Czarter jachtów Madagaskar – na spotkanie z lemurami

Czarter jachtów Madagaskar

Lemury na Madagaskarze

Madagaskar jest znany jako „Wyspa Skarbów” ze względu na różnorodność krajobrazów, w tym archipelagów Radama i Mitsio, piękne morza i ciekawostki geologiczne, a także mnóstwo flory, fauny i dzikiej przyrody, takich jak rekiny wielorybie i humbaki. Czarter Madagaskar to może być niezapomniane spotkanie z przyrodą!

Czarter katamaranu na Madagaskarze

czarter katamaranów Madagaskar

Katamaran sprawdzi się najlepiej na Madagaskarze, tubylcy to wiedzą od lat

Madagaskar – afrykańska wyspa na Morzu indyjskim prezentuje wpływy kultur z całego świata, zwłaszcza z Francji – wyspa była przecież francuską kolonią. 5000 km linii brzegowej oferuje dziewicze wody, idealne na czarter jachtu na Madagaskarze z doskonałymi miejscami do nurkowania i snorkowania.

Nosy Be jest idealną bazą wypadową na niezapomniany rejs z pudrowymi, białymi piaszczystymi plażami i koralowymi wysepkami. Różnorodność wyspy jest jedną z jej największych atrakcji – jest tu wiele do odkrycia i poznania: bogata roślinność, zwierzęta, piękne plaże, festiwal Donia. Odwiedź niektóre z parków narodowych wyspy i rezerwaty przyrody, takie jak Andasibe-Mantadia, zapoznaj się z mieszkańcami wyspy – lemurami. Te małpowate powitają cię, jak tylko zejdziesz na brzeg w Nosy Iranja.

Aby poznać życie morskie, odwiedź Nosy Kalakojoro, gdzie przez przełęcz płyną rekiny lamparcie, a następnie popłyń do osłoniętych kotwicowisk Baie des Russes, gdzie można zobaczyć humbaki (o właściwej porze roku), płaszczki i delfiny. Biorąc pod uwagę wszystkie te bogactwa, nic dziwnego, że Madagaskar był często nazywany czwartym kontynentem i zapewnia spektakularne wrażenia żeglarskie.

Wybierz czarter jachtu lub katamaranu na Madagaskarze do samodzielnego prowadzenia, przy rezerwacji będziesz poproszony o przedstawienie swojego żeglarskiego życiorysu, aby armator miał pewność, że oddaje jacht ze swojej flory w ręce doświadczonego kapitana. zapraszam także do wyczarterowania kabiny na pokładzie Lagoona 620, gdzie wykwalifikowana załoga zadba o wszystkie wygody gości. Jeśli potrzebujesz pomocy w planowaniu czarteru, sprawdź nasze podpowiedzi dotyczące trasy, poczytaj o pogodzie na Madagaskarze, zapoznaj się z informacjami praktycznymi.

Sugeruję, aby wybrac czarter Madagaskar w maju i odwiedzić Nosy Be aby zobaczyć festiwal Donia na północnym wybrzeżu, który pozwoli poznać najpopularniejszą lokalną muzykę i zobaczyć korowód barwnie ubranych Malgaszy.

Czarterujesz jacht na Madagaskarze – sprawdź pogodę

pogoda Madagaskar - temperatura powietrza, temperatura wody, opady

Temperatura powietrza, temperatura wody w morzu, opady na Madagaskarze, Nosy Be

Madagaskar leży w tropikach, jest gorąco przez cały rok. Miesiące zimowe – między kwietniem a październikiem – są nieco chłodniejsze, podczas gdy miesiące letnie od listopada do marca są gorące, ze zmiennymi opadami i możliwymi monsunami.

Na północnym wybrzeżu zazwyczaj jest gorąco i wilgotno. W styczniu, lutym i marcu może być całkiem mokro, a w lutym uderzają cyklony. Sucha, słoneczna pora zaczyna się na pewno w okolicach kwietnia (wciąż możliwe burze) i maja, oba miesiące są ulubione przez surferów.

