Czarteruj jacht w Wolos

To jedna z dwóch baz czarterowych na Sporadach

Wolos – baza czarterowa nad Zatoką Pagasyjską, położony jest w centrum zachodniego wybrzeża Grecji kontynentalnej u stóp masywu Pelion. Port w jest położony samym sercu miasta, z mnóstwem tawern, kafejek sklepów i miejsc noclegowych w bezpośrednim sąsiedztwie.

Czarter Sporady - Volos

Ruszaj z Wolos na swój rejs po Sporadach!

Wolos – początek rejsu po Sporadach

Ponad 100 jachtów i katamaranów dostępnych do czarteru w Wolos to popularne modele do samodzielnego prowadzenia (bareboat) lub ze skipperem.  Czarterowe floty zlokalizowane są na pirsie „Kordoni”, czyli portowym falochronie oraz wzdłuż Alei Argonautów. Po drugiej stronie tej alei mamy do wyboru niezliczone lokale, gastronomiczne, gdzie można zjeść kolację, śniadanie, wypić kawę czy tsipouro.

Samo miasto Wolos nie leży na Sporadach, ale jest znakomitym punkt startu do rejsu pomiędzy sporadzkimi wyspami. Wystarczy pokonać Zatokę Pagasyjską, by mieć na wyciągnięcie ręki wyspę Skiatos, a potem Skopelos i Alonissos. Sporady to zielone wyspy porośnięte lasami piniowymi nieznacznie oddalone jedna od drugiej. Tylko wyspa Skiros w nieco większej odległości- ok.  37 Mm od Patitiri na wyspie Alonissos.

Sama Zatoka Pagasyjska i  jej zatokami i małe porty są także godne uwagi, to także ciekawy akwen. Warto zatrzymać się na wyspie Trikeri, gdzie są dwie tawerny, a ścieżka z portu pośród tysięcy drzew oliwnych prowadzi do klasztoru.

Rejon wyspy Alonissos i sąsiednich mniejszych wysepek to chroniony obszar Narodowego Parku Morskiego Alonissos. Żyją tam delfiny, żółwie morskie i jeden z najbardziej zagrożonych gatunków fok: Monachus-Monachus (mniszka śródziemnomorska). Jeśli masz szczęście, możesz napotkać niektóre z tych morskich stworzeń podczas swojej podróży!

Jak dotrzeć do Wolos

I love Volos

Port i jachty do czarteru sa w samym centrum miasta

Etap 1: Lot z Polski do Aten lub Salonik

Etap 2: Prywatny transfer / podróż wynajętym autem / autobus KTEL do Wolos

Baza czarterowa w Wolos położona jest 346 km od Portu Lotniczego w Atenach i 235 od portu lotniczego Saloniki. Mamy więc większą możliwość wyboru optymalnego połączenia lotniczego z Polski – zarówno połączenia do Aten jaki do Salonik są odpowiednie, gdy planujemy dotrzeć na rozpoczęcie rejsu w Wolos.

  • autobusem (ΚΤΕL)  – należy wysiąść Centralnym Dworcu Autobusowym, skąd jest już bardzo blisko do portu, (podróż z Salonik zaczynamy na dworcu autobusowym Macedonia położonym jest ok. 5 km na zachód od centrum Salonik, autobusy do Wolos odjeżdżają niemal do 2 godziny; podróż z Aten – na dworcu autobusowym “Liosion-Athens” położonym ok.  6 km od Placu Syntagma, autobusy do Wolos odjeżdżają niemal co 2 godziny)
  • wynajętym samochodem (na czas tygodniowego czarteru samochód można zostawić na parkingu w bezpośrednim otoczeniu portu),
  • prywatnym transferem – po prostu podaj nam szczegóły swojego przyjazdu, a my odpowiednio zorganizujemy taki przejazd (rekomenduję szczególnie przy czarterach dwutygodniowych)
  • samolotem (lotnisko Nea Anchialos leży 25 km od centrum Wolos)

Zakupy przed rejsem 

Przy ulicach odchodzących od Alei Argonautów znajdziemy bez trudu sklepy i supermarkety, gdzie kupimy wszystkie niezbędne na rejs produkty spożywcze (zapytaj w biurze armatora o market , który dostarczy zakupy wprost na keję bez dodatkowych opłat).

Godziny otwarcia supermarketów:

  • poniedziałek – piątek 9.00 do 21.00
  • soboty  9.00 do 19.00
  • niedziele – otwarte są niektóre mniejsze markety

Rano na mini targu rybnym można kupić ryby wprost z łodzi rybackich – wszystko w tym samym porcie.

Udogodnienia dla żeglarzy w porcie Wolos

  • Port w Wolos nie jest mariną, nie znajdziemy tu typowych udogodnień dla żeglarzy, m. in. brak łazienek.
  • Prąd 230 V i woda dostępne na kei przez całą dobę.
  • Taksówki dostępne są przez całą dobę, a centrum miasta i dworzec autobusowy dostępne są w 5 minut spacerem.
  

Masz pytania? Zadzwoń!
Porozmawiajmy
o jachtach w Wolos
Magda Koczewska 502 386 503

Magda-Mykonos-e1667593991429.jpg

Aby żeglować, nie trzeba posiadać jachtu - wystarczy go wyczarterować

Chętnie w tym pomogę, rekomenduję do czarteru wyłącznie jachty, które są w rękach sprawdzonych i godnych zaufania operatorów
Magda Koczewska

Więcej o mnie
  

Masz pytania? Zadzwoń!
Porozmawiajmy
o jachtach w Wolos
Magda Koczewska
502 386 503

Zapraszam na filmowy spacer po porcie Wolos

Mapa Wolos

To stąd właśnie Jazon wyruszył po złote runo

Kiedy Jazon się urodził, jego ojciec, Ajzon, został strącony z tronu przez swego brata, Peliasa. Pelias postanowił zgładzić swojego nowonarodzonego bratanka Jazona, ale sługa jego ojca doniósł o tym rodzicom. Ajzon, pragnąc ratować syna, rozgłosił wiadomość, że Jazon ciężko zachorował i zmarł.

Okrutny Pelias uwierzył w tę bajkę. Jazon został wywieziony z miasta i oddany pod opiekę centaura Chirona, by w wieku 20 lat powrócić do rodzinnego miasta.

Król Pelias bał się Jazona, bo stara przepowiednia mówiła, że zabije go młody chłopak, który wejdzie do miasta w jednym sandale (tak też przybył Jazon). Aby pozbyć się młodzieńca, wysłał go po złote runo, licząc, że Jazon nie powróci żywy z wyprawy.

Wydarzenia te miały miejsce w Jolkos. Miasto to istniało naprawdę, ale po licznych trzęsieniach ziemi i powodziach pozostały po nim jedynie mity i nieliczne materialne pozostałości. Obecnie w tym samym miejscu jest położne Volos