Czarter jachtów w Chorwacji

Krystalicznie czysta woda, wspaniały klimat i dobrze zachowane zabytki to tylko niektóre z powodów, dla których warto zdecydować się na czarter jachtów w Chorwacji.

Chorwacja jest jedną z najczęściej wybieranych żeglarskich destynacji na świecie. Długość linii brzegowej wynosi niemal 6 tysięcy km. Wybrzeże, wyjątkowe w skali światowej przez ułożenie licznych wysp równolegle do linii brzegowej, ma do zaoferowania wiele przepięknych plaż i zatok i ponad tysiąc wysp i wysepek, z których tylko kilkadziesiąt jest zamieszkanych. Niewątpliwym atutem czarteru jachtów w Chorwacji jest mała odległość między wyspami i portami, co umożliwia znalezienie schronienia w przypadku nagłej zmiany pogody. Żeglarską przygodę na wyczarterowanym jachcie można rozpocząć na północy w rejonie półwyspu Istria i wyspiarskiego rejonu Kvarner lub bardziej na południu – w Dalmacji północnej (okolice Zadaru) lub południowej (rejon Splitu i Trogiru). Na samym południu Dalmacji znajduje się przepiękne miasto warte odwiedzenia – Dubrownik.

Z przyrodniczych atrakcji warto odwiedzić Park Narodowy Krka, który można podziwiać na piechotę lub z pokładu jednego z turystycznych statków, a w przerwie wykąpać się pod wodospadem Skradinski Buk. Park Narodowy Mljet – jest to zawsze zielona wyspa z piaskowymi zatoczkami i bogatym światem podwodnym. Ruszając z Szybenika lub Zadaru – dzikie wyspy Parku Narodowego Kornati.

Chorwacja kusi zarówno świetnymi warunkami dla żeglarzy, wspaniałą przyrodą jak również zabytkami. Warto wspomnieć choćby przepięknie odrestaurowaną Katedra w Szybeniku, pałac Dioklecjana w Splicie czy starówkę w Trogirze. Czarter jachtów w Chorwacji to niesamowita okazja poznania nie tylko historii, ale także gościnnych mieszkańców, kultury i obyczajów. Kraj ten obfituje również w liczne wydarzenia kulturalne np. Festiwal filmowy w Puli odbywa się w dniach 09-16 lipca, Festiwale Rycerskie w Korculi w czerwcu i w lipcu, gdzie prezentowane są tradycyjne rycerskie stroje i tańce czy Letni Festiwal w Dubrowniku odbywający się w okresie od lipca do sierpnia. Przyciąga on największych światowych artystów. Jest to święto folkloru, muzyki, opery i teatru, a wiele przedstawień można oglądać się pod gołym niebem.

Będąc w Chorwacji nie można nie spróbować regionalnych potraw takich jak burek (placek nadziewany mięsem), ćevapczići (mielone mięsne kiełbaski z grilla) w bułce czy owoce morze. Warto skusić się także na prszut (suszoną szynkę wieprzową), paszki sir (rodzaj sera owczego z wyspy Pag), świeże figi i obowiązkowo – rakiję.

Sezon czarterowy w Chorwacji trwa od kwietnia do końca października. Charakteryzuje się on przyjemną pogodą, dużą liczbą godzin słonecznych w ciągu doby oraz małą ilością opadów.

Dlaczego warto wybrać czarter jachtów w Chorwacji? Ponieważ wybrzeże Adriatyku to doskonały akwen zarówno dla początkujących jak i bardziej wytrawnych żeglarzy, a bogactwo zabytków, parków narodowych, restauracji i małych przybrzeżnych miasteczek sprawia, że chce się tam wracać. Żaglarze, którzy wybrali czarter jachtu w Chorwacji docenią ten rejon także ze względu na doskonale wyposażone mariny.

Wyczarteruj jacht i skorzystaj ze wspaniałej okazji, aby odwiedzić i poznać krainę tysiąca wysp i docenić walory regionu jako idealnej destynacji na rejs z rodziną czy przyjaciółmi.


Powiązane artykuły:

TRASY REJSÓW

CHARAKTERYSTYKA REGIONU

 

Skontaktuj się z nami:

    Imię i nazwisko

    Adres e-mail (wymagane)

    Telefon kontaktowy

    Zapytanie

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.