Warunki żeglarskie: od października do lipca rano wschodni wiatr Varatraz, a po południu zachodni wiatr Talo. Od sierpnia do września Varatraz dominuje przez cały dzień, ale jest najsilniejszy po południu, kiedy może osiągnąć 45 węzłów. Pływy: każdego dnia są dwie wysokie wody, dwie niskie, ze skokiem od 30 cm do 4,5 m.

czarter jachtów Madagaskar

Zaplanuj trasę rejsu na Madagaskarze

Wybierasz czarter Madagaskar – zaplanuj trasę swojego rejsu

Dzień 1: Nosy Be do Nosy – Tanikely – Mamoko – Przylot do Nosy Be w południe w celu zaopatrzenia i zapoznania się z jachtem. Popłyń do Nosy Tanikely, gdzie możesz zejść na ląd i odwiedzić park narodowy wyspy. Ciesz się pływaniem i snorkowaniem z żółwiami morskimi i różnymi gatunkami kolorowych ryb. Udaj się do Mamoke, małej wyspy, na której znajduje się  stary dworek kolonialny, a w rejonie wioski gigantyczne żółwie przechadzają się powoli przez las deszczowy.

Dzień 2: Mamoke – Baie des Russes – Krótki rejs z Mamoke do cichego kotwicowiska Baie des Russes lub Zatoki Rosyjskiej. Spokojna okolica stanowi idealne miejsce do zakotwiczenia i zwiedzania wyspy obsadzonej palmami kokosowymi. Dzika przyroda wyspy jest przebogata, z dzikimi świniami, lemurami i endemicznym gatunkiem bielika madagaskarskiego, który ma swoje siedliska na północno-zachodnim wybrzeżu Madagaskaru. Ciesz się grillem na białych piaszczystych plażach z innymi żeglarzami.

Dzień 3: Baie des Russes – Nosy Iranja – Zaledwie 15 Mm od Baie des Russes znajdziesz się w Nosy Iranja, pieszczotliwie zwanej „Wyspą Żółwi”. Na tej prywatnej odległej wyspie znajduje się rezerwat lęgowy żółwi hawksbill, w którym odwiedzający mogą zobaczyć, jak zagrożone żółwie lądują na plaży, aby złożyć jaja. Powitaj lokalne, przyjazne lemury, zanim poświęcisz trochę czasu na nurkowanie z akwalungiem. Tutaj miejsca podwodne są doskonale zachowane, a bujne koralowce są domem dla barwych ryb i innego życia morskiego. Możesz mieć szczęście zobaczyć delfiny i wieloryby. Odkryj tradycyjne dania z Madagaskaru w Nosy Iranja Lodge. Przed przybyciem poproś o zgodę na zejście na ląd.

Dzień 4: Nosy Iranja – Nosy Kalakajoro – Kontynuuj żeglowanie po archipelagu Radama z wizytą w Nosy Kalakajoro, popularnym wśród żeglarzy ze względu na dziewicze plaże i czyste wody idealne do snorkowania z fajką i pływania wpław. Dla zapalonych płetwonurków atrakcją będzie zorganizowane nurkowanie na wyspach, na których można spotkać się z niesamowitym życiem morskim, w tym z płaszczkami, stadnikami i rekinami lamparcimi.

Dzień 5: Nosy Kalakajoro – Nosy Ovy – Nosy Antanimora – Udaj się do Nosy Ovy, części archipelagu Radama. Wybierz się w podróż w głąb lądu, aby zobaczyć grobowce królewskie Mahabo, wznoszące się na wzgórzu i wędrówkę przez las deszczowy, podziwiając bogatą florę i faunę. Można także odwiedzić plantację kawy. Lazurowe wody otaczające wyspę idealnie nadają się do nurkowania z fajką przed wyruszeniem w stronę Nosy Anatanimora, gdzie można spędzić noc. Można zobaczyć miejscowych łowiących ryby i spacerować po magicznej piaszczystej lagunie. Wybierz się na wycieczkę do jednego z lokalnych punktów gastronomicznych, gdzie możesz spróbować ryb złowionych przez rybaków i cieszyć się prawdziwą gościnnością mieszkańców Madagaskaru.

Dzień 6: Nosy Antanimora – Baramahamay – Wyjedź z Nosy Antanimora i skieruj się do Zatoki Baramahamay oddalonej o 27 Mm. Ta zatoka to ujście rzeki otoczone wzgórzami, bujnymi namorzynami, małymi plażami i urodzajnymi palmami kokosowymi. Są to miejsca z rafami doskonałe do nurkowania z akwalungiem, gdzie można zobaczyć wiele kolorowych morskich stworzeń. Odwiedź wioskę Marohariva, w której mieszkańcy są przyjaźni i zawsze można tu kupić świeżo złowione ryby. Ciesz się grillem na plaży z innymi członkami załogi, wszyscy gotują świeże ryby i pyszne kraby błotne złapane zaledwie kilka godzin wcześniej z zielonego morza i namorzynów. Cumowanie na noc.

