W tym miejscu pojawi się bogaty katalog katamaranów dostępnych do czarteru na całym świecie.
Zapraszamy wkrótce!

Czarter katamaranów to odpowiedni wybór dla osób, które nie chcą rezygnować z wygody i stabilności, nawet, gdy są na otwartym morzu.

Czarter katamaranów – dla żeglarzy oczekujących najwyższego komfortu.

Katamarany są szczególnie polecane na Karaiby i Seszele, gdzie małe zanurzenie jest ogromną zaletą przy podchodzeniu do plaż, lepiej też zachowują się na kotwicowiskach w warunkach martwej fali. Jednak w każdym innym rejonie czarterowym, czy to w Grecji, Chorwacji i Turcji, we Włoszech lub w Hiszpanii, czarter katamaranów zapewni każdemu członkowi zdecydowanie więcej wygodny niż jacht jednokadłubowy. Dwa kadłuby oferują znacznie więcej miejsca zarówno na pokładzie jak i w mesie. To także wygoda korzystania z kąpieli morskich, bo zejścia do wody są dwa. Żeglowanie na katamaranie jest znacznie mniej męczące ze względu małe przechyły, a ich kolejną zaletą jest niewielkie zanurzenie oraz znaczna szybkość przy zachowaniu dużego bezpieczeństwa. Dzięki dwu sinikom manewry portowe są nadzwyczaj proste – katamaran obraca się w miejscu.

Czarter katamaranów – dla załóg liczących od 6 do 12 osób.

Duży kokpit ze stołem daje możliwość spożywania posiłków w pięknej scenerii odwiedzanych plaż i zatok, a rozległy pokład pozwoli każdemu z załogi znaleźć miejsce do opalania czy wypoczynku. Szczególnie dużo przestrzeni i wygody jest na większych jednostkach wyposażonych we fly bridge. Czarter katamaranów to także wygoda wewnątrz jachtu – 3 lub 4 dwuosobowe kabiny z przylegającymi łazienkami zapewniają intymność, łatwo dostępna kuchnia zachęca do kulinarnych zabaw, a obszerny salon z panoramicznym widokiem zmieści całą załogę. Wiele katamaranów wyposażonych jest w jedna lub dwie kabiny skiperskie, odpowiednia dla wynajętego skipera i hostessy.

Katamarany mogą być doskonale wyposażone, począwszy od kuchni z 2-3 lodówkami, kuchenką mikrofalową, ekspresem do kawy, poprzez panele solarne i generator zapewniający pracę urządzeń elektrycznych bez przerw, aż po odsalarkę, dającą dużą autonomię pływania. Szczegóły wyposażenia należy sprawdzić przed rezerwacją, a wymagania najlepiej opisać już w zapytaniu o ofertę. Oferujemy do czarteru  doskonale wyposażone katamarany uznanych marek: Lagoon, Fountaine Pajot, Broadblue Catamarans, Catana czy Nautitech. Katamarany o długości od 36-38  do 45 – 47 stóp dostępne są w czarterze do samodzielnego prowadzenia, a 50-stopowe i większe jednostki dwukadłubowe najczęściej wynajmowane są w opcji ze stałym skipperem lub załogą.