Wynajem jachtów na Sardynii i udział w FESTIWALU GIROTONNO

Wynajem jachtów na Sardynii w na przełomie maja i czerwca daje niezwykłą okazję aby odwiedzić Carloforte na wyspie San Pietro, położonej u południowo zachodnich wybrzeży Sardynii, gdzie w terminie  28.05 – 04.06 odbywa się festiwal poświęcony tuńczykowi – Girotonno. Cztery dni spotkań związanych z tradycyjną kulturą, sztuką, winem i jedzeniem, pełne muzyki i rozrywki; skupione wokół międzynarodowego konkursu kulinarnego na temat tuńczyka, kulinarnych warsztatów i degustacji. Wydarzenie promuje starożytną tradycję „tonnare” (pułapki na tuńczyki), która wciąż jest praktykowana. Nie zabraknie różnorodnych koncertów włoskich muzyków. Jest to wyjątkowe zdarzenie, nie spotykane nigdzie indziej we Włoszech, czy na świecie.

Carloforte samo w sobie, to eksplozja witalności, kolorów i smaków, mikstura historii i tradycji. Małe, ciche miasteczko to też ośrodek żeglarski na wyspie San Pietro, mniej obleganej niż sąsiednia Sardynia. W lecie panują tu lekkie bryzy, temperatura między 22 a 30 stopni Celsjusza, rzadkie opady deszczu. Klimat śródziemnomorski zapewnia niezapomniany wypoczynek.

Aby dotrzeć do Carloforte, zaleca się najpierw dolot do Cagliari, a tam skorzystać z promu kursującego przez cała dobę.

Jeżeli chcesz poznać włoski folklor i połączyć to z rejsem pod żaglami, mamy dla Ciebie specjalne oferty czarteru jachtu z samego Carloforte:

Jacht: Oceanis 34 (2013)

Kabiny: 3, Koje: 6, WC: 1
Cena regularna: 1 800 €
OBNIŻONA CENA: 1 600 €

 

Jacht: Dufour 350 (2015)

Kabiny: 3, Koje: 6, WC: 1
Cena regularna: 2 000 €
OBNIŻONA CENA: 1 800 €

 

Jacht: Oceanis 45 (2016)

Kabiny: 4, Koje: 10, WC: 2
Cena regularna: 4 000 €
OBNIŻONA CENA: 3 700 €

 

Jacht: Oceanis 411 (2003)

Kabiny: 4, Koje: 8, WC: 2
Cena regularna: 2 200 €
OBNIŻONA CENA:2 000 €

 

Carloforte oferuje więcej festiwali i podobnych wydarzeń kulturalnych przez cały sezon – interesuje Cię inny termin? Zapytaj o ofertę!

Skontaktuj się z nami:

Imię i nazwisko

Adres e-mail (wymagane)

Telefon kontaktowy

Zapytanie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na to zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.