Czarter jachtów Martynika, Gwadelupa – sugerowane trasy rejsów

Poniższe propozycje to jedynie sugestie, inspirujące do samodzielnie ułożonej trasy – w zależności od doświadczenia załogi, jej kondycji i preferencji.

Trasa 8 dni – Martynika i St.Lucia

Dzień 1: Zaokrętowanie na jachcie w bazie w Le Marin.

Dzień 2: Zaprowiantowanie i krótka żegluga do Petite Anse d’Arlet, przechodząc blisko Diamentowej Skały. Zjedz obiad i popływaj, a następnie spędź noc na kotwicowisku w Grande Anse d’Arlet.

Dzień 3: Udaj się do Anse Mitan, żegluj wzdłuż wybrzeża i miń Cap Salomon. Przekrocz zatokę Fort de France i zakotwicz w Fort Louis. Zjedz lunch na lądzie i ciesz się zwiedzaniem miasta. Spędź noc w Anse Mitan na południu zatoki.

Dzień 4: Wyjdź wcześnie rano do Rodney Bay na St. Lucia, uważając, przy przechodzeniu przez kanał. Noc w Marigot Bay na kotwicowisku

Dzień 5: Płyń wzdłuż wybrzeża St. Lucia i przeskocz między Anse Cochon, La Soufrière i Les Deux Pitons.

Dzień 6: Płyń dalej i spędź noc w Rodney Bay za Wyspą Gołębi i zwiedzaj park botaniczny.

Dzień 7: Kotwica przy St. Anne – tradycyjnej wiosce z sielankowymi plażami lub zakotwiczoną na zewnątrz Club Med.

Dzień 8: Po ostatniej kąpieli, żegluj z powrotem do mariny macierzystej.

  

Zadzwoń, porozmawiajmy
o czarterach katamaranów w listopadzie!
502 386 503 Magda Koczewska

Trasa 11 dni – Martynika i Grenadyny

Dzień 1: Zaokrętowanie, zaprowiantowanie i noc na jachcie w Le Marin.

Dzień 2: Wyjdź wcześnie rano do Rodney Bay na St. Lucia i uważaj, przekraczając kanał, ponieważ może wymagać uważnej obserwacji. Noc w Zatoce Marigot na kotwicy.

Dzień 3: Łatwa żegluga wzdłuż zachodniego wybrzeża St. Lucia do ładnej wioski Soufrière. Spacer po mieście i ogrodzie botanicznym, a następnie jazda do wodospadów, gorących źródeł i do wulkanu. Noc w Deux Pitons.

Dzień 4: Rejs w dół do Bequia – wejścia na Grenadyny i na dawną wyspę łowców wielorybów. Kotwiczenie w Admiralty Bay, naprzeciwko stolicy Port Elizabeth. Zrelaksuj się w jednej z pobliskich restauracji.

Dzień 5: Po załatwieniu formalności celnych, płyń w kierunku Petit Nevis, gdzie rybacy zwykli polować na wieloryby. Następnie płyń do Mustique, wyspy „Jet Set”.

Dzień 6: Poranny spacer po Mustique. Po lunchu żegluj do Mayreau i zakotwicz w Salt Whistle Bay, spokojnej plaży z kołyszącymi się palmami kokosowymi.

Dzień 7: Rejs w kierunku Tobago Cays, znanej atrakcji turystycznej. Dzięki swoim błyszczącym kobaltowym wodom i białym piaszczystym plażom, ta lokalizacja jest idealna do snurkowania, pływania i relaksu.

Dzień 8: Po około godzinie żeglugi zatrzymaj się w Union, stolicy Grenadyn. Spędź noc na Wyspie Palmowej.

Dzień 9: Rejs do St. Vincent i kotwica na noc w Cumberland Bay lub Wallilabou Bay, gdzie kręcono film „Piraci z Karaibów”.

Dzień 10: Ostatnia długa żegluga w kierunku Martyniki, kotwiczenie w St. Anne lub w Club Med.

Dzień 11: Powróć do bazy w Le Marin

Trasa 15 dni – Martynika i Grenadyny

Dzień 1: Le Marin – zaokrętowanie i pierwsza  noc na jachcie.

Dzień 2: Rejs w kierunku pobliskiej Anse d’Arlet i noc na kotwicowisku.

Dzień 3: Wyjdź wcześnie rano na Rodney Bay w St. Lucia, gdzie możesz popływać i zjeść lunch na wyspie. Przekraczanie kanału może wymagać uważnej obserwacji. Noc w Marigot Bay, gdzie zaleca się zakotwiczenie na morzu.

Dzień 4: Łatwa żegluga wzdłuż zachodniego wybrzeża St. Lucia do Soufrière, malowniczej wioski. Spaceruj po mieście i ogrodzie botanicznym, jedź do wodospadów, gorących źródeł i wulkanu. Spędź noc w Deux Pitons.

Dzień 5: wybierz się na rejs do Bequia, dawnej wyspa łowców wielorybów. Kotwica w Admiralty Bay, naprzeciwko stolicy Port Elizabeth. Relaksuj się w jednej z pobliskich restauracji.

Dzień 6: Po załatwieniu formalności celnych popłyń w kierunku Petit Nevis, gdzie rybacy zwykli polować na wieloryby. Następnie płyń do Mustique

Dzień 7: Zwiedź Mustique rano, a po lunchu udaj się do Mayreau i zakotwicz w Salt Whistle Bay, spokojnej plaży z kołyszącymi się palmami kokosowymi.

Dzień 8: Rejs w kierunku Tobago Cays. Dzięki turkusowym wodom i piaszczystym plażom idealnie nadają się do nurkowania z rurką, pływania i relaksu.

Dzień 9: Po około godzinie żeglugi zatrzymaj się w Union, stolicy Grenadyn. Spędź noc na Wyspie Palmowej.

Dzień 10: Przejedź obok Morpion, małej piaszczystej wyspy na środku rafy i zakotwicz w Petit St. Vincent. Ta wyspa wypoczynkowa jest idealnym miejscem na drinka o zachodzie słońca.

Dzień 11: Po śniadaniu udaj się do Canouan przez zatokę Chatham, dużą naturalną zatokę na zachód od Union. Spędź noc na kotwicy w Charleston.

Dzień 12: Rejs do St. Vincent i kotwica na noc w Cumberland Bay lub Wallilabou Bay, gdzie kręcono film „Piraci z Karaibów”.

Dzień 13: Spędź swój ostatni długi dzień nawigacyjny żeglując na północ od St. Lucia. Zakotwicz przez noc w Rodney Bay za wyspą Pigeon i odwiedź park botaniczny, jeśli masz czas.

Dzień 14: Kotwica poza wioską St. Anne lub Club Med.

Dzień 15: Po kąpieli wróć do mariny, aby zejść na ląd.

  

Zadzwoń, porozmawiajmy
o czarterach jachtów na Martynice!
502 386 503 Magda Koczewska