Dzień 7: Baramahamay – Nosy Be – Ostatni dzień czarteru jachtu na Madagaskarze, powrót do bazy

czartr jachtów madagaskar - magiczna wyspa

Madagaskar – czarteruj i poznaj rejon Nosy Be

Warto wiedzieć, gdy czarterujesz na Madagaskarze

Różnica czasu UTC +3
Stolica: Antananarywa
Wymagana jest wiza – można ją wyrobić na miejscu na lotnisku
Waluta: MGA (ariary)
Karty Via i MasterCard akceptowane są tylko w niektórych miejscach, warto mieć gotówkę
Wszystkie bankomaty wypłacają lokalna walutę
Banko są w większych miastach, otwarte 8:00 – 17:00
Język: malgaski, francuski, nie wszyscy tubylcy mówią po angielsku
Telefon i internet – warto zaopatrzyć się w lokalną kartę SIM
Lemury podkradają przekąski ze stołu lub z plecaka, pilnujcie swojego jedzenia i nie dokarmiajcie sami dzikich zwierząt
Transport wewnątrz wyspy – najlepiej wynająć samochód z kierowcą, to najczęściej praktykowany na wsypie typ wynajmu auta

Modele jachtów i katamaranów dostępne do czarteru na Madagaskarze

Przykładowe ceny czarteru w terminie 11.01.2020 – 21.01.2020
Kraj: MADAGASKAR
Baza: Nosy Be


Okres: 11.01.2020 – 21.01.2020
Sun Odyssey 379 
Typ: Żaglówka
Rok: 2014
Kraj: MADAGASKAR
Baza: Nosy Be
Długość: 11.34 m
Koje: 6
Kabiny: 2
WC/Prysznic: 1
Cena: 2 857,00 €
Rabat: -20,00%
Cena: 2286,00 €

Wymagane uprawnienia żeglarskie i przedstawienie sailing resume
Obowiązkowe, dodatkowo płatne:
Pakiet (w tym sprzątanie końcowe): 215,00 € za jacht
Kaucja: 300,00 € (składka) + 500 € (zredukowana kaucja)

Okres: 11.01.2020 – 21.01.2020
Lagoon 39

Typ: Katamaran
Rok: 2015
Kraj: MADAGASKAR
Baza: Nosy Be
Długość: 11.74 m
Koje: 10
Kabiny: 6 (4+2)
WC/Prysznic: 4
Cena: 5 779,00 €
Rabat: -20,00%
Cena:  4 623,00 €
Wymagane uprawnienia żeglarskie i przedstawienie sailing resume
Obowiązkowe, dodatkowo płatne:
Pakiet (w tym sprzątanie końcowe): 300,00 € za jacht
Kaucja: 400,00 € (składka) + 600 € (zredukowana kaucja)

Okres: 11.01.2020 – 21.01.2020
Lavezzi 40 

Typ: Katamaran
Rok: 2010
Kraj: MADAGASKAR
Baza: Nosy Be
Długość: 11.90 m
Koje: 12
Kabiny: 4 + 2
WC/Prysznic: 2
Cena: 4 571,00 €
Rabat: -20,00%
Cena: 3 657,00 €
Wymagane uprawnienia żeglarskie i przedstawienie sailing resume
Obowiązkowe, dodatkowo płatne:
Pakiet (w tym sprzątanie końcowe): 300,00 € za jacht
Kaucja: 400,00 € (składka) + 600 € (zredukowana kaucja)

Okres: 11.01.2020 – 21.01.2020
Lagoon 450 z odsalarką i klimatyzacją
Typ: Katamaran
Rok: 2013
Kraj: MADAGASKAR
Baza: Nosy Be
Długość: 13.96 m
Koje: 12 (8+2 salon+2 bow cabins)
Kabiny: 6
WC/Prysznic: 4
Cena: 7 564,00 €
Rabat: -20,00%
Cena: 6 051,00 €
Wymagane uprawnienia żeglarskie i przedstawienie sailing resume
Obowiązkowe, dodatkowo płatne:
Pakiet (w tym sprzątanie końcowe): 320,00 € za jacht
Kaucja: 500,00 € (składka) + 750 € (zredukowana kaucja)

  

Zadzwoń, porozmawiajmy
o czarterach jachtów na Madagaskarze
502 386 503 Magda Koczewska

Inne akweny tropikalne:

CZARTER-JACHTOW-SESZELE-1.jpg
CZARTER-JACHTOW-KARAIBY-1.jpg
czartery-jachtow-Tajlandia-1.jpg