi kaskadami po zboczach stromych gór. Uroku dodają bugenwille i zapach gajów cytrynowych. Na południe od Salerno znajdziesz wiele dziewiczych przystani rybackich.

Dzięki bezpośrednim lotom z Polski do Neapolu możesz spędzić kilka dni na lądzie przed rejsem. Warto zwiedzić Neapol oraz wspaniałe rzymskie ruiny w Pompejach i Herkulanum, do których można łatwo dojechać pociągiem z Neapolu.

Toskania – Elba i inne wyspy Archipelagu Toskańskiego

Atrakcyjne krajobrazy i bogata historia rejonu, średnie odległości 23nm/dzień, żeglarstwo na poziomie średniozaawansowanym,
Średnia siła wiatru 3, mieszanka kotwicowisk i portów na tym obszarze, można odwiedzić Korsykę. Dość daleko do lotniska w Pizie i w Rzymie, skromna oferta katamaranów.

Bazy czarterowe: Castiglioncello (ok.50 jachtów do czarteru), Puntone (60), Punta Ala (35), San Vincenzo (35), Piombino (20) i inne mniejsze bazy

Miejsca warte odwiedzenia:

 • Elba
 • Pianosa
 • Giglio
 • Capraia
 • Montecristo
 • Giannutri
 • Korsyka

Płynąc wzdłuż wybrzeża, można zobaczyć Toskanię w jej najpiękniejszej formie. Znana z białych piaszczystych plaż, Elba jest największą z siedmiu wysp Archipelagu Toskańskiego , łańcucha wysp między Morzem Liguryjskim a Morzem Tyrreńskim. Historycznie, Archipelag Toskański odgrywał kluczową rolę w starożytnej żegludze po zachodniej części Morza Śródziemnego, prowadząc żeglarzy i pomagając im w obliczaniu ich pozycji, a także dostarczając żywność i zaopatrzenie żeglugowe. Niektóre wyspy podlegają ograniczeniom lub są chronione w celu zachowania ich naturalnego piękna. Na przykład Pianosa może być odwiedzana przez maksymalnie 250 osób dziennie, podczas gdy Montecristo zabiera do 1000 osób rocznie na zorganizowane wycieczki przyrodnicze .

Przykładowe oferty czarteru w wybranych bazach czarterowych We Włoszech 

Termin 2-09.06.2023 (tydzień z Bożym Ciałem)

Jacht 4-kabinowy i katamaran 40 stóp


Period: Jun 3, 2023 18:00 – Jun 10, 2023 08:00 (Check Out onboard: Friday 16:00)
Dufour 430 Grand Large (Hermione)

Type: Sail boat

Year: 2019

Country: ITALY

Base: Portisco/Marina di Portisco

Length: 43 ft

Berths: 8

Cabins: 4 (3 double +1 bunk beds)

WC / Shower: 2 Electric Toilets

Mainsail: Full batten

Price: 3,040.00 €

Early Booking 2022-23: -15.00%

Price: 2,584.00 €

more info

Skipper licence required
Obligatory extras:

La Maddalena Weekly Ticket Permit up to 50 feet: 75.00 € per week

Starter Pack 4: Welcome gift; Bed linen for each cabin; Bath Towel set (1 bath towel + 1 face towel for each crew member+ 1 beach towel); 1 Gas Cylinder; Final cleaning.: 375.00 € per booking

Security deposit: 3,500.00 €

Equipment:

Comfort: Bimini, Cockpit cushions, Cockpit speakers, Dinghy, Electric toilet, Electric winches, Inverter, Solar Panels, Sprayhood, Teak Cockpit

Navigation: Bow thruster, Chart plotter in cockpit

Sails: Lazy bag


Period: Jun 3, 2023 – Jun 10, 2023
Helia 44 (Pixie Dixie (A/C, Generator))

Type: Catamaran

Year: 2014

Country: ITALY

Base: Portisco/Cala dei Sardi

Length: 43 ft

Berths: 12 (8+2+2)

Cabins: 4 + 2 crew

WC / Shower: 4

Mainsail: Full batten

Price: 4,780.00 €

Early Booking 23: -15.00%

Price: 4,063.00 €

more info

Skipper licence required
Obligatory extras:

Charter Pack cata up to 44ft. (Cleaning + Sanification + Welcome Pack + Bed Linen + First Gas Bottle): 450.00 € per booking

Maddalena Park Ticket cata : 120.00 € per week

Security deposit: 5,000.00 €

Equipment:

Comfort: Air condition, Bimini, Cockpit cushions, Cockpit speakers, Coffee maker, Dinghy, Electric winches, Generator, Teak Cockpit

Navigation: Autopilot, Chart plotterPeriod: Jun 3, 2023 – Jun 10, 2023
Oceanis 45 (Alnair)

Type: Sail boat

Year: 2014

Country: ITALY

Base: Furnari/Marina Portorosa

Length: 45 ft

Berths: 10 (8+2)

Cabins: 4

WC / Shower: 2

Mainsail: Full batten

Price: 2,915.00 €

Early Booking 23: -15.00%

Price: 2,477.75 €

more info

Skipper licence required
Obligatory extras:

