Czego spodziewać się w Marinie Olympic?

Tutaj zaczynaliśmy i skończyliśmy rejs na Oceanosie.

Firma Hermes Yachting ma swoje bazy w Prewezie i w Atenach, a od tego sezonu ich główna baza jest zlokalizowana w Marinie Olympic w Lavrion. Ta marina jest położona tylko kilka km dalej od lotniska niż Marina Kalamaki. Wykończenie i udogodnienia są na najwyższym poziomie, porównywalnym z doskonałymi marinami chorwackimi. Dwie wielkie zalety – wygoda mariny i jej położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Cykladów sprawiają, że to jest i będzie najbardziej pożądane miejsce startu do rejsu na tym akwenie.

Marina Olympic Lavrio-doskonaly punt startu na Cyklady

Flota Hermes zajmuje dwa sąsiednie pirsy tuż przy falochronie

Marina Olympic jest uczestnikiem programu BLUE FLAG, zainicjowanego przez międzynarodową Fundację Edukacji Środowiskowej. Ideą, która przyświeca BLUE FLAG jest ochrona środowiska i promocja zrównoważonego rozwoju w miejscowościach nadmorskich, kąpieliskach i przystaniach jachtowych. Żeby móc powiesić u siebie niebieską flagę, port musi spełnić szereg restrykcyjnych warunków, Marina Olypmic spełnia wszystkie wymagania!

W dodatku w marinie jest czysto, estetycznie, nie brakuje zadbanej roślinności.

Również łazienki dla żeglarzy są utrzymane w wysokim standardzie i lśnią czystością.

Yacht Club to lokalna restauracja, skąd roztacza się przyjemny widok na marinę. To dobre miejce na lunch po przylocie i oczekiwanie przez załoge na zakończenie procesu check-in.

Yacht Club - restauracja w Marinie Olympic

Siedząc przy stoliku w restauracji Yacht Club mamy przyjemny widok na jachty

Jest też bistro, gdy chcemy wypić szybką kawę lub kupić kanapki.

Grigoris - bistro w Marinie Olympic, można wypić kawę i zjeść przekąskę

Grigoris – bistro w Marinie Olympic, można wypić kawę i zjeść przekąskę

Stacja benzynowa z łatwym podejściem longside jest na wprost wejścia do mariny. 

Pirsy maja bramki z zainstalowanym systemem dostępu otwieranym na kartę. Marina dostarcza wózki bagażowe, aby zawieźć torby tuż pod jacht.

Miejscowy sklep spożywczy jest zaopatrzony we wszystko, co przyda się na jachcie – nie tylko artykuły spożywcze, napoje, ale środki czystości, kremy z filtrem UV itp. To dobre miejsce na uzupełnienie zaopatrzenia na jacht i zakup świeżego pieczywa. Pełne zaopatrzenie można zamówić online z dostawą na jacht, a sklep Albatros w marinie to dobre miejsce by dokupić brakujące rzeczy i zadbać o świeże pieczywo.

sklep spożywczy w marinie jest bardzo dobrze zaopatrzony

Nabiał, warzywa, owoce, woda i wiele więcej

Napoje, konserwy

Wino, piwo i inne napoje w bogatym wyborze

W Marinie jest też sklep żeglarski! Jachty są doskonale wyposażone, ale jeśli czujemy potrzebę dokupienia drobiazgów lub znalezienia czegoś dla siebie, jest z czego wybierać.

Wszędzie w marinie są dystrybutory z płynem do dezynfekcji rąk – wiele osób z nich korzysta, a obsługa sklepów i restauracji pracuje w maseczkach.

Płyn do dezynfekcji dłoni jest łatwo dostępny

Zdezynfekuj ręce przed wejściem do tawerny

W mojej żeglarskiej historii byłam w wielu marinach na świecie i ta wypada na ich tle bardzo dobrze. To świetne miejsce, żeby rozpocząć udany rejs!

PROJEKT GRECJA

2-10.07.2020

Mamy mało wiedzy o postcovidowej rzeczywistości, stąd  niepewność, czasem lęk. Jadę do Grecji by sprawdzić na własnej skórze, jak jest. Śledź moje relacje tutaj, na instagramie i na facebooku, będziesz mieć informacje z pierwszej ręki!

Wyślij do mnie wiadomość whatsappem, podpowiedz co sprawdzić, o co zapytać na miejscu, w Grecji

Czytaj inne wpisy z kategorii Projekt Grecja:

  

Chcesz wiedzieć więcej ?
Zadzwoń:
502 386 503
pon. – pt.; 09:00-18:00

zrób zakupy online przed wyjazdem