TRASY REJSÓW

Chorwacja czarter jachtów – propozycje tras. Podane niżej sugestie mogą się okazać pomocne przy tworzeniu własnej trasy rejsu. Do wyboru mamy trasy z Puli, Zadaru, Splitu i z Dubrownika.

Pula – Pula, 7 dni, 140 Mm

7 dniowa trasa rejsu z początkiem i końcem w Puli. Pula słynie z najlepiej zachowanego rzymskiego amfiteatru z 2. wieku p.n.e. w Europie. Będąc w Opatiji, warto przejść się nadmorską promenadą Lungomare liczącą aż 12 km, usiąść w jednej z wielu kawiarni i rozkoszować się wspaniałymi widokami.

Dzień 1: Pula – Pomer

Dzień 2: Pomer – Rabac

Dzień 3: Rabac – Opatija

Dzień 4: Opatija – Punat

Dzień 5: Punat – Cres

Dzień 6: Cres – Mali Losinj

Dzień 7: Mali Losinj – Pula

Zadar – Zadar, 7 dni, 185 Mm

Ta trasa prowadzi od wspaniałego Zadaru, o którym sam Alfred Hitchcook powiedział kiedyś, że ma najpiękniejsze zachody słońca, przez ”księżycową wyspę” Pag i Park Przyrody Telesćica, aż do archipelagu wysp Kornati, które nazywane są rajem żeglarzy i nurków ze względu na krystalicznie czystą wodę i świat podwodny. George Bernard Shaw napisał o Kornatach: „W ostatnim dniu tworzenia Bóg chciał ukoronować swoje dzieło i stworzył Kornaty z łez, gwiazd i oddechu”.

Dzień 1: Zadar – Novalja

Dzień 2: Novalja – Rab

Dzień 3: Rab – Telesćica

Dzień 4: Telesćica – wyspa Levrnaka w Parku Kornati

Dzień 5: P.N. Kornati – Zirje

Dzień 6: Zirje – Skradin

Dzień 7: Skradin – Zadar

 

Szybenik – Szybenik, 7 dni, 200 Mm

Ta trasa umożliwi zobaczenie najbardziej słonecznej wyspy w Chorwacji – Hvar. Nazywana jest także lawendową wyspą ze względu na uprawianą tam masowo lawendę. Wybierając tę trasę można się dowiedzieć dlaczego Chorwaci, kiedy chcą życzyć komuś źle mówią: „obyś zginął na drogach Hvaru”. Na wyspie Bisevo znajduje się „Modra Spilja” czyli Błękitna Jaskinia. Jest to miejsce wyjątkowe, do którego można wpłynąć tylko łódką z wiosłami. Najlepiej zwiedzać jaskinię między godziną 11, a południem, ponieważ to właśnie wtedy promienie słoneczne dostające się do jaskini poprzez taflę wody najpiękniej wypełniają jaskinię błękitnym światłem.

Dzień 1: Szybenik – Trogir

Dzień 2: Trogir – Hvar

Dzień 3: Hvar – Bisevo – Vis

Dzień 4: Vis – Korcula

Dzień 5: Korcula – Lastovo

Dzień 6: Lastovo – Komiza

Dzień 7: Komiza – Szybenik

 

Split – Split, 7 dni, 161 Mm

Wyspa Brac słynie z wydobywanego tam marmuru, z którego zbudowano między innymi Pałac Dioklecjana w Splicie czy Biały Dom w Waszyngtonie. Szukając prezentu dla rodziny lub znajomych warto pomyśleć o wykonanym z marmuru moździerzu. Korcula słynie jako miejsce narodzin Marco Polo, a jego dom jest obowiązkową atrakcją turystyczną miasta. Ciekawe jest także ułożenie ulic w mieście, ponieważ ich rozkład jest zbliżony do kształtu rybiego szkieletu. Miało to zapewnić mieszkańcom więcej cienia, chłód, spokój i ciszę.

Dzień 1: Split – Brac

Dzień 2: Brac – Stari Grad

Dzień 3: Stari Grad – Hvar

Dzień 4: Hvar – Korcula

Dzień 5: Korcula – Vis

Dzień 6: Vis – Solta

Dzień 7: Solta – Split

 

Dubrownik – Dubrownik, 7 dni

O tym, że Dubrownik jest warty zwiedzenia nikomu nie trzeba mówić, ale czy wiedzą Państwo, że aby zobaczyć Wielki Mur wcale nie trzeba jechać do Chin? W małej miejscowości Ston znajdują się pochodzące z XIV wieku mury nazywane europejskim murem chińskim. Wielbicieli owoców morza zaciekawi pewnie wiadomość, że Ston i okolice to miejsce hodowli, najlepszych rzekomo ostryg w Chorwacji.

Dzień 1: Dubrownik – Lopud

Dzień 2: Lopud – Ston

Dzień 3: Ston – Mljet

Dzień 4: Mljet – Lastovo

Dzień 5: Lastovo – Korcula

Dzień 6: Korcula – Dubrownik

Dzień 7: Dubrownik

 

Split – Split, 14 dni, 295 Mm

Wybierając tę trasę można odwiedezić Pałac Dioklecjana w Splicie, przejść się murami miejskimi Dubrownika (dla fanów serialu Gra o Tron to nie lada gratka odwiedzić stolicę serialowych Siedmiu Królestw), czy zwiedzić najbardziej słoneczną wyspę Chorwacji – Hvar. W Korculi można zobaczyć zobaczyć domniemane miejsce urodzenia Marco Polo i ocenić czy tamtejsze lody są faktycznie najlepsze w całej Chorwacji.

Dzień 1: Split – Brac

Dzień 2: Brac – Hvar

Dzień 3: Hvar – Sćredo

Dzień 4: Sćredo – Korcula

Dzień 5:Korcula – Okuklje

Dzień 6: Okuklje – Dubrownik

Dzień 7: Dubrownik – Lokrum

Dzień 8: Lokrum – Lopud

Dzień 9: Lopud – Pomena

Dzień 10: Pomena – Ubli

Dzień 11: Ubli – Vela Luka

Dzień 12: Vela Luka – Komiza

Dzień 13: Komiza – Vis

Dzień 14: Vis – Split

Chorwacja czarter jachtów – dobry wybór!

  

Chcesz wiedzieć więcej ?
Porozmawiajmy o czarterach jachtów:
502 386 503
pon. – pt.; 09:00-18:00

Zapytaj o czarter jachtu w Chorwacji:

Treść zapytania - AKWEN / TERMIN / JACHT (liczba kabin, osób w załodze, inne wymagania, budżet):

Imię i nazwisko

Adres e-mail

Telefon kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.