Katamaran w Grecji w wakacje – kiedy rezerwować, aby cena czarteru była korzystna?

Aby wyczarterować katamaran w Grecji w dobrej cenie, najlepiej przystąpić do planowania wakacji już jesienią poprzedniego roku. Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę, a potem z przedstawionych propozycji wybierz najlepiej dopasowaną jednostkę. Do końca roku kalendarzowego obowiązuje rabat wczesna rezerwacja – tak armatorzy premiują żeglarzy gotowych na rezerwacje czarteru z dużym wyprzedzeniem. Warto wcześniej rezerwować także dlatego, że jest duży wybór jednostek.

Pamiętając, że każda firma czarterowa samodzielnie ustala swoje ceny, można wybrać akurat ten egzemplarz, który jest oferowany w niższej cenie w porównaniu z tym samym modelem i z tego samego rocznika od innych firm czarterowych. Dodatkowo warto zatroszczyć się od razu o przelot, który także można zarezerwować w dobrej cenie z racji znacznego wyprzedzenia. Przykładowa kalkulacja czarteru katamaranu Lagoon 380 i przelotu do Aten wygląda następująco:

katamaran Lagoon 380 w Grecji

czarter katamaranu Lagoon 380 w Grecji – mały, zwinny najpopularniejszy dwukadłubowiec

czarter Lagoon 380 (rok budowy 2014), maks. liczba osób: 10, termin: 23-30.06.2018 3500,00 €
obowiązkowy pakiet (zestaw powitalny, sprzątanie silnik zaburtowy, pościel i ręcznik, zapasowa butla z gazem) 150,00 €
RAZEM czarter z pakietem 3650,00 €
w przeliczeniu na jedną osobę (EUR) 365,00 €
kurs sprzedaży EUR (z dn. 2017-09-08) 4,2902
w przeliczeniu na jedną osobę (PLN) 1565,92 zł
lot (Ryanair Warszawa Modlin – Ateny) 518,00 zł
czarter katamaranu i lot razem/os. 2 083,92 zł

WYBÓR KATAMARANU – co jest dla członków załogi najważniejsze

Lagoon 380 – proste manewry i dobra cena czarteru

Katamaran Lagoon 380 jest rozsądnym kompromisem pomiędzy wygodą, a ceną, jaką zapłacimy za jego czarter. Lagoon 380 ma cztery kabiny dwuosobowe z możliwością spania w mesie dla dodatkowych  2 osób, a bywają też jednostki z dwiema kabinami skiperskimi (niewielkich rozmiarów). Cena wynajmu jest niższa niż w przypadku większych katamaranów, a Lagoon 380 jest sprawdzonym i bardzo popularnym modelem, ciągle wysoko ocenianym przez żeglarzy. Jest chwalony za niewielkie rozmiary – łatwo jest opanować katamaran tej wielkości w niewielkim greckim porcie. W poniższym przykładzie jest Lagoon 380 zbudowany w roku 2014.

katamaran Lagoon 380
rok budowy 2014
stocznia Lagoon
ilość kabin 4
ilość łazienek 2
rekomendowana liczba osób 8
maksymalna liczba osób 10

Jeśli natomiast niezbędne są 4 łazienki, materace słoneczne, fly bridge, klimatyzacja i generator – masz do wyboru większe modele: Lagoon 450, Lagoon 46, Bali 4.5, Bali 4.3. Zaznacz w zapytaniu, jakie wyposażenie jest niezbędne, a jakie dobrze widziane.

Jest wiele wariantów pośrednich, katamarany pomiędzy 39 a 42 stopy długości bywają bardzo dobrze wyposażone lub prostsze, każdy znajdzie coś dla siebie – w tej grupie  do wyboru są: Lagoon 42, Lagoon 40, Lagoon 400, Astrea 42, Bali 4.0, Bali 4.1, Leopard 40, Leopard 384…

WYBÓR LINII LOTNICZYCH I LOTU – Ryainair, Warszawa-Modlin – Ateny

czarter katamaranu Lagoon 380 w Grecji - przykładowe połączenie lotnicze do Aten

czarter katamaranu Lagoon 380 w Grecji – przykładowy lot do Aten

Proponuję polecieć do Aten z Modlina, można wybrać inne połączenie, jest ich coraz więcej z polskich miast – linie Ryanair lub Aegean

KATAMARAN W GRECJI – wybór terminu

Podczas wakacji najpopularniejszym i zarazem najdroższym okresem podczas wakacji jest pierwsza połowa sierpnia. Jest wtedy najgoręcej i woda w morzu jest najcieplejsza, ale też trudno znaleźć miejsce w porcie. Jeśli tylko jest możliwość, aby ominąć ten najbardziej oblegany termin, to zdecydowanie doradzam tak zrobić. W pozostałych tygodniach wakacji, czyli w lipcu i w drugiej połowie sierpnia ceny są już niższe niż w sierpniowym szczycie. Kto może wyczarterować w Grecji katamaran przed lub po wakacjach, będzie się cieszyć wspaniałą, nieco mniej upalną pogodą i niższymi cenami czarteru.

  

Zadzwoń, porozmawiajmy
o czarterach jachtów na Sardynii
502 386 503 Magda Koczewska

KATAMARAN W GRECJI – rozpoczęcie rejsu  nie tylko w Atenach

Planując wakacje na katamaranie możesz rozpocząć rejs w Atenach i pożeglować na Cyklady lub wybrać spokojne wody Zatoki Sarońskiej. Gdy jesteś zdecydowany na Cyklady – lepszym punktem startu będzie z pewnością port w Lavrion. I tu jest dodatkowa korzyść wczesnej rezerwacji – katamaranów w Lavrion jest mniej niż w Atenach, a są bardzo pożądane przez żeglarzy. Czarterując katamaran wcześnie mamy dużą szansę na dobry katamaran z Lawrion. Inne rejony w Grecji z katamaranami do czarteru: Wyspy Jońskie (główne bazy czarterowe to Lefkas i Korfu), Sporady (Wolos i Skiatos), Dodekanez (Kos i Rodos).

KATAMARAN W GRECJI – płatność za czarter

Zazwyczaj armatorzy greckich katamaranów oczekują zaliczki w wysokości 50% opłaty za czarter. Płatność zaliczki powinna nastąpić do 5-7 dni od potwierdzenia rezerwacji, reszta należności wymagana jest na 6-4 tygodnie przed czarterem. Często udaje nam się wynegocjować dla klientów LEO Yachting korzystniejsze warunki płatności, np. płatność w trzech częściach, kiedy zaliczka wynosi 25% lub 30%. Łatwiej jest całej załodze podjąć decyzję o rezerwacji, kiedy wymagana zaliczka jest niższa. Płatność trzech rat rozłożona w długim czasie jest korzystniejsza dla osobistych finansów płatników.

KATAMARAN W GRECJI – jak zapewnić sobie spokój i bezpieczeństwo

Kiedy już mamy umowę czarteru w dobrej cenie, warto zatroszczyć się, aby wakacje na pokładzie katamaranu w Grecji były beztroskie i aby budżetu nie uszczupliło nieoczekiwane potrącenia z depozytu. Doradzamy w tym celu ubezpieczenie kaucji, dzięki któremu bez obaw przystąpimy do zdawania jachtu po zakończeniu rejsu.  Wszelkich informacji i porad w tym zakresie udzielimy podczas procesu oferowania i rezerwowania czarteru  katamaranu.

Ostatnie oferty czarterów katamaranów i jachtów w Grecji:

  

Masz pytania? Zadzwoń!

Porozmawiajmy o czarterach jachtów: 502 386 503