Charter Pack 4cab (Cleaning + Sanification + Welcome Pack + Bed Linen + First Gas Bottle): 330.00 € per booking

Security deposit: 4,000.00 €

Equipment:

Comfort: Bimini, Cockpit cushions, Cockpit speakers, Coffee maker, Dinghy, Electric toilet, Electric winches, Sprayhood, Teak Cockpit, Teak deck

Navigation: Autopilot, Bow thruster, Chart plotter


Period: Jun 3, 2023 15:30 – Jun 10, 2023 08:00
Lagoon 40 (2020) (FELU’)

Type: Catamaran

Year: 2020

Country: ITALY

Base: Capo d’Orlando Marina

Length: 39 ft

Berths: 10 8+2(dinette convertible into 2 beds)+1Skipper

Cabins: 4 4+1 Skipper

WC / Shower: 4 4+1 Skipper

Mainsail: Full batten

Price: 4,350.00 €

Early booking discount Jan-Jul : -15.00%

Price: 3,697.50 €

more info

Skipper licence required
Obligatory extras:

Starter Pack Cat. – Welcome Drink, Linen set per cabin, Towel Set (Bath+Face), 1 Gas Tank, Outboard Motor + Final Cleaning : 700.00 € per booking

Security deposit: 4,000.00 €

Equipment:

Comfort: Bimini, Dinghy, Electric toilet, Generator, Refrigerator, Wi-Fi & Internet

Navigation: Autopilot, Chart plotter

Entertainment: Snorkeling equipmentPeriod: Jun 3, 2023 17:00 – Jun 10, 2023 08:00 (Return on Friday at 4pm and overnight on board)
Bavaria Cruiser 46 (Roberta)

Type: Sail boat

Year: 2016

Country: ITALY

Base: Salerno/Marina d’Arechi

Length: 45 ft

Berths: 8

Cabins: 4

WC / Shower: 3

Mainsail: Furling

Price: 3,105.00 €

Early booking 2023: -10.00%

Price: 2,794.50 €

more info

Skipper licence required
Obligatory extras:

Bed linen and bath towels+mattress cover+blanket sanitized / per person: 25.00 € per person

End cleaning+gas consumption: 210.00 € per booking

Security deposit: 3,000.00 €

Equipment:

Comfort: Bimini, Dinghy, Sprayhood, Teak Cockpit

Navigation: Bow thruster, Chart plotter, Radar


Period: Jun 3, 2023 – Jun 10, 2023
Lagoon 40 (White)

Type: Catamaran

Year: 2020

Country: ITALY

Base: Salerno/Marina d’Arechi

Length: 39 ft

Berths: 12 (8+2+2)

Cabins: 6 (4+2)

WC / Shower: 4

Mainsail: Full batten

Price: 4,700.00 €

early booking 2023: -10.00%

Price: 4,230.00 €

more info

Skipper licence required
Obligatory extras:

Cleaning Catatamaran/Dufour 53 + FREE mooring in marina d’rechi for all the week: 300.00 € per booking

Outboard engine Catamaran/Dufour 53: 130.00 € per week

Security deposit: 5,000.00 €

Equipment:

Comfort: Bimini, Cockpit speakers, Dinghy, Inverter, Refrigerator

Entertainment: Radio-CD player

Navigation: Autopilot, Chart plotter, Radar

Sails: Lazy bagPeriod: Jun 3, 2023 17:00 – Jun 10, 2023 08:00 (Return on Friday at 4pm and overnight on board)
Bavaria Cruiser 46 (Matti)

Type: Sail boat

Year: 2016

Country: ITALY

Base: Puntone/Marina di Scarlino

Length: 46 ft

Berths: 8 (8+2)

Cabins: 4

WC / Shower: 3

Mainsail: Furling

Price: 3,220.00 €

Early booking 2023: -10.00%

Price: 2,898.00 €

more info

Skipper licence required
Obligatory extras:

Bed linen and bath towels+mattress cover+blanket sanitized / per person: 25.00 € per person

End cleaning+gas consumption: 210.00 € per booking

Security deposit: 3,000.00 €

Equipment:

Comfort: Bimini, Dinghy, Sprayhood, Teak Cockpit

Navigation: Bow thruster, Chart plotter, Radar


Period: Jun 3, 2023 – Jun 10, 2023
Lagoon 40 (Orso di Mare (WM, Inverter))

Type: Catamaran

Year: 2019

Country: ITALY

Base: Castiglioncello/Marina Cala de’ Medici

Length: 39 ft

Berths: 10 (8+2)

Cabins: 4 +2 crew

WC / Shower: 4

Mainsail: Full batten

Price: 5,470.00 €

Early Booking 23: -15.00%

Price: 4,649.50 €

more info

Skipper licence required
Obligatory extras:

Charter Pack cata up to 44ft. (Cleaning + Sanification + Welcome Pack + Bed Linen + First Gas Bottle): 450.00 € per booking

Security deposit: 4,500.00 €

Equipment:

Comfort: Cockpit cushions, Cockpit speakers, Coffee maker, Dinghy, Electric toilet, Inverter, Teak Cockpit, Water maker

Navigation: Autopilot, Chart plotter