Aktualne Informacje w związku z zagrożeniem COVID-19

aktualizacja 20.03.2020

  • Czartery w terminie 25.04-02.05.2020 zarezerwowane przez klientów LEO Yachting – przesuwamy na wrzesień i październik, z zachowaniem tej samej ceny czarteru. Część przesunięć już jest sfinalizowana, inne są w trakcie.
  • Przesunięcie terminu czarteru odbywa się bezkosztowo – jeśli alternatywny termin ma taką samą cenę czarteru. Jeśli brakuje  wolnych terminów, będzie możliwość otrzymania vouchera do wykorzystania w sezonie 2021 przy zachowaniu warunków danego armatora.
  • Wielu armatorów akceptuje późniejsze niż zwykle wpłaty końcowe, zamiast tradycyjnych 30 dni.
  • Firmy czarterowe pracują z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i przygotowują się do sezonu –  już teraz dezynfekują jachty i przygotowują specjalne procedury. Jedna z firm zapowiada, że wszystkim członkom załóg będzie mierzona temperatura przez wejściem na pokład.
  • Ubezpieczyciel Pantaenius wprowadza zmiany dotyczące zakresu ubezpieczenia w pakietach czarterowych – szczegóły poniżej.

Zapraszam do kontaktu bezpośredniego w celu uzgodnienia dalszych działań związanych z daną rezerwacją.

  

Chcesz wiedzieć więcej ?
Zadzwoń:
502 386 503
pon. – pt.; 09:00-18:00

Zmiany w ubezpieczeniach Pantaenius - komunikat

INFORMACJE O SARS-COV-2 I COVID-19

Ubezpieczenie chroni przed nieoczekiwanym. Ta zasada umożliwia obliczenie składki, które jest akceptowalne dla ponoszących ryzyko i dla ubezpieczyciela. W przypadku ubezpieczenia kosztów związanych z anulacją lub skróceniem podróży oznacza to na przykład, że wcześniej istniejące warunki lub ekstremalne scenariusze, takie jak wojna lub uszkodzenie reaktora jądrowego, które wykraczają poza indywidualne ryzyko ubezpieczającego, są wyłączone z ochrony ubezpieczeniowej.

W związku z masowym rozprzestrzenianiem się choroby płuc COVID-19, spowodowanej przez nowego wirusa SARS-CoV-2, długo staraliśmy się utrzymać nasze poprzednie warunki ubezpieczenia. Jednak pandemia osiągnęła skalę, która zmusza nas do tymczasowego dostosowania zakresu ochrony naszego ubezpieczenia kosztów związanych z anulacją lub skróceniem podróży.

Dlatego należy pamiętać, że anulacje i skrócenie podróży spowodowane przez wirusa SARS-CoV-2 są obecnie wyłączone z naszego ubezpieczenia kosztów związanych z anulacją lub skróceniem podróży. 

Jeśli ktoś ma już kupiony pakiet to nic się nie zmienia. Jeśli klient zachoruje to ubezpieczenie kosztów związanych z anulacją lub skróceniem podróży działa tak jak dotąd.

 

POZOSTAŁE UBEZPIECZENIA:

W zakresie ochrony ubezpieczenia Kaucji i OC skippera nic się nie zmienia.

  

Chcesz wiedzieć więcej ?
Zadzwoń:
502 386 503
pon. – pt.; 09:00-